Туризм, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қарашадағы № 373 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 04 қаңтарда № 2666 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 238 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 21.06.2013 № 238 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Мыналар:
"Спорт құрылыстарына санаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (1-қосымша);
"Спорт шеберлігіне үміткер, бірінші спорттық разряд, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер, бірінші санатты спорт төрешісі" спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (2-қосымша);
"Екінші және үшінші, жасөспірімдер арасындағы бірінші, екінші және үшінші, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, спорт төрешісі спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (3-қосымша);
"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (4-қосымша) бекітілсін.
Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ш.Ж. Мұқанға жүктелсін.
Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                      Б.Ізмұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 30 қарашадағы № 373
қаулысына 1-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 30 қарашадағы № 373
қаулысына бекітілген
"Спорт құрылыстарына санаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Спорт құрылыстарына санаттар беру" регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) алушы – Қазақстан Республикасының заңды және жеке тұлғалары.
2) спорт құрылыстарының санаттары – спорт құрылыстарның өлшемі мен жабдықталуы жағынан оқу-жаттығу жұмысын, бұқаралық дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық сабақтарын немесе көпшілік жарыстарды өткізуге мүмкіндік беретін мән-мөлшері;

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере туризма, физической культуры и спорта
Постановление областного акимата Атырауской области от 30 ноября 2012 года № 373. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 4 января 2013 года № 2666. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 21 июня 2013 года № 238
Сноска. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 21.06.2013 № 238.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Присвоение категорий спортивным сооружениям" (приложение № 1);
2) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" (приложение № 2);
3) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (приложение № 3);
4) регламент государственной услуги "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" (приложение 4).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Мукан Ш.Ж. - заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Измухамбетов
Приложение 1 к постановлению
акимата Атырауской области
от 30 ноября 2012 года № 373
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 30 ноября 2012 года № 373
Регламент государственной услуги "Присвоение категорий спортивным сооружениям"
1.Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Присвоение категорий спортивным сооружениям" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель – физические и юридические лица Республики Казахстан;
2) категорий спортивных сооружений – параметры спортивных сооружений по размерам и оснащению позволяющие проведению учебно-тренировочную работу, массовых физкультурно-оздоровительных и спортивных занятий или массовых соревнований:

3) "бір терезе" қағидаты – өтініш берушілердің мемлекеттік қызметті алуға құқығын алуға растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастау немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
4) халыққа қызмет көрсету орталығы – қызметінің негізгі өлшемі "бір терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және ресімделген құжаттарды беру жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету болып табылатын мемлекеттік мекеме (бұдан әрі – Орталық);
5) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
2.Жалпы ережелер
2. "Спорт құрылыстарына санат беру" мемлекеттік қызметі 060002, Атырау қаласы, Абай көшесі, 10а мекен-жайында телефон 8(7122) 32-05-22 орналасқан Атырау облысының "Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Басқарма) мекен-жайлары осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген орталықтары арқылы көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 23-бабы 17) тармақшасының, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 15-2-бабының, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Ақпараттандыру туралы" Заңының 29-бабының және "Спорт ғимараттарын пайдалану ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгiнiң 2011 жылғы 14 сәуiрдегi № 02-02-18/59 бұйрығы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 27 шiлдедегi № 981 "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру iстерi агенттiгi, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы" қаулысы негiзiнде көрсетiледi. (бұдан әрі - Стандарт)
4. Мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi қағаз жеткiзгiште осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес спорт ғимаратына паспорттың үлгiлiк нысанында көрсетiлген санатты беру, не болмаса мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі – алушылар) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары

3) принцип "одного окна" - предоставление государственных услуг, предусматривающие исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанции и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
4) центр обслуживания населения – государственное учреждение, основным параметром деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу "одного окна" по приему заявлению и выдаче оформленных документов (далее – Центр).
5) структурно-функциональные единицы – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ).
Общие положения
2. Государственная услуга "Присвоение категорий спортивным сооружениям" оказывается государственным учреждением "Управление туризма, физической культуры и спорта Атырауской области" (далее - Управление), расположенного по адресу: Атырауская область, 060002, город Атырау, улица Абая, 10а, телефон 8 (7122) 32-05-22, через центры; адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 17) статьи 23 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах",статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", приказа Министра туризма и спорта Республики Казахстан "Об утверждении Правил использования спортивных сооружений" № 02-02-18/59 от 14 апреля 2011 года и Постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" (далее - Стандарт).
4. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются присвоение категории спортивному сооружению, указанной в типовой форме паспорта согласно приложению 2 настоящего регламента на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее – получатели).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіру үшін, сондай-ақ, мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау қажеттілігі жағдайында алушы Басқармаға немесе Орталыққа өтініш жасауына болады, атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, осы Регламенттің 3-тармағында және 1-қосымшасында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы орталыққа жүгiнген сәттен бастап 7 жұмыс күнiнен аспайды (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте Басқарма мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн қызмет көрсету мерзiмi аяқталғанға дейiн бiр күн қалғанда ұсынады);
2) мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күтудiң жол берiлетiн ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгiнген күнiнде қызмет көрсетудің берiлетiн ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
9. Басқарма аталған мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша бас тартады:
1) Стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттардың толық тiзбесi ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса.
Алушы Стандартының 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды тапсырмаған жағдайда, Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкерi алушыға жетiспейтiн құжаттарды көрсете отырып қолхат бередi.
Өтiнiштi қараудан бас тарту туралы дәлелдi жауап, құжаттар толық ұсынылмаған, не мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн белгiленген мерзiмде ұсынылмаған жағдайда алушыға екi күндiк мерзiмде берiледi.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды басқармаға жібереді;
Құжаттардың Орталықтан Басқармаға жіберілген фактісі мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қимылын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен бекітіледі;
3) Басқарма кеңсесінің қызметкері Орталықтың ақпарат жүйесінде бекітеді (Басқармада меншікті ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және қарау үшін басшыға жібереді;
4) қарағаннан кейін Басқарма басшысы уәкілетті органның жауапты орындаушысына тапсырма береді;
5) Басқарманың жауапты орындаушысы құжаттардың ресімделу дұрыстығын және толықтығын тексереді, хабарландыруды ресімдейді немесе дәлелді бас тартуды дайындайды, кейін басқарма басшысына қол қоюға жібереді;

7. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества государственной услуги, получатель может обратиться в Управление или в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, указаны в пункте 3 и приложений 1 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр или на портал не превышают 7 рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом Управление представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя – не более 20 минут.
9. Управление отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
При отказе приема документов работником центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты предоставления документов, либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
10. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в Управление:
Факт отправки документов из Центра в Управление фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги:
3) сотрудник канцелярии Управления фиксирует в информационный системе Центра (в случае отсутствия в Управление собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю:
4) после рассмотрения руководитель Управления дает поручение ответственному исполнителю Управления:
5) ответственный исполнитель проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю управления;

6) Басқарманың басшысы хабарландыруға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және Басқарманың кеңсесіне жібереді;
7) кеңсе қызметкері хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталыққа жібереді;
Басқармадан мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдау кезінде Орталық сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды бекітеді;
8) Орталық алушыға хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды береді.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін алушының құжаттарын қабылдауды жұмыс кестесі негізінде жұмыс күні ішінде Орталықтың бір қызметкері жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Орталықта құжаттар қабылдауды операциялық залда "кедергiсiз" қызмет көрсету арқылы Орталықтың қызметкерлерi жүзеге асырады.
Орталықтарда мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден сенбiнi қоса алғанға дейiн күн сайын, еңбек заңнамасына сай, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз көрсетiледi.
Қабылдау "электрондық" кезек тәртібімен, жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильдi орталықтар құжаттар қабылдауды орталық бекiткен кестеге сәйкес, бiрақ бiр елдi мекенде кемiнде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады.
Орталық қызметкерi түпнұсқаларды құжаттардың көшiрмелерiмен және мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi, содан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарады.
13. Орталық арқылы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштердiң бланкiлерiн толтыру талап етiлмейдi.
Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа стандартының11-тармағында қарастырылған құжаттарды тапсырады.
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажеттi құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетiле отырып, тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi:
1) сұрау салуды қабылдау күнi мен нөмiрi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған Орталық қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары.
14. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Басқармада демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн осы Регламенттің 3-тармағында көрсетілген мекен-жайы бойынша оның жұмысын қамтамасыз ететiн кесте белгiленедi.

6) руководитель Управления подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию управления:
7) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги в Центр.
При приеме готового результата государственной услуги от Управления, Центром фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
8) Центр выдает получателю уведомление или мотивированный отказ.
11. Прием документов от Получателя для оказания государственной услуги осуществляется одним сотрудником Центра в течение рабочего дня на основании графика работы.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. В Центре прием документов осуществляется работниками Центра в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно (с понедельника по субботу включительно), за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
13. Для получения государственной услуги через Центр заполнение бланков заявлений не требуется.
Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр перечень документов предусмотренных пунктом 11 Стандарта;
При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
14. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
В Управлении устанавливается график, обеспечивающий его работу ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 по адресу, указанном в пункте 3 настоящего Регламента.

15. Мемлекеттiк қызмет алушының тұрғылықты жерi бойынша Орталықтың ғимаратында көрсетiледi. Залда анықтамалық бюро, күту үшiн арналған орындықтар, толтырылған бланкiлердiң үлгiлерi бар анықтамалық стендiлер орналасады. Ғимаратта мүмкiндiгi шектеулi адамдар үшiн жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стендiлер) көзделген.
Мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәлiметтерiн уәкiлеттi орган тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесi арқылы электрондық сандық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
16. Орталықта дайын құжаттарды алушыға берудi орталықтың қызметкерi қолхаттың негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде күн сайын "терезе" арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетiлген мерзiмде қызметтiң нәтижесiн алуға келмесе, орталық оның бiр ай бойы сақталуын қамтамасыз етедi, содан кейiн уәкiлеттi органға, жергiлiктi атқарушы органға бередi.
17. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары: Басқарма және Орталық алушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) Басқарманың кеңсе қызметкері,
4) Басқарма басшысы;
5) Басқарманың жауапты орындаушысы.
19. Әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін жауапты тұлғалардың жауапкершілігі
21. Басқарманың және Орталықтың басшылары мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Спорт құрылыстарына санаттар
беру" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекен-жайлары
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1
ХҚО РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23
8 (7122) 21-34-67
2
ХҚО РМК филиалының облыстық бөлімі
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23

15. Государственная услуга оказывается в здании центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Управление получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
16. В Центре выдача готовых документов получателю осуществляется его работником посредством "окон" ежедневно (с понедельника по субботу включительно), за исключением выходных и праздничных дней, на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в Управление, местный исполнительный орган.
17. Требования к информационной безопасности: Управление и Центр обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя.
18. Перечисления СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярий Управления;
4) руководитель Управления;
5) ответственный исполнитель Управления.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложений 3 к настоящему Регламенту.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Руководитель Управления и Центра несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Присвоение
категорий спортивным сооружениям"
Адреса центров обслуживания населения
п/п
Наименование центров (филиалы, отделы, отделения)
Адрес место расположения
Контактные данные
1
2
3
4
1.
Филиал РГП ЦОН
г.Атырау, проспект Сатпаева, 23
8 (7122) 21-34-67
2.
Областной отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, проспект Сатпаева, 23

8 (7122) 21-29-42
3
ХҚО РМК филиалының
№1 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4
ХҚО РМК филиалының № 2 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Балықшы кенті, Байжігітов көшесі, 80 а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5
ХҚО РМК филиалының Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6
ХҚО РМК филиалының Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет селосы, Абай көшесі, 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
7
ХҚО РМК филиалының Қызылқоға аудандық бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы селосы, Абай көшесі, 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
8
ХҚО РМК филиалының Жылыой аудандық бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
9
ХҚО РМК филиалының Құрманғазы аудандық бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкин селосы, Есболаев көшесі, 66 а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
10
ХҚО РМК филиалының Мақат аудандық бөлімі
Мақат ауданы, Мақат ауылы, Орталық көшесі,2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
11
ХҚО РМК филиалының Исатай аудандық бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау селосы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Қысқартулардың атауы:
ХҚКО РМК филиалы – Атырау облысы бойынша Қазақстан Республикасы көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
"Спорт құрылыстарына санаттар
беру" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Спорт құрылысы паспортының үлгiлiк нысаны
Спорт құрылысының атауы
Бекiтiлдi:
____________________санат
20__ жылғы _______________
№ _________________ бұйрық
Паспорт тiркелдi
______________________________________
(мемлекеттiк органның
______________________________________ атауы)________________________________________
(басшысының Т.А.Ә. және қолы)
1. Жалпы мәлiметтер
1. Мекен-жайы (облыс, қала, аудан, ауыл, көше, үй, телефонның нөмiрi)
_____________________________________________________________________
2. Қарамағында осы құрылыс бар ұйым __________________________
3. Пайдалануға берген жылы мен айы __________________________________
4. Теңгерiмдiк құны (млн. теңге) ____________________________________
5. Жер учаскесi (гектармен) _________________________________________
6. Арнайы салынған немесе бейiмделген құрылыс _______________________

8 (7122) 21-29-42
3.
Городской отдел № 1 филиала РГП ЦОН
г.Атырау, улица Баймуханова, 16а
8 (7122) 35-75-05 8 (7122) 35-75-30
4.
Городской отдел № 2 филиала РГП ЦОН
г.Атырау, поселок Балыкши, улица Байжигитовой, 80а
8 (7122) 24-34-90 8 (7122) 24-37-89
5.
Индерский районный отдел филиала РГП ЦОН
Индерский район, поселок Индербор, улица Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96 8 (71234) 2-18-38
6.
Махамбетский районный отдел филиала РГП ЦОН
Махамбетский район, село Махамбет, улица Абая, 10
8 (71236) 2-24-96 8 (71236) 2-15-25
7.
Кызылкогинский районный отдел филиала РГП ЦОН
Кызылкогинский район, село Миялы, улица Абая, 1
8 (71238) 2-20-46 8 (71238) 2-20-27
8.
Жылыойский районный отдел филиала РГП ЦОН
Жылыойский район, город Кульсары, улица Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54 8 (71237) 5-01-28
9.
Курмангазинский районный отдел филиала РГП ЦОН
Курмангазинский район, село Ганюшкино, улица Есболаева, 66а
8 (71233) 2-05-13 8 (71233) 2-07-14
10.
Макатский районный отдел филиала РГП ЦОН
Макатский район, поселок Макат, улица Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97 8 (71239) 3-22-96
11.
Исатайский районный отдел филиала РГП ЦОН
Исатайский район, село Аккыстау, улица Егемен Казахстан, 9
8 (71231) 2-16-70 8 (71231) 2-16-69
Расшифровка аббревиатуры:
Филиал РГП ЦОН – Филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Атырауской области
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Присвоение
категорий спортивным сооружениям"
Типовая форма паспорта спортивного сооружения
Наименование спортивного сооружения
Наименование спортивного сооружения
Утверждена:
категория___________________________
приказ №
____________________________
от ______________ 20 ____ года
Паспорт зарегистрирован_____________________________________
_____________________________________
(наименование государственного органа)_____________________________________
_____________________________________
(Ф.И.О. и подпись руководителя)
1. Общие сведения
1. Адрес (область, город, район, село, улица, дом, номер телефона)____________________________________________________________
2. Организация, в ведении которой находится данное сооружение _
3. Год и месяц ввода в эксплуатацию ___________________________
4. Балансовая стоимость (млн. тенге) __________________________
5. Земельный участок (в га) ___________________________________
6. Сооружение специально построенное или приспособленное ______

7. Жылумен қамту (жергiлiктi, орталық) __________________________
8. Сумен қамту (қалалық желi, артезиан құдықтары, табиғи су айдындарының ұңғымалары) __________________________________________________________
9. Кәрiз желiсi (қалалық, қазылған, тазарту құрылыстарының болуы)
_____________________________________________________________________
10. Желдеткiш (табиғи, тартылмалы, ағылмалы, ағылмалы-тартылмалы)___
11. Электрмен қамту (меншікті көзi, орталықтандырылған)____________
12. Телефондандыру (нөмiрлер саны)_________________________________
13. Аумақты қоршау (бетон, металл, ағаш) ____________________________
14. Қосымша инженерлiк-техникалық қызметтер мен қондырғылар
(мұздатқыш қондырғылар, мачталық жарық беру, автоматтандырылған
қызмет) ____________________________________________________________
2. Негiзгi құрылыстар мен үй-жайлар
р/с№
Атауы мен бағыты
Саны
Өлшемі
Ұзындығы
Ені
Биіктігі
Қабаттылығы, радиусы
кестенің жалғасы
Біржолғы өткізу қабілеттілігі
Жарықтылығы
Төсенімі
Дренаж
Электрондық табло,
электрондық сағат

7. Теплоснабжение (местное, централизованное) _________________
8. Водоснабжение (городская сеть, артезианские колодцы, скважины из-под естественных водоемов)
9. Канализационная сеть (городская, выгребная, наличие очистных сооружений) _________________________________________________________
10. Вентиляция (естественная, вытяжная, приточная, приточно-вытяжная) __________________________________________________
11. Электроснабжение (собственный источник, централизованное) _
12. Телефонизация (количество номеров) ________________________
13. Ограждение территории (бетон, металл, дерево) _____________
14. Дополнительные инженерно-технические службы и устройства(холодильные установки, мачтовые освещение, автоматическая служба) _____________________________________________________________
2. Основные сооружения и помещения
№ п/п
Наименование и
назначение
Количество
Размеры
Длина
Ширина
Высота
Этажность, радиус
Продолжение таблицы
Единовременная
пропускная
способность
Освещенность
Покрытие
Дренаж
Электронное табло,
электронные часы

3. Мүмкiндiгi шектеулi адамдардың келуiне арналған спорт имараттарының қолжетiмдiлiгі туралы ақпарат (еркiн нысанда жасалады).
4. Толықтырулар мен ескертулер
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Паспортты жасағандар:
Қарамағында спорт құрылысы бар ұйымның басшысы
__________________________
Өкiлi _______________________________________________________________
Мемлекеттiк органның маманы _________________________________________
Толтырылған күнi 20____ жылғы ____ _____________
"Спорт құрылыстарына санаттар
беру" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы

3. Номера и даты выдачи заключений о соответствии спортивного сооружения санитарно-гигиеническим и противопожарным нормам и требованиям.
4. Информация об имеющемся спортивном оборудовании и инвентаре (составляется в произвольной форме).
5. Информация о доступности спортивного сооружения для посещения лицам с ограниченными возможностями (составляется в произвольной форме).
6. Дополнения и замечания
Паспорт составили:
руководитель организации, в ведении которой находится
спортивное сооружение _________________________________________
Представитель
Специалист государственного органа
Дата заполнения __________ 20 ___ года
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Присвоение
категорий спортивным сооружениям"
Таблица 1. Описание действий СФЕ

1) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Басқарма кеңсесінің қызметкері
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді тіркейді
Құжаттарды жинайды. Тізілім жасайды. Сканер штрихкодтың көмегімен бекітеді
Орталықтың ақпараттық жүйесінде бекітеді (басқармада меншікті ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және қарау үшін басшыға жібереді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Тіркеу журналына жазу
Тізілім
Тіркеу журналына жазу
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан артық емес
Бір күнде екі реттен кем емес
15 минуттан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
2) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Басқарма басшысы
Басқарманың жауапты орындаушысы
Басқарма басшысы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Жауапты орындаушыға тапсырма береді
Құжаттардың ресімделу  дұрыстығын және толықтығын тексереді, хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды ресімдейді
Құжаттарды қарайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Бұрыштама қояды
Басшыға қол қоюға жібереді
Хабарландыруға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан артық емес
7 жұмыс күнінен кем емес, бас тартқан жағдайда 2 жұмыс күнінен артық емес
15 минуттан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
5
6
7
3) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
7
8
2
ҚФБ атауы
Басқарма кеңсесінің қызметкері
Орталық инспекторы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тіркеу кітабына хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды тіркейді
Хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды алады. Сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды бекітеді.
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды Орталыққа жібереді
Тұтынушыға хабарландыру немесе дәлелді бас тарту туралы қолхат береді.
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күнінен артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1 Орталық инспекторы
ҚФБ 2. Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
ҚФБ 3. Басқарма кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 4. Басқарма басшысы
ҚФБ 5. Басқарманың жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет. Өтініштерді тіркейді
№ 2 іс-әрекет Құжаттарды жинайды. Тізілім жасайды. Сканер штрихкодтың көмегімен бекітеді
№ 3 іс-әрекет. Орталықтың ақпараттық жүйесінде бекітеді (уәкілетті органда меншікті ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және қарау үшін басшыға жібереді
№ 4 іс-әрекет. Жауапты орындаушыға тапсырма береді
№ 5 іс-әрекет. Құжаттардың ресімделу дұрыстығын және толықтығын тексереді, хабарландыруды ресімдейді.
№ 6 іс-әрекет. Хабарландыруға қол қояды.
№ 7 іс-әрекет. Тіркеу кітабына хабарландыруды тіркейді және Орталыққа жібереді
№ 8 іс-әрекет. Хабарланды
руды алады. Сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды бекітеді. Алушыға хабарландыру туралы қолхат береді.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1 Орталық инспекторы
ҚФБ 2. Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
ҚФБ 3.Басқарма кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 4. Басқарма басшысы
ҚФБ 5. Басқарманың жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет. Өтініштерді тіркейді
№ 2 іс-әрекет. Құжаттарды жинайды. Тізілім жасайды. Сканер штрихкодтың көмегімен бекітеді
№ 3. іс-әрекет. Орталықтың ақпараттық жүйесінде бекітеді (басқармада меншікті ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және қарау үшін басшыға жібереді
№ 4. іс-әрекет. Жауапты орындаушыға тапсырма береді
№ 5 іс-әрекет Құжаттардың ресімделу дұрыстығын және толықтығын тексереді, дәлелденген бас тартуды дайындайды.
№ 6 іс-әрекет. Дәлелді бас тартуға қол қояды
№ 7 іс-әрекет. Дәлелді бас тартуды тіркейді және Орталыққа жібереді
№ 8 іс-әрекет. Дәлелді бас тартуды ала-ды. Сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды бекітеді. Алушыға дәлелді бас тарту туралы қолхат
"Спорт құрылыстарына санаттар
беру" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл сызбасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 30 қарашадағы № 373
қаулысына 2-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 30 қарашадағы № 373
қаулысына бекітілген
"Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:

1) Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия (хода, потока, работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии управлении
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует заявления
Собирает документы. Составляет реестр.Фиксирует при помощи сканера штрихкода
Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в управление собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю
4
Форма завершения (данные, документ. Организационно-распорядительное решение)
Запись в журнале регистрации
Реестр
Запись в журнале регистрации
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не менее 2-х раз в день
Не более 15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
2) Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия (хода, потока, работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Руководитель управления
Ответственный исполнитель управления
Руководитель управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Дает поручение ответственному исполнителю
Проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или мотивированный отказ
Рассматривает документы
4
Форма завершения (данные, документ. Организационно-распорядительное решение)
Наложение резолюции
Направляет руководителю на подписание
Подписывает уведомление или мотивированный отказ
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
не более 7-ми рабочих дней, в случае отказа не более 2-х  рабочих дней
Не более 15 минут
6
Номер следующего действия
5
6
7
3) Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия (хода, потока, работ)
7
8
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии управления
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует в книге регистрации  уведомление или мотивированный отказ
Получает уведомление или мотивированный отказ. Фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкодов
4
Форма завершения (данные, документ. Организационно-распорядительное решение)
Направляет уведомление или мотивированный отказ в Центр.
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня.
Не более 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
8
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1.
Инспектор Центра
СФЕ 2. Инспектор накопительного отдела Центра
СФЕ 3. Сотрудник канцелярий управления
СФЕ 4. Руководитель управления
СФЕ 5. Ответственный исполнитель управления
Действия № 1. Регистрирует заявления.
Действия № 2. Собирает документы. Составляет реестр. Фиксирует при помощи сканера штрихкода
Действия № 3. Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в управление собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю.
Действия № 4. Дает поручение ответственному исполнителю.
Действия № 5. Проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление.
Действие № 6. Подписывает уведомление.
Действие № 7. Регистрирует уведомление в книге регистрации и направляет в Центр.
Действие № 8. Получает уведомление. Фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода, Выдача уведомления получателю.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1.
Инспектор Центра
СФЕ 2. Инспектор накопительного отдела Центра
СФЕ 3. Сотрудник канцелярий управления
СФЕ 4. Руководитель
управления
СФЕ 5. Ответственный исполнитель управления
Действия № 1. Регистрирует заявления.
Действия № 2. Собирает документы. Составляет реестр. Фиксирует при помощи сканера штрихкода
Действия № 3. Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в управления собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю.
Действия № 4. Дает поручение ответственному исполнителю.
Действия № 5. Проверяет полноту и правильность оформления документов, подготавливает мотивированный отказ
Действие № 6. Подписывает мотивированный отказ.
Действие № 7. Регистрирует мотивированный отказ и направляет в Центр.
Действие № 8. Получает мотивированный отказ. Фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода. Выдача уведомления о мотивированном отказе  получателю.
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Присвоение
категорий спортивным сооружениям"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2 к постановлению
акимата Атырауской области
от 30 ноября 2012 года № 373
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 30 ноября 2012 года № 373
Регламент государственной услуги
"Присвоение  спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" 1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд,тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" (далее – Регламент) используются следующие понятия:

1) "бір терезе" қағидаты – өтініш берушілердің мемлекеттік қызметті алуға құқығын растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастауды немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
2) халыққа қызмет көрсету орталығы – мемлекеттік мекеме қызметінің негізгі мәні "бір терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және ресімделген құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады (бұдан әрі – Орталық);
3) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет орталықтар арқылы, 060002, Атырау қаласы, Абай көшесі, 10а мекен-жайында орналасқан "Атырау облысы Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемемен (бұдан әрі – Басқарма) көрсетіледі. Орталықтардың мекен-жайлары осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 27 шiлдедегi № 981 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру iстерi агенттiгi, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты негiзiнде көрсетiледi (бұдан әрі – Стандарт).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi бес жыл мерзімге қағаз жеткiзгiште спорт разрядтары мен санаттарын беру туралы бұйрықтың үзіндісі және спорт төрешiсi санатын беру туралы, не болмаса электрондық құжат нысанында мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет разряд пен біліктілікті ресми түрде тану мақсатында спорт жөніндегі жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшылар мен төрешілерге (бұдан әрі-алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу, уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіру үшін, сондай-ақ, мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау қажеттілігі жағдайында алушы Басқармаға немесе Орталыққа жүгінуіне болады, атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.

1) принцип "одного окна" - предоставление государственных услуг, предусматривающие исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
2) центр обслуживания населения – государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу "одного окна" по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее – Центр);
3) структурно-функциональные единицы – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ).
2. Общее положение
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление Туризма, физической культуры и спорта Атырауской области" (далее – Управление), расположенное по адресу: 060002, город Атырау, улица Абая, 10а, через центры. Адреса Центров указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агенством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 (далее– Стандарт).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда и категории сроком на 5 лет и удостоверения о присвоении судейской категории по спорту на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания разряда и квалификации (далее - получатель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества государственной услуги, получатель может обратиться в Управление или в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.

8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзім алушы жүгінген сәттен бастап 30 күнтізбелік күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, сонымен қатар басқарма мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады):
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттiк қызметтi алған дейiнгi күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудiң жол берiлетiн ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесін ұсынады.
10. Басқарма мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша бас тартылады:
1) Стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) құжаттарда жалғандық немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыларға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты ай асып кеткен мерзімде ұсынылғанда.
Орталық, тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкерi алушыға жетiспейтiн құжаттарды көрсете отырып қолхат бередi.
Құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда өтінішті қарау туралы дәлелді жауап тұтынушыға екі жұмыс күн ішінде немесе мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде беріледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жібереді.
Құжаттар пакетін Орталықтан уәкілетті органға жіберу фактісі мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қимылын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен бекітіледі;
3) басқарма кеңсесінің қызметкері Орталық ақпарат жүйесінде бекітеді (басқармада меншікті ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және қарау үшін басшыға жібереді;
4) қарағаннан кейін басқарма басшысы жауапты орындаушыға тапсырма береді;
5) жауапты орындаушы құжаттардың ресімделу дұрыстығын және толықтығын тексереді, хабарландыруды ресімдейді немесе дәлелді бас тартуды дайындайды, кейін Басқармаға басшыға қол қоюға жібереді;

8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом управление предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не менее 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
9. Для получение государственной услуги получатель представляет в Центр перечень документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
10. Управление отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредоставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
3) предоставление документов на присвоение спортивных разрядов спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредоставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты предоставления документов, либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в Управление.
Факт отправки пакета документов из Центра в Управление фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии управления органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в управление собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель Управления дает поручение ответственному исполнителю управления;
5) ответственный исполнитель проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю управления;

6) басқарма басшысы хабарландыруға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және басқарманың кеңсесіне жібереді;
7) кеңсе қызметкері хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталыққа жібереді.
Басқармадан мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдау кезінде Орталық сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды бекітеді;
8) Орталық алушыға хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды береді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін алушының құжаттарын қабылдауды Орталықта жұмыс кестесі бойынша жұмыс күні ішінде қызметкер жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырылған жағдайда алушыға:
1) сұрауды қабылдау күнi мен нөмiрi;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) ресімдеуге құжаттарды қабылдаған Орталық қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетілген қолхат беріледі.
6) арызданушының аты, жөні, тегі уәкілетті өкілдің аты, жөні, тегі және олардың байланыс телефондары.
14. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
Қабылдау "электрондық" кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
15. Мемлекеттiк қызмет алушының тұратын жері бойынша орталықтардың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген, сонымен бірге санитарлық-эпидемиологиялық үлгісіне, өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай Орталықтың ғимаратында көрсетiледi.
16. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары: басқарма және Орталық алушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) басқарма кеңсесінің қызметкері,
4) басқарма басшысы;
5) басқарманың жауапты орындаушысы.
18. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламент 2-қосымшасында көрсетілген.
19. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.

6) руководитель Управления подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию управления;
7) сотрудник канцелярии Управления регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат государственной услуги в Центр.
При приеме готового результата государственной услуги Управления, Центром фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
8) Центр выдает получателю уведомление или мотивированный отказ.
12. Прием документов получателя для оказания государственной услуги осуществляет инспектор в Центре в течении рабочего дня на основании графика работы.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
14. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
Прием в Центре осуществляется – в порядке "электронной" очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Государственная услуга оказывается в помещении Центра по месту проживания получателя в зале располагается справочное бюро; столы, информационные стенды, с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями, а также соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям противопожарной безопасности.
16. Требования к информационной безопасности: управления и Центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя.
17. Перечисление СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии Управления;
4) руководство Управления;
5) ответственный исполнитель Управления.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
19. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.

5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін жауапты тұлғалардың жауапкершілігі
20. Басқарманың және Орталықтың басшылары мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi
спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-
спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер,
бiрiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекен-жайлары
Р/с
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1.
ХҚКО РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23
8 (7122)21-34-67
2.
ХҚКО РМК филиалының облыстық бөлімі
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23
8 (7122) 21-29-42
3.
ХҚКО РМК филиалының № 1 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а
8 (7122) 35-75-05 8 (7122) 35-75-30
4.
ХҚКО РМК филиалының № 2 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Балықшы кенті, Байжігітов көшесі, 80 а
8 (7122) 24-34-90 8 (7122) 24-37-89
5.
ХҚКО РМК филиалының Индер аудандық бөлімі
Индер ауданы, Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30
8 (71234) 2-12-96 8 (71234) 2-18-38
6.
ХҚКО РМК филиалының Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет селосы, Абай көшесі, 10
8 (71236) 2-24-96 8 (71236) 2-15-25
7.
ХҚКО РМК филиалының Қызылқоға аудандық бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы селосы, Абай көшесі, 1
8 (71238) 2-20-46 8 (71238) 2-20-27
8.
ХҚКО РМК филиалының Жылыой аудандық бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8
8 (71237) 5-03-54 8 (71237) 5-01-28
9.
ХҚКО РМК филиалының Құрманғазы аудандық бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкин селосы, Есболаев көшесі, 66 а
8 (71233) 2-05-13 8 (71233) 2-07-14
10.
ХҚКО РМК филиалының Мақат аудандық бөлімі
Мақат ауданы, Мақат кенті, Орталық көшесі,2
8 (71239) 3-22-97 8 (71239) 3-22-96
11.
ХҚКО РМК филиалының Исатай аудандық бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау селосы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9
8 (71231) 2-16-70 8 (71231) 2-16-69
Қысқартулардың атауы:
ХҚКО РМК филиалы – Атырау облысы бойынша Қазақстан Республикасы көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
"Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi
спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-
спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер,
бiрiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
20. Руководители управления и Центра несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего и
среднего уровня квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Адреса центров обслуживания населения
п/п
Наименование центров (филиалы, отделы,отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
1.
Филиал РГП ЦОН
г.Атырау, проспект Сатпаева, 23
8 (7122) 21-34-67
2.
Областной отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, проспект Сатпаева, 23
8 (7122) 21-29-42
3.
Городской отдел № 1 филиала РГП ЦОН
г.Атырау, улица Баймуханова, 16а
8 (7122) 35-75-05 8 (7122) 35-75-30
4.
Городской отдел № 2 филиала РГП ЦОН
г.Атырау, поселк Балыкши, улица Байжигитовой, 80а
8 (7122) 24-34-90 8 (7122) 24-37-89
5.
Индерский районный отдел филиала РГП ЦОН
Индерский район, поселок Индербор, улица Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96 8 (71234) 2-18-38
6.
Махамбетский районный отдел филиала РГП ЦОН
Махамбетский район, село Махамбет, улица Абая, 10
8 (71236) 2-24-96 8 (71236) 2-15-25
7.
Кызылкогинский районный отдел филиала РГП ЦОН
Кызылкогинский район, село Миялы, улица Абая, 1
8 (71238) 2-20-46 8 (71238) 2-20-27
8.
Жылыойский районный отдел филиала РГП ЦОН
Жылыойский район, город Кульсары, улица Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54 8 (71237) 5-01-28
9.
Курмангазинский районный отдел филиала РГП ЦОН
Курмангазинский район, село Ганюшкино, улица Есболаева, 66а
8 (71233) 2-05-13 8 (71233) 2-07-14
10.
Макатский районный отдел филиала РГП ЦОН
Макатский район, поселк Макат, улица Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97 8 (71239) 3-22-96
11.
Исатайский районный отдел филиала РГП ЦОН
Исатайский район, село Аккыстау, улица Егемен Казахстан, 9
8 (71231) 2-16-70 8 (71231) 2-16-69
Расшифровка аббревиатуры:
Филиал РГП ЦОН – Филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания население" Комитеты по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Атырауской области
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего и
среднего уровня квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Таблица 1. Описание действий СФЕ

1) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Басқарма кеңсесінің қызметкері
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді тіркейді
Құжаттарды жинайды. Тізілім жасайды. Сканер штрихкодтың көмегімен бекітеді
Орталықтың АЖ-не бекітеді (уәкілетті органда меншікті ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және қарау үшін басшыға жібереді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Тіркеу журналына жазу
Тізілім
Тіркеу журналына жазу
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан артық емес
Бір күнде екі реттен кем емес
15 минуттан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
2) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Басқарманың басшысы
Басқарманың жауапты орындаушысы
Басқарманың басшысы
3
Әрекеттің (үдерістің, ресімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Жауапты орындаушыға тапсырма береді
Құжаттардың ресімделу дұрыстығын және толықтығын тексереді, хабарландыруды ресімдейді немесе дәлелді бас тартуды дайындайды
Құжаттарды қарайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Бұрыштама қояды
Басшыға қол қоюға жібереді
Хабарландыруға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан артық емес
7 жұмыс күнінен кем емес, бас татқан жағдайда 2 жұмыс күнінен артық емес
15 минуттан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
5
6
7
3) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
7
8
2
ҚФБ атауы
Басқарма кеңсесінің қызметкері
Орталық инспекторы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тіркеу кітабына хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды тіркейді
Хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды алады. Сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды бекітеді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды Орталыққа жібереді
Хабарландыру немесе дәлелді бас тарту туралы қолхат береді
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні ішінде.
1 жұмыс күннен артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1 Орталық инспекторы
ҚФБ 2. Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
ҚФБ 3. Басқарма кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 4. Басқарма басшысы
ҚФБ 5. Басқарманың жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет. Өтініштерді тіркейді.
№ 2 іс-әрекет. Құжаттарды жинайды. Тізілім жасайды. Сканер штрихкодтың көмегімен  бекітеді
№ 3 іс-әрекет. Орталықтың АЖ-не бекітеді (уәкілетті органда  меншікті ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді, және қарау үшін басшыға жібереді
№ 4 іс-әрекет. Жауапты орындаушыға тапсырма береді
№ 5 іс-әрекет Құжаттардың ресімделу дұрыстығын және толықтығын тексереді, хабарландыруды ресімдейді
№ 6 іс-әрекет. Хабарландыруға қол қояды.
№ 7 іс-әрекет. Тіркеу кітабына хабарландыруды тіркейді және Орталыққа жібереді
№ 8 іс-әрекет. Хабарланды
руды алады. Сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды   бекітеді. Алушыға хабарландыру туралы қолхат береді.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1 Орталық инспекторы
ҚФБ 2. Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
ҚФБ 3. Басқарма кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 4. Басқарма басшысы
ҚФБ 5. Басқарманың жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет. Өтініштерді тіркейді
№ 2 іс-әрекет. Құжаттарды жинайды. Тізілім жасайды. Сканер штрихкодтың көмегімен   бекітеді
№ 3 іс-әрекет. Орталық АЖ-не тіркейді (уәкілетті органда  меншікті ақпараттық  жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді, және анықтап қарау үшін басшыға жібереді
№ 4 іс-әрекет. Жауапты орындаушыға тапсырма береді
№ 5 іс-әрекет. Құжаттардың ресімделу дұрыстығын   және толықтығын тексереді,    дәлелді бас тартуды рәсімдейді.
№ 6  іс-әрекет. Дәлелді бас тартуға қол қояды
№ 7  іс-әрекет. Тіркеу кітабына дәлелді бас тартуды тіркейді және Орталыққа жібереді
№ 8  іс-әрекет. Дәлелді бас тартуды алады. Сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды  бекітеді. Алушыға дәлелді бас тарту туралы қолхат береді.
"Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi
спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-
спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер,
бiрiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне 3-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 30 қарашадағы № 373
қаулысына 3-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 30 қарашадағы № 373
қаулысына бекітілген
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:

1) Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия (хода, потока, работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии управлении
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует заявления
Собирает документы. Составляет реестр.Фиксирует при помощи сканера штрихкода
Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в управление собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю
4
Форма завершения (данные, документ. Организационно-распорядительное решение)
Запись в журнале регистрации
Реестр
Запись в журнале регистрации
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не менее 2-х раз в день
Не более 15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
2) Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия (хода, потока, работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Руководитель управления
Ответственный исполнитель управления
Руководитель управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Дает поручение ответственному исполнителю
Проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или мотивированный отказ
Рассматривает документы
4
Форма завершения (данные, документ. Организационно-распорядительное решение)
Наложение резолюции
Направляет руководителю на подписание
Подписывает уведомление или мотивированный отказ
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
не более 7-ми рабочих дней, в случае отказа не более 2-х  рабочих дней
Не более 15 минут
6
Номер следующего действия
5
6
7
3) Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия (хода, потока, работ)
7
8
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии управления
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует в книге регистрации  уведомление или мотивированный отказ
Получает уведомление или мотивированный отказ. Фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкодов
4
Форма завершения (данные, документ. Организационно-распорядительное решение)
Направляет уведомление или мотивированный отказ в Центр.
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня.
Не более 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
8
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1.
Инспектор Центра
СФЕ 2. Инспектор накопительного отдела Центра
СФЕ 3. Сотрудник канцелярий управления
СФЕ 4. Руководитель управления
СФЕ 5. Ответственный исполнитель управления
Действия № 1. Регистрирует заявления.
Действия № 2. Собирает документы. Составляет реестр. Фиксирует при помощи сканера штрихкода
Действия № 3. Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в управление собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю.
Действия № 4. Дает поручение ответственному исполнителю.
Действия № 5. Проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление.
Действие № 6. Подписывает уведомление.
Действие № 7. Регистрирует уведомление в книге регистрации и направляет в Центр.
Действие № 8. Получает уведомление. Фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода, Выдача уведомления получателю.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1.
Инспектор Центра
СФЕ 2. Инспектор накопительного отдела Центра
СФЕ 3. Сотрудник канцелярий управления
СФЕ 4. Руководитель
управления
СФЕ 5. Ответственный исполнитель управления
Действия № 1. Регистрирует заявления.
Действия № 2. Собирает документы. Составляет реестр. Фиксирует при помощи сканера штрихкода
Действия № 3. Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в управления собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю.
Действия № 4. Дает поручение ответственному исполнителю.
Действия № 5. Проверяет полноту и правильность оформления документов, подготавливает мотивированный отказ
Действие № 6. Подписывает мотивированный отказ.
Действие № 7. Регистрирует мотивированный отказ и направляет в Центр.
Действие № 8. Получает мотивированный отказ. Фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода. Выдача уведомления о мотивированном отказе получателю.
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего и
среднего уровня квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3 к постановлению
акимата Атырауской области
от 30 ноября 2012 года № 373
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 30 ноября 2012 года № 373
Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" 1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее – Регламент) используются следующие понятия:

1) "бір терезе" қағидаты – өтініш берушілердің мемлекеттік қызметті алуға құқығын растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастауды немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
2) халыққа қызмет көрсету орталығы – мемлекеттік мекеме қызметінің негізгі мәні "бір терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және ресімделген құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады (бұдан әрі – Орталық);
3) құрылымдық - функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі – Орталық).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және 2қосымшаларында көрсетілген Орталықтар арқылы Атырау қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімімен, аудандық білім беру және спорт бөлімдерімен (бұдан әрі - Бөлім) көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 27 шiлдедегi № 981 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру iстерi агенттiгi, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетiледi.
5. Мемлекеттiк қызмет нәтижесi қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйырықтан үзінді, не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанында дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі-алушы) спорттық разрядтары мен біліктіліктерді ресми тану мақсатында көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу, уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіру үшін, сондай-ақ, мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау қажеттілігі жағдайында тұтынушы Бөлімге немесе Орталыққа жүгінуіне болады, атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламенттің 1- қосымшасында көрсетілген.

1) потребитель – тренера, методисты, инструктора, спортсмены и судьи по спорту с целью официального признания звания и квалификации (далее - потребитель);
2) уполномоченные органы в области физической культуры и спорта – отдел физической культуры и спорта города Атырау, районные отделы образования и спорта;
3) принцип "одного окна" - предоставление государственных услуг, предусматривающие исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
4) центр обслуживания населения – государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу "одного окна" по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее – Центр);
5) структурно-функциональные единицы – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами в области физической культуры и спорта – отделом физической культуры и спорта города Атырау, районными отделами образования и спорта (далее – Отдел) через Центры, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 (далее - Стандарт)
5. Результатом государственной услуги является выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее-получатели).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества государственной услуги, получатель может обратиться в Отделы или в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов указаны в приложениях 1 к настоящему Регламенту.

8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері алушы жүгінген сәттен бастап 30 күнтізбелік күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, сонымен қатар Бөлім мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады):
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берiлетiн ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа Стандарттың  11-тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесін ұсынады.
10. Бөлім мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша бас тартады:
1) Стандарттың 11-тармағында және Регламенттің 5-қосымшасында көзделген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты ай асып кеткен мерзімде ұсынылса.
Орталық, алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкерi алушыға жетiспейтiн құжаттарды көрсете отырып қолхат бередi.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды Бөлімге жібереді;
Құжаттар пакетін Орталықтан Бөлімге жіберу фактісі мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қимылын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен бекітіледі;
3) Бөлім кеңсесінің қызметкері Орталық ақпарат жүйесінде бекітеді (уәкілетті органда меншікті ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және қарау үшін басшыға жібереді;
4) қарағаннан кейін Бөлім басшысы Бөлімнің жауапты орындаушысына тапсырма береді;
5) Бөлімнің жауапты орындаушысы құжаттардың ресімделу дұрыстығын және толықтығын тексереді, хабарландыруды ресімдейді немесе дәлелді бас тартуды дайындайды, кейін Бөлімнің басшысына қол қоюға жібереді;

8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, местный исполнительный орган предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не менее 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
9. Для получение государственной услуги получатель представляет в Центр перечень документов указанных в пункте 11 Стандарта.
10. Отделы отказывают в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредоставление полного перечня документов, предусмотренных  пунктом 11 Стандарта;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
3) предоставление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредоставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
При отказе приема документов работником центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты предоставления документов, либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель подает заявление в Центр;
2) инспектор центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в Отдел.
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа дает поручение ответственному исполнителю уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель Отдела проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю Отдела;

6) Бөлім басшысы хабарландыруға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және Бөлім кеңсесіне жібереді;
7) кеңсе қызметкері хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталыққа жібереді;
Бөлімнен мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдау кезінде Орталық сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды бекітеді;
8) Орталық алушыға хабарландыруды немесе дәлелді бас тартуды береді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдауды Орталықта жұмыс кестесі бойынша жұмыс күні ішінде қызметкер жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырылған жағдайда тұтынушыға:
1) сұрау салуды қабылдау күнi мен нөмiрi,
2) сұратылатын мемлекеттік қызмет түрі,
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы,
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны,
5) ресімдеуге құжаттарды қабылдаған Орталық қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) арызданушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкілетті өкілінің тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетілген қолхат беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың  11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
Құжаттар салыстыру үшін түпнұсқада және көшірме нұсқаларында ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары қайтарылады.
15. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
Қабылдау "электрондық кезек" тәртібімен, жедел қызмет көрсетусіз және алдын ала жазылусыз жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттiк қызмет алушының тұрғылықты орны бойынша Орталықтардың ғимараттарында көрсетіледі. Залда анықтама терезесі, күту үшін орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар. Ғимараттарда мүмкіндіктері шектеулі алушыларға (күту үшін орындықтар, стенділер), сонымен бірге санитарлық-эпидемиологиялық үлгісіне, өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай жағдайлар көзделген.
Спортшыны спорттық атаққа разрядқа ұсыну үшін құжаттар тиісті норматив немесе талап орындаған сәттен бастап алты ай мерзімде Бөлім мен Орталықтарға жолданады.
17. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары:
Бөлім және Орталық алушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) Бөлім кеңсесінің қызметкері,
4) Бөлім басшысы;

6) руководитель Отдела подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию Отдела;
7) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат государственной услуги в Центр.
При приеме готового результата государственной услуги от Отдела, Центром фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
8) Центр выдает получателю уведомление или мотивированный отказ.
12. Прием документов получателя для оказания государственной услуги осуществляется инспектором в Центре в течении рабочего дня на основании графика работы.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы указанные в пункте 11 Стандарта.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
15. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
Прием в Центре осуществляется – в порядке "электронной" очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
16. Государственная услуга оказывается в здании центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное окно, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
Документы для представления спортсмена к спортивному званию, разряду направляются в местные исполнительные органы и центры в течение шести месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
17. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и Центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
18. Перечисление СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии Отдела;
4) руководитель Отдела;

5) Бөлімнің жауапты орындаушысы.
19. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
20. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін жауапты тұлғалардың жауапкершілігі
21. Бөлімнің және Орталықтың басшылары мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіпте жауапты болады.
Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Қалалық, аудандық Дене шынықтыру және спорт бөлімдерінің мекен-жайлары
Уәкілетті органдардың атауы
Орналасқан мекен-жайы
Телефон номерлері
Жұмыс кестесі
1
Атырау қаласы, Дене шынықтыру және спорт бөлімі
Атырау қаласы, Сәтбаев көшесі 13
8(7122) 27-08-33
Аптаның бес күні, демалыс және мереке күндерін қоспағанда 9-00 ден 18-00–ге дейін, түскі үзіліс  13-00 ден 14-00–ге дейін
2
Махамбет ауданы Дене шынықтыру және спорт бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет селосы, Абай көшесі, 13
8(71236) 2-19-84
3
Исатай ауданы Дене шынықтыру және спорт бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау, селосы, Егемен Қазақстан көшесі, 11
8(71231) 2-13-49
4
Құрманғазы ауданы Дене шынықтыру және спорт бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкин селосы, Көшекбаев көшесі, 25
8(71233) 2-15-97
5
Қызылқоға ауданы Дене шынықтыру және спорт бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы селосы, Сәтбаев көшесі, 2
8(71238) 2-16-17
6
Индер ауданы Білім беру, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Индер ауданы, Индербор кенті, Мендіғалиев көшесі, 30/1
8(71234) 2-08-43
7
Мақат ауданы Дене шынықтыру және спорт бөлімі
Мақат ауданы, Мақат кенті, Центральная көшесі, 2
8(71239) 3-15-11
8
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы Білім беру, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Абдрахманов көшесі, 47
8(71237) 5-14-85
Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекен-жайлары
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1.
ХҚКО РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23

5) ответственный исполнитель Отдела.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Руководители Отдела и Центра несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: второй и третий, первый,
второй и третий юношеские, тренер высшего и
среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту"
Перечень адресов Отделов
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (кв.)
Код и номер телефона
График работы
1
Отдел физической культуры и спорта г.Атырау
город Атырау, улица Сатпаева, 13
8(7122)
27-08-33
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней с 9-00 до 18-00, обед с 13-00 до 14-00
2
Отдел физической культуры и спорта Махамбетского района
Атырауская область Махамбетский район село Махамбет, улица Абая, 13
8(71236) 2-19-84
3
Отдел физической культуры и спорта Исатайского района
Атырауская область Исатайский район село Аккистау, улица Егемен Казахстан, 11
8(71231) 2-13-49
4
Отдел физической культуры и спорта Курмангазинского района
Атырауская область Курмангазинский район  село Ганюшкно, улица Кушекбаева, 25
8(71233) 2-15-97
5
Отдел физической культуры и спорта Кызылкугинского района
Атырауская область, Кызылкогинский район село Миялы, улица Сатпаева, 2
8(71238) 2-16-17
6
Отдел образовании физкультуры и спорта Индерского района
Атырауская область Индерский район поселок Индербор, улица Мендигалиева, 30/1
8(71234) 2-08-43
7
Отдел физической культуры и спорта Макатского района
Атырауская область Макатский район поселок Макат, улица Центральная, 2
8(71239) 3-15-11
8
Отдел образовании физкультуры и спорта Жылыойского района
Атырауская область Жылыойский район город Кульсары, улица Абдрахманова, 47
8(71237) 5-14-85
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: второй и третий, первый,
второй и третий юношеские, тренер высшего и
среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту"
Адреса центров обслуживания населения
п/п
Наименование центров (филиалы, отделы,отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
1.
Филиал РГП ЦОН
г.Атырау, проспект Сатпаева, 23

1) туризм – жеке тұлғалардың уақытша болатын елде (жерде) жиырма төрт сағаттан бір жылға дейін, не жиырма төрт сағаттан аз уақытқа созылатын, бірақ түнейтін, ақылы қызметпен байланысты емес мақсаттағы саяхаты;
2) туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар – турагенттер, туроператорлар, туризм нұсқаушылары, сондай-ақ өз бетінше туристік қызмет көрсететін гидтер (гид-аудармашылар), экскурсоводтар;
3) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет "Атырау облысы Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Басқарма) 060002, Атырау қаласы, Абай көшесі 10 "а" мекен-жайында орналасқан, телефон: 8 (7122) 32-05-24, электрондық мекен-жайы: tourism_atyrau@mail.ru. көрсетіледі.
3. Көрсетілетін қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Заңының 12-бабының 12) тармақшасы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1099 "Туризм саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" қаулысы негiзiнде көрсетiледi.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi қағаз тасығыштағы туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристiк ақпарат болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – алушы) көрсетiледi.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу, уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіру үшін, сондай-ақ, мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау қажеттілігі жағдайында алушы атауы, заңды мекен-жайы, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген Басқармасына жүгінуіне болады,
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) бес жұмыс күнiнен аспайды;
2) сұрау берген кезде күтудiң жол берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң жол берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту үшiн негiздер жоқ.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:

1) туризм – путешествие физических лиц продолжительностью от двадцати четырех часов до одного года либо меньше двадцати четырех часов, но с ночевкой в целях, не связанных с оплачиваемой деятельностью в стране (месте) временного пребывания;
2) лица, осуществляющие туристскую деятельность, – турагенты, туроператоры, инструкторы туризма, а также оказывающие туристские услуги самостоятельно гиды (гиды-переводчики), экскурсоводы;
3) структурно-функциональные единицы – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление туризма, физической культуры и спорта" Атырауской области (далее – Управление), расположенным по адресу: 060002, г.Атырау, ул.Абая, 10 "а"; телефон. 8(7122)32-05-24, электронный адрес: tourism_atyrau@mail.ru.
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 12) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан и Постановления Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года № 1099 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма".
5. Результатом предоставляемой государственной услуги является туристская информация, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность, на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества государственной услуги, получатель может обратиться в Управление, юридический адрес, номер телефона, адрес электронной почты указан в пункте 2 настоящего Регламента.
8. Сроки предоставления государственной услуги:
1) не превышают 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания при подаче запроса – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.
9. Оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги не существует.
10. Этапы оказания государственной услуги:

1) алушы Басқармаға өтініш береді;
2) Басқарма кеңсесінің қызметкері алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және қарау үшін басқарушыға жібереді;
3) қарағаннан кейін Басқарманың басшысы жауапты орындаушыға тапсырма береді;
4) Басқарманың жауапты орындаушысы құжаттардың ресімделу дұрыстығын және толықтығын тексереді, хабарландыруды ресімдейді немесе дәлелді бас тартуды дайындайды, кейін басшыға қол қоюға жібереді.
5) Басқарма басшысы хабарландыруға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және басқарманың кеңсесіне жібереді;
6) кеңсенің қызметкері хабарландыруды тіркейді, алушының мәліметтерін ДЕК-ке немесе дәлелді бас тартуды енгізеді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алушыға жібереді немесе басқармаға өтініш жасағанда алушыға береді.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн алушының құжаттарын қабылдауды жұмыс кестесі бойынша жұмыс күні ішінде бір қызметкер осы Регламентінің 15-тармағында көрсетілген кестеге сәйкес жүзеге асырады.
12. Мемлекеттiк қызмет ақысыз көрсетiледi.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Алушының құжаттарын қабылдау мекен-жайы осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген басқарма кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Құжаттардың тапсырылуы тіркелу арқылы дәлелденеді (мөртабан, кіріс номірі, датасы). Алушыға қабылдау туралы белгі қойылған көшірме түсіріледі.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі- жеке өзінің баруы немесе почта арқылы.
14. Мемлекеттiк қызмет алу үшiн мемлекеттiк қызмет алушы жазбаша сұраумен басқармаға жүгiнедi.
Өтініш ерікті түрде ресімделеді.
15. Мемлекеттiк қызмет Басқарманың мүмкiндiгi шектеулi адамдардың кiруiне арналған пандуспен жабдықталған, сонымен бірге санитарлық-эпидемиологиялық нормаларына, өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай үй-жайында көрсетіледі.
Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде кезектiлiктiң болмауына байланысты күту залы көзделмеген.
16. Жұмыс кестесі:
Басқармада осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша оның жұмысын демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 8.30-дан бастап 18.00-ге дейiн, түскі үзіліс 12.30-дан бастап 14.00-ге дейiн қамтамасыз ететін кесте белгіленеді.
17. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: Басқарма алушының құжаттар мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:

1) получатель подает заявление в Управление;
2) сотрудник канцелярии Управления проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
3) после рассмотрения руководитель Управления дает поручение ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель Управления проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю Управления;
5) руководитель Управления подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию Управления;
6) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление, заносит данные получателя КПУ, или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги получателю или выдает получателю в случае обращения в Управление;
11. Прием документов для получения государственных услуг осуществляется одним сотрудником в течение рабочего дня на основании графика, указанного в пункте 15 настоящего Регламента Управления.
12. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется через канцелярию Управления, расположенного по адресу согласно пункта 2 настоящего регламента.
Подтверждением сдачи документов является регистрация (штамп и входящий номер, дата). Для получателя снимается копия, на которой проставляется отметка о принятии.
Способ доставки результата оказания услуги – личное посещение либо по почте.
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги обращается с письменным запросом в Управление.
Обращение формируется в произвольной форме.
15. Государственная услуга оказывается в здании Управления, которое оборудовано входом с пандусом, предназначенным для доступа людей с ограниченными физическими возможностями, а также соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям противопожарной безопасности.
Зал ожидания не предусмотрен в связи с отсутствием очередности при оказании государственной услуги.
16. График работы:
В Управлении устанавливается график, обеспечивающий его работу с 8.30 часов до 18.00 часов, пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 12.30 до 14.00 по адресу, указанном в пункте 2 настоящего регламента.
17. Требования к информационной безопасности: Управление обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя.
18. Перечисления СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) Басқарма кеңсесінің инспекторы;
2) Басқарма басшысы;
3) Басқарманың жауапты орындаушысы.
19. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
20. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін жауапты тұлғалардың жауапкершілігі
21. Басқарманың басқарушысы мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк
әлеует, туризм объектiлерi және туристiк
қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы
ақпарат беру" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы

1) сотрудник канцелярии Управления;
2) руководитель Управления;
3) ответственный исполнитель Управления.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту;
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту;
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Руководитель Управления несет ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах,
осуществляющих туристскую деятельность"
Таблица 1. Описание действий СФЕ