2013 - 2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 90-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 04 қаңтарда № 2667 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 213-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 30.01.2014 № 213-V шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігі ұсынған 2013–2015 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, облыстық мәслихат ІХ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2013–2015 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2013 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
кірістер – 119 013 971 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 52 867 580 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 608 019 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 65 538 372 мың теңге;
шығындар – 122 623 147 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 4 793 545 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 5 187 098 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 393 553 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 4 194 401 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4 212 401 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 18 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 597 122 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 12 597 122 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 24.01.2013 № 100-V; 17.04.2013 № 122-V; 04.07.2013 №  149-V; 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 № 193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2013 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы ауданына – 100%;
Индер ауданына – 100%;
Исатай ауданына – 100%;
Қызылқоға ауданына – 100%;
Мақат ауданына – 100%;
Махамбет ауданына – 100%;
Жылыой ауданына – 100%;
меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Атырау қаласына – 50%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына және меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Атырау қаласына – 50%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталатын:
меншікті облыстық бюджетке – 100%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтыннан:
меншікті облыстық бюджетке – 100%;
әлеуметтік салық бойынша:
Құрманғазы ауданына – 50%;
Исатай ауданына – 50%;
Атырау қаласына – 55%;
Қызылқоға ауданына – 70%;
Мақат ауданына – 70%;
Махамбет ауданына - 75%;
Индер ауданына - 100%;
Жылыой ауданына 100%;
меншікті облыстық бюджетке - 100%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 № 193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Об областном бюджете на 2013-2015 годы
Решение областного маслихата Атырауской области от 12 декабря 2012 года № 90-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 4 января 2013 года № 2667. Утратило силу - решением областного маслихата Атырауской области от 30 января 2014 года № 213-V
Сноска. Утратило силу - решением областного маслихата Атырауской области от 30.01.2014 № 213-V.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение акимата области проект областного бюджета на 2013-2015 годы, областной маслихат на ІX сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 119 013 971 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 52 867 580 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 608 019 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 65 538 372 тысяч тенге;
2) затраты - 122 623 147 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 4 793 545 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 5 187 098 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 393 553 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 4 194 401 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 4 212 401 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 18 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -12 597 122 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  12 597 122 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата Атырауской области от 24.01.2013 № 100-V; 17.04.2013 № 122-V; 04.07.2013 № 149-V; 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 №  193-V(вводится в действие с 01.01.2013).
2. Утвердить на 2013 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому району – 100%;
Индерскому району – 100%;
Исатайскому району – 100%;
Кзылкогинскому району – 100%;
Макатскому району – 100%;
Махамбетскому району – 100%;
Жылыойскому району – 100%;
собственно-областному бюджету – 100%;
городу Атырау – 50%;"
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
городу Атырау – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету – 100%;
по социальному налогу:
Курмангазинскому району – 50%;
Исатайскому району – 50%;
городу Атырау – 55%;
Кзылкогинскому району – 70%;
Макатскому району – 70%;
Махамбетскому району - 75%;
Индерскому району – 100%;
Жылыойскому району – 100%;
собственно-областному бюджету – 100%.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением областного маслихата Атырауской области от 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 №  193-V(вводится в действие с 01.01.2013).

3. Тиісті бюджеттің кірісіне:
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөніндегі берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек есептелетін болып белгіленсін.
4. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 процентi шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
5. Аудан, қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2013 жылға арналған көлемдері 37 470 576 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан - 5 707 353 мың теңге;
Атырау қаласынан - 31 763 223 мың теңге болып белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерлері 2013 жылға 7 683 309 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы – 2 612 872 мың теңге;
Индер ауданы – 1 337 829 мың теңге;
Исатай ауданы – 892 613 мың теңге;
Қызылқоға ауданы – 1 745 338 мың теңге;
Мақат ауданы – 449 126 мың теңге;
Махамбет ауданы – 645 531 мың теңге болып белгіленсін.
7. 2013 жылы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), сондай-ақ ішкі істер органдарының жедел-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер көрсету шығыстарын төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 739 мың теңге сомасында белгіленсін.
8. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 102 425 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 1 908 506 мың теңге;

3. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
4. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Установить на 2013 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 37 470 576 тысяч тенге, в том числе:
Жылыойского – 5 707 353 тысяч тенге;
города Атырау – 31 763 223 тысяч тенге.
6. Установить на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 7 683 309 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому - 2 612 872 тысяч тенге;
Индерскому - 1 337 829 тысяч тенге;
Исатайскому - 892 613 тысяч тенге;
Кызылкогинскому - 1 745 338 тысяч тенге;
Макатскому - 449 126 тысяч тенге;
Махамбетскому - 645 531 тысяч тенге.
7. Установить с 1 января 2013 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 739 тенге.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
102 425 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
1 908 506 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;

үйден оқытылатын мүгедек балаларды жабдықтар және бағдарламалармен қамтамасыз етуге - 28 597 мың теңге;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге - 109 073 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 388 509 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 86 762 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 291 135 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға – 50 000 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуге – 124 030 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыдағы айырмашылықты төлеуге – 35 156 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар дайындау үшін мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға – 26 667 мың теңге;
мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін – 306 493 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетуді енгізуге – 9 339 мың.теңге;
дәрілік заттар, вакциналар және басқа иммунды биологиялық препараттарды сатып алуға - 1 919 085 мың теңге;
өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақыны белгілеуге - 51 112 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға – 213 770 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға – 87 332 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға – 51 411 мың теңге;
көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстау және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 32 830 мың теңге;
оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 320 мың теңге;
автокөлік жолдарында қауіпсіздікті қамтамасыз ету – 3 336 мың теңге;
жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен ұсталатын ішкі істер органдары қызметкерлеріне арнаулы атағы үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 472 561 мың теңге;

28 597 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
109 073 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
388 509 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
86 762 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
291 135 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
50 000 тысяч тенге – на обновление и переоборудование учебно – производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
124 030 тысяч тенге – на оказание социальной поддержки обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
35 156 тысяч тенге – на выплату разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования;
26 667 тысяч тенге – на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
306 493 тысяч тенге – на материально–техническое оснащение государственных ветеринарных организаций;
9 339 тысяч тенге - на введение стандартов специальных социальных услуг;
1 919 085 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
51 112 тысяч тенге - на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;
213 770 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
87 332 тысяч тенге - на поддержку племенного животноводства;
51 411 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
32 830 тысяч тенге - на содержание и материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;
320 тысяч тенге - на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов;
3 336 тысяч тенге - на обеспечение безопасности дорожного движения;
472 561 тысяч тенге – на повышение размера доплат за специальные звания сотрудникам органов внутренних дел, содержащихся за счет средств местных бюджетов;

жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 288 615 мың теңге;
кепілді тегін медициналық көмек мөлшерін қамтамасыз ету және ұлғайтуға – 2 831 946 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға – 793 309 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 515 699 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Осы тармақтағы екінші мен жетіншіні қоса алғандағы абзацтардағы ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға - 94 559 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 24.01.2013 № 100-V; 17.04.2013 № 122-V; 04.07.2013 № 149-V; 09.12.2013 № 193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте "Моноқалаларды дамытудың 2012–2020 жылдарға арналған бағдарламасы" шеңберінде:
бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері есебінен - 229 126 мың теңге;
ағымдағы жайластыруға облыстық бюджет қаражаты есебінен – 5 710 мың теңге;
бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға облыстық бюджет қаражаты есебінен – 22 856 мың теңге;
кәсіпкерлікке микрокредит беруге – 126 000 мың теңге республикалық бюджеттен кредиттер есебінен көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 04.07.2013 № 149-V; 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 №  193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде келесідей көлемде:
коммуналдық-инженерлік, инженерлік-көліктік және әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін жөндеуге және ауылдық елді мекендерді абаттандыруға – 44 048 мың теңге облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері;
ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге 2 165 028 мың теңге республикалық бюджеттен бюджеттік несиелер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 04.07.2013 № 149-V; өзгеріс енгізілді - 20.09.2013 № 173-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен "Аймақтарды дамыту" бағдарламасы шеңберінде ауылдық (селолық) округтарда аймақтарды экономикалық дамуға ықпал ету шараларын іске асыруға 197 934 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер;

288 615 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
2 831 946 тысяч тенге - на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
793 309 тысяч тенге - на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020";
515 699 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов со второго по седьмой абзацы данного пункта районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
94 559 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата Атырауской области от 17.04.2013 № 122-V; 04.07.2013 № 149-V; 09.12.2013 № 193-V (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год в рамках "Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы" предусмотрены:
целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
229 126 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов;
целевые текущие трансферты из областного бюджета:
5 710 тысяч тенге - на текущее обустройство;
целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
22 856 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов;
бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
126 000 тысяч тенге - для микрокредитования предпринимательства.
Сноска. Пункт 9 в новой редакции решения областного маслихата Атырауской области от 04.07.2013 № 149-V; 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 № 193-V (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год в рамках "Дорожной карты занятости 2020" предусмотрены:
целевые текущие трансферты из областного бюджета:
44 048 тысяч тенге – на ремонт объектов коммунально-инженерной, инженерно-транспортной и социальной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов;
бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
2 165 028 тысяч тенге – кредитование на содействие развитию предпринимательства на селе.
Сноска. Пункт 10 в новой редакции решения областного маслихата Атырауской области от 04.07.2013 № 149-V; 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 № 193-V (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год в рамках Программы "Развитие регионов" предусмотрены:
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в сумме 197 934 тысяч тенге;

инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін 507 582 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 09.12.2013 № 193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте төмендегідей көлемдерде:
ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшін 42 798 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер;
ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн 96 070 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттiк кредит беру көзделгенi ескерiлсiн.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттер мен бюджеттiк кредиттер сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
13. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемде:
облыстың елді мекендерінің және Атырау қаласының сумен қамту және су бұру жүйесінің нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 3 372 171 мың теңге;
білім беру нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 1 769 158 мың теңге;
денсаулық сақтау нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 79 895 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 447 230 мың теңге;
облыстың елді мекендерін газдандыруға – 1 978 036 мың теңге;
облыстық маңызы бар "Индер-Қарабау-Миялы-Сағыз" автокөлік жолын қайта жаңғыртуға – 2 989 626 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 216 245 мың теңге;
Атырау облысы мен Атырау қаласындағы электрмен жабдықтау нысандарының құрылысы және қайта жаңғыртуға – 544 135 мың теңге нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 04.07.2013 № 149-V; 09.12.2013 № 193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2013-2015 жылдарға арналған тұрғын үй мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде 4 690 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға (кейінге қалдыруға шартымен) кезекте тұрғандар үшін – 1 400 000 мың теңге;

целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета развитие инженерной инфраструктуры в сумме 507 582 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением областного маслихата Атырауской области от 09.12.2013 № 193-V (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены:
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 42 798 тысяч тенге;
бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 96 070 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и бюджетных кредитов районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
13. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
3 372 171 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов системы водоснабжения и водоотведения населенных пунктов области и города Атырау;
1 769 158 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
79 895 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения;
447 230 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
1 978 036 тысяч тенге – на газификацию населенных пунктов области;
2 989 626 тысяч тенге – на реконструкцию автомобильный дороги областного значения "Индер–Карабау-Миялы–Сагиз";
216 245 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020";
544 135 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов электроснабжения города Атырау и Атырауской области;
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением областного маслихата Атырауской области от 04.07.2013 № 149-V; 09.12.2013 №  193-V (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2013-2015 годы в сумме 4 690 000 тысяч тенге, в том числе:
1 400 000 тысяч тенге – строительство и (или) приобретение жилья (с отлагательным условием) для очередников;

тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға (кейінге қалдыруға шартымен) жас жанұялар үшін – 700 000 мың теңге;
инженерлік–коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) сатып алуға 2 590 000 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
15. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне Қазақстан Республикасында 2010 - 2014 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша 100 мектеп 100 аурухана қызметкерлеріне тұрғын үй салуды жобалауға, тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 2 610 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
тұрғын үй салуды жобалауға, тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 324 000 мың теңге;
тұрғын үй салуды жобалауға, тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға (кейінге қалдыру шартымен) 2 286 000 мың теңге кредиттер көзделгені ескерілсін.
16. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттері көзделсін:
тарифтердің өсуіне байланысты коммуналдық қызмет шығындарына - 40 077 мың теңге;
білім беру мекемелерінің ағымдағы шығындарына - 219 529 мың теңге;
облыс аумағында жалпы білім беру мектептерінде оқитын аз қамтылған отбасыларының балаларын ыстық тамақпен қамтуға - 285 887 мың теңге;
балаларды тасымалдау үшін автобус сатып алу үшін – 22 044 мың теңге;
білім беру нысандарын күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға және күрделі жөндеуге – 249 643 мың теңге;
алынып тасталды
Ұлы Отан Соғысының ардагерлеріне коммуналдық шығындарын өтеуге – 3 101 мың теңге;
елді мекендерді сумен қамту үшін – 39 557 мың теңге;
азаматтардың жекелеген топтарына мерекелік күндерге әлеуметтік көмек көрсетуге - 10 690 мың теңге;
Қиғаш өзені арқылы өтетін адамдар мен көліктерді тасымалдауды ұйымдастыру үшін паром өткелін сатып алуға - 58 240 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласына арнайы техника сатып алуға - 255 338 мың теңге;
облыс аудандарында ауылдық округтер әкімдеріне және мемлекеттік басқару органдарына қызметтік автокөлік сатып алуға – 105 119 мың теңге;
елді-мекендердің көшелерін маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге - 2 277 707 мың теңге;
сумен қамту және суды қайтару жүйесін күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттама жасақтау үшін және күрделі жөндеуге – 60 391 мың теңге;
мәдениет саласы нысандарын күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттама жасақтау үшін және күрделі жөндеуге – 90 203 мың теңге;

700 000 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья (с отлагательным условием) для молодых семей;
2 590 000 тысяч тенге – на развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
15. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены кредиты бюджету города Атырау по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретения жилья для работников 100 школ и 100 больниц в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2010 -2014 годы, в сумме 2 610 000 тысяч тенге, в том числе:
324 000 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья;
2 286 000 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья (с отлагательным условием).
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов и бюджету города Атырау на:
40 077 тысяч тенге – на затраты по коммунальным услугам в связи с повышением тарифов;
219 529 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений образования;
285 887 тысяч тенге – на обеспечение в общеобразовательных учреждениях области горячим питанием учащихся из малообеспеченных семей;
22 044 тысяч тенге – на приобретение автобуса для подвоза детей;
249 643 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для капитального ремонта и капитальный ремонт объектов образования;
исключен;
3 101 тысяч тенге – на возмещение коммунальных расходов ветеранам Великой Отечественной Войны;
39 557 тысяч тенге - на водообеспечение населенных пунктов;
10 690 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан к праздничным датам;
58 240 тысяч тенге – на приобретение парома для организации переправы граждан и транспорта через реку Кигач;
255 338 тысяч тенге – на приобретение специальной техники для жилищно-коммунального хозяйства;
105 119 тысяч тенге - на приобретение служебных автомобилей для акимов сельских округов и государственных органов управления в районах области;
2 277 707 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов;
60 391 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для капитального ремонта и на капитальный ремонт системы водоснабжения и водоотведения;
90 203 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для капитального ремонта и на капитальный ремонт объектов культуры;

азаматтардың жекелеген топтарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге –  58 864 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 33 631 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық жарақтандыруға – 11 932 мың теңге;
алынып тасталды
қысқы мерзімге дайындалу жұмыстарын жүргізуге – 123 555 мың теңге;
білім беру ұйымдарында өрттік дабыл қаққыш орнатуға – 37 657 мың теңге;
білім беру ұйымдарын материалды-техникалық жабдықтауға – 310 187 мың теңге;
аудандық бюджеттердің кіріс бөлімінің орындалмауына байланысты шығыстарын қаржыландыруға - 121 000 мың теңге;
ауылдық округтер әкімдіктері мен мемлекеттік басқару органдарының ғимараттарын күрделі жөндеуге – 13 306 мың теңге;
әлеуметтік маңызы бар нысандарда пандустар салу үшін жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 218 мың теңге.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 124.01.2013 № 100-V; 17.04.2013 № 122-V; 04.07.2013 № 149-V; 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 № 193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте:
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 1 578 249 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 136 533 мың теңге;
тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 611 229 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға - 3 240 мың теңге сомасында Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері көзделсін;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға – 13 216 мың теңге;
тұрғын-үй құрылысы үшін инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды салуға жобалау-сметалық құжаттама жасақтау үшін және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды салуға – 131 376 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 75 195 мың теңге.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс пен толықтыру енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 24.01.2013 № 100-V; 17.04.2013 № 122-V; 04.07.2013 № 149-V; 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 № 193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
18. 2013 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 409 841 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 17.04.2013 № 122-V; 04.07.2013 № 149-V; 20.09.2013 №  173-V-; 09.12.2013 № 193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
19. Облыстық бюджетте 2013 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу үшін 398 626 мың теңге қаралсын.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 09.12.2013 № 193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

58 864 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
33 631 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
11 932 тысяч тенге - на текущее содержание и материальное оснащение учреждений культуры;
37 657 тысяч тенге – на установку пожарной сигнализации в учреждениях образования;
310 187 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение учреждений образования;
218 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для сооружения пандусов на социально значимых объектах;
исключен;
123 555 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
121 000 тысяч тенге – на финансирование расходов районных бюджетов в связи с невыполнением доходной части;
13 306 тысяч тенге – на капитальный ремонт зданий акиматов сельских округов и государственных органов управления.
Сноска. Пункт 16 с изменениями и дополнениями, внесенными решениями областного маслихата Атырауской области от 17.04.2013 № 122-V; 04.07.2013 № 149-V; 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 №  193-V(вводится в действие с 01.01.2013).
17. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие районным бюджетам, бюджету города Атырау в следующих размерах:
1 578 249 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения;
136 533 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
611 229 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья;
3 240 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
на развитие теплоэнергетической системы – 13 216 тысяч тенге;
131 376 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для строительства инженерно-коммуникационной инфраструктуры и на строительство инженерной инфраструктуры для жилищного строительства;
75 195 тысяч тенге – на развитие объектов благоустройства.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата Атырауской области от 17.04.2013 № 122-V; 04.07.2013 № 149-V; 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 № 193-V (вводится в действие с 01.01.2013).
18. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2013 год в сумме 409 841 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенным решением областного маслихата Атырауской области 04.07.2013 № 149-V; 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 № 193-V (вводится в действие с 01.01.2013).
19. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год 398 626 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным решением областного маслихата Атырауской области от 09.12.2013 № 193-V (вводится в действие с 01.01.2013).

20. 2013 жылдың 31 желтоқсанға жергілікті атқарушы органдар лимитіндегі борышы 7 479 488 мың теңге сомасында белгіленсін.
21. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
22. Осы шешімнің орындалуын бақылау бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (А. Жұбанов) жүктелсін.
23. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
24. 06 1 261 015 104 "Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу" бағдарламасының 322 "Жеке тұлғаларға берiлетiн трансферттер" ерекшелігі бойынша жұмсалған 1 590 822 теңге кассалық шығындары 132 "Патронат тәрбиешілердің еңбегіне ақы төлеу" ерекшелігіне жылжытылсын.
25. 1 1 120 001 "Облыс әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бағдарламасының 159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 5 849 000 теңге кассалық шығындары 1 1 120 002 "Ақпараттық жүйелер құру" бағдарламасының 159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігіне жылжытылсын.
26. 13 9 257 065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" бағдарламасының 612 "Квазимемлекеттік сектордың жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту" ерекшелігі бойынша жұмсалған 2 851 000 000 теңге кассалық шығындары:

20. Установить лимит долга местных исполнительных органов на 31 декабря 2013 года в размере 7 479 488 тысяч тенге.
21. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
22. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по бюджету, финансам, экономике, развития предпринимательства, проблемам аграрного сектора и экологии (А. Жубанов).
23. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
24. Произведенные кассовые расходы по специфике 322 "Трансферты физическим лицам" программы 06 1 261 015 104 "Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям" в сумме 1 590 822 тенге перенести на специфику 132 "Оплата труда патронатных воспитателей";
25. Произведенные кассовые расходы по специфике 159 "Оплата прочих услуг и работ" программы 1 1 120 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима области" в сумме 5 849 000 тенге перенести на специфику 159 "Оплата прочих услуг и работ" программы 1 1 120 002 "Создание информационных систем".
26. Произведенные кассовые расходы по специфике 612 "Формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора" программы 13 9 257 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц" в сумме 2 851 000 000 тенге перенести:

13 9 255 065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" бағдарламасының 612 "Квазимемлекеттік сектордың жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту" ерекшелігіне 2 486 000 000 теңге;
13 9 266 065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" бағдарламасының 612 "Квазимемлекеттік сектордың жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту" ерекшелігіне 365 000 000 теңге жылжытылсын."
Ескерту. 25, 26-тармақтармен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 № 193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Сессия төрағасы                            Б. Кенжеғұлов
Мәслихат хатшысы                           C. Лұқпанов
Облыстық мәслихаттың ХVІІ сессиясының
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 90-V шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 09.12.2013 № 193-V (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Облыстық мәслихаттың
ХІХ сессиясының 2013 жылғы
9 желтоқсандағы № 193-V
шешіміне қосымша
2013 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

на специфику 612 "Формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора" программы 13 9 255 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц" сумму 2 486 000 000 тенге;
на специфику 612 "Формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора" программы 13 9 266 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц" сумму 365 000 000 тенге.
Сноска. Дополнены пунктами 24, 25, 26 в соответствии с решениями областного маслихата Атырауской области от 17.04.2013 № 122-V; 20.09.2013 № 173-V; 09.12.2013 № 193-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Председатель                               Б. Кенжегулов
Секретарь                                  С. Лукпанов
Приложение к решению
ХІХ сессии областного маслихата
9 декабря 2013 года № 193-V
Сноска. Приложение 1 в новой редакции решения областного маслихата Атырауской области от 09.12.2013 № 193-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Областной бюджет на 2013 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

6322
046
Ақысыз медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде онкологиялық аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету
632401
048
Аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халыққа медициналық көмек көрсету
4101592
4
Емханалар
2604299
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2604299
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, тұрғын халыққа, аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінен басқа, медициналық ұйымдарда амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
2016227
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
524718
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
63354
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
445662
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
445662
011
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
422000
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
23662
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
1417255
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
907070
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65473
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
5669
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
63400
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
35112
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметі
20930
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
2570
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
713916
271
Облыстың құрылыс басқармасы
510185
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
484216
083
"Жұмыспен қамту 2020" бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаторияларды және фельдшерлік акушерлік пункттерді салу
25969
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1229920
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
951040
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
627399
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
96322
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

6322
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
632401
048
Оказание медицинской помощи населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
4101592
4
Поликлиники
2604299
253
Управление здравоохранения области
2604299
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета, в медицинских организациях, за исключением субъектов здравоохранения районного значения и села
2016227
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
524718
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
63354
5
Другие виды медицинской помощи
445662
253
Управление здравоохранения области
445662
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
422000
029
Областные базы спецмедснабжения
23662
9
Прочие услуги в области здравоохранения
1417255
253
Управление здравоохранения области
907070
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
65473
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
5669
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
63400
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
35112
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
20930
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
2570
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
713916
271
Управление строительства области
510185
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
484216
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерского акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
25969
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1229920
1
Социальное обеспечение
951040
256
Управление координации занятости и социальных программ области
627399
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
96322
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)

2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 90-V
шешіміне 4 қосымша
2013 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
Денсаулық сақтау саласындағы орталық уәкілетті орган сатып алатын медициналық қызметтерді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, психикасының бұзылуынан және жүйкесі бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

от 12 декабря 2012 года № 90-V
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь