Атырау облысы бойынша жер қатынастары саласында мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 421 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 қаңтарда № 2681 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 238 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013.06.21 № 238 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 2737-баптарына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының9-1-бабына, сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (1-қосымша);
2) "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламент (2-қосымша);
3) "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (3-қосымша);
4) "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (4-қосымша) бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Ғ.И. Дүйсембаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Ізмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 421 қаулысына 1-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 421 қаулысымен бекітілген
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) алушы - жеке және заңды тұлға;
2) құрылымдық бөлімше – облыстың жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласында қызметін жүзеге асыратын құрылымдық бөлімше.
2. Жалпы ережелер

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений по Атырауской области
Постановление областного акимата Атырауской области от 28 декабря 2012 года № 421. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 25 января 2013 года № 2681. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 21 июня 2013 года № 238
Сноска. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 21.06.2013 № 238.
В соответствии статьями 2737 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги ""Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (приложение 1);
2) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (приложение 2);
3) регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (приложение 3);
4) регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (приложение 4).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Дюсембаева Г.И. – первого заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Измухамбетов
Приложение 1 к постановлению
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 421
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 421
Регламент оказания государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" 1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственнный услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:
1) получатель - физическое и юридическое лицо;
2) структурное подразделение - структурное подразделение местных исполнительных органов области, осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения

2. Осы Регламент Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) мемлекеттік қызмет стандартын (бұдан әрі - Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейді.
Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген құрылымдық бөлімшемен көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексі 14-1-бабының және Стандарттың негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет:
күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат құрылымдық бөлімшелердің стенділерінде орналастырылады және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттар жер учаскесі орналасқан жердегі құрылымдық бөлімшеге тапсырылады.
Қабылданған құжаттар құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкерімен тексеріліп, құрылымдық бөлімшенің басшысына немесе оны алмастырушы тұлғаға жұмыс күні ішінде беріледі.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастырушы тұлға құжаттың мәтінімен танысып, бұрыштама қойып, орындаушыға береді. Сонымен қатар, мемлекеттік қызметті алушыға өтініш түскен күнінен бастап 1 күн ішінде жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісін бекітуді тоқтату негізі мен тоқтату мерзімі, мемлекеттік қызметті алушының ресімдеуді тоқтату себебін жою үшін алдағы іс-әрекеті көрсетілген жазбаша хабарлама жіберіледі.
Орындаушы ұсынылған жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісін қарап, зерделеп және дұрыстығын тексеріп, орындаушыға түскен күннен кейін 1 жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысына бекітуге жібереді.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастырушы тұлға құжаттың мазмұнымен танысып, жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітеді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауапқа бас тарту себебін көрсете отырып қол қояды, құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысына мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін жібереді.

2. Настоящий регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдению стандарта государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее – государственная услуга) утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается структурным подразделением, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и Стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется:
ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерывы на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Информация о государственной услуге располагается на стендах структурного подразделения и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках.
9. Для получения государственной услуги документы, указанные в пункте 14 настоящего Регламента, сдаются в структурное подразделение по месту нахождения земельного участка.
Принятые документы, проверяются ответственным сотрудником структурного подразделения и передаются руководителю структурного подразделения, либо лицу его замещающему в течение рабочего дня.
Руководитель структурного подразделения, либо лицо его замещающее ознакамливается с содержанием документов, налагает резолюции и передает исполнителю. Также, получателю государственной услуги направляется письменное уведомление в течение одного дня, со дня поступления заявления с указанием, на основании которого приостановлено утверждение акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и сроков приостановления, с указанием последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин приостановления оформления.
Исполнитель рассматривает, изучает и проверяет достоверность представленного акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и направляет для утверждения руководителю структурного подразделения, в течении 1 рабочего дня, на следующий день после поступления исполнителю.
Руководитель структурного подразделения, либо лицо его замещающее ознакамливается с содержанием документа и утверждает акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка или подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа и передает ответственному исполнителю структурного подразделения для выдачи получателю государственной услуги.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
11. Алушы осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды табыс етпеген жағдайда, құрылымдық бөлімше мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Мемлекеттік қызмет алушы өтінім келіп түскен күнінен бастап бір күн ішінде жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуді тоқтатуға негіз болған құжат және ресімдеудің тоқтатылуын жою үшін мемлекеттік қызмет алушының кейінгі іс-әрекеттерін көрсете отырып, оның мерзімдері туралы жазбаша хабардар етіледі.
Құрылымдық бөлімше белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауап бермеген жағдайда, беру мерзімі өткен күнінен бастап жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі бекітілді деп есептеледі.
12. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үдерісінде іс–әрекет (өзара әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау кезінде құрылымдық бөлімше кіріс құжаттарының тіркеу кітабына сәйкесінше жазба енгізеді. Мемлекеттік қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін құрылымдық бөлімшеге мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызметті алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлғалар үшін;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, заңды тұлға өкілінің өкілеттігін растайтын құжат және мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі – заңды тұлғалар үшін;
4) осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорынмен есептелген жер учаскесінің бағалау құнын айқындау актісі;

10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственных услуг, указанных в пункте 14 настоящего Регламента – 3 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов - 30 минут.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление в течение одного дня, со дня поступления заявления с указанием документа, на основании которого приостановлено утверждение акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и сроков приостановления с указанием последующих действий получателя для устранения причин приостановления оформления.
В случае если структурное подразделение в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков их выдачи акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка считается утвержденным.
12. Государственная услуга оказывается бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. При приеме документов в структурном подразделении вносится соответствующая запись в книгу учета входящих документов. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
14. Для получения государственной услуги необходимо предоставление следующих документов:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту;
2) копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
3) свидетельство о регистрации юридического лица, документ подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица;
4) акт определения оценочной стоимости земельного участка, рассчитанный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;

5) тиісті жергілікті атқарушы органдармен құрылған жер учаскесіне құқық беру туралы жер комиссиясының оң қорытындысының көшірмесі.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) тартылған:
1) құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастырушы тұлға;
3) құрылымдық бөлімшенің орындаушысы.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісі дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
17. Құрылымдық бөлімшенің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің схемалары осы Регламенттің 5-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Құрылымдық бөлімшенің басшысы мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Құрылымдық бөлімшесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетудің іске асырылуына жауапты болады.
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша құрылымдық бөлімше
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Орналасқан жері, мекен-жайы
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам
Байланыс телефоны
Электрондық мекен-жайы
1
"Атырау облысы Жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
Басқарма бастығы
8-(7122) 27-09-81
Atyrau_uzo@mail.kz
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Жер қатынастары бөлімінің бастығы
______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
______________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
______________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
______________________________________
басын куәландыратын құжаттардың ______________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
______________________________________
мекен-жайы)
Өтініш
________________________________________________________мекен-жайында
(жер учаскесінің орналасқан жері)
орналасқан жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісін бекітуіңізді сұраймын.
Күні __________ Өтініш беруші_______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның не
____________________________________________________________________
уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау актісі

5) копия положительного заключения комиссии о предоставлении права на земельный участок, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) ответственный сотрудник структурного подразделения;
2) руководитель структурного подразделения, либо лицо его замещающее;
3) исполнитель структурного подразделения;
16. Текстовое табличное описание последовательности процесса оказания государственной услуги приведено в приложении 4 к настоящеу Регламенту.
17. Схемы процесса оказания государственной услуги структурного подразделения, приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказания государственной услуги является руководитель структурного подразделения.
Руководитель структурного подразделения несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в
частную собственность государством"
Структурное подразделение по оказанию государственной услуги
Наименование структурных подразделений
Месторасположение, адрес
Ответственное лицо за оказание государственной услуги
Контактный телефон
Электронный адрес
1
Государственное учреждение "Управление земельных отношений Атырауской области"
город Атырау, улица Айтеке би, 77
Начальник управления
8(7122)27-09-81
Atyrau_uzo@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в
частную собственность государством"
Начальнику ОЗО
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_______________________________________
либо полное наименование
_______________________________________
юридического лица)
_______________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего _______________________________________
личность физического или юридического
_______________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
Прошу утвердить акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, расположенного по адресу ______________ ___________________________________________________________ _____________________________________________________________
(место нахождения земельного участка)
Дата __________
Заявитель________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
________________________________
или наименование юридического лица,
_______________________________
либо уполномоченного лица, подпись)
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в
частную собственность государством"
Акт
определения кадастровой (оценочной) стоимости
земельного участка

1. Акт азаматтың (шаның)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) заңды тұлғаның
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
жер учаскесін бағалауға байланысты өтінішіне сәйкес жасалды.
2. Жер учаскесінің пайдалану мақсаты:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Жер учаскесінің орналасқан жері:
_____________________________________________________________________
4. Жер учаскесінің бағалау құнының есебі (жер пайдалану құқығы)
Аймақ нөмірі (елді мекен жерлеріне), алқап түрлері, топырақтың үлгісі (ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге)
Көлемі
Базалық мөлшерлемесі
Түзету коэффициенті
Бағалау құны
Барлығы
5. Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны
__________________________________________________________ құрайды.
(жазбаша сомасы)
Осы акт анықталды _____________________________________________________
(жер кадастрын жүргізетін кәсіпорынның атауы)
М.О. ______________   ___________________________________________
(қолы)               (басшының тегі, аты, әкесінің аты)
М.О. _________________   ___________________________________________
(қолы ) (уәкілетті орган бастығының тегі, аты, әкесінің аты)
Күні "____" ____________
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісі дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
Негiзгi үдерiсінiң (барысы, жұмыстар ағыны) iс-қимылдары
1
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Құрылымдық бөлімшенің жауапты  қызметкері
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастырушы тұлға
Құрылымдық бөлімшенің орындаушысы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастырушы тұлға
Құрылымдық бөлімшенің жауапты  қызметкері
3
Iс-қимылдардың (үдерістің,рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау, тіркеу
Құжаттардың мазмұнымен танысу, бұрыштама қою.
Ұсынылған жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау
актісін  қарап, зерделеп, дұрыстығын тексеруі.
Құжаттар мазмұнымен  танысу және жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту.
Қызмет алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмі)
Құжаттар пакетін құрылымдық бөлімшенің басшысына немесе оны алмастырушы тұлғаға беру.
Орындаушыға құжаттарды тапсыру.
Құрылымдық бөлімшенің басшысына бекіту үшін жолдайды
Мемлекеттік қызметті алушыға тапсыру үшін құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкеріне тапсыру
Қызмет алушыға мемлекеттік қызмет қорытындысын беру
5.
Орындалу мерзімдері
жұмыс күні ішінде
жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
жұмыс күні ішінде
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
-
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 5-қосымша
Құрылымдық бөлімшенің мемлекеттік қызмет көрсету
үдерісінің схемалары
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 421 қаулысына 2-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 421 қаулысымен бекітілген
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Акт составлен в соответствии с заявлением гражданина (ки) _____________________________________________________________________
(Ф.И.О. )
юридического лица
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
в связи с оценкой земельного участка: _______________________________
_____________________________________________________________________
2. Целевое использование земельного участка: __________________
_____________________________________________________________________
3. Местоположение земельного участка: _________________________
_____________________________________________________________________
4. Расчет оценочной стоимости земельного участка (права землепользования)
Номер зоны (для земель населенных пунктов), виды угодии, типы почв (для земель сельскохозяйственного назначения)
Площадь
Базовая ставка
Поправочный коэффициент
Оценочная стоимость
Итого
5. Оценочная стоимость земельного участка (права землепользования) составляет:
_____________________________________________________________________
(сумма прописью)
Настоящий акт определен ________________________________________________________
(наименование предприятия, ведущего земельный кадастр)
М.П. ____________________ _________________________________________________
(подпись)      (Ф.И.О. руководителя )
М.П. ____________________
_________________________________________________
(подпись)      (Ф.И.О. начальника уполномоченного органа )
Дата "____" ____________
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в
частную собственность государством"
Текстовое табличное описание последовательности процесса оказания государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Ответственный сотрудник структурного подразделения
Руководитель структурного подразделения, либо лицо его замещающее
Исполнитель структурного подразделения
Руководитель структурного подразделения, либо лицо его замещающее
Ответственный сотрудник структурного подразделения
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов представленных получателем государственной услуги.
Ознакомление с содержанием документов и наложение резолюции.
Рассмотрение документов, изучение и проверка достоверности представленного акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
Ознакомление с содержанием документов и утверждение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
Передача выдачи получателю результата государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача пакета документов руководителю структурного подразделения, либо лицу его замещающего
Передача документов к исполнителю
Направляет для утверждения руководителю структурного подразделения
Передача к ответственному сотруднику структурного подразделения для выдачи получателю государственной услуги
Передача выдачи получателю результата государственной услуги.
5
Сроки исполнения
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
1 рабочий день
1 рабочий день
В течение рабочего дня
6
Наименования следующего действия
2
3
4
5
-
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в
частную собственность государством"
Схемы процесса оказания государственной услуги
структурного подразделения
Приложение 2 к постановлению
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 421
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 421
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения наиспользование земельного участка для изыскательских работ"

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) алушы - жеке және заңды тұлға;
2) жергілікті атқарушы орган – облыстың жергілікті атқарушы органы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) мемлекеттік қызметтің стандартын (бұдан әрі - Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейді.
Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органмен көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16171871-баптарының және Стандарттың негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет:
жергілікті атқарушы органға өтініш білдірген кезде:
күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың стенділерінде орналастырылады және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттар жергілікті атқарушы органға тапсырылады.
Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері түскен құжаттаманы қарайды және құжаттар пакетін жергілікті атқарушы органның басшысына береді.
Жергілікті атқарушы органның басшысы немесе оны алмастырушы тұлға құжаттардың мазмұнымен танысады және бұрыштама қояды. Содан кейін құжаттарды жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласындағы тиісті құрылымдық бөлімшесіне береді.
Жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласындағы тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы құжаттарды қарайды, жауапты орындаушыны анықтайды және құжаттарды береді.
Жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласындағы тиісті құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы құжаттың заңдылыққа сәйкестігін қарап, жергілікті атқарушы органның рұқсат беру туралы шешім жобасын немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту жөніндегі дәлелді жауапты дайындайды.
Жергілікті атқарушы орган іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы шешімді қабылдайды немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Жергілікті атқарушы органның кеңсесі мемлекеттік қызмет алушыға шешім көшірмесін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап береді.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственный услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:
1) получатель - физическое и юридическое лицо;
2) местный исполнительный орган - местный исполнительный орган области.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдению стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее – государственная услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании статей 16171871 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и Стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в местный исполнительный орган:
ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерывы на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Информация о государственной услуге располагается на стендах местного исполнительного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках.
9. Для получения государственной услуги документы, указанные в пункте 13 Регламента, сдаются в местный исполнительный орган.
Сотрудник канцелярии местного исполнительного органа рассматривает поступившую документацию и передает пакет документов руководителю местного исполнительного органа.
Руководитель местного исполнительного органа, либо лицо его замещающее ознакамливается с содержанием документов и налагает резолюцию. После этого передает документы в структурное подразделение местных исполнительных органов в области земельных отношений.
Руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа в области земельных отношений рассматривает документы, определяет ответственного исполнителя и передает документы.
Ответственный исполнитель структурного подразделения местных исполнительных органов в области земельных отношений рассмотрев документы на соответствие законодательству, подготавливает проект решения местного исполнительного органа о выдаче разрешения или подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Местный исполнительный орган принимает решение о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Канцелярия местного исполнительного органа выдает копию разрешения или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 10 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
11. Маусымдық ауыл шаруашылық жұмыстары жүргізілген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күннен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Жергілікті атқарушы орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап рұқсат берілді деп есептеледі.
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету үдерiсiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
12. Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкерімен мемлекеттік қызметті алушыға осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды тапсыру қажет:
1) осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысанда, іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру туралы жеке тұлғадан өтініш немесе мерзімдері, орналасқан жері мен көлемі көрсетілген заңды тұлғадан қолдаухат;
2) заңды тұлға ретінде мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі – заңды тұлға үшін;
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
4) дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі – дара кәсіпкер үшін;
5) іздестіру жұмыстарын жүргізуге тапсырманың көшірмесі;
6) іздестіру жұмыстарын жүргізу ауданының жоспары (сызбасы);
7) мемлекеттік қызметті алушымен бекітілген іздестіру жұмыстарын жүргізу бойынша графигі;

10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента - 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов - 30 минут.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае проведения сезонных сельскохозяйственных работ.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги разрешение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи разрешение считается выданным.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Сотрудником канцелярии местного исполнительного органа получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) заявления от физического лица по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, или письмо-ходатайство от юридического лица о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ с указанием сроков, местоположения и площади земельного участка;
2) копии свидетельства о государственной регистрации получателя государственных услуг в качестве юридического лица – для юридического лица;
3) копия документа удостоверяющего личность – для физического лица;
4) копия свидетельства о государственной регистрации получателя государственных услуг в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
5) копия задания на выполнение изыскательских работ;
6) плана (схемы) района проведения изыскательских работ;
7) графика выполнения изыскательских работ, утвержденного получателем государственной услуги;

8) кепілхат – топырақ қабатын бүлдірген кезде топырақ қабатын қалпына келтіруді, сондай-ақ келтірілген зиянды төлеу (қажет болған жағдайда) және жерді нысаналы мақсатында пайдалану үшін оларды пайдалануға жарамды қалпына келтіру жөніндегі іздестіру жұмыстарын орындаушылардың міндеттемесі.
Құжаттардың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) тартылған:
1) жергілікті атқарушы орган кеңсесiнiң қызметкері;
2) жергілікті атқарушы органның басшысы;
3) жергілікті атқарушы орган құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) жергілікті атқарушы орган құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
5) жергілікті атқарушы орган.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі дәйектігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында келтiрiлген.
16. Құрылымдық бөлімшенің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі дәйектiлiгiнiң схемасы осы Регламенттің 4-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
17. Жергілікті атқарушы органның басшысы мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Жергілікті атқарушы органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетудің іске асырылуына жауапты болады.
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскесін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі жергілікті атқарушы орган
Жергілікті атқарушы органның атауы
Орналасқан жері, мекен-жайы
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға
Байланыс телефоны
Электрондық адресі
1
2
3
4
5
Атырау облысы әкімінің аппараты
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
Атырау облысы әкімі аппаратының басшысы
8-(7122) 35-45-32, 27-09-12
www.atyrau. gov.kz
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскесін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
_______________________________ әкімі
(жергілікті атқарушы органның атауы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
_____________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
_____________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
_____________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
_____________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
_____________________________________
мекен-жайы)
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы өтініш
____________________________________________________________ бойынша
(жер учаскесінің мекен-жайы (орналасқан орны)
орналасқан, алаңы ___________ жер учаскесін___________ мерзімге дейін
_____________________________________________________________________
(іздестіру жұмыстарының түрін көрсету)
жұмыстарын жүргізу үшін пайдалануға рұқсат беруіңізді өтінемін.
Күні __________ Өтініш беруші________________________________________
(жеке тұлғаның немесе заңды
_____________________________________________________________________
тұлғаның не уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскесін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі дәйектігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
Негiзгi үдерiстің (барысы, жұмыстар ағыны) iс-қимылдары
1
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы орган кеңсесiнiң қызметкері
Жергілікті атқарушы органның басшысы немесе оны алмастырушы тұлға
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
Жергілікті атқарушы орган
Жергілікті атқарушы орган кеңсесiнiң қызметкері
3
Iс-қимылдардың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет алушы ұсынған құжаттарды қабылдау,тіркеу
Құжаттардың мазмұнымен танысу, бұрыштама қою.
Құжаттармен танысу және жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтау
Құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарау
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру немесе бас туралы шешім қабылдау
Рұқсат көшірмесін немесе мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмі)
Жергілікті атқарушы органның басшысына құжаттар пакетін жолдау
Жергілікті атқарушы органның тиісті құрылымдық бөлімшесіне құжаттарды беру
Түскен құжаттарды жауапты маманға жолдау.
Жергілікті атқарушы органның рұқсат беру туралы шешім жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Дайын құжаттарды кеңсеге тапсыру
Беру туралы белгі
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскесін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 4-қосымша
Құрылымдық бөлімшенің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі дәйектiлiгiнiң схемасы
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 421 қаулысына 3-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 421 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:

8) гарантийного письма – обязательства исполнителей изыскательских работ по восстановлению почвенного покрова, в случае нарушения почвенного покрова, а также возмещению убытков (при необходимости) и приведению земель в состояние пригодное для их использования по целевому назначению.
Для проверки копии документов предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственной услуги.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа;
2) руководитель местного исполнительного органа;
3) руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения местного исполнительного органа.
5) местный исполнительный орган.
15. Текстовое табличное описание последовательности процесса оказания государственной услуги приведено в приложении 3 к настоящеу Регламенту.
16. Схемы последовательности процесса оказания государственной услуги структурного подразделения, приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказания государственной услуги является руководитель местного исполнительного органа.
Руководитель местного исполнительного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование земельного участка
для изыскательских работ"
Местный исполнительный орган, по оказанию государственной услуги
Наименование местного исполнительного органа
Место расположение, адрес
Ответственное лицо за оказание государственной услуги
Контактный телефон
Электронный адрес
1
2
3
4
5
Аппарат акима Атырауской области
город Атырау, улица Айтеке би, 77
Руководитель аппарата акима Атырауской области
8-(7122) 35-45-32, 27-09-12
www.atyrau.gov.kz
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование земельного участка
для изыскательских работ"
Акиму____________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
__________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
___________________________________________
либо полное наименование
___________________________________________
юридического лица)
___________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего ___________________________________________
личность физического или юридического
__________________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
Прошу выдать разрешение на использование земельного участка для проведения_______________________________________________ работ, расположенного по (указать вид изыскательских работ) ________________________________________________ площадью________________ на срок
(адрес (место нахождения) земельного участка)
_______________________.
Дата __________ Заявитель_______________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
_______________________________________
или наименование юридического лица либо
_______________________________________
уполномоченного лица, подпись)
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование земельного участка
для изыскательских работ"
Текстовое табличное описание последовательности процесса оказания государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа, либо лицо его замещающее
Руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа
Ответственный исполнитель структурного подразделения местного исполнительного органа
Местный исполнительный орган
Сотрудник канцелярии местного исполнительного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов, представленных получателем государственной услуги
Ознакомление с содержанием документов и наложение резолюции
Ознакомление с документами и определение ответственного исполнителя структурного подразделения местного исполнительного органа
Рассмотрение документов на соответствие законодательству
Принятие решения о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо об отказе.
Выдача копии разрешения или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача пакета документов руководителю местного исполнительного органа.
Передача документов в соответствующие структурные подразделения местного исполнительного органа
Передача поступивших документов в ответственному исполнителю.
Подготовка проекта решения местного исполнительного органа о выдаче разрешения или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Передача готовых документов в канцелярию
Отметка о выдаче
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
В течение рабочего дня.
В течении рабочего дня в день поступления
4 рабочих дня
4 рабочих дня
30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
-
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование земельного участка
для изыскательских работ"
Схемы последовательности процесса оказания государственной услуги структурного подразделения
Приложение 3
к постановлению акимата
Атырауской области
от "28" декабря 2012 года № 421
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от "28" декабря 2012 года № 421
Регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" 1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственнный услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:

1) алушы - жеке және заңды тұлға;
2) құрылымдық бөлімше – жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласында қызметін жүзеге асыратын құрылымдық бөлімше.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) мемлекеттік қызметтің стандартын (бұдан әрі - Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейді.
Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген құрылымдық бөлімшемен көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 және 150-баптары және Стандарттың негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі бекiтілген жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі – жерге орналастыру жобасы) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттік қызмет:
күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі ақпарат уәкілетті органның арнайы ақпараттық стенділерінде орналастырылады және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады;
9. Мемлекеттік қызмет алу үшін осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттар жер учаскесінің орналасуына қарай құрылымдық бөлімшеге тапсырылады.
Құрылымдық бөлімшенің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдап тіркейді, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді және құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастырушы тұлғаға жолдайды.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастырушы тұлға құжаттың мазмұнымен танысып, бұрыштама қояды және құжаттарды тиісті бөлімшенің басшысына жолдайды.
Тиісті бөлімшенің басшысы тиісті бөлімшенің жауапты орындаушысын анықтайды және құжаттарды жолдайды.
Тиісті бөлімшенің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді, құжаттардың заңдылыққа сәйкестігін қарайды, жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызмет көрсетуде бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және тиісті бөлімшенің басшысына келісу үшін жолдайды.
Тиісті құрылымдық бөлімшенің басшысы жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрықпен немесе мемлекеттік қызмет көрсетуде бас тарту туралы дәлелді жауап берумен келіседі және құрылымдық бөлімшенің басшысына жолдайды.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастырушы тұлға құжат орындалысының негізділігін тексереді және жерге орналастыру жобасын бекітуге немесе мемлекеттік қызмет көрсетуде бас тарту туралы дәлелді жауап беруге қол қояды және құрылымдық бөлімшенің кеңсесіне жолдайды.
Құрылымдық бөлімшенің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға бекітілген жерге орналастыру жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуде бас тарту туралы дәлелді жауап береді.

1) получатель - физическое и юридическое лицо;
2) структурное подразделение - структурное подразделение местного исполнительного органа области, осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдению стандарта государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее – государственная услуга), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается структурным подразделением, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14-1 и 150 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и Стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка (далее – землеустроительный проект) на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется:
ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Информация о государственной услуге располагается на стендах уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках.
9. Для получения государственной услуги документы, указанные в пункте 13 Регламента, сдаются в структурное подразделение по месту нахождения земельного участка.
Сотрудник канцелярии структурного подразделения принимает и регистрирует документы, представленные получателем государственной услуги, выдает расписку о приеме документов и передает руководителю структурного подразделения либо лицу его замещающему.
Руководитель структурного подразделения либо лицо его замещающее ознакамливается с содержанием документов, налагает резолюцию и передает документы руководителю соответствующего подразделение.
Руководитель соответствующего подразделения определяет ответственного исполнителя соответствующего подразделения и передает документы.
Ответственный исполнитель соответствующего подразделения проверяет полноту документов, рассматривает документы на соответствие законодательству, подготавливает приказ об утверждении землеустроительного проекта или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и направляет руководителю соответствующего подразделения на согласование.
Руководитель соответствующего подразделения согласовывает приказ об утверждении землеустроительного проекта или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги и направляет руководителю структурного подразделения.
Руководитель структурного подразделения либо лицо его замещающее проверяет обоснованность исполнения документа, и утверждает землеустроительный проект либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и передает в канцелярию структурного подразделения.
Сотрудник канцелярии структурного подразделения выдает утвержденный землеустроительный проект либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 7 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады, егер құрастырылған жерге орналастыру жобасы:
1) Қазақстан Республикасының Жер кодексінің талаптарына және нормаларына;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі № 958 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң ережесiне сәйкес болмаған жағдайда.
Мемлекеттік қызмет алушыға жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасын бекітуді тоқтатуға себеп болған құжатты көрсете отырып және бекітпеу себептерін жою үшін мемлекеттік қызмет алушының кейінгі іс-қимылын көрсететін жазбаша хабарлама жолданады.
Осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда құрылымдық бөлімше мемлекеттік қызмет алушыны құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша хабардар етеді.
Құрылымдық бөлімше белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген жерге орналастыру жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап бермеген жағдайда, беру мерзімі өткен күнінен бастап жерге орналастыру жобасы бекітілді деп есептеледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде іс-әрекет (өзара әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Құрылымдық бөлімше мемлекеттік қызмет алушыға осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) жер учаскесіне жеке меншік құқығын немесе жер пайдалану құқығын берген кезде:
осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысанда жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініш;
тиісті жергілікті атқарушы органдармен құрылған жер учаскелерін беру жөніндегі жер комиссияның оң қорытындысының көшірмесі;
жобаланып отырған учаскенің орналасу орнының (жерге орналастыру объектісінің шекарасы мен олардын координаттары) мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесіндегі графикалық мәліметтерге сәйкестігі бөлігінде мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорынмен келісілген жерге орналастыру жобасы;
жер учаскесінің бағалау (кадастрлық) құнының актісі (қажет болғанда);
мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
заңды тұлғанын мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігі, заңды тұлғанын өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлға үшін;

10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента - 7 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов - 30 минут.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если составленный землеустроительный проект не соответствует:
1) нормам и требованиям Земельного кодекса Республики Казахстан;
2) Правилам ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года № 958.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого отказывают в утверждении землеустроительного проекта и последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, структурное подразделение письменно информируют получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если структурное подразделение в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный землеустроительный проект или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков его выдачи землеустроительный проект считается утвержденным.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Структурным подразделением получателю государственных услуг выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) при испрашивании права частной собственности на земельный участок или права землепользования:
заявление на утверждение землеустроительного проекта по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту;
копия положительного заключения комиссии, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами, о предоставлении земельного участка;
землеустроительный проект, согласованный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр, в части соответствия месторасположения проектируемого участка (границ объекта землеустройства и их координат) графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра;
акт оценочной (кадастровой) стоимости земельного участка (при необходимости);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельство о регистрации юридического лица, документ подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица;

2) жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысанда жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініш;
мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорынмен мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде жобаланып отырған учаскенің орналасу орынының сәйкестігі жөнінде келісілген, жерге орналастыру жобасы;
жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі (қажет болғанда);
мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
заңды тұлғанын мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігі, заңды тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттың және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлға үшін.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) тартылған:
1) құрылымдық бөлімшенің кеңсе қызметкері;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
3) тиісті бөлімшенің басшысы;
4) тиісті бөлімшенің жауапты орындаушысы.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
16. Құрылымдық бөлімшенің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі дәйектілігінің схемалары осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Құрылымдық бөлімшенің басшысы мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетудің іске асырылуына жауапты болады.
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі құрылымдық бөлімше
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Орналасқан жері, мекен-жайы
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам
Байланыс телефоны
Электрондық мекен-жайы
1
"Атырау облысы Жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
Басқарма бастығы

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление на утверждение землеустроительного проекта по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту;
землеустроительный проект, согласованный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр, в части соответствия месторасположения проектируемого участка (границ объекта землеустройства и их координат) графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра;
акт оценочной (кадастровой) стоимости земельного участка (при необходимости);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельство о регистрации юридического лица, документ подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственной услуги.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии структурного подразделения;
2) руководитель структурного подразделения;
3) руководитель соответствующего подразделения;
4) ответственный исполнитель соответствующего подразделения.
15. Текстовое табличное описание последовательности процесса оказания государственной услуги приведено в приложении 3 к настоящеу Регламенту.
16. Схемы последовательности процесса оказания государственной услуги структурного подразделения, приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказания государственной услуги является руководитель структурного подразделения.
Руководитель структурного подразделения несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Структурное подразделение по оказанию государственной услуги
Наименование Структурного подразделения
Месторасположение,адрес
Ответственное лицо за оказание государственной услуги
Контактный телефон
Электронный адрес
1
Государственное учреждение "Управление земельных отношений Атырауской области"
город Атырау, улица Айтеке би, 77
Начальник управления

8-(7122) 27-09-81
Atyrau_uzo@mail.kz
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Жер қатынастары бойынша уәкілетті органның
бастығы _________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
_________________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
_________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
_________________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
_________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
_________________________________________
мекенжайы)
Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру
жобасын бекiтуге өтініш
Жерге орналастыру жобасын құрастырушы - тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның толық атауы
Жер учаскесіне құқық беруге өтініш білдірушінің тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы
Жерге орналастыру жобасының атауы
Жер учаскесінің мекенжайы(орналасқан орны)
Жер учаскесінің сұрау салынған мақсаты және алаңы, га
Жерге орналастыру жобасы данасының саны
1
2
3
4
5
6
Жерге орналастыру жобасы әзірленді: мемлекет жер учаскесіне жеке меншік құқығын немесе жер пайдалану құқығын берген кезде, жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда (қажеттісін сызу)
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның не
_______________________________________________________
уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты,
қолы)________________________
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
Негiзгi үдерiстің (барысы, жұмыстар ағыны) iс-қимылдары
1
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ атауы
Құрылымдық бөлімше кеңсесiнiң қызметкері
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастырушы тұлға
Тиісті бөлімшенің басшысы
Тиісті бөлімшенің жауапты орындаушысы
Тиісті бөлімшенің басшысы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастырушы тұлға
Құрылымдық бөлімше кеңсесінің қызметкері
3
Iс-қимылдардың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тексеру. Жүйеде тіркеу және құжаттың қабылданғаны туралы қолхат беру.
Құжаттардың мазмұнымен танысу, бұрыштама қою.
Тиісті бөлімшенің жауапты орындаушысын анықтау
Құжаттардың заңдылыққа сәйкестігін қарау, толықтығын тексеру, жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрықты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты келісу және құрылымдық бөлімше бастығына жолдау.
Құжат орындалысының негізділігін тексеру, Жерге орналастыру жобасын бекіту немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауапқа қол қою
Бекітілген жерге орналастыру жобасын беру немесе бас тарту жөнінде дәлелді жауабын мемлекеттік қызмет алушыға беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басшылық ету шешiмі)
Мемлекеттік қызмет алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру.
Тиісті бөлімше басшысына құжаттарды беру.
Бұрыштама қою құжаттарды тиісті құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысына беру.
Тиісті бөлімше басшысына жерге орналастыру туралы жобасын бекіту туралы бұйрығын келісуге немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу
Келісілген құжаттарды құрылымдық бөлімшенің басшысына немесе оны алмастырушы тұлғаға беру
Құрылымдық бөлімшенің кеңсесіне жерге орналастыру жобасының немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты әрі қарай мемлекеттік қызмет алушыға беру үшін жолдау.
Беру туралы белгі
5
Орындалу мерзiмi
Құжаттарды қабылдауға орай бір сағат ішінде
Құжаттардың түсуіне орай жұмыс күні ішінде
Құжаттардың түсуіне орай жұмыс күні ішінде
4 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
Жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
7
-
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Құрылымдық бөлімшенің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі дәйектілігінің схемасы
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 421 қаулысына 4-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 421 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ұғымдар
1. Осы "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесідей негізгі ұғымдар қолданылады:

8(7122) 27-09-81
Atyrau_uzo@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Начальнику уполномоченного органа по земельным отношениям
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_______________________________________
либо полное наименование
_______________________________________
юридического лица)
_______________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего _______________________________________
личность физического или юридического
_______________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление на утверждение землеустроительного проекта
по формированию земельного участка
Разработчик землеустроительного проекта - Фамилия, имя, отчество или полное наименование юридического лица
Фамилия, имя, отчество или наименование юридического лица ходатайствующего о предоставлении права на земельный участок
Наименование землеустроительного проекта
Адрес (место нахождения) земельного участка
Запрашиваемое целевое назначение земельного участка и площадь, га
Количество экземпляров землеустроительного проекта
1
2
3
4
5
6
Землеустроительный проект изготовлен: при предоставлении государством права частной собственности на земельный участок или права землепользования, в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка (нужное подчеркнуть)
Дата __________ Заявитель_______________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
_______________________________________
или наименование юридического лица либо
_______________________________________
уполномоченного лица, подпись)
________________________
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Текстовое табличное описание последовательности процесса оказания государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии структурного подразделения
Руководитель структурного подразделения либо лицо его замещающее
Руководитель соответствующего подразделения
Ответственный исполнитель соответствующего подразделения
Руководитель соответствующего подразделения
Руководитель структурного подразделения либо лицо его замещающее
Сотрудник канцелярии структурного подразделения
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Проверка и прием пакета представленных потребителем документов. Регистрация в Системе и выдача расписки о приеме документов.
Ознакомление с содержанием документа и наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя соответствующего подразделения
Проверка полноты документов, рассмотрение документов на соответствие законодательству, подготавливание приказа об утверждении землеустроительного проекта или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Согласование приказа об утверждении землеустроительного проекта или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги и направление руководителю структурного подразделения
Проверка обоснованности исполнения документа, и утверждение землеустроительного проекта либо подписание мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача утвержденного землеустроительного проекта либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки о приеме документов получателю государственной услуги
Передача документов начальнику соответствующего подразделения
Наложение резолюции и передача документов ответственному исполнителю соответствующего подразделения
Направление руководителю соответствующего подразделения на согласование приказа об утверждении землеустроительного проекта или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Передача руководителю структурного подразделения либо заменяющего его лицу согласованных документов
Передача землеустроительного проекта или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в канцелярию структурного подразделения для выдачи получателю государственной услуги
Отметка о выдаче
5
Сроки исполнения
В течение часа по мере приема документов
В течение дня по мере поступления документов
В течение дня по мере поступления документов
4 рабочих дня
1 рабочий день
1 рабочий день
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
-
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Утверждение
землеустроительных проектов по
формированию земельных участков"
Схемы последовательности процесса оказания государственной услуги структурного подразделения
Приложение 4 к постановлению
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 421
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 421
Регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственнный услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:

1) алушы – жеке және заңды тұлға;
2) жергілікті атқарушы орган – облыстың жергілікті атқарушы органы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) мемлекеттік қызметтің стандартын (бұдан әрі – Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейді.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жеріне байланысты мекен-жайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органымен көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексі 49-1-бабының негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім (бұдан әрі – шешім) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібінің талаптары
7. Жергілікті атқарушы органның қызмет көрсету уақыты:
күн сайын, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың стенділерінде орналастырылады және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттар жер учаскесі орналасқан жердегі жергілікті атқарушы органға тапсырылады.
Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды және тіркейді, құжаттың қабылданғаны туралы қолхат береді. Жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға жолдайды.
Жергілікті атқарушы органның басшысы орындау үшін жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесін анықтайды.
Жергілікті атқарушы орган құрылымдық бөлімшесінің басшысы жергілікті атқарушы орган құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтап, құжаттарды береді.
Жергілікті атқарушы орган құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарайды, құжаттардың толықтығын тексеріп, жер учаскесін беру бойынша комиссия отырысына материалдар дайындайды және жер комиссиясының қарауына ұсынады.
Жер учаскесін беру жөніндегі жер комиссиясы материалдарды қарайды және жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту мүмкіндігі туралы немесе бас тарту жөнінде қорытынды береді.
Жер қатынастары саласындағы жергілікті атқарушы органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің орындаушысы жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы жергілікті атқарушы органның шешім жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындап, материалдарды жергілікті атқарушы органға жібереді.
Жергілікті атқарушы органның басшысы нысаналы мақсатын өзгерту туралы шешім қабылдайды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Жергілікті атқарушы органның кеңсесі мемлекеттік қызмет алушыға шешім көшірмесін немесе бас тарту жөнінде дәлелді жауап береді.

1) получатель - физическое и юридическое лицо;
2) местный исполнительный орган - местный исполнительный орган области.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдению стандарта государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее - государственная услуга) утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицами" (далее-Стандарт).
Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту по месту нахождения земельного участка.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Оказание государственной услуги осуществляется на основании статьи 49-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее – решение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. График работы местного исполнительного органа:
ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерывы на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Информация о государственной услуге располагается на стендах местного исполнительного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках.
9. Для получения государственной услуги документы, указанные в пункте 13 настоящего Регламента, сдаются в местный исполнительный орган по месту нахождения земельного участка.
Сотрудник канцелярии местного исполнительного органа принимает и регистрирует документы, представленные получателем государственной услуги, выдает расписку о приеме документов. Передает на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа.
Руководитель местного исполнительного органа определяет структурное подразделение местного исполнительного органа для исполнения.
Руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа определяет ответственного исполнителя структурного подразделения местного исполнительного органа и передает документы.
Ответственный исполнитель структурного подразделения местных исполнительных органов рассматривает документ на соответствие законодательству, проверяет полноту документов, подготавливает материалы на заседание комиссии по предоставлению земельных участков и направляет на рассмотрение земельной комиссии.
Земельная комиссия по предоставлению земельных участков рассматривает материалы и выдает заключение о возможности изменения целевого назначения земельного участка либо об отказе.
Исполнитель соответствующего структурного подразделения местных исполнительных органов в области земельных отношений подготавливает проект решения местного исполнительного органа об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги и направляет материалы в местный исполнительный орган.
Руководитель местного исполнительного органа принимает решение об изменении целевого назначения либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Канцелярия местного исполнительного органа выдает копию решения или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап 37 күнтізбелік күн;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
11. Құқықтық режимі, жер учаскесінің санатқа тиесілігі және жерді аймақтарға бөлуге сәйкес рұқсат етілген пайдалану негізінде нысаналы мақсатын өзгертуге рұқсат беру мүмкін емес болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Осы регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаған жағдайда жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша хабардар етеді.
Жергілікті атқарушы орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға шешім немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап шешім берілді деп есептеледі.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерiсiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
12. Жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерімен мемлекеттік қызмет алушыға осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жер учаскесіне құқықты беретін құжаттың көшірмесі;
3) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмесі;
4) салықтық қарыздың жоқтығы туралы салық органдарынан анықтама;
5) жер учаскесіне ауыртпалықтардың жоқтығы туралы әділет органдарынан анықтама;
6) жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі (қажет болғанда);
7) елді мекеннің бас жоспарына сәйкес құрылыс объектілерін салған жағдайда, жылжымайтын мүліктердің әр бұрынғы меншік иесімен жер учаскесін сатып алу туралы жасалған келісім-шарттың көшірмелері (қажет болғанда);
8) жылжымайтын мүлік объектісіне құқықты беретін құжаттың көшірмесі (қажет болғанда);

10. Сроки оказания государственной услуги:
Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента - 37 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов - 30 минут.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае невозможности изменения целевого назначения земельного участка в соответствии с его правовым режимом, принадлежности категорий земель и разрешенного использования в соответствии с зонированием земель.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги решение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи решение считается выданным.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Сотрудником канцелярии местного исполнительного органа получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги необходимо предоставление следующих документов:
1) заявления по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту;
2) копии правоустанавливающего документа на земельный участок;
3) копии идентификационного документа на земельный участок;
4) справки с налогового органа об отсутствии налоговой задолжности;
5) справки с органов юстиции об отсутствии обременении на земельный участок;
6) акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (при необходимости);
7) копии договора, заключенного с каждым бывшим собственником недвижимости на земельном участке, о выкупе земельных участков, в случае строительства объектов, предусмотренных генеральным планом населенного пункта (при необходимости);
8) копии правоустанавливающего документа на объект недвижимости (при необходимости);

9) жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық төлқұжатының көшірмесі (қажет болғанда);
10) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
11) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігі, заңды тұлғаның өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлға үшін.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай функционалдық бірліктер (бұдан әрі-ҚФБ) тартылған:
1) жергілікті атқарушы орган кеңсесiнiң қызметкері;
2) жергілікті атқарушы органның басшысы;
3) жергілікті атқарушы орган құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) жергілікті атқарушы орган құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
5) жер учаскесін беру жөніндегі жер комиссиясы.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісі дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
16. Құрылымдық бөлімшенің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі дәйектілігінің схемасы осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Құрылымдық бөлімшенің басшысы мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетудің іске асырылуына жауапты болады.
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі жергілікті атқарушы орган
Жергілікті атқарушы органның атауы
Орналасқан жері, мекенжайы
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға
Байланыс телефоны
Электрондық адресі
1
2
3
4
5
Атырау облысы әкімінің аппараты
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
Атырау облысы әкімі аппаратының басшысы
8-(7122) 35-45-32, 27-09-12
www.atyrau. gov.kz
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Облыс әкімі (облыс, қала, аудан)
__________________________________
__________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты _____________________________________
немесе заңды тұлғаның толық атауы)
_____________________________________
ЖСН/БСН______________________________
_____________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның куәландыратын
_____________________________________
құжаттарының деректемелері, жеке куәлігі, _____________________________________
мекен-жайы, телефоны)
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге өтініш
Сізден менің жеке меншігімдегі (жер пайдаланудағы) _______________________________________________________ мекен-жайында орналасқан, кадастрлық нөмірі________________________ жер учаскесінің ___________________________________________________ нысаналы мақсатын __________________________________________________ нысаналы мақсатына _____________________________________________________________________(нысаналы мақсатын өзгерту қажеттілігінін себебін көрсету)
байланысты өзгертуді сұраймын.
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке не уәкілетті тұлғаның тегі, аты,
___________________________________
әкесінің аты немесе заңды тұлғаның
_________________________________
атауы, қолы)
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісі дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
Негiзгi үдерiстің (барысы, жұмыстар ағыны) iс-қимылдары
1
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы орган кеңсесiнiң қызметкері
Жергілікті атқарушы органның басшысы немесе оны алмастырушы
Жергілікті атқарушы орган тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Жергілікті атқарушы орган құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
Жер учаскесін беру жөніндегі жер комиссиясы
Жергілікті атқарушы орган құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
3
Iс-қимылдардың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет алушы ұсынған құжаттарды қабылдау, тіркеу.
Құжаттың мазмұнымен танысу және жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесін орындау үшін анықтау
Жергілікті атқарушы орган құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтау
Құжаттардың заңдылыққа сәйкестілігін қарау, жер учаскелерін беру жөніндегі комиссия отырысына материалдарды дайындау
Материалдарды қарау және жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту мүмкіндігі немесе бас тарту туралы шешім қабылдау
Жергілікті атқарушы органың шешім жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауап дайындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмі)
Мемлекеттік қызмет алушыға құжаттарды алғандығы туралы қол хат беру  Жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға беру
Бұрыштама қою және құжаттарды жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне жолдау
Бұрыштама қою және жергілікті атқарушы орган құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына жолдау
Жер учаскесін беру жөніндегі жер комиссиясының отырысына құжаттарды жолдау
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы қорытынды беру немесе бас тарту
Жергілікті атқарушы органға материалдарды жолдау
5
Орындалу мерзiмi
1 күн
Құжаттардың түскен жұмыс күні ішінде
Құжаттардың түскен жұмыс күні ішінде
15 күнтізбелік күн
7 күнтізбелік күн
1 жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
7
1-кестенің жалғасы
Негiзгi үдерiстің iс-қимылдары
(барысы, жұмыстар ағыны)
1
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
7
8
2
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органы
Жергілікті атқарушы органның кеңсесі
3
Iс-қимылдардың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы шешім қабылдау немесе бас тарту
мемлекеттік қызмет алушыға шешім көшірмесін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауабын беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басшылық ету шешiмі)
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту жөніндегі шешімді табыстау үшін кеңсеге немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауап беру
Беру туралы белгі
5
Орындалу мерзiмi
10 күнтізбелік күн
1 жұмыс күні
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
8
-
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Құрылымдық бөлімшенің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі дәйектілігінің схемасы

9) копии технического паспорта объекта недвижимости (при необходимости);
10) копии документа удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копии доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
11) свидетельства о государственной регистрации юридического лица, документа подтверждающего полномочия представителя юридического лица и копии документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа;
2) руководитель местного исполнительного органа;
3) руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения местного исполнительного органа;
5) земельная комиссия по предоставлению земельных участков;
15. Текстовое табличное описание последовательности процесса оказания государственной услуги приведено в приложении 3 к настоящеу Регламенту.
16. Схема, последовательности процесса оказания государственной услуги структурного подразделения, приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказания государственной услуги является руководитель структурного подразделения.
Руководитель структурного подразделения несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдаче решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Местный исполнительный орган,по оказанию государственной услуги
Наименование местного исполнительного органа
Место расположение, адрес
Ответственное лицо за оказание государственной услуги
Контактный телефон
Электронный адрес
1
2
3
4
5
Аппарат акима Атырауской области
город Атырау, улица Айтеке би, 77
Руководитель аппарата акима Атырауской области
8-(7122) 35-45-32, 27-09-12
www.atyrau.gov.kz
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдаче решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Акиму области (города, района)
_____________________________________
(области, города)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_____________________________________
либо полное наименование
_____________________________________
юридического лица)
ИИН/БИН______________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего ____________________________________
личность физического или юридического
____________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
на изменение целевого назначения земельного участка
Прошу Вас изменить целевое назначение земельного участка, принадлежащего мне на праве частной собственности (землепользования), расположенного по адресу ___________
__________________________________________________________________с кадастровым номером _______________ с целевого назначения _____________________________________на целевое назначение ___________________________________________________________в связи с _____________________________________________________________________ (указать причину необходимости изменения целевого назначения)
Дата __________
Заявитель_______________________________________
(фамилия, имя, отчество физического _________________________________
_____________________________________________________________________
или наименование юридического  лица  либо уполномоченного лица, подпись)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдаче решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Текстовое табличное описание последовательности процесса оказания государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа, либо его замещающее
Руководитель соответствующего структурного подразделения местного исполнительного органа
Ответственный исполнитель структурного подразделения местного исполнительного органа
Земельная комиссия по предоставлению земельных участков
Ответственный исполнитель структурного подразделения местного исполнительного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов, представленных получателем государственной услуги
Ознакомление с содержанием документов и определение структурного подразделения местного исполнительного органа для исполнения
Определение ответственного исполнителя структурного подразделения местного исполнительного органа
Рассмотрение документов на соответствие законодательству, подготовка материалов на заседание земельной комиссии по предоставлению земельных участков
Рассмотрение материалов и принятие решения о возможности изменения целевого назначения земельного участка или об отказе
Подготовка проекта решения местного исполнительного органа или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки о приеме документов получателю государственной услуги. Передача на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа
Наложение резолюции и передача документов в структурное подразделение местного исполнительного органа
Наложение резолюции и передача документов ответственному исполнителю структурного подразделения местного исполнительного органа
Направление материалов на заседание земельной комиссии по предоставлению земельных участков
Выдача заключения о возможности изменения целевого назначения земельного участка либо об отказе
Направление материалов в местный исполнительный орган
5
Сроки исполнения
1 день
в течении дня в день поступления
в течении дня в день поступления
15 календарных дней
7 календарных дней
в течении 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
2
Наименование СФЕ
Местный исполнительный орган
Канцелярия местного исполнительного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Принятие решения об изменении целевого назначения земельного участка либо отказе
Выдача копии решения или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача в канцелярию для выдачи решения об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Отметка о выдаче
5
Сроки исполнения
10 календарный день
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
8
-
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдаче решения на изменение целевого
назначения земельного участка
Схема последовательности процесса оказания государственной услуги структурного подразделения
Общее время оказание государственной услуги: до 37 календарных дней.