2013 - 2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 9-2 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 қаңтарда № 2674 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 маусымдағы № 20-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 25.06.2014 № 20-5 шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихаттың ІХ сессиясы ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 345 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 853 068 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 821 315 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 97 314 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 727 мың теңге;
трансферттер түсімі – 602 647 мың теңге.
2) шығындар – 9 919 479 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 133 790 мың теңге, оның ішінде;
бюджеттік несиелер – 133 790 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге.
4) бюджет тапшылығы (профициті) - -195 008 теңге.
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 195 008 мың теңге, оның ішінде;
қарыздар түсімі – 133 790 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 66 411 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2013.04.22 № 12-1; 18.07.2013 № 14-1; 20.09.2013 № 16-1; 11.12.2013 № 17-4 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2013 жылға келесідей көлемде ескерілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 50 %;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
әлеуметтік салық - 50 %.
3. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2013 жылға арналған көлемі 5 707 353 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:

О районном бюджете на 2013 - 2015 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 20 декабря 2012 года № 9-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 января 2013 года № 2674. Утратило силу решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 25 июня 2014 года № 20-5
Сноска. Утратило силу решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 25.06.2014 № 20-5.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" и рассмотрев предложенный акиматом проект районного бюджета на 2013-2015 годы, районный маслихат на ІX сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 345 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 853 068 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 8 821 315 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 97 314 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 727 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 602 647 тысяч тенге;
2) затраты – 9 919 479 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 133 790 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 133 790 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - -195 008 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  195 008 тысяч тенге.
поступления займов – 133 790 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 66 411 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 22.04.2013 № 12-1; 18.07.2013 № 14-1; 30.09.2013 № 16-1; 11.12.2013 № 17-4 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть на 2013 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районный бюджет в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 50%.
3. Установить на 2013 год объемы бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме - 5 707 353 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:

бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 12 291 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 285 466 мың теңге;
үйден оқытылатын мүгедек балаларды жабдықтар және бағдарламалармен қамтамасыз етуге – 5 000 мың теңге;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге – 17 540 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 30 060 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 4 396 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 43 249 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте "Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы" шеңберінде келесідей көлемде:
жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық ставканы субсидиялауға – 117 000 мың теңге;
жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беруге – 10 000 мың теңге;
кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу – кәсіпкерлікке оқытуға – 1 478 мың теңге;
ағымдағы жайластыруға – 184 091 мың теңге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер;
кәсіпкерлікке микрокредит беруге – 126 000 мың теңге республикалық бюджеттен кредиттер көзделгені ескерілсін.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте "Жұмыспен қамту 2020  бағдарламасы" шеңберінде келесідей көлемде:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 12 932 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз етуге – 12 724 мың теңге;
жастар саясатын өткізуге – 17 864 мың теңге;
кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлауға – 6 446 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге –     41 227 мың теңге  республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен "Аймақтарды дамыту" бағдарламасы шеңберінде:
ауылдық (селолық) округтерде аймақтарды экономикалық дамуға ықпал ету шараларын іске асыруға 16 139 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте төмендегідей көлемдерде:
ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшін 1 473 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер;

12 291 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
285 466 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5 000 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
17 540 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
30 060 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
4 396 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
43 249 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год в рамках "Программы развития моногородов на 2012–2020 годы" предусмотрены:
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
117 000 тысяч тенге – на субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов;
10 000 тысяч тенге – на предоставление грантов на развитие новых производств;
1 478 тысяч тенге – на содействие развитию предпринимательства – обучение предпринимательству;
184 091 тысяч тенге – на текущее обустройство;
кредиты из республиканского бюджета:
126 000 тысяч тенге – для микрокредитования предпринимательства.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год в рамках "Программы занятости 2020" предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
12 932 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
12 724 тысяч тенге – на обеспечение деятельности центров занятости населения;
17 864 тысяч тенге – на проведение молодежной практики;
6 446 тысяч тенге - на переподготовку, повышение квалификации кадров;
41 227 тысяч тенге – на ремонт объектов социальной инфраструктуры.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год в рамках Программы "Развитие регионов" предусмотрены:
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в сумме 16 139 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены:
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 1 473 тысяч тенге;

ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн 7 790 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттiк кредит беру көзделгенi ескерiлсiн.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен:
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға - 13 934 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен:
білім беру объектілерін күрделі жөндеуге – 340 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
11. 2013 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 17 900 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында қаржыландыру мөлшері 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде облыстық мәслихаттың шешімімен белгіленген бағдарламалар тізбесі ескеріле отырып, секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бағдарламасының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешімнің орындалуын бақылау бюджет, қаржы, экономика және кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Сұлтанов) жүктелсін.
15. Аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 31-3 "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4-2-165, "Кең Жылыой" газетінің 2012 жылғы 9 ақпандағы № 6 санында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 7 790 тысяч тенге.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующем размере:
13 934 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования.
10. Учесть, что в районном бюджете из областного бюджета на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты в следующем размере:
340 000 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2013 год в сумме 17 900 тысяч тенге.
12. Утвердить на 2013 год в районном бюджете бюджетные программы по каждому аппарату акима аульных (сельских) округов согласно приложению 4.
13. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, установленного решением областного маслихата согласно приложению 5.
14. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по бюджету, финансам, экономики, и развития предпринимательства (Б. Султанов).
15. Признать утратившим силу решение районного маслихата от 12 декабря 2011 года № 31-3 "О районном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4-2-165, опубликованный в газете "Кен Жылыой" от 9 февраля 2012 года № 6).

16. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың ІХ
сессиясының төрағасы:                      М. Сәбет
Аудандық мәслихат хатшысы:                 М. енғанов
"2013-2015 жылдарға арналған
аудандық бюджет туралы"
аудандық мәслихаттың 2012 жылғы
20 желтоқсандағы ІХ сессиясының
№ 9-2 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға нақтыланған бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 11.12.2013 № 17-4 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель ІХ сессии
районного маслихата:                       М. Сабет
Секретарь районного маслихата:             М. Кенганов
Приложение 1 к решению ІХ сессии
районного маслихата от 20 декабря
2012 года № 9-2 "О районном бюджете
на 2013-2015 годы"
Уточненный бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 11.12.2013 № 17-4 (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Сумма, тысяча тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы