Ауданның 2013 - 2015 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 102-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 14 қаңтарда № 2671 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 12 ақпандағы № 279-V шешімімен
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2013 – 2015 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиiсiнше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2013 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 5 627 556 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 986 354 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 5 623 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 5 743 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 4 622 846 мың теңге;
2) шығындар - 5 675 728 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру - 25 345 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 25 345 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 6 990 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге,
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -73 517 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 73 517 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 23 369 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 48 172 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Құрманғазы аудандық мәслихатының 06.02.2013 № 113-V; 23.04.2013 № 151-V; 16.07.2013 № 185-V; 26.09.2013 № 215-V; 11.12.2013 № 251-V шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2013 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 50 пайыз.
3. Тиісті бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ бұрын автомобиль жолдарын пайдаланушылардың Жол қорына түсіп келген аударымдары;

Об утверждении районного бюджета на 2013-2015 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 21 декабря 2012 года № 102-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 14 января 2013 года № 2671. Утратило силу решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 12 февраля 2014 № 279-V
Сноска. Утратило силу решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 12.02.2014 № 279-V.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2013-2015 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласноприложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 627 556 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 986 354 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 623 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 743 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4 622 846 тысячи тенге;
2) затраты – 5 675 728 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 345 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25 345 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 6 990 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -73 517 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  73 517 тысяч тенге, из них:
поступление займов – 23 369 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 48 172 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 23.04.2013 № 151-V; 16.07.2013 № 185-V; 215-V от 26.09.2013; № 251-V от 11.12.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Утвердить на 2013 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты - 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 50%.
3. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.

4. "Өндірушілер көтерме саудада өткізетін, өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
5. "Өндірушілер көтерме саудада өткізетін, өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек.
6. Жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
7. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 2013 жылға - 2 612 872 мың теңге болып белгіленсін.
Ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына жиырма бес пайыз жоғары айлықақы мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету 5000 теңге мөлшерінде белгіленсін.
8. 2013 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 17 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Құрманғазы аудандық мәслихатының 2013.04.23 № 151-V шешімімен (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі көлемде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 8 369 мың теңге;
жалпы білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға ("Балапан" бағдарламасы бойынша) - 51 964 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға ("Балапан" бағдарламасы бойынша) - 48 130 мың теңге;
үйден оқытылатын мүгедек балаларды жабдықтар және бағдарламалармен қамтамасыз етуге - 3 779 мың теңге;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге - 17 188 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға - 45 108 мың теңге;

4. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Установить на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 2 612 872 тысяч тенге.
6. Специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах установить повышение окладов и тарифных ставок на двадцать пять процентов.
7. Установить в размере 5000 тысяч тенге социальную помощь для приобретения топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2013 год в сумме 17 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 151-V от 23.04.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в следующем объеме:
8 369 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
51 964 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в общеобразовательных организациях образования (по программе "Балапан");
48 130 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования (по программе "Балапан");
3 779 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием и программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
17 188 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
45 108 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға - 3 188 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 6 656 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге - 76 780 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Құрманғазы аудандық мәслихатының 2013.04.23 № 151-V; 16.07.2013 № 185-V; 26.09.2013 № 215-V; 11.12.2013 № 251-V шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте "Жұмыспен қамту 2020" бағдарламасы" шеңберінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
жалақыны ішінара субсидиялауға - 9 613 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 11 468 мың теңге;
кадрларды қайта даярлауға - 10 644 мың теңге;
жастар тәжірибесін өткізуге - 5 538 мың.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Құрманғазы аудандық мәслихатының 2013.04.23 № 151-V шешімімен (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға 35 177 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Құрманғазы аудандық мәслихатының 11.12.2013 № 251-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте төмендегідей көлемдерде:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 11 682 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер;
ауылдық елді мекендерінің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 25 345 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредит беру көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Құрманғазы аудандық мәслихатының 11.12.2013 № 251-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 745 555 мың теңге көлемінде нысаналы даму трансферттері бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Ганюшкин селосындағы су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына - 235 476 мың теңге;
Шағырлы, Жасарал, Күйген елді мекендеріндегі су тазарту құрылымдары мен су желілерінің құрылысына - 115 647 мың теңге;
Шестой, Каспий елді мекендеріндегі су тазарту қондырғысы мен су желілерінің құрылысына - 95 920 мың теңге;

3 188 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования;
6 656 тысяч тенге - на повышение заработной платы учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
76 780 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий.
Сноска. Пункт 9 с изменением - решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 23.04.2013 № 151-V; 16.07.2013 № 185-V; 215-V от 26.09.2013; № 251-V от 11.12.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год в рамках "Программа занятости 2020" предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета:
9 613 тысяч тенге - на частичное субсидирование заработной платы;
11 468 тысяч тенге - на обеспечение деятельности центров занятости населения;
10 644 тысяч тенге - на переподготовку кадров;
5 538 тысяч тенге - на проведение молодежной практики.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 151-V от 23.04.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" предусмотрен текущий целевой трансферт из республиканского бюджета в сумме 35 177 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 251-V от 11.12.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены:
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 11 682 тысяч тенге;
бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах в сумме 25 345 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 251-V от 11.12.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
13. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 745 555 тысяч тенге, из них:
235 476 тысяч тенге - на строительство водопроводных сетей в селе Ганюшкино;
115 647 тысяч тенге - на строительство водоочистных сооружений с водопроводными сетями в населенных пунктах Шагырлы, Жасарал, Куйген;
95 920 тысяч тенге - на строительство водоочистных сооружений с водопроводными сетями в населенных пунктах Шестой, Каспий;

Афанасьев елді мекеніңдегі су тазарту қондырғысы мен су желілерінің құрылыс жұмысына - 45 044 мың теңге.
Утера селосындағы су желісінің құрылысына - 91 232 мың теңге;
Приморье селосындағы су тазарту қондырғысының құрылысына - 162 236 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - Құрманғазы аудандық мәслихатының 2013.02.06 № 113-V шешімімен (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 491 950 мың теңге даму трансферті көзделгені ескерілсін; оның ішінде:
Жыланды ауылындағы су тазарту ғимараты мен су құбыры желілерінің құрылысына 21 000 мың теңге;
Котяев ауылындағы су тазарту ғимараты мен су құбыры желілерін жаңғыртуға жобалау-сметалық құжаттар жасақтауға 17 730 мың теңге;
Асан-Азғыр-Уштаған ауылындағы магистралды-су құбыры желілерінің жобалау-сметалық құжаттарын жасақтауға 30 000 мың теңге;
Ганюшкин ауылындағы 1-ші су көтеру мұнарасына жобалау-сметалық құжаттарын жасақтауға 1 733 мың теңге;
Жыланды ауылындағы су тазарту ғимараты мен су құбыры желілерінің құрылысының жобалау-сметалық құжаттарын түзетуге 2 800 мың теңге;
Арна, Жаңа ауыл елді мекендеріндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына 45 000 мың теңге;
Жасталап елді мекеніндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына 32 389 мың теңге;
Жамбыл елді мекеніндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына 37 944 мың теңге;
Амангелді елді мекеніндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына 47 455 мың теңге;
Афанасьев елді мекеніндегі су құбыры желілерінің құрылысына 20 000 мың теңге;
Ганюшкин ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысына және жаңғыртуға 10 000 мың теңге;
Д. Нұрпейісова елді мекеніндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына 20 000 мың теңге;
Кадырка елді мекеніндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына 15 000 мың теңге;
Шестой, Каспий елді мекендеріндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына 20 000 мың теңге;
Шортанбай ауылындағы су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерін жаңғыртуға 20 000 мың теңге;
А. Иманов елді мекеніндегі кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына 38 277 мың теңге;

45 044 тысяч тенге - на строительство водоочистных сооружений и водопроводных сетей в населенном пункте Афанасьева;
91 232 тысяч тенге - на строительство водопроводных линий в селе Утера;
162 236 тысяч тенге - на строительство водоочистных сооружений в селе Приморье;
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 10-3 от 06.02.2013 (вводится (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в сумме 491 950 тысяч тенге, из них:
21 000 тысяч тенге - на строительство водоочистного сооружения и водопроводных сетей в селе Жыланды;
17 730 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации реконструкции водоочистного сооружения и водопроводных линий в селе Котяевка;
30 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации магистрально–водопроводных линий в селах Асан-Азгир-Уштаган;
1 733 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации вышки 1-го водоподъема в селе Ганюшкино;
2 800 тысяч тенге - на корректировку проектно-сметной документации строительства водоочистного сооружения и водопроводных сетей в селе Жыланды;
45 000 тысяч тенге - на строительство водоочистных сооружений и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенных пунктах Арна, Жана ауыл;
32 389 тысяч тенге - на строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Жасталап;
37 944 тысяч тенге - на строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Жамбыл;
47 455 тысяч тенге - на строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Амангелды;
20 000 тысяч тенге - на строительство водопроводных сетей в населенном пункте Афанасьева;
10 000 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию водопроводных сетей в селе Ганюшкино;
20 000 тысяч тенге - на строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Д. Нурпейсова;
15 000 тысяч тенге - на строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Кадырка;
20 000 тысяч тенге - на строительство водоочистных сооружений и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенных пунктах Шестой, Каспий;
20 000 тысяч тенге - на реконструкцию водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в селе Шортанбай;
38 277 тысяч тенге -на строительство внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте А. Иманова.

Утера ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысына 32 622 мың теңге;
Ганюшкин ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысына 60 000 мың теңге;
Приморье ауылындағы су тазарту ғимаратының құрылысына 20 000 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Құрманғазы аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 185-V; 11.12.2013 № 251-V шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
жалпы білім беру мектептерінің оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге - 92 840 мың теңге;
балаларды тасымалдау үшін автобус сатып алуға - 22 044 мың теңге;
білім беру мекемелерінің ағымдағы шығындарына - 55 000 мың теңге;
жалпы білім беру мектептеріне күрделі жөндеу жұмыстарына жобалау-сметалық құжаттарын жасақтауға - 20 604 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына күрделі жөндеу жұмыстарына жобалау-сметалық құжаттарын жасақтауға - 9 774 мың теңге;
"Отау" ұлттық спутниктік теледидар тарату жүйесіне қосылу үшін - 0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы ардагерлеріне коммуналдық шығындарын өтеуге - 928 мың теңге;
тарифтердің өсуіне байланысты коммуналдық қызмет шығындарына - 14 006 мың теңге;
селолық (ауылдық) округтердің әкімдеріне қызметтік автокөлік сатып алуға - 24 226 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына мерекелік күндеріне әлеуметтік көмек көрсетуге - 2 759 мың теңге;
коммуналдық меншікке мүліктер сатып алуға - 96 356 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету бағдарламасына - 22 000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үйді жобалау, салу және (немесе) сатып алу бағдарламасына - 9 000 мың теңге.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Құрманғазы аудандық мәслихатының 2013.04.23 № 151-V; 16.07.2013 № 185-V; 26.09.2013 № 215-V; 11.12.2013 № 251-V шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-ші қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Құрманғазы аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 185-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Селолық (ауылдық) округтер әкімдері аппараты арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру 5-ші қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6-шы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
19. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
20. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, салық саясаты және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына (Б. Жүгінісов) жүктелсін.

32 622 тысяч тенге - на строительство водопроводных сетей в селе Утера;
60 000 тысяч тенге - на строительство водопроводных сетей в селе Ганюшкино;
20 000 тысяч тенге - на строительство водоочистного сооружения в селе Приморье.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 16.07.2013 № 185-V; № 251-V от 11.12.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
15. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета:
92 840 тысяч тенге - на обеспечение горячим питанием детей учащихся в общеобразовательных школах;
22 044 тысяч тенге - на приобретение автотранспортов для подвоза детей;
55 000 тысяч тенге - на текущие расходы учреждениям образования;
20 604 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт в общеобразовательных школах;
9 774 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт в дошкольных организациях образования;
0 тысяч тенге - на подключение к национальному спутниковому телевещанию "Отау";
928 тысяч тенге - на возмещение коммунальных расходов ветеранам Великой Отечественной войны;
14 006 тысяч тенге - на затраты по коммунальным услугам в связи с повышением тарифов;
24 226 тысяч тенге - на приобретение служебных автомашин для акимов сельских (аульных) округов;
2 759 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан к праздничным дням;
96 356 тысяч тенге - на приобретение имуществ в коммунальную собственность;
22 000 тысяч тенге - на обеспечением жильем отдельных категорий граждан по программе;
9 000 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья для государственного коммунального жилищного фонда.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 151-V от 23.04.2013; 16.07.2013 № 185-V; 215-V от 26.09.2013; № 251-V от 11.12.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
16. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
17. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ аппаратов акимов сельских (аульных) округов согласно приложению 5.
18. Утвердить перечень программ развития районного бюджета на 2013 год согласно приложению 6.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
20. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике, налоговой политике и бюджету (Б. Жугинисов).

21. Аудан бюджетінің бос қалдығы есебінен Приморье селосындағы су тазарту қондырғысын жаңғыртуға 1 620 мың теңге көзделгені ескерілсін;
22. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мәдени мекемелердің жобалау-сметалық құжаттарын жасақтауға және күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге 5 997 мың теңге көлемінде ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 22-тармақпен толықтырылды, өзгеріс енгізілді - Құрманғазы аудандық мәслихатының 23.04.2013 № 151-V; 26.09.2013 № 215-V шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
23. Бюджеттік мекемелердің қысқы дайындық жұмыстарына 46 817 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Жалпы білім беру" бағдарламасына 25 259 мың теңге;
"Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасына 5 541 мың теңге;
"Жергілікті деңгейде мәдени–демалыс жұмыстарын қолдау" бағдарламасына 10 600 мың теңге;
Асан селолық округінің әкімшілік ғимаратына күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге 5 417 мың теңге.
Ескерту. 23-тармақпен толықтырылды, өзгерістер енгізілді - Құрманғазы аудандық мәслихатының 23.04.2013 № 151-V; 11.12.2013 № 251-V шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. "Жұмыспен қамту 2020" бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту мен жайластыру" бағдарламасына 26 000 мың теңге көлемінде республикалық бюджеттен ағымдағы трансферт көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 24-тармақпен толықтырылды - Құрманғазы аудандық мәслихатының 23.04.2013 № 151-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
25. 6.2.451.002.011. "Еңбекпен қамту бағдарламасының" 322 "Жеке тұлғаларға трансферттер" ерекшелігі бойынша жұмсалған 2 435 903 теңге 22 тиын кассалық шығындарды 159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігіне жылжытылсын.
Ескерту. 25-тармақпен толықтырылды - Құрманғазы аудандық мәслихатының 23.04.2013 № 151-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
26. Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға республикалық бюджеттен 11 759 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 26-тармақпен толықтырылды - Құрманғазы аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 185-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. Білім беру ұйымдарын материалды-техникалық жарақтандыруға облыстық бюджеттен 30 338 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.

21. Учесть, что из свободного остатка районного бюджета предусмотрено 1 620 тысяч тенге на реконструкцию водоочистного сооружения в селе Приморье;
22. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены текущие трансферты из областного бюджета в сумме 5 997 тысяч тенге на разработку проектно-сметной документации и на капитальный ремонт учреждений культуры.
Сноска. Пункт 22 с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 23.04.2013 № 151-V; от 26.09.2013 № 215-V (вводится в действие с 01.01.2013).
23. Учесть, что на работы по подготовке к зиме бюджетных учреждений из областного бюджета предусмотрен текущий трансферт в сумме 46 817 тысяч тенге, из них:
25 259 тысяч тенге - на программу "Общеобразовательное обучение";
5 541 тысяч тенге – на программу "Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения";
10 600 тысяч тенге - на программу "Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне";
5 417 тысяч тенге - на капитальный ремонт административного здания Асанского сельского округа.
Сноска. Пункт 23 с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 215-V от 26.09.2013; № 251-V от 11.12.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
24. Учесть, что на программу "Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления "Программы занятости 2020" предусмотрен текущий трансферт из республиканского бюджета в сумме 26 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 24, с изменением - решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 23.04.2013 № 151-V; 16.07.2013 № 185-V (вводится в действие с 01.01.2013).
25. Произведенные кассовые расходы по специфике 322 "Трансферты физическим лицам" программы 6.2.451.002.011 "Программа занятости" в сумме 2 435 903 тенге 22 тиын перенести на специфику 159 "Оплата прочих услуг и работ;
Сноска. Решение дополнено пунктом 25 - решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 23.04.2013 № 151-V (вводится в действие с 01.01.2013).
26. Учесть, что на увеличение штатной численности местных исполнительных органов предусмотрен текущий целевой трансферт из республиканского бюджета в сумме 11759 тысяч тенге;
Сноска. Решение дополнено пунктом 26 - решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 16.07.2013 № 185-V (вводится в действие с 01.01.2013).
27. Учесть, что на материально-техническое оснащение учреждений образования предусмотрен текущий целевой трансферт из областного бюджета в сумме 30 338 тысяч тенге;

Ескерту. 27-тармақпен толықтырылды - Құрманғазы аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 185-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
28. Ескерту. 28-тармақ алып тасталды - Құрманғазы аудандық мәслихатының 11.12.2013 № 251-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
29. "Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру" бағдарламасы бойынша мәдени мекемелерге күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізу үшін аудан бюджетінің салықтық түсімдер есебінен 17 116 мың теңге бөлінгендігі ескерілсін, оның ішінде:
8 634 мың теңге– "Калинин селолық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына;
3 590 мың теңге – "Сүйіндік селолық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына;
4 892 мың теңге – "Балқұдық селолық клубы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына.
Ескерту. 29-тармақпен толықтырылды, жаңа редакцияда - Құрманғазы аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 185-V; 26.09.2013 № 215-V шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
30. "Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру" бағдарламасы бойынша мектепке дейінгі білім беру мекемелеріне күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізу үшін аудан бюджетінің салықтық түсімдер есебінен 13 083 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін, оның ішінде:
2 336 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны "Гаухар" бала бақшасына";
6013 мың теңге – "Ақ толқын" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына;
1 386 мың теңге – "Утера" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына;
3 348 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны "Ақмарал" бала бақшасына.
Ескерту. 30-тармақпен толықтырылды, жаңа редакцияда - Құрманғазы аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 185-V; 26.09.2013 № 215-V шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
31.8.1.123.006.000. "Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау" бағдарламасының 311 "Заңды тұлғаларға соның ішінде шаруа (фермер) қожалықтарына берілетін субсидиялар" ерекшелігі бойынша жұмсалған 2 229 000 теңге сомасында кассалық шығындар 1.1.123.106.000. "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу" бағдарламасының 418 "Мемлекеттік кәсіпорындарды материалды-техникалық жарақтандыру" ерекшелігіне жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 27 - решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 16.07.2013 № 185-V (вводится в действие с 01.01.2013).
28. Сноска. Пункт 28 исключен решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 251-V от 11.12.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
29. Учесть, что на проведение капитального ремонта учреждений культуры по программе "Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020" за счет налоговых поступлений районного бюджета выделено 17 116 тысяч тенге, из них:
8 634 тысяч тенге - государственному коммунальному казенному предприятию "Калининский сельский дом культуры";
3 590 тысяч тенге - государственному коммунальному казенному предприятию "Суюндукский дом культуры";
4 892 тысяч тенге - государственному коммунальному казенному предприятию "Балкудукский сельский клуб".
Сноска. Пункт 29 в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 215-V от 26.09.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
30. Учесть, что на проведение капитального ремонта дошкольных учреждений образования по программе "Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020" за счет налоговых поступлений районного бюджета выделено 13 083 тысяч тенге, из них:
2 336 тысяч тенге - государственному коммунальному казенному предприятию "детский сад "Гаухар";
6 013 тысяч тенге - государственному казенному коммунальному предприятию "ясли сад "Ак толкын";
1 386 тысяч тенге - государственному коммунальному казенному предприятию "Утера";
3 348 тысяч тенге - государственному коммунальному казенному предприятию детский сад "Акмарал".
Сноска. Пункт 30 в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 215-V от 26.09.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
31. Произведенные кассовые расходы по специфике 311 "Субсидии юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам" программы 8.1.123.006.000. "Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне" в сумме 2 229 000 тенге перенести на специфику 418 "Материально-техническое оснащение государственных предприятий" программы 1.1.123. 106.000 "Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.

Ескерту. 31-тармақпен толықтырылды - Құрманғазы аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 185-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың ХІ
сессиясының төрағасы
Аудандық мәслихат хатшысы
С. Мурзагалиев
Р. Сұлтанияев
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 102-V шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған аудан бюджеті туралы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Құрманғазы аудандық мәслихатының 11.12.2013 № 251-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

Сноска. Решение дополнено пунктом 31 - решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 16.07.2013 № 185-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Председатель ХІ сессии маслихата:          С. Мурзагалиев
Секретарь районного маслихата:             Р. Султанияев
Приложение 1 к решению
районного маслихата № 102-V
от 21 декабря 2012 года
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области № 251-V от 11.12.2013 (вводится в действие с 01.01.2013).
О районном бюджете на 2013 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
І. Доходы

467
006
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
Котяев ауылындағы су тазарту ғимараты мен су құбыры желілерін жаңғыртуға жобалау-сметалық құжаттар жасақтауға
17730
Жыланды ауылындағы су тазарту ғимараты мен су құбыры желілерінің құрылысына
21000
Асан-Азғыр-Үштаған ауылындағы магистралды су желілерінің жобалау сметалық құжаттарын жасақтауға
30000
Жыланды ауылындағы су тазарту ғимараты мен су құбыры желілерінің құрылысының жобалау-сметалық құжаттарын түзетуге
2800
Ганюшкин ауылындағы 1-ші су көтеру мұнарасына жобалау сметалық құжат жасақтауға
1733
Арна-Жаңа ауыл елді мекендеріндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
45000
Жасталап елді мекеніндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
32389
Жамбыл елді мекеніндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
37944
Амангелді елді мекеніндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
47455
Афанасьев елді мекеніндегі су құбыры желілерінің құрылысына
20000
Ганюшкин ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысына және жаңғыртуға
10000
Д. Нұрпейісова елді мекеніндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына
20000
Кадырка елді мекеніндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына
15000
Шестой, Каспий елді мекендеріндегі су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына
20000
Шортанбай ауылындағы су тазарту ғимараты мен кентішілік су құбыры желілерінің жаңғыртуға
20000
А. Иманов елді мекеніндегі кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына
38277
Утера ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысына
32622
Ганюшкин ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысына
60000
Приморье ауылындағы су тазарту ғимаратының құрылысына
20000
Барлығы 467006015 бағдарламасы бойынша
491950
Барлығы
1237505

467
006
015
За счет средств местного бюджета
Разработка проектно-сметной документации реконструкции водоочистного сооружения и водопроводных линий в селе Котяевка
17730
Строительство водоочистного сооружения и водопроводных сетей в селе Жыланды
21000
Разработка проектно-сметной документации магистрально- водопроводных линий в селах Асан-Азгир-Уштаган
30 000
Корректировка проектно-сметной документации строительства водоочистного сооружения и водопроводных сетей в селе Жыланды
2800
Разработка проектно-сметной документации вышки 1-го водоподъема в селе Ганюшкино
1733
Строительство водоочистных сооружений и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенных пунктах Арна, Жана ауыл
45000
Строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Жасталап
32389
Строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Жамбыл
37944
Строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Амангелды
47455
Строительство и реконструкция водопроводной сетей в с.Ганюшкино
10000
Строительство водопроводной сетей в населенном пункте Афанасьева
20000
Строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Д. Нурпейсова
20000
Строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Кадырка
15000
Строительство водоочистных сооружений и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенных пунктах Шестой, Каспий
20000
Реконструкция водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в селе Шортанбай
20000
Строительство внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте А. Иманова
38277
Строительство водопроводных сетей в селе Утера
32622
Строительство водопроводных сетей в селе Ганюшкино
60000
Строительство водоочистного сооружения в селе Приморье
20000
Всего по программе 467 006 015
491950
Всего
1237505