Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 13 маусымдағы № 185 Қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 19 шілдеде № 2091 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 157 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.06.2013 № 157 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" мемлекеттік қызметінің регламенті;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу» мемлекеттік қызметінің регламенті;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес «Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызметінің регламенті;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес «Мүгедектердi сурдо-тифлотехникалық құралдармен және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызметінің регламенті;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес «Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызметінің регламенті;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтiк сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтiк көмек тағайындау» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.Ә. Бектаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы           Б.Оспанов
Облыс әкімі аппаратының басшысы            Б.Жылқышиев
Облыс әкімінің орынбасары                  Б.Әлиев
Облыс әкімінің орынбасары                  Ә.Бектаев
Облыс әкімінің орынбасары                  С.Қаныбеков
Облыс әкімінің орынбасары                  С.Тұяқбаев
Облыстық экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасының бастығы            Е.Садыр
Облыстық қаржы басқармасының бастығы       Р.Исаева
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы 13 маусымдағы
№ 185 қаулысына 1-қосымша
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою» мемлекеттік қызметінің регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты населения
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 13 июня 2012 года № 185. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 19 июля 2012 года № 2091. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27 июня 2013 года № 157
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27.06.2013 № 157.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами» согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей - инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи» согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива» согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектаева А.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима области      Б.Оспанов
Руководитель аппарата акима области        Б.Жилкишиев
Заместитель акима области                  Б.Алиев
Заместитель акима области                  А.Бектаев
Заместитель акима области                  С.Каныбеков
Заместитель акима области                  С.Туякбаев
Начальник областного управления
экономики и бюджетного планирования        Е.Садыр
Начальник областного управления финансов   Р.Исаева
Приложение 1
к  постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 13 июня 2012 года № 185
Регламент
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет безработных граждан»

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар қолданылады:
1) уәкілетті орган - ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы - жеке тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi – мемлекеттiк қызмет көрсету стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде ұсынылады (бұдан әрі - Стандарт).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электронды түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою не осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселесі бойынша, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты уәкілетті органнан алуға болады, оның мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қаралған.
10. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар толық болмаған және жалған мәліметтер ұсынылған жағдайда жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке алудан бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган - отдел занятости и социальных программ района, города областного значения;
2) потребитель - физическое лицо.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
7. Результатом оказания государственной услуги является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги согласно приложению 4 настоящего Регламента.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса и график работы которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
10. Отказ в регистрации, постановке на учет в качестве безработного производится при предоставлении ложных сведений и при отсутствии необходимых документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.

11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері алынған құжаттарды тіркейді, тұтынушыдан алған өтінішті қарауға басшыға табыстайды;
3) басшылық құжаттарды қарап болғаннан кейін, жауапты орындаушыны анықтайды;
4) жауапты орындаушы тұтынушыдан алған өтінішті қарап, хабарлама дайындайды немесе дәлелді түрде бас тартуға жауап әзірлейді, сонан соң уәкілетті органның басшысына қол қойдыруға жібереді;
5) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді түрде бас тарту қағазына қол қояды;
6) уәкілетті органның кеңсесі тұтынушыға хабарлама немесе дәлелді түрде бас тартуды береді.
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінінің сипаттамасы
13. Құжаттарды уәкілетті органда қабылдау осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша уәкілетті органның жауапты орындаушысы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алуға уәкілетті органға өтінішті бергеннен кейін тұтынушыға тіркелген және алатын күні, қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) уәкілетті орган басшылығы;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері.
16. Әрбір әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігін және әкімшілік әрекеттердің қарым-қатынастарын (рәсімдерді) мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік әрекеттердің қисынды сабақтастығы мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін кестелер осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты болып уәкілетті органның басшысы табылады.
Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызмет көрсетуді Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде іске асыруға жауапты болады.
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша уәкілетті органдардың тізбесі
№ қ/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның заңды орналасқан (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштасының) мекен жайы
Қаланың коды және байланыс телефон нөмірлері
Жұмыс істеу кестесі
1
2
3
4
5
1
Бәйдібек аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Бәйдібек ауданы, Шаян ауылы, Әуезов көшесі, нөмірсіз үй, gauharbaidibek@mail.ru

11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
3) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя;
4) ответственный исполнитель осуществляет рассмотрение представленного заявления от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ;
6) канцелярия уполномоченного органа выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного исполнителя уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При обращении в уполномоченный орган потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководство уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (города, район, улица, № дома (кв.), адрес электронный почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ Байдибекского района
Байдибекский район, село  Шаян, улица  Ауезова, дом без номера, gauharbaidibek@mail.ru

8(72548) 2-16-35 2-11-86
Аптаның бес жұмыс күні, мереке мен демалыс күндерінен басқа
9-00- ден 18-00 ге дейін түскі үзіліс 13-00 ден 14-00–ге дейін
2
Қазығұрт аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Қазығұрт ауданы, Қазығұрт ауылы, Д.Қонаев көшесі, № 88 үй, kgz_enbek@mail.ru
8(72539) 2-16-70 2-12-18
3
Мақтаарал аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Мақтаарал ауданы, Жетісай қаласы, Ш.Айманов көшесі, № 1 үй, nurgan_1986_18@mail.ru
8(72534) 6-32-73 6-11-59
4
Ордабасы аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Ордабасы ауданы, Темірлан ауылы,
Т.Аубакиров көшесі, № 2 үй, ord_tszn@mail.ru
8(72530) 2-17-67 2-20-41
5
Отырар аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Отырар ауданы, Шәуілдір ауылы,
О.Баймішов көшесі, № 12 үй, amantai44@mail.ru
8(72544) 2-13-88 2-10-03
6
Сайрам аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Сайрам ауданы, Ақсукент ауылы, Абылай хан көшесі, № 66 үй, gulzara66@mail.ru
8(72531) 2-10-90 2-22-99
7
Сарыағаш аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Сарыағаш ауданы, Сарыағаш қаласы, С.Исмайлов көшесі, нөмірсіз үй, sarygazhozn@mail.ru
8(72537) 2-15-43 2-35-95
8
Созақ аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Созақ ауданы, Шолаққорған ауылы, Әйтеке би көшесі, № 39 үй, coz-zan@mail.ru
8(72546) 4-14-36 4-33-20
9
Төлеби аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Төлеби ауданы, Ленгір қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй, tol_tszn@mail.ru
8(72547) 6-29-90 6-28-85
10
Түлкібас аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Түлкібас ауданы, Т. Рысқұлов ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, № 318 үй, tul_tszn@mail.ru
8(72538) 5-21-59 5-17-25
11
Шардара аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Шардара ауданы, Шардара қаласы, Қазыбек би көшесі, нөмірсіз үй, shar_tszn@mail.ru
8(72535) 2-27-61 2-15-31
12
Арыс қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Арыс қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй, ar_tszn@mail.ru
8(72540) 2-0198 2-01-99
13
Кентау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Кентау қаласы,
Төлеби көшесі, № 55 үй adik_kent@mail.ru
8(72536) 3-25-88 3 -28-16
14
Түркістан қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Түркістан қаласы,
Т.Тәтібаев көшесі, нөмірсіз үй, tur_szn@mail.ru
8(72533) 3-24-51 3-11-62
15
Шымкент қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Шымкент қаласы, Төлеби көшесі, № 21 үй, oz_sp@mail.ru
8(7252) 53-41-77 53-65-78
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (ресімдердің) қарым-қатынасы және реттілік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) реттік №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Әрекеттің
(үдерістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тіркеу
Хат-хабармен танысу,
жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, бас тарту туралы дәлелді жауап әзірлейді немесе хабарлама ресімдейді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға жіберу
Құжаттарды басшылыққа тапсыру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Тоғыз жұмыс күні ішінде
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) реттік №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілеттің органның жауапты орындаушысы
Әрекеттің
(үдерістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою кітабында хабарламаны тіркеу
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Құжатқа қол қою
Мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын тұтынушыға тапсыру
Орындау мерзімдері
15 минут
Жұмыс күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
1-топ
ҚФБ
Уәкілеттің органның жауапты орындаушысы
2-топ
ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
№ 1-әрекет
Өтінішті тұтынушыдан қабылдау,
тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3-әрекет
Тіркеуді өткізу және хабарламаны әзірлеу
№ 4-әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 5-әрекет
Хабарламаны тұтынушыға беру
3-кесте. Баламалы үдеріс.
2-топ
ҚФБ
Уәкілеттің органның жауапты орындаушысы
3-топ
ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
№ 1-әрекет
Өтінішті тұтынушыдан қабылдау,
тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3-әрекет
Өтінішті қарау, дәлелді бас тартуды дайындау
№ 4-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 5-әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға тапсыру
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
4-қосымша
___________________________
(кімге арналған)
Сізді__________________________________________________________
(бас тарту себебін көрсету)
байланысты жұмыссыз ретінде тіркеуден және есепке алудан бас тартылатынын хабарлаймыз.
Жауапты тұлға _________________________
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы 13 маусымдағы
№ 185 қаулысына 2-қосымша
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызметінің регламенті 1.Негізгі ұғымдар

8(72548)  2-16-35   2-11-86
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00, обед с 13-00 до 14-00
2
Отдел занятости и социальных программ  Казыгуртского района
Казыгуртский район, село  Казыгурт, улица  Д.Кунаева, дом  № 88,  kgz_enbek@mail.ru
8(72539)  2-16-70   2-12-18
3
Отдел занятости и социальных программ Мактааральского района
Мактааральский район, город Жетысай, улица Ш.Айманова, дом № 1, nurgan_1986_18@mail.ru
8(72534)  6-32-73   6-11-59
4
Отдел занятости и социальных программ Ордабасинского района
Ордабасинский район, село  Темирлан,
улица  Т.Аубакирова, дом  № 2,  ord_tszn@mail.ru
8(72530)  2-17-67   2-20-41
5
Отдел занятости и социальных программ Отырарского района
Отырарский район, село  Шаульдер,
улица  О.Баймишова, дом  № 12, amantai44@mail.ru
8(72544)  2-13-88   2-10-03
6
Отдел занятости и социальных программ Сайрамского района
Сайрамский район, село  Аксукент, улица  Абылай хана, дом  № 66, gulzara66@mail.ru
8(72531)  2-10-90   2-22-99
7
Отдел занятости и социальных программ Сарыагашского района
Сарыагашский район, город  Сарыагаш, улица  С.Исмайлова, дом  без номера, sarygazhozn@mail.ru
8(72537)  2-15-43   2-35-95
8
Отдел занятости и социальных программ Сузакского района
Сузакский район,  село  Шолаккорган, улица  Айтеке би, дом  № 39, coz-zan@mail.ru
8(72546)  4-14-36   4-33-20
9
Отдел занятости и социальных программ Толебийского района
Толебийский район,  город   Ленгер, улица Толеби, дом без номера, tol_tszn@mail.ru
8(72547)  6-29-90   6-28-85
10
Отдел занятости и социальных программ Тюлькубасского района
Тюлькубасский район, село  Т. Рыскулов, улица  Т.Рыскулова, дом  № 318, tul_tszn@mail.ru
8(72538)  5-21-59   5-17-25
11
Отдел занятости и социальных программ Шардаринского района
Шардаринский район, город  Шардара, улица Казыбек би, дом без номера, shar_tszn@mail.ru
8(72535)  2-27-61   2-15-31
12
Отдел занятости и социальных программ города Арыс
город   Арыс, улица   Толеби, дом без номера, ar_tszn@mail.ru
8(72540)  2-0198    2-01-99
13
Отдел занятости и социальных программ города Кентау
город Кентау,
улица Толеби, дом № 55, adik_kent@mail.ru
8(72536)  3-25-88    3 -28-16
14
Отдел занятости и социальных программ города Туркестан
город  Туркестан,
улица  Т.Татибаева, дом без номера, tur_szn@mail.ru
8(72533)  3-24-51   3-11-62
15
Отдел занятости и социальных программ города Шымкент
город  Шымкент, улица  Толеби,  дом  № 21, oz_sp@mail.ru
8(7252)  53-41-77   53-65-78
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
Описание
последовательности и взаимодействия административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,
определение ответственного исполнителя
Осуществление проверки полноты
документов, оформление уведомления или мотивированного отказа
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка ответственному исполнителю
Передача
документов к
руководству
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение девяти  рабочих дней
Номер следующего
действия
2
3
4
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация уведомления в книге Регистрации и постановки на учет безработных граждан
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документов
Передача результата оказания государственной услуги потребителю
Сроки исполнения
15 минут
В течение дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Группа 2
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления
от потребителя, регистрация, направление
заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Проведение регистрации и оформление уведомления
Действие № 4
Подписание уведомления
Действие № 5
Выдача
уведомления потребителю
Таблица 3. Альтернативный процесс.
Группа 1
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Группа 2
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления от потребителя, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа
Действие № 4
Подписание мотивированного отказа
Действие № 5
Выдача мотивированного отказа
потребителю
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
___________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вам отказано в регистрации и постановке на учет в качестве безработного в связи с ____________________________________________________________________.
(указать причину отказа)
Должностное лицо ________________________
Приложение 2
к  постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 13 июня 2012 года № 185
Регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» 1. Основные понятия

1. Осы «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) арнайы комиссияның жұмысшы органы – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы - жеке тұлға;
3) ХҚКО АЖ - халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі;
4) УО АЖ - уәкілетті органның ақпараттық жүйесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi – мемлекеттiк қызмет көрсету стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет арнайы комиссияның жұмысшы органымен немесе халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңы, «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеудiң және оларға куәлік берудің кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысы, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде ұсынылады (бұдан әрі - Стандарт).

1. В настоящем Регламенте «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных  испытаний на Семипалатинском  испытательном ядерном полигоне» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) рабочий орган специальной комиссии – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения;
2) потребитель – физическое лицо;
3) ИС ЦОН – информационная система центра обслуживания населения;
4) ИС УО – информационная система уполномоченного органа
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается рабочим органом специальной комиссии, а также через центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», постановлений Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110 «О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и выдачи им удостоверений», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).

7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу, және есепке алу туралы шешім қабылданғаны жөнінде хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселесі бойынша, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында мекен-жайлары көрсетілген арнайы комиссияның жұмысшы органынан немесе Орталықтан алуға болады. Жұмысшы органның және Орталықтың жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы жұмысшы органға немесе Орталыққа өтініш тапсырады;
2) Орталық инспекторы құжаттарды тіркеп және Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына жолдайды, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жұмысшы органға жолдайды.
Орталықтан жұмысшы органға жолданған құжаттар пакетінің жөнелтілуі, мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкодты сканердің белгіленеді;
3) жұмысшы органның кеңсе қызметкері ХҚКО АЖ-де, егер жұмысшы органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді және басшының қарауына жолдайды;
4) жұмысшы органның басшысы құжаттарды қарап, жауапты орындаушыны анықтайды;
5) жауапты орындаушы Орталықтан немесе тұтынушыдан келген өтінішті қарап, дәлелді бас тарту туралы жауап жазады немесе хабарламаны ресімдейді де жұмысшы органының басшысына қол қоюға жолдайды;
6) жұмысшы органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды да, жұмысшы органның кеңсесіне жолдайды;
7) кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жолдап, ХҚКО АЖ-де, егер жұмысшы органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға табыстайды;

7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в Центре или рабочем органе специальной комиссии, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту. График работы рабочих органов и Центров предусмотрен пунктом 9 Стандарта.
9. Cроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены пунктом 16 Стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления и передает инспектору накопительного отдела Центра, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в рабочий орган.
Факт отправки пакета документов из Центра в рабочий орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии рабочего органа фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель рабочего органа определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель рабочего органа осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю рабочего органа;
6) руководитель рабочего органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию рабочего органа;
7) сотрудник канцелярии рабочего органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в рабочем органе собственной информационной системы, или выдает потребителю - в случае обращения в уполномоченный орган.

8) Орталық мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін жұмысшы органнан алғанда, келіп түскен құжаттарға штрихкодты сканердің көмегімен белгі соғады.
Орталық тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді жауапты ұсынады.
12. Орталықта және арнайы комиссияның жұмысшы органында мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінінің сипаттамасы
13. Орталықта құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша «терезелердің» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Арнайы комиссияның жұмысшы органында құжаттар қабылдау осы Регламенттің 2-қосымшасында мекен-жайлары көрсетілген арнайы комиссияның жұмысшы органының кеңсе қызметкері арқылы қабылданады.
Тұтынушы жүгінген кезде:
1) арнайы комиссияның жұмысшы органында – тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі көрсетілген талон;
2) Орталықта:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) арнайы комиссияның жұмысшы органының басшылығы;
4) арнайы комиссияның жұмысшы органының жауапты орындаушысы;
5) арнайы комиссияның жұмысшы органының кеңсе қызметкері.

8) при приеме готового результата государственной услуги от рабочего органа Центром фиксируются поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
Центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и рабочем органе специальной комиссии, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Прием документов в рабочем органе специальной комиссии осуществляется через сотрудника канцелярии рабочего органа специальной комиссии по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
При обращении потребителю выдается:
1) в рабочем органе специальной комиссии - талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и лица,
принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) руководитель рабочего органа специальной комиссии;
4) ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии;
5) сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии.

16. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігін және әкімшілік әрекеттердің (рәсімдерді) сипаттамасының мәтіндік кестесі осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көресететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі

16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги

18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арнайы комиссияның жұмысшы органының басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) жауапты болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапты болады.
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тіркеу, және есепке алу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті ұсыну бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен - жайы
Байланыс
телефоны
1
Оңтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй
8-7252-30-06-79
8-7252-21-09-00
2
Шымкент қаласының № 1 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй
8-7252-30-06-79
8-7252-21-09-00
3
Шымкент қаласының № 2 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй

18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель рабочего органа специальной комиссии и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии   законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
Наименование Центров обслуживания населения
Юридический
адрес
Контактные данные
1.
Центр обслуживания населения по Южно- Казахстанской области
город Шымкент, улица Мадели Кожа, дом без номера
8-7252-30-06-79
8-7252-21-09-00
2.
Городской отдел № 1 города Шымкент
город Шымкент, улица Мадели Кожа, дом без номера
8-7252-30-06-79
8-7252-21-09-00
3.
Городской отдел № 2  города Шымкент
город Шымкент, улица Мадели Кожа, дом без номера

8(72548) 2-16-35 2-11-86
Аптаның бес жұмыс күні, мереке мен демалыс күндерінен басқа
9-00- ден 18-00 ге дейін түскі үзіліс 13-00 ден 14-00–ге дейін
2
Қазығұрт аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Қазығұрт ауданы, Қазығұрт ауылы, Д.Қонаев көшесі, № 88 үй, kgz_enbek@mail.ru
8(72539) 2-16-70 2-12-18
3
Мақтаарал аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Мақтаарал ауданы, Жетісай қаласы, Ш.Айманов көшесі, № 1 үй, nurgan_1986_18@mail.ru
8(72534) 6-32-73 6-11-59
4
Ордабасы аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Ордабасы ауданы, Темірлан ауылы,
Т.Аубакиров көшесі, № 2 үй, ord_tszn@mail.ru
8(72530) 2-17-67 2-20-41
5
Отырар аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Отырар ауданы, Шәуілдір ауылы,
О.Баймішов көшесі, № 12 үй, amantai44@mail.ru
8(72544) 2-13-88 2-10-03
6
Сайрам аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Сайрам ауданы, Ақсукент ауылы, Абылай хан көшесі, № 66 үй, gulzara66@mail.ru
8(72531) 2-10-90 2-22-99
7
Сарыағаш аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Сарыағаш ауданы, Сарыағаш қаласы, С.Исмайлов көшесі, нөмірсіз үй, sarygazhozn@mail.ru
8(72537) 2-15-43 2-35-95
8
Созақ аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Созақ ауданы, Шолаққорған ауылы, Әйтеке би көшесі, № 39 үй, coz-zan@mail.ru
8(72546) 4-14-36 4-33-20
9
Төлеби аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Төлеби ауданы, Ленгір қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй, tol_tszn@mail.ru
8(72547) 6-29-90 6-28-85
10
Түлкібас аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Түлкібас ауданы, Т. Рысқұлов ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, № 318 үй, tul_tszn@mail.ru
8(72538) 5-21-59 5-17-25
11
Шардара аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Шардара ауданы, Шардара қаласы, Қазыбек би көшесі, нөмірсіз үй, shar_tszn@mail.ru
8(72535) 2-27-61 2-15-31
12
Арыс қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Арыс қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй, ar_tszn@mail.ru
8(72540) 2-0198 2-01-99
13
Кентау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Кентау қаласы,
Төлеби көшесі, № 55 үй adik_kent@mail.ru
8(72536) 3-25-88 3 -28-16
14
Түркістан қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Түркістан қаласы,
Т.Тәтібаев көшесі, нөмірсіз үй, tur_szn@mail.ru
8(72533) 3-24-51 3-11-62
15
Шымкент қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Шымкент қаласы, Төлеби көшесі, № 21 үй, oz_sp@mail.ru
8(7252) 53-41-77 53-65-78
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тіркеу, және есепке алу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (ресімдердің) қарым-қатынасы және реттілік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжат қабылдау
Журналға қол қою, құжат жинау
Тізілімді жасап құжатты жөнелту
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қол хат беру
Жинақтау бөліміне құжат жинау
Арнайы комиссияның жұмысшы органына құжат жіберу
Орындау мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен кем емес
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік №
4
5
6
ҚФБ атауы
Арнайы комиссияның жұмысшы органының кеңсе қызметкері
Арнайы комиссияның жұмысшы органының басшысы
Арнайы комиссияның жұмысшы органының жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
құжат қабылдау және тіркеу
Хат-хабар алмасып, арнайы комиссияның жұмысшы органының жауапты орындаушысын тағайындау
Құжаттардың толықтығын тексеріп, дәлелді бас тарту немесе хабарлама беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Басшының алдына бұрыштама қоюға құжаттарды жолдау
Бұрыштама қойып, арнайы комиссияның жұмысшы органының жауапты орындаушысына жолдау
Құжаттарды арнайы комиссияның жұмысшы органына тапсыру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Он жеті күнтізбелік күн ішінде
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік №
7
8
9
ҚФБ атауы
Арнайы комиссияның жұмысшы органының басшысы
Арнайы комиссияның жұмысшы органының кеңсе қызметкері
Орталықтың инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Хат-хабарламалармен танысу
Хабарламаларды Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, және есепке алу кітабына тіркеу, дәлелді бас тарту немесе хабарлама беру немесе орталыққа жіберу
Дәлелді бас тарту немесе хабарлама беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарлама не дәлелді бас тарту беру немесе Орталыққа жіберу
Хабарлама немесе дәлелді бас тартқаны жөнінде қол хат беру
Орындау мерзімдері
30 минут
Жұмыс күн ішінде
Жұмыс күн ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
КФБ 1-топ
Орталық инспекторы
КФБ 2-топ
Арнайы комиссияның жұмысшы органының жауапты орындаушысы
КФБ 3-топ
Арнайы комиссияның жұмысшы органының басшысы
№ 1-әрекет
Құжат қабылдау, қолхат беру, арызды тіркеу, Арнайы комиссияның жұмысшы органына жіберу
№ 2-әрекет
Арызды орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тіркеу арызды Арнайы комиссияның жұмысшы органының басшысына жіберу
№ 3-әрекет
Жауапты орындаушыны тағайындап, бұрыштама қою
№ 4-әрекет
Арызды қарау. Хабарлама дайындау
№ 5-әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 6-әрекет
Хабарламаны Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, және есепке алу кітабына тіркеу
№ 7-әрекет
Хабарламаны орталыққа жіберу немесе тұтынушыға беру
№ 8-әрекет
Хабарламаны орталықта тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
КФБ 1-топ
Орталық маманы
КФБ 2-топ
Арнайы комиссияның жұмысшы органының жауапты маманы
КФБ 3-топ
Арнайы комиссияның жұмысшы органының басшысы
№ 1-әрекет
Құжат қабылдау, қолхат беру, арызды тіркеу, Арнайы комиссияның жұмысшы органына құжаттарды жіберу
№ 2-әрекет
Арызды орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тіркеу, Арнайы комиссияның жұмысшы органының басшысына жолдау
№ 3-әрекет
Орындау үшін арнайы комиссияның жұмысшы органының жауапты орындаушысын тағайындап, бұрыштама қою
№ 4-әрекет
Арызды қарау. Дәлелді бас тартуды дайындау
№ 5-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6-әрекет
Дәлелді бас тартуды орталыққа немесе тұтынушыға беру
№ 7-әрекет
Дәлелді бас тартуды орталықта тұтынушыға беру
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу, және есепке алу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы 13 маусымдағы
№ 185 қаулысына 3-қосымша
«Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар

8(72548)  2-16-35   2-11-86
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00, обед с 13-00 до 14-00
2
Отдел занятости и социальных программ  Казыгуртского района
Казыгуртский район, село  Казыгурт, улица  Д.Кунаева, дом  № 88, kgz_enbek@mail.ru
8(72539)  2-16-70   2-12-18
3
Отдел занятости и социальных программ Мактааральского района
Мактааральский район, город  Жетысай,  улица Ш.Айманова, дом  № 1, nurgan_1986_18@mail.ru
8(72534)  6-32-73   6-11-59
4
Отдел занятости и социальных программ Ордабасинского района
Ордабасинский район, село  Темирлан,
улица  Т.Аубакирова, дом  № 2,  ord_tszn@mail.ru
8(72530)  2-17-67   2-20-41
5
Отдел занятости и социальных программ Отырарского района
Отырарский район, село  Шаульдер,
улица  О.Баймишова, дом  № 12, amantai44@mail.ru
8(72544)  2-13-88   2-10-03
6
Отдел занятости и социальных программ Сайрамского района
Сайрамский район, село  Аксукент, улица  Абылай хана, дом  № 66, gulzara66@mail.ru
8(72531)  2-10-90   2-22-99
7
Отдел занятости и социальных программ Сарыагашского района
Сарыагашский район, город  Сарыагаш, улица  С.Исмайлова, дом  без номера, sarygazhozn@mail.ru
8(72537)  2-15-43   2-35-95
8
Отдел занятости и социальных программ Сузакского района
Сузакский район,  село  Шолаккорган, улица  Айтеке би, дом  № 39, coz-zan@mail.ru
8(72546)  4-14-36   4-33-20
9
Отдел занятости и социальных программ Толебийского района
Толебийский район,  город   Ленгер, улица Толеби, дом без номера, ol_tszn@mail.ru
8(72547)  6-29-90   6-28-85
10
Отдел занятости и социальных программ Тюлькубасского района
Тюлькубасский район, село  Т. Рыскулов, улица  Т.Рыскулова, дом  № 318, tul_tszn@mail.ru
8(72538)  5-21-59   5-17-25
11
Отдел занятости и социальных программ Шардаринского района
Шардаринский район, город  Шардара, улица Казыбек би, дом без номера, shar_tszn@mail.ru
8(72535)  2-27-61   2-15-31
12
Отдел занятости и социальных программ города Арыс
город   Арыс, улица   Толеби, дом без номера, ar_tszn@mail.ru
8(72540)  2-0198    2-01-99
13
Отдел занятости и социальных программ города Кентау
город  Кентау,
улица Толеби, дом  № 55, adik_kent@mail.ru
8(72536)  3-25-88    3 -28-16
14
Отдел занятости и социальных программ города Туркестан
город  Туркестан,
улица  Т.Татибаева, дом без номера, tur_szn@mail.ru
8(72533)  3-24-51   3-11-62
15
Отдел занятости и социальных программ города Шымкент
город  Шымкент, улица  Толеби,  дом  № 21, oz_sp@mail.ru
8(7252)  53-41-77   53-65-78
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в рабочий
орган специальной комиссии
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее
двух раз в
день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Ответственный
исполнитель рабочего органа специальной комиссии
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,
определение ответственного исполнителя
рабочего органа специальной комиссии
Осуществление проверки полноты
документов,
подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка ответственному исполнителю рабочего органа специальной комиссии
Передача
документов в рабочий орган специальной комиссии
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение семнадцати календарных дней
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Ответственный
исполнитель рабочего органа специальной комиссии
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонденцией
Регистрация уведомления в книге Регистрации и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выдача мотивированного отказа или уведомления потребителю или
передача в Центр
Выдача мотивированного отказа или уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Выдача уведомления либо мотивированного отказа потребителю
или передаче в Центр
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
сотрудник канцелярии
рабочего органа специальной комиссии
Группа 3
СФЕ
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления, направление
документов в
рабочий орган специальной комиссии
Действие № 2
Прием заявления
из Центров или от потребителя, регистрация,направление
заявления руководителю рабочего органа специальной комиссии
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя рабочего органа специальной комиссии для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления,
подготовка уведомления
Действие № 5
Подписание уведомления
Действие № 6
Регистрация уведомления в книге Регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
Действие № 7
Передача
уведомления в Центр
или
выдача
потребителю
Действие № 8
Выдача уведомления потребителю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Ответственный исполнитель
рабочего органа специальной комиссии
Группа 3
СФЕ
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления, направление
документов в
рабочий орган специальной комиссии
Действие № 2
Прием заявления
из Центров или от потребителя,
регистрация,
направление
заявления
руководителю рабочего органа специальной комиссии
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя рабочего органа специальной комиссии для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного отказа в
Центр или выдача
потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю в Центре
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 3
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 13 июня 2012 года № 185
Регламент
государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» 1. Основные понятия

1. Осы «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызметінің регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) уәкілетті орган - ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы - жеке тұлға;
3) ХҚКО АЖ - халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі;
4) УО АЖ - уәкілетті органның ақпараттық жүйесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi – мемлекеттiк қызмет көрсету стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңына және «Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысы, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
7. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.

1. В настоящем Регламенте «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган - отдел занятости и социальных программ района, города областного значения;
2) потребитель - физическое лицо;
3) ИС ЦОН - информационная система центра обслуживания населения;
4) ИС УО - информационная система уполномоченного органа.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселесі бойынша, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында мекен-жайлары көрсетілген уәкілетті органнан немесе Орталықтан алуға болады. Уәкілетті орган мен Орталықтың жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін тұтынушыдан өтініш түскен мезгілден бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш тапсырады;
2) Орталық инспекторы құжаттарды тіркеп және Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына жолдайды, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жолдайды.
Орталықтан уәкілетті органға жолданған құжаттар пакетінің жөнелтілуі, мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкодты сканердің белгіленеді;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері ХҚКО АЖ-де (егер уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) қабылдаған құжаттарды тіркеп, басшының қарауына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарап, жауапты орындаушыны анықтайды;
5) жауапты орындаушы Орталықтан немесе тұтынушыдан келген өтінішті қарап, дәлелді бас тарту туралы жауап жазады немесе хабарламаны ресімдейді де уәкілетті органының басшысына қол қоюға жолдайды;
6) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды да, уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
7) кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жолдап, ХҚКО АЖ-де, егер уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға табыстайды;
8) Орталық мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін уәкілетті органнан алғанда, келіп түскен құжаттарға штрихкодты сканердің көмегімен белгі соғады.
Орталық тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді жауапты ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды уәкілетті органның және Орталықтың бір маманы жүзеге асырады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в Центре или уполномоченном органе, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту. График работы уполномоченных органов и Центров предусмотрен пунктом 9 Стандарта.
9. Cроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены пунктом 16 Стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1)  потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления и передает инспектору накопительного отдела Центра, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр,  фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы, или выдает потребителю - в случае обращения в уполномоченный орган;
8) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа Центром фиксируются поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
Центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінінің сипаттамасы
13. Орталықта құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша «терезелердің» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Уәкілетті органда құжаттар қабылдау осы Регламенттің 2-қосымшасында мекен-жайлары көрсетілген уәкілетті органның кеңсе қызметкері арқылы қабылданады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда – тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;
2) Орталықта:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның басшылығы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через сотрудника канцелярии уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в Центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
14. Для получения государственной услуги потребитель представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) руководство уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;

5. Мемлекеттік қызметтерді көресететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге уәкілетті органның басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) жауапты болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапты болады.
«Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды рәсімдеу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті ұсыну бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен - жайы
Байланыс
телефоны
1
Оңтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй
8-7252-30-06-79
8-7252-21-09-00
2
Шымкент қаласының № 1 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй
8-7252-30-06-79
8-7252-21-09-00
3
Шымкент қаласының № 2 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
Наименование Центров обслуживания населения
Юридический
адрес
Контактные данные
1.
Центр обслуживания населения по Южно- Казахстанской области
город Шымкент,
улица Мадели Кожа, дом без номера
8-7252-30-06-79 8-7252-21-09-00
2.
Городской отдел № 1 города Шымкент
город Шымкент,
улица Мадели Кожа, дом без номера
8-7252-30-06-79
8-7252-21-09-00
3.
Городской отдел № 2  города Шымкент
город Шымкент,
улица Мадели Кожа, дом без номера

8(72548) 2-16-35 2-11-86
2
Қазығұрт аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Қазығұрт ауданы, Қазығұрт ауылы, Д.Қонаев көшесі, № 88 үй
8(72539) 2-16-70 2-12-18
3
Мақтаарал аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Мақтаарал ауданы, Жетісай қаласы, Ш.Айманов көшесі, № 1 үй
8(72534) 6-32-73 6-11-59
4
Ордабасы аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Ордабасы ауданы, Темірлан ауылы, Т.Аубакиров көшесі, № 2 үй
8(72530) 2-17-67 2-20-41
5
Отырар аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Отырар ауданы, Шәуілдір ауылы, О.Баймішов көшесі, № 12 үй
8(72544) 2-13-88 2-10-03
6
Сайрам аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Сайрам ауданы, Ақсукент ауылы, Абылай хан көшесі, № 66 үй
8(72531) 2-10-90 2-22-99
7
Сарыағаш аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Сарыағаш ауданы, Сарыағаш қаласы, С.Исмайлов көшесі, нөмірсіз үй
8(72537) 2-15-43 2-35-95
8
Созақ аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Созақ ауданы, Шолаққорған ауылы, Әйтеке би көшесі, № 39 үй
8(72546) 4-14-36 4-33-20
9
Төлеби аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Төлеби ауданы, Ленгір қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй
8(72547) 6-29-90 6-28-85
10
Түлкібас аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Түлкібас ауданы, Т.Рысқұлов ауылы, Т.Рысқұлов көшесі, № 318 үй
8(72538) 5-21-59 5-17-25
11
Шардара аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Шардара ауданы, Шардара қаласы, Қазыбек би көшесі, нөмірсіз үй
8(72535) 2-27-61 2-15-31
12
Арыс қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Арыс қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй
8(72540) 2-0198 2-01-99
13
Кентау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Кентау қаласы,
Төлеби көшесі, № 55 үй
8(72536) 3-25-88 3 -28-16
14
Түркістан қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Түркістан қаласы,
Т.Тәтібаев көшесі, нөмірсіз үй
8(72533) 3-24-51 3-11-62
15
Шымкент қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Шымкент қаласы, Төлеби көшесі, № 21 үй
8(7252) 53-41-77 53-65-78
«Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды рәсімдеу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (ресімдердің) қарым-қатынасы және реттілік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжат қабылдау
Журналға қол қою, құжат жинау
Тізілімді жасап құжатты жөнелту
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қол хат беру
Жинақтау бөліміне құжат жинау
Уәкілетті органға құжат жіберу
Орындау мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен кем емес
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжат қабылдау және тіркеу
Құжаттармен танысып жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеріп, дәлелді бас тарту немесе хабарлама беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін басшыға құжаттарды жолдау
Бұрыштама қол қойып, жауапты орындаушыға жолдау
Басшыға құжаттарды тапсыру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Сегіз жұмыс күні ішінде
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік №
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Орталықтың инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Хат-хабарламалармен танысу
Хабарламаларды Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды рәсімдеу кітабына тіркеу, тұтынушыға дәлелді бас тартуды беру немесе хабарлама беру немесе Орталыққа жіберу
Дәлелді бас бас тарту немесе хабарлама беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарламаны не дәлелді бас тарту беру немесе Орталыққа жіберу
Хабарлама немесе дәлелді бас тартқаны жөнінде қол хат беру
Орындау мерзімдері
30 минут
Жұмыс күн ішінде
Жұмыс күн ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
КФБ 1-топ
Орталық инспекторы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
КФБ 3-топ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1-әрекет
Құжат қабылдау, Қолхат беру, арызды тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды жіберу
№ 2-әрекет
Арызды орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тіркеу, арызды уәкілетті органның бастығына жіберу
№ 3-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтап, бұрыштама қою
№ 4-әрекет
Арызды қарау. Хабарлама дайындау
№ 5-әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 6-әрекет
Хабарламаны мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу кітабына тіркеу
№ 7-әрекет
Тұтынушыға хабарламаны беру немесе орталыққа жіберу
№ 8-әрекет
Орталықта хабарламаны тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс.
КФБ 1-топ
Орталық инспекторы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның жауапты маманы
КФБ 3-топ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1-әрекет
Құжат қабылдау, Қолхат беру, арызды тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды жіберу
№ 2-әрекет
Арызды орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тіркеу, арызды уәкілетті органның бастығына жіберу
№ 3-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтап, бұрыштама қою
№ 4-әрекет
Арызды қарау. Дәлелді бас тарту ресімдеу
№ 5-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6-әрекет
Дәлелді бас тартуды орталыққа немесе тұтынушыға беру
№ 7 іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды орталықта тұтынушыға беру
«Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды рәсімдеу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы
13 маусымдағы № 185 қаулысына
4-қосымша
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызметі регламенті 1. Негізгі ұғымдар

8(72548)  2-16-35   2-11-86
2
Отдел занятости и социальных программ  Казыгуртского района
Казыгуртский район, село Казыгурт, улица Д.Кунаева, дом № 88
8(72539)  2-16-70   2-12-18
3
Отдел занятости и социальных программ Мактааральского района
Мактааральский район, город Жетысай, улица Ш.Айманова, дом № 1
8(72534)  6-32-73   6-11-59
4
Отдел занятости и социальных программ Ордабасинского района
Ордабасинский район, село Темирлан, улица Т.Аубакирова, дом № 2
8(72530)  2-17-67   2-20-41
5
Отдел занятости и социальных программ Отырарского района
Отырарский район, село Шаульдер, улица О.Баймишова, дом № 12
8(72544)  2-13-88   2-10-03
6
Отдел занятости и социальных программ Сайрамского района
Сайрамский район, село  Аксукент, улица  Абылай хана, дом  № 66
8(72531)  2-10-90   2-22-99
7
Отдел занятости и социальных программ Сарыагашского района
Сарыагашский район, город  Сарыагаш, улица  С.Исмайлова, дом  без номера
8(72537)  2-15-43   2-35-95
8
Отдел занятости и социальных программ Сузакского района
Сузакский район,  село  Шолаккорган,  улица  Айтеке би, дом  № 39
8(72546)  4-14-36   4-33-20
9
Отдел занятости и социальных программ Толебийского района
Толебийский район,  город   Ленгер, улица Толеби, дом без номера
8(72547)  6-29-90   6-28-85
10
Отдел занятости и социальных программ Тюлькубасского района
Тюлькубасский район, село  Т. Рыскулов, улица  Т.Рыскулова, дом  № 318
8(72538)  5-21-59   5-17-25
11
Отдел занятости и социальных программ Шардаринского района
Шардаринский район, город  Шардара, улица Казыбек би, дом без номера
8(72535)  2-27-61   2-15-31
12
Отдел занятости и социальных программ города Арыс
город   Арыс, улица   Толеби, дом без номера
8(72540)  2-0198     2-01-99
13
Отдел занятости и социальных программ города Кентау
город  Кентау,  улица Толеби, дом  № 55
8(72536)  3-25-88     3 -28-16
14
Отдел занятости и социальных программ города  Туркестан
город Туркестан,  улица  Т.Татибаева, дом без номера
8(72533)  3-24-51   3-11-62
15
Отдел занятости и социальных программ города Шымкент
город Шымкент, улица  Толеби,  дом  № 21
8(7252)  53-41-77   53-65-78
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее
двух раз в
день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководствоуполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление скорреспонденцией, определениеответственного исполнителя
Осуществление проверки полноты
документов,
подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправкаответственному исполнителю
Передача
документов к
руководству
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение восьми  рабочих дней
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного
органа
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация уведомления в книге Оформления документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи, выдача мотивированного отказа или уведомления потребителю или
передача в Центр
Выдача мотивированного отказа или уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Расписка о выдаче
уведомления либо мотивированного отказа потребителю
или передаче в Центр
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного
органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления, направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием заявления
из Центра или от потребителя,
регистрация,
направление
заявления
руководству
уполномоченного
органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления,
подготовка уведомления
Действие № 5
Подписание уведомления
Действие № 6
Регистрация уведомления в книге Оформления документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи
Действие № 7
Передача
уведомления в Центр
или
выдача
потребителю
Действие № 8
Выдача уведомления потребителю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного
органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления, направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием заявления
из Центра или от потребителя,
регистрация,
направление
заявления
руководству
уполномоченного
органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного отказа в
Центр или выдача
потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю в Центре
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 13 июня 2012 года № 185
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами» 1. Основные понятия

1. Осы «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызметінің регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) уәкілетті орган - ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы - жеке тұлға;
3) ХҚКО АЖ - халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі;
4) УО АЖ - уәкілетті органның ақпараттық жүйесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi – мемлекеттiк қызмет көрсету стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысына сәйкес көрсетіледі.
7. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

1. В настоящем Регламенте «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган - отдел занятости и социальных программ района, города областного значения;
2) потребитель – физическое лицо;
3) ИС ЦОН - информационная система Центра обслуживания населения;
4) ИС УО - информационная система уполномоченного органа.
2.  Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.

1. Осы «Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызметінің регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) уәкілетті орган - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы - жеке тұлға;
3) ХҚКО АЖ - халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі;
4) УО АЖ - уәкілетті органның ақпараттық жүйесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi – мемлекеттiк қызмет көрсету стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен немесе халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет « Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңына, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңына, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысына (бұдан әрі -Стандарт) сәйкес көрсетіледі.

1. В настоящем Регламенте «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган - отдел занятости и социальных программ района (города областного значения);
2) потребитель - физическое лицо;
3) ИС ЦОН - информационная система центра обслуживания населения;
4) ИС УО - информационная система уполномоченного органа.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах.
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом или через центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой услуги:  не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).

1. Осы «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызметінің регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы - жеке тұлға;
3) ХҚКО АЖ - халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі;
4) УО АЖ - уәкілетті органның ақпараттық жүйесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi – мемлекеттiк қызмет көрсету стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен немесе халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынылады.
4.Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес өтініш берушіге әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар

1. В настоящем регламенте «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива» используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения;
2) потребитель - физические лица;
3) ИС ЦОН - информационная система центра обслуживания населения;
4) ИС УО - информационная система уполномоченного органа
2. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом или через центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи согласно приложению 1 к Регламенту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги