Шымкент қалалық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 61/479-4с "2012-2014 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 14/100-5c шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 5 желтоқсанда № 2154 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихат аппаратының 2013 жылғы 4 ақпандағы № 1-20 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихат аппаратының 04.02.2013 № 1-20 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 47/450-IV шешіміне өзгерістер енгізу туралы» Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 29 қарашадағы № 8/69-V Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2152 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы» қалалық мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 61/479-4с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14-1-150 тіркелген, 2012 жылдың 6 қаңтарында «Шымкент келбеті» № 1 (1123) газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 52 414 265 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 813 007 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 145 980 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 802 111 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 25 653 167 мың теңге;
2) шығындар – 53 150 059 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 525 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 525 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 733 269 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 733 269 мың теңге.»;
2-1 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«2-1. 2012 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:

О внесении изменений в решение Шымкентского городского маслихата от 21 декабря 2011 года № 61/479-4с "О бюджете города Шымкент на 2012-2014 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 4 декабря 2012 года № 14/100-5с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 5 декабря 2012 года № 2154. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 4 февраля 2013 года № 1-20)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 04.02.2013 № 1-20).
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 29 ноября 2012 года № 8/69-V «О внесении изменений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2011 года № 47/450-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2152, городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 21 декабря 2011 года № 61/479-4с «О бюджете города Шымкент на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14-1-150, опубликовано в газете «Панорама Шымкента» № 1 (1123) от 6 января 2012 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 414 265 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 813 007 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 145 980 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 802 111 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 653 167 тысяч тенге;
2) затраты – 53 150 059 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2 525 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 2 525 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит бюджета - -733 269 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 733 269 тысяч тенге.»;
пункт 2-1 изложить в новой редакции:
«2-1. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 1 148 473 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 646 273 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 26 950 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 32 814 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 125 935 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 10 485 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялау – 340 990 мың теңге;
жастар практикасы – 330 328 мың теңге;
қоныс аударуға субсидия беру – 19 700 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету – 49 000 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 18 594 мың теңге;
Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 4 253 мың теңге.»;
3-1 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«3-1. 2012 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға - 2 218 318 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 1 386 016 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 3 709 246 мың теңге;
жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алуға – 1 539 097 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 2 084 674 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 534 993 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 998 500 мың теңге.»;
3-2 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын;
«3-2. 2012 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен тұрғын үй салуға 1 000 000 мың теңге кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.»;

реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 1 148 473 тысяч тенге;
увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 646 273 тысяч тенге;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 26 950 тысяч тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 32 814 тысяч тенге;
ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 125 935 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг – 10 485 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 340 990 тысяч тенге;
молодежная практика – 330 328 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд – 19 700 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров занятости – 49 000 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 18 594 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» - 4 253 тысяч тенге.»;
пункт 3-1 изложить в новой редакции:
«3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования - 2 218 318 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 1 386 016 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение
инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 3 709 246 тысяч тенге;
строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 – 1 539 097 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения – 2 084 674 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 534 993 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов» - 998 500 тысяч тенге.»;
пункт 3-2 изложить в новой редакции:
«3-2. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены кредиты из республиканского на строительство жилья - 1 000 000 тысяч тенге.»;

аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      Н.Орынбаев
Қалалық мәслихат хатшысы                   Н.Бекназаров
Шымкент қалалық мәслихатының
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 14/100-5с шешіміне 1 қосымша
Шымкент қалалық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 61/479-4с шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Атауы
Ішкі сыныбы
І. Кірістер

приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии городского маслихата   Н.Орынбаев
Секретарь городского маслихата             Н.Бекназаров
Приложение 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 4 декабря 2012 года № 14/100-5с
Приложение 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 21 декабря 2011 года № 61/479-4с
Бюджет города Шымкент на 2012 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
І. Доходы