2013-2015 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 15/103-5c шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 желтоқсанда № 2173 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 3 ақпандағы № 1-29 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 03.02.2014 № 1-29 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 9/71-V Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2172 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат      ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 57 347 976 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 846 220 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 152 037 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 021 262 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 328 457 мың теңге;
2) шығындар – 58 173 184 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 268 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 822 940 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 822 940 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 12.12.2013 № 29/187-5с шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін).
2. 2013 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
қалалық және елді-мекендердің көшелерін маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) орташа жөндеуге – 3 137 525 мың теңге;
білім беру нысандарында күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге – 578 348 мың теңге;
жалпы білім беру мектептеріне кітап сатып алуға және тасымалға (Н.Ә. Назарбаевтың таңдамалы шығармалары) – 2 220 мың теңге;

О бюджете города Шымкент на 2013-2015 годы
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года № 15/103-5с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 24 декабря 2012 года № 2173. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 3 февраля 2014 года № 1-29)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 03.02.2014 № 1-29).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 9/71-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2172, городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1. «Утвердить бюджет города Шымкент на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 347 976 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 28 846 220 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 152 037 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 021 262 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 26 328 457 тысяч тенге;
2) затраты – 58 173 184 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 2 268 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 2 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит бюджета – - 822 940 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 822 940 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 12.12.2013 № 29/187-5c (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:
средний ремонт автомобильных дорог городского значения (улиц города) и улиц населенных пунктов – 3 137 525 тысяч тенге;
проведение капитального ремонта объектов образования – 578 348 тысяч тенге;
приобретение и доставка книг общеобразовательным школам (избранные речи Н. А. Назарбаева) – 2 220 тысяч тенге;

адамның иммундық тапшылығы вирусын жұқтырған балалары бар отбасыларға сәбиге қарау бойынша ай сайын өтемақы төлеуге – 17 311 мың теңге;
абаттандыру шығындарына (ойын алаңшалары) – 1 856 901 мың теңге;
жануарлардың энзоотиялық ауруларына қарсы ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге – 1 188 мың теңге;
егжей-тегжейлі жобаларды әзірлеуге – 26 531 мың теңге;
жол таңба сызықтарын жүргізуге – 148 479 мың теңге;
оң жақ өткел көше қиылыстарын жайғастыруға – 224 241 мың теңге;
бағдаршамдарды ауыстыруға – 206 000 мың теңге;
мектептердің жанынан спорт алаңдарын құруға – 144 477 мың теңге;
жылу жүйелері нысандарын жөндеу жұмыстарына – 209 856 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 4 781 мың теңге;
төтенше жағдайларды алдын алуға – 61 990 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде білім беру объектілерін жөндеуге – 15 659 мың теңге;
жалпы білім беру мектептеріне М.Шоқай фильмін сатып алуға – 2 987 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 01.11.2013 № 27/180-5с шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін).
2-1. 2013 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 1 977 383 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 256 955 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 20 485 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 42 223 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 46 310 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 130 891 мың теңге;
үйге әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелерінде арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 5 704 мың теңге;
тұрақты тұрағы жоқ тұлғалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 11 076 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 16 386 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға – 26 112 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 29.01.2013 № 16/115-5с шешімімен; жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 31.05.2013 № 20/136-5с шешімімен; өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 12.07.2013 № 23/158-5с; 23.08.2013 № 25/165-5с; 12.12.2013 № 29/187-5с шешімдерімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін).

выплата ежемесячной компенсации по уходу за ребенком семьям, имеющим детей с вирусом иммунодефицита человека – 17 311 тысяч тенге;
затраты по благоустройству (игровые площадки) – 1 856 901 тысяч тенге;
организация проведения ветеринарных мероприятий против энзоотических болезней животных – 1 188 тысяч тенге;
разработка проектов детальной планировки – 26 531 тысяч тенге;
нанесение дорожной разметки – 148 479 тысяч тенге;
обустройство перекрестков правых съездов – 224 241 тысяч тенге;
замена светофоров – 206 000 тысяч тенге;
устройство спортивных площадок при школах – 144 477 тысяч тенге;
ремонтные работы объектов теплоснабжения – 209 856 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 4 781 тысяч тенге;
на предупреждение чрезвычайных ситуаций – 61 990 тысяч тенге;
на ремонт объектов образования в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 15 659 тысяч тенге;
на приобретение фильма М. Шокай общеобразовательным школам – 2 987 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 01.11.2013 № 27/180-5с (вводится в действие с 01.01.2013).
2-1. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 1 977 383 тысяч тенге;
увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 256 955 тысяч тенге;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 20 485 тысяч тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 42 223 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 46 310 тысяч тенге;
ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 130 891 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг в отделениях социальной помощи на дому – 5 704 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг для лиц, не имеющих определенного места жительства – 11 076 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 16 386 тысяч тенге;
увеличение штатной численности местных исполнительных органов –  26 112 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29.01.2013 № 16/115-5с; в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 31.05.2013 № 20/136-5с; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 12.07.2013 № 23/158-5с; от 23.08.2013 № 25/165-5с; от 12.12.2013 № 29/187-5c (вводится в действие с 01.01.2013).

3. 2013 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 412 211 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 3 211 730 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 741 738 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 1 878 725 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 1 042 102 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 1 968 730 мың теңге;
газ көлігі жүйесін дамытуға – 2 022 535 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 124 588 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 207 811 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 01.11.2013 № 27/180-5с шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін).
3-1. 2013 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 2 074 427 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 500 000 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 1 090 557 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 881 284 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 29.01.2013 № 16/115-5с шешімімен;  өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 12.07.2013 № 23/158-5с; 01.11.2013 № 27/180-5с; 29.11.2013 № 28/184-5с шешімдерімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін).
3-2. 2013 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 870 000 мың теңге кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 29.01.2013 № 16/115-5с шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін).
4. Қала әкімдігінің 2013 жылға арналған резерві 122 958 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 01.11.2013 № 27/180-5с шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін).

3. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования – 1 412 211 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 3 211 730 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 741 738 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 1 878 725 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения – 1 042 102 тысяч тенге;
развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 1 968 730 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 2 022 535 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 124 588 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов» - 207 811 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 01.11.2013 № 27/180-5с (вводится в действие с 01.01.2013).
3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования – 2 074 427 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 500 000 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 090 557 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов» - 881 284 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29.01.2013 № 16/115-5с; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 12.07.2013 № 23/158-5с; от 01.11.2013 № 27/180-5с; от 29.11.2013 № 28/184-5c (вводится в действие с 01.01.2013).
3-2. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены кредиты из республиканского на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 870 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29.01.2013 № 16/115-5с (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Утвердить резерв акимата города на 2013 год в сумме 122 958 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 01.11.2013 № 27/180-5с (вводится в действие с 01.01.2013).

5. 2013 жылға арналған қала бюджетінде қала ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жоюға – 37 110 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 01.11.2013 № 27/180-5с шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін).
6. Осы шешімнің 2013 жылға қоса беріліп отырған:
1) 4 қосымшасына сәйкес қала бюджетінде инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған даму бюджеттік бағдарламалар тізбесі;

5. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены средства на предупреждение и ликвидацию чрезвычайных ситуаций в масштабе города – 37 110 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 01.11.2013 № 27/180-5с (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Утвердить на 2013 год прилагаемые:
1) перечень бюджетных программ развития городского бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 4;

2) 5 қосымшасына сәйкес қала бюджетінің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбесі бекітілсін.
7. Осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес 2013-2015 жылдарға қаладағы аудандардың бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
8. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      Н.Орынбаев
Қалалық мәслихат хатшысы                   Н.Бекназаров
Шымкент қалалық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 15/103-5с шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 12.12.2013 № 29/187-5с шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Атауы
Ішкі сыныбы
І. Кірістер

2) перечень бюджетной программы, не подлежащей секвестру в процессе исполнения бюджета согласно приложению 5.
7. Утвердить бюджетные программы районов в городе на 2013-2015 годы согласно приложению 6.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии городского маслихата   Н. Орынбаев
Секретарь городского маслихата             Н. Бекназаров
Приложение 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 20 декабря 2012 года № 15/103-5с
Бюджет города Шымкент на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 12.12.2013 № 29/187-5c (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
І. Доходы