Арыс қаласының елді мекендерінің шегін өзгерту туралы
Бірлескен Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 562 қаулысы және Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 11/64-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының әділет департаментімен 2013 жылғы 31 қаңтарда № 2216 болып тіркелді
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 15-тармақтарына сәйкес Арыс қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ және Арыс қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жер қатынастары мен сәулет және қала құрылысы бөлімдерінің бірлескен ұсынысына сәйкес:
1) 270,9 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Ақдала ауыл округі Ақдала ауылының жалпы алаңы 513,5 гектар болып;
2) 36,1 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Ақдала ауыл округі П.Арапов ауылының жалпы алаңы 104,3      гектар болып;
3) 30,0 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Ақдала ауыл округі Ақын Жақып ауылының жалпы алаңы 31,4 гектар болып;
4) 17,4 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Байырқұм ауыл округі Байырқұм ауылының жалпы алаңы 470,85 гектар болып;
5) 22,0 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Байырқұм ауыл округі Көкжиде ауылының жалпы алаңы 212,3 гектар болып;
6) 35,34 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Дермене ауыл округі Дермене ауылының жалпы алаңы 128,94 гектар болып;
7) 82,46 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Дермене ауыл округі Шаян ауылының жалпы алаңы 213,76       гектар болып;
8) 16,9 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Дермене ауыл округі Саналы ауылының жалпы алаңы 151,3 гектар болып;
9) 28,03 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Дермене ауыл округі Қаражантақ ауылының жалпы алаңы 121,86 гектар болып;
10) 32,5 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Жиделі ауыл округі Жиделі ауылының жалпы алаңы 129,85      гектар болып;
11) 49,54 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Жиделі ауыл округі Аққала ауылының жалпы алаңы 285,54 гектар болып;
12) 72,3 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Сырдария ауыл округі Сырдария ауылының жалпы алаңы 208,4 гектар болып;
13) 18,4 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Сырдария ауыл округі Шөгірлі ауылының жалпы алаңы 75,65 гектар болып;
14) 137,9 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Монтайтас ауыл округі Монтайтас ауылының жалпы алаңы 517,9 гектар болып;

Об изменении границ населенных пунктов города Арыс
Совместное постановление акимата города Арыс Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 562 и решение Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 11/64-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 31 января 2013 года № 2216
В соответствии с пунктом 15 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года акимат города Арыс ПОСТАНОВИЛ и маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Согласно совместному представлению отдела земельных отношений и отдела архитектуры и градостроительства изменить границы:
1) Включить 270,9 гектара земельного участка в границу населенного пункта Акдала Акдалинского сельского округа, общая площадь 513,5  гектар;
2) Включить 36,1 гектара земельного участка в границу населенного пункта П.Арапов Акдалинского сельского округа, общая площадь 104,3 гектар;
3) Включить 30,0 гектара земельного участка в границу населенного пункта Акын Жакып Акдалинского сельского округа, общая площадь 31,4 гектар;
4) Включить 17,4 гектара земельного участка в границу населенного пункта Байыркум Байыркумского сельского округа, общая площадь 470,85 гектар;
5) Включить 22,0 гектара земельного участка в границу населенного пункта Кокжиде Байыркумского сельского округа, общая площадь 212,3 гектар;
6) Включить 35,34 гектара земельного участка в границу населенного пункта Дермене Дерменинского сельского округа, общая площадь 128,94 гектар;
7) Включить 82,46 гектара земельного участка в границу населенного пункта Шаян Дерменинского сельского округа, общая площадь 213,76 гектар;
8) Включить 16,9 гектара земельного участка в границу населенного пункта Саналы Дерменинского сельского округа, общая площадь 151,3 гектар;
9) Включить 28,03 гектара земельного участка в границу населенного пункта Каражантак Дерменинского сельского округа, общая площадь 121,86 гектар;
10) Включить 32,5 гектара земельного участка в границу населенного пункта Жидели Жиделинского сельского округа, общая площадь 129,85 гектар;
11) Включить 49,54 гектара земельного участка в границу населенного пункта Аккала Жиделинского сельского округа, общая площадь 285,54 гектар;
12) Включить 72,3 гектара земельного участка в границу населенного пункта Сырдария Сырдаринского сельского округа, общая площадь 208,4 гектар;
13) Включить 18,4 гектара земельного участка в границу населенного пункта Шогурли Сырдаринского сельского округа, общая площадь 75,65 гектар;
14) Включить 137,9 гектара земельного участка в границу населенного пункта Монтайтас Монтайтасского сельского округа, общая площадь 517,9 гектар;

15) 26,8 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Монтайтас ауыл округі Қабылсай ауылының жалпы алаңы 55,6 гектар болып;
16) 47,44 гектар жер учаскесі елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Монтайтас ауыл округі Шағыр ауылының жалпы алаңы 128,84 гектар болып өзгертілсін.
2. Осы бірлескен қаулы және шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімінің міндетін атқарушы            А.Әліқұлов
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      Қ.Әбдіхалық
Қалалық мәслихат хатшысы                   Қ.Баймырзаев

15) Включить 26,8 гектара земельного участка в границу населенного пункта Кабылсай Монтайтасского сельского округа, общая площадь 55,6 гектар;
16) Включить 47,44 гектара земельного участка в границу населенного пункта Шагир Монтайтасского сельского округа, общая площадь 128,84 гектар.
2. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима города       А.Аликулов
Председатель сессии городского маслихата   К.Абдихалык
Секретарь городского маслихата             К.Баймурзаев