2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 12-55-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 9 қаңтарда № 2202 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 қаңтардағы № 11 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 24.01.2014 № 11 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 9/71-V «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2172 тіркелген шешіміне сәйкес, Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақтаарал ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 23841638 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1393173 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8343 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 40450 мың теңге;
трансферттер түсімі – 22399672 мың теңге;
2) шығындар – 23974657 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 243132 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 258392 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15260 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -376151 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 376151 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 258392 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14411 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 132170 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы  Мақтаарал аудандық мәслихатының 13.12.2013 № 25-130-V шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылы облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 12490796 мың теңге болып белгіленсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 12-55-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 9 января 2013 года № 2202. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24 января 2014 года № 11)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24.01.2014 № 11).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 9/71-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2172, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 23841638 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1393173 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8343 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 40450 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 22399672 тысяч тенге;
2) затраты – 23974657 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 243132 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 258392 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15260 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -376151 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 376151 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 258392 тысяч тенге;
погашение займов – 14411 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 132170 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 13.12.2013 № 25-130-V (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района на 2013 год в сумме 12490796 тысяч тенге.

3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 24000 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2013 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 24000 тысяч тенге.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2013 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2013 год, согласно приложению 5.

6. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджетте әрбір қалалық, поселкелік және ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2 тармағына сәйкес, 2013 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого городского, поселкового и аульного (сельского) округов районного бюджета на 2013-2015 годы согласно приложению 6.
7. Установить на 2013 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы:    З.Ахмет
Аудандық мәслихаттың хатшысы:              О.Нұржанов
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 12-55-V
шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы  Мақтаарал аудандық мәслихатының 13.12.2013 № 25-130-V шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2 3
1.Кірістер

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии районного маслихата    З. Ахмет
Секретарь районного маслихата              О. Нуржанов
Приложение 1 к решению Мактааральского
районного маслихата от 21 декабря
2012 года № 12-55-V
Районный бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 13.12.2013 № 25-130-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
1. Доходы

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ көлігі жүйесін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 12-55-V шешіміне 5-қосымша
2013 жылға арналған жергілікті бюджеттік атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
Жалпы білім беру
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 12-55-V
шешіміне 6-қосымша

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
Приложение 5 к решению Мактааральского
районного маслихата от 21 декабря
2012 года № 12-55-V
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2013 год
Наименование
Образование
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению Мактааральского
районного маслихата от 21 декабря
2012 года № 12-55-V