2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 11/1 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 2193 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 қаңтардағы № 15 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 24.01.2014 № 15 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 9/71-V «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2172 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 188 891 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 669 109 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 517 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 491 265 мың теңге;
2) шығындар – 7 272 118 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 259 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 64 913 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 654 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 19 195 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 19 195 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -126 119 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 126 119 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 36 351 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 536 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 101304 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 24.12.2013 № 27/1 шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 11/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 декабря 2012 года № 2193. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24 января 2014 года № 15)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24.01.2014 № 15).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 9/71-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2172, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 188 891 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 669 109 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 000 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 25 517 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 491 265 тысяч тенге;
2) затраты – 7 272 118 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 259 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 913 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 654 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 19 195 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 19 195 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 126 119 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 126 119 тысяч тенге, в том числе;
поступление займов – 36 351 тысяч тенге;
погашение займов – 11 536 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 101 304 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24.12.2013 № 27/1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.

3. 2013 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 4 961 707 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 10 611 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2013 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2013 год в сумме 4 961 707 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 10 611 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2013 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

6. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2013 жылға ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылармен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалары белгіленсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2013-2015 годы согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2013 год, согласно приложению 6.
8. Установить на 2013 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың сессиясының төрағасы: C.Алтыбаев
Аудандық мәслихат хатшысы                  П.Жұрман
Ордабасы аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 11/1
шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 24.12.2013 № 27/1 шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
Санат
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
1
2
3

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        C. Алтыбаев
Секретарь районного маслихата              П. Жұрман
Приложение 1
к решению Ордабасинского
районного маслихата от
21 декабря 2012 года № 11/1
Районный бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24.12.2013 № 27/1 (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Наименование
Сумма, тысяча тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
13
Өзгелер
9
Өзгелер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Ордабасы аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 11/1 шешіміне 5-қосымша
2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 12.12.2013 № 25/1 шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
р/с№
Атауы
1

010
Развитие объектов сельского хозяйства
13
Прочие
9
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 5
к решению Ордабасинского
районного маслихата от
21 декабря 2012 года № 11/1
Перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2013-2015 годы
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 12.12.2013 № 25/1(вводится в действие с 01.01.2013).
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
1