2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 9/55-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 2195 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 10 қаңтардағы № 7 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 10.01.2014 № 7 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 9/71-V «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2172 тіркелген шешіміне сәйкес, Отырар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Отырар ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 724 298 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 711 882 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 431 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 319 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 004 666 мың теңге;
2) шығындар – 6 761 061 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 26 777 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 293 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35 070 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 9 986 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 9 986 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 8 293 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 795 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 488 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы  Отырар аудандық мәслихатының 11.12.2013 № 20/119-V шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 9/55-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 декабря 2012 года № 2195. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 10 января 2014 года № 7)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 10.01.2014 № 7).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 9/71-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2172, Отрарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 724 298 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 711 882 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4 431 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 319 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 004 666 тысяч тенге;
2) затраты – 6 761 061 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - - 26 777 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8 293 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35 070 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 986 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 9 986 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 8 293 тысячи тенге;
погашение займов – 2 795 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 488 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 11.12.2013 № 20/119-V (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.

3. 2013 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция көлемі 3 930 627 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 13 053 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттiк бағдарламалар бөлiнiсiнде 2013 жылға арналған аудандық бюджеттiк даму бағдарламаларының тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2013 жылға арналған әрбір ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2013 год в сумме 3 930 627 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 13 053 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2013 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов на 2013 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 6.

8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2013 жылға ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

8. Установить на 2013 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Отырар аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы:                      Д.Наржан
Отырар аудандық мәслихатының хатшысы:      Б.Зұлпыхаров
Отырар аудан мәслихатының
21 желтоқсан 2012 жылғы
№ 9/55-ІV шешіміне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы  Отырар аудандық мәслихатының 11.12.2013 № 20/119-V шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
2013 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
А т а у ы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии Отрарского
районного маслихата                        Д. Наржан
Секретарь Отрарского районного
маслихата                                  Б. Зулпыхаров
Приложение 1
к решению Отрарского
районного маслихата от 21
декабря 2012 года № 9/55-V
Районный бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 11.12.2013 № 20/119-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

10188
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
32300
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
268
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
7565
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
7609
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
40044
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
640750
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
640750
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
222874
2
Әлеуметтiк көмек
189377
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
189377
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
8505
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
871
007
Жергілікті уәкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18669
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1272
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30649
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
106247
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
20164
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
33497
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33497
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28555
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1400
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
3542
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1099814
1
Тұрғын үй шаруашылығы
182353
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18240
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен шығару

10188
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
32300
012
Капитальные расходы государственного органа
268
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7565
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
7609
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
40044
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
640750
037
Строительство и реконструкция объектов образования
640750
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
222874
2
Социальная помощь
189377
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
189377
002
Программа занятости
8505
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3000
005
Государственная адресная социальная помощь
871
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18669
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1272
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30649
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
106247
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
20164
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
33497
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33497
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28555
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1400
021
Капитальные расходы государственных органов
3542
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1099814
1
Жилищное хозяйство
182353
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18240
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества