2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 12/58-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 9 қаңтарда № 2204 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2014 жылғы 8 қаңтардағы № 02 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 08.01.2014 № 02 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 9/71-V «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде 2172-нөмірмен тіркелген шешіміне сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Төлеби ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 883 759 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 099 697 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 052 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 61 150 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 11 718 860 мың теңге;
2) шығындар – 12 892 533 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 560 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 580 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 24 334 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 334 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 15 580 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 323 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 077 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 24.12.2013 № 26/117-V шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 12/58-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 9 января 2013 года № 2204. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 08 января 2014 года № 02)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 08.01.2014 № 02).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 9/71-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистраций нормативных правовых актов за № 2172, Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Толебийского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 883 759 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 099 697 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 052 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 61 150 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 718 860 тысяч тенге;
2) затраты – 12 892 533 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 560 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 580 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 24 334 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 334 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 15 580 тысяча тенге;
погашение займов – 1 323 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 077 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24.12.2013 № 26/117-V (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет на 2013 год.

3. 2013 жылы облыстық бюджеттен ауданның бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі – 4 608 502 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 7 004 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Предусмотреть на 2013 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 4 608 502 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 7 004 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 5.

7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2013 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2013 жылға ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2013 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 6.
8. Установить на 2013 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы     С.Мамбетқұлов
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Ә.Шыңғысбаев
Төлеби аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 12/58-V шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 24.12.2013 № 26/117-V шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        С. Мамбеткулов
Секретарь районного маслихата              А. Шынгысбаев
Приложение 1
к решению Толебийского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 12/58-V
Районный бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24.12.2013 № 26/117-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Наименование
Сумма в тысяч тенге
Категория
Класс

231292
2
Әлеуметтiк көмек
198991
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
190908
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
19538
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан"орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
89
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3500
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1544
006
Тұрғын үй көмегі
9337
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20421
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
22310
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
96488
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
17681
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8083
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысынында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
8083
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32301
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32301
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30746
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1185
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
370
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3943602
1
Тұрғын үй шаруашылығы
694107
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15040
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
10538
041
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде обьектілерді жөндеу және абаттандыру
4502
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3483
031
Кондоминимум обьектілеріне техникалық паспорттар дайындау
3483
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

231292
2
Социальная помощь
198991
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
190908
002
Программа занятости
19538
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, «Халық Қаһарманы», Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом «Отан» из числа участников и инвалидов войны
89
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3500
005
Государственная адресная социальная помощь
1544
006
Жилищная помощь
9337
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20421
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
22310
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
96488
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17681
464
Отдел образования района (города областного значения)
8083
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
8083
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32301
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32301
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30746
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1185
021
Капитальные расходы государственных органов
370
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3943602
1
Жилищное хозяйство
694107
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15040
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10538
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
4502
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3483
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
3483
467
Отдел строительства района (города областного значения)

003
Жалпы білім беру
Төлеби аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 12/58-V шешіміне
5-қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 24.12.2013 № 26/117-V шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Соммасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету
202874
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
202874

003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению Толебийского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 12/58-V
Перечень программ бюджета сельских округов района на 2013 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24.12.2013 № 26/117-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
202874
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
202874