Күршім ауданында "ГРК МЛД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің геологиялық бөлу аумағында Қалжыр өзенінің су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 14 маусымдағы N 131 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 шілдеде N 2579 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 39, 116, 125, 145-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облысының Күршім ауданында "ГРК МЛД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің геологиялық бөлу аумағындағы Қалжыр өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерінің жобасына сәйкес және су объектілерін ластанудан және сарқылудан қорғау мақсатында, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2016 № 392 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Белгіленсін:
1) осы қаулының қосымшасына сәйкес Күршім ауданында "ГРК МЛД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің геологиялық бөлу аумағындағы Қалжыр өзенінің су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуі;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Күршім ауданында "ГРК МЛД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің геологиялық бөлу аумағында Қалжыр өзенінің су қорғау аймағының аумағын шаруашылыққа пайдаланудың арнайы режимі мен су қорғау белдеуінің аумағында шектеулі шаруашылық қызмет жүргізу режимі.
2. Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы (В. Е. Чернецкий) Шығыс Қазақстан облысының Күршім ауданында "ГРК МЛД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің геологиялық бөлу аумағындағы Қалжыр өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерінің жобасын заңнамамен белгіленген құзыретіне сәйкес шаралар қабылдау үшін Күршім ауданының әкіміне және мемлекеттік жер кадастрында есепке алу үшін және су қоры мен жер ресурстарының пайдаланылуына және қорғалуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру үшін арнайы уәкілеттік берілген мемлекеттік органдарға тапсырсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары В. Л. Кошелевке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Сапарбаев
Келісілді:
Су ресурстарын пайдалануды
реттеу және қорғау жөніндегі Ертіс
бассейндік инспекциясының бастығы Д. Тілеубаев
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау комитетінің
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
департаментінің директоры Т. Ерубаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы "14" маусымдағы
№ 131 қаулысына қосымша
Күршім ауданында "ГРК МЛД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің геологиялық бөлу аумағындағы Қалжыр өзенінің су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуі
№ р/с
Су объектісі, оның учаскесі
Су қорғау аймағы
Соның ішінде су қорғау белдеуі
Шекарасының ұзындығы, (шақырым)
Алаңы, (га)
Орташа ені (метр)
Шекарасының ұзындығы, (шақырым)
Алаңы, (га)
Орташа ені (метр)
"ГРК МЛД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің геологиялық бөлу аумағындағы Қалжыр өзені, оң және сол жағалаулары

Об установлении водоохранной зоны и водоохранной полосы реки Калжыр на территории геологического отвода товарищества с ограниченной ответственностью "ГРК МЛД" в Курчумском районе и режима их хозяйственного использования
Постановление акимата Восточно-Казахстанской области от 14 июня 2012 года N 131. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 10 июля 2012 года за N 2579
В соответствии со статьями 39, 116, 125, 145-1 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", проектом водоохранных зон и полос реки Калжыр на территории геологического отвода товарищества с ограниченной ответственностью "ГРК МЛД" в Курчумском районе Восточно-Казахстанской области и в целях охраны от загрязнения и истощения водных объектов, Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2016 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить:
1) водоохранную зону и водоохранную полосу реки Калжыр на территории геологического отвода товарищества с ограниченной ответственностью "ГРК МЛД" в Курчумском районе согласно приложению к настоящему постановлению;
2) специальный режим хозяйственного использования на территории водоохранной зоны и режим ограниченной хозяйственной деятельности на территории водоохранной полосы реки Калжыр на территории геологического отвода товарищества с ограниченной ответственностью "ГРК МЛД" в Курчумском районе согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Управлению природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области (Чернецкий В. Е.) передать проект водоохранных зон и полос реки Калжыр на территории геологического отвода товарищества с ограниченной ответственностью "ГРК МЛД" в Курчумском районе Восточно-Казахстанской области акиму Курчумского района для принятия мер в соответствии с установленной законодательством компетенцией и специально уполномоченным государственным органам для учета в государственном земельном кадастре и для осуществления государственного контроля за использованием и охраной водного фонда и земельных ресурсов.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Кошелева В. Л.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Сапарбаев
Согласовано:
Начальник Иртышской бассейновой инспекции
по регулированию использования и
охране водных ресурсов Д. Тлеубаев
Директор департамента комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Восточно-Казахстанской области Т. Ерубаев
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского областного
акимата от "14" июня 2012 года № 131
Водоохранная зона и водоохранная полоса реки Калжыр на территории геологического отвода товарищества с ограниченной ответственностью "ГРК МЛД" в Курчумском районе
№ п/п
Водный объект, его участок
Водоохранная зона
В том числе водоохранная полоса
Протяженность границы, (км)
Площадь, (га)
Средняя ширина, (м)
Протяженность границы, (км)
Площадь, (га)
Средняя ширина, (м)
Река Калжыр, левый и правый берега, на территории геологического отвода товарищества с ограниченной ответственностью "ГРК МЛД"

5,248
558,723
500-600
5,448
115,214
100-115
Ескертпе: су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуінің шекаралары мен ені Шығыс Қазақстан облысының Күршім ауданында "ГРК МЛД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің геологиялық бөлу аумағындағы Қалжыр өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерінің бекітілген жобасының картографиялық материалдарында көрсетілген.

5,248
558,723
500-600
5,448
115,214
100-115
Примечание: границы и ширина водоохранной зоны и водоохранной полосы отражены в картографическом материале утвержденного проекта водоохранных зон и полос реки Калжыр на территории геологического отвода товарищества с ограниченной ответственностью "ГРК МЛД" в Курчумском районе Восточно-Казахстанской области.