Асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауды субсидиялау бойынша құжаттардың нысандарын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің 2012 жылғы 14 тамыздағы N 7 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 17 қыркүйекте N 2654 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімінің 2013 жылғы 06 мамырдағы N 1 шешімімен
Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімінің 06.05.2013 N 1 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастып қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 29-бабының 2-тармағына, «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2012 жылға арналған республикалық бюджеттен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 24 сәуірдегі № 516 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімі ШЕШТІ:
1. Бекітілсін:
1) осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес шет елден әкелінген асыл тұқымды төлді, сондай-ақ лизинг шарты негізінде сатып алынған асыл тұқымды ірі қара малдың төлін қоспағанда, асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу-сату шартының нысаны;
2) осы шешімнің 234 қосымшаларына сәйкес сатып алынған асыл тұқымды өнiмге (материалға), тұқымдық бұқаларды күтіп-бағуға, сондай-ақ селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізуге субсидия алуға өтiнiмдердің нысандары;
3) осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес ауылдық округтегі асыл тұқымды ұрықтандырушы бұқалардың қажеттілігі бойынша өтінімнің нысаны;
4) осы шешімнің 678 қосымшаларына сәйкес асыл тұқымды өнiмді (материалды) сатып алу, тұқымдық бұқалар саны, сондай-ақ селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу және аудан бойынша тиесiлi субсидия сомасы туралы жиынтық актінің нысаны;
5) осы шешімнің 91011 қосымшаларына сәйкес асыл тұқымды өнiмді (материалды) сатып алу, тұқымдық бұқалар саны туралы, сондай-ақ селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу және облыс бойынша тиесiлi субсидия сомасы туралы жиынтық актінің нысаны;
6) осы шешімнің 12 қосымшасына сәйкес облыс бойынша бюджет қаражатын игеру жөніндегі есептің (ақпараттың) нысаны;
7) осы шешімнің 13 қосымшасына сәйкес облыс бойынша асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу, сондай-ақ селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу көлемi жөніндегі бір тоқсандағы есептің (ақпараттың) нысаны;
8) осы шешімнің 14 қосымшасына сәйкес тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша елді мекен тұрғындары – мал иелері жиналысы шешімінің нысаны;

Об утверждении форм документов по субсидированию поддержки племенного животноводства
Решение акима Восточно-Казахстанской области от 14 августа 2012 года № 7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 17 сентября 2012 года N 2654. Утратило силу решением акима Восточно-Казахстанской области от 06 мая 2013 года № 1
Сноска. Утратило силу решением акима Восточно-Казахстанской области от 06.05.2013 № 1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2012 года № 516 «Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2012 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на поддержку племенного животноводства» аким Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить:
1) форму договора купли-продажи племенной продукции (материала), за исключением племенного молодняка, завезенного из-за рубежа, а также племенного молодняка крупного рогатого скота, приобретенного на основании договора лизинга, согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) формы заявок на получение субсидий за приобретенную племенную продукцию (материал), содержание быков-производителей, а также проведение селекционной и племенной работы согласно приложениям 234 к настоящему решению;
3) форму заявки по потребности племенных быков-производителей в сельском округе согласно приложению 5 к настоящему решению;
4) форму сводного акта о приобретении племенной продукции (материала), количестве быков-производителей, а также о проведении селекционной и племенной работы и сумме причитающихся субсидий по району согласно приложениям 678 к настоящему решению;
5) форму сводного акта о приобретении племенной продукции (материала), количестве быков-производителей, а также о проведении селекционной и племенной работы и сумме причитающихся субсидий по области согласно приложениям 91011 к настоящему решению;
6) форму отчета (информации) по освоению бюджетных средств по области согласно приложению 12 к настоящему решению;
7) форму отчета (информации) по объемам приобретения племенной продукции (материала), а также проведения селекционной и племенной работы за квартал по области согласно приложению 13 к настоящему решению;
8) форму решения схода жителей населенного пункта – владельцев скота по закреплению и использованию быков-производителей согласно приложению 14 к настоящему решению;

9) осы шешімнің 15 қосымшасына сәйкес сатып алынған ірі қара малдың асыл тұқымды төлін пайдалану бойынша міндеттеменің нысаны.
2. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 1 қосымша
Шет елден әкелінген асыл тұқымды төлді,
сондай-ақ лизинг шарты негізінде сатып алынған асыл тұқымды
ірі қара малдың төлін қоспағанда, асыл тұқымды өнiмдi
(материалды) сатып алу-сату
шарты
_________________                  «__» __________ 20__ жыл
(елді мекен)
Бұдан әрі Сатушы деп аталатын, асыл тұқымды мал шаруашылығы
саласындағы өкілетті орган берген 20___ жылғы «_____» __________ №
______ аттестаттың, ірі қара мал тұқымы жөніндегі республикалық
палата берген 20___ жылғы «__» ___________ № ____ куәліктің негізінде
әрекет ететін ___________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ж. толық)
тұлғасындағы асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектісі
________________________________ бір тараптан және бұдан әрі
(толық атауы)
Сатып алушы деп аталатын, __________________ негізінде әрекет ететін
__________________________ тұлғасындағы
(лауазымы, Т.А.Ж. толық)
_______________________________________________ екінші тараптан,
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің толық атауын көрсету)
бірлесіп Тараптар деп аталатындар мына төмендегілер туралы осы Шартқа
қол қойды:
1. Шарттың мәні
1.1. Осы Шарттың мәні асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып
алу-сату болып табылады.
2. Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) саны
2.1. Сатушы сататын және Сатып алушы сатып алатын, осы Шартта
көзделген асыл тұқымды өнімнің (материалдың) саны (керегін көрсету):
_____ бас, жалпы тірі салмақта ________ килограмм;
_______________ дана асыл тұқымды жұмыртқа;
________________ бас тәуліктік балапан.
3. Шарттың жалпы құны
3.1. Осы Шарттың жалпы құны ________________________
(санмен және жазбаша)
теңгені құрайды.
3.2. Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) бір бірлігінің бағасы
(керегін көрсету):
1) 1 бас үшін _________________________________ теңге;
2) 1 кг тірі салмағы үшін _____________________ теңге;
3) 1 дана асыл тұқымды жұмыртқа үшін __________ теңге;
4) 1 бас тәуліктік балапан үшін _______________ теңге.
4. Есеп айырысу шарттары
4.1. Төлем нысаны: ___________________________________
(қолма-қол ақшамен немесе қолма қол ақшасыз
есеп айырысу, төлем құжатының №, күні және атауы)

9) форму обязательства по использованию приобретенного племенного молодняка крупного рогатого скота согласно приложению 15 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Сапарбаев
СОГЛАСОВАНО
Исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан                       М. Умирьяев
Приложение 1 к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
Договор
купли-продажи племенной продукции (материала),
за исключением племенного молодняка, завезенного из-за рубежа,
а также племенного молодняка крупного рогатого скота,
приобретенного на основании договора лизинга
________________                «__» __________ 20__ год
(населенный пункт)
Субъект племенного животноводства _____________________,
(полное наименование)
в лице ___________________, действующего на основании _______
(должность, Ф.И.О. полностью)
и аттестата, выданного уполномоченным органом в области племенного
животноводства, от «__» ___________ 20__ года № ___, племенного
свидетельства, выданного Республиканской палатой по породе крупного
рогатого скота от «__» ___________ 20__ года № ___, именуемый в
дальнейшем Продавец, с одной стороны, и ___________________________
(указать полное наименование сельхозтоваропроизводителя)
в лице руководителя ________________________, действующего на
(должность, Ф.И.О. полностью)
основании _______________ с другой стороны, именуемое в дальнейшем
Покупатель, совместно именуемые Стороны, заключили настоящий Договор
о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1.1. Предметом настоящего Договора является купля-продажа
племенной продукции (материала).
2. Количество племенной продукции (материала)
2.1. Количество реализуемой Продавцом и приобретаемой
Покупателем племенной продукции (материала), предусмотренной по
настоящему Договору, составляет (указать нужное):
____________ голов, общей живой массой ______ килограмм;
____________ штук племенного яйца;
____________ голов суточных цыплят.
3. Общая стоимость Договора
3.1. Общая стоимость настоящего Договора составляет
______________________ тенге.
(цифрами и прописью)
3.2. Цена за единицу племенной продукции (материала),
(указать нужное):
1) за 1 голову ____________________ тенге;
2) за 1 кг живой массы ____________ тенге;
3) за 1 штуку племенного яйца ____________ тенге;
4) за 1 голову суточного цыпленка ____________ тенге.
4. Условия расчета
4.1. Форма оплаты: _________________________________________
(наличный или безналичный расчет, №, дата и наименование платежного документа)

4.2. Сатушы жеткізеді, Сатып алушы төлейді және сатып алады
______________________________________________________
5. Тараптардың міндеттері
5.1. Сатушы:
Сатып алушыға сапалы асыл тұқымды өнімді (материалды) осы Шарттың 2.1-тармағында көрсетілген көлемде беруге;
Сатып алушыға сатылатын асыл тұқымды өнімнің (материалдың) барлық көлеміне асыл тұқымдық және ветеринариялық куәлік (сертификат) беруге;
асыл тұқымды өнімді (материалды) тасымалдау кезінде ветеринариялық-санитариялық талаптарды сақтауға міндеттенеді.
5.2. Сатып алушы:
сатып алынған асыл тұқымды өнімнің ақысы төленген күннен бастап бір аптаның ішінде (сатушының аумағындағы карантиндік іс-шаралардан басқа) оларды өз аумағына шығаруды қамтамасыз етуге;
өз аумағына келгеннен кейін ауданның асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі инспекторын сатып алынған асыл тұқымды өнімнің көлемі туралы хабардар етуге;
асыл тұқымды өнімді (материалды) тек асылдандыру мақсаттары үшін:
а) табынды өсіру үшін асыл тұқымды төл:
асыл тұқымды аналық тоқтылар, мегежіншелер, құнажындар, биелер және інгендерді екі қоздауға (торайлауға, бұзаулауға, құлындауға) дейін;
асыл тұқымды құнан бұқалар, құлындар және інгендерді екі шағылысу маусымынан кем емес (шағылысу маусымы мамыр-қазан айлары);
б) асыл тұқымды жұмыртқа - инкубацияға;
в) тәуліктік балапандарды ата-аналық табын (ет бағытындағы құс шаруашылығында) және өнеркәсіптік табын (жұмыртқа бағытындағы құс шаруашылығында) құру үшін пайдалануға міндеттенеді.
Асыл тұқымды жануарлар белгіленген мерзімнен ерте шығарылған жағдайда жануарлардың иесі округтің ветеринариялық дәрігерімен және мемлекеттік ветеринариялық инспекторымен бірлесіп, себебін көрсете отырып шығару туралы акт жасайды.
6. Қорытынды жағдайлар
6.1. Даулар немесе келіспеушілік туындаған кезде Тараптар оларды келіссөздер арқылы реттеу шараларын қабылдайды, келісімге қол жеткізілмеген жағдайда даулар сот тәртібімен шешіледі.
6.2. Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде үш данада әр Тарап үшін бір данадан жасалды.
6.3. Шарт оған Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және міндетті болып саналады.
7. Тараптардың заңды мекенжайлары және деректемелері
«Сатушы»                    «Сатып алушы»
__________________          _______________________
(пошталық мекенжайы)              (пошталық мекенжайы)
________________          ______________________
(банктік деректемелері)           (банктік деректемелері)
__________________          ________________________
(Т.А.Ж., қолы)                    (Т.А.Ж., қолы)
МО                          МО
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 2 қосымша
Сатып алынған асыл тұқымды өнім (материал) үшін субсидия алуға
өтінім

4.2. Продавец поставляет, Покупатель оплачивает и приобретает
_______________________.
5. Обязанности сторон
5.1. Продавец обязуется:
предоставить Покупателю качественную племенную продукцию (материал) в объеме, указанном в пункте 2.1. настоящего Договора;
выдать Покупателю племенные свидетельства и ветеринарный паспорт (сертификат) на весь объем реализованной племенной продукции (материала);
соблюдать ветеринарно-санитарные требования при перемещении племенной продукции (материала).
5.2. Покупатель обязуется:
в течение недели со дня оплаты за приобретенную племенную продукцию (за исключением карантинных мероприятий на территории продавца) обеспечить их вывоз на свою территорию;
по прибытию на свою территорию уведомить инспектора по племенному животноводству района об объемах приобретенной племенной продукции;
использовать племенную продукцию (материал) только для племенных целей:
а) племенной молодняк для воспроизводства стада:
племенных ярок, свинок, телок, кобыл и верблюдиц до двух окотов (опоросов, отелов, выжеребки);
племенных бычков, жеребцов и верблюдов не менее двух случных сезонов (случной сезон май - октябрь месяцы);
б) племенное яйцо - на инкубацию;
в) суточных цыплят для формирования родительского стада (в мясном птицеводстве) и промышленного стада (в яичном птицеводстве).
В случае выбытия племенных животных раньше установленных сроков владелец совместно с ветеринарным врачом округа и государственным ветеринарным инспектором составляет акт о выбытии с указанием причин.
6. Заключительные положения
6.1. При возникновении споров или разногласий Стороны принимают меры к их урегулированию путем переговоров, в случае не достижения соглашения, споры разрешаются в судебном порядке.
6.2. Настоящий Договор составлен на государственном и русском языках в трех экземплярах по одному для каждой из Сторон.
6.3. Договор вступает в силу и становится обязательным с момента его подписания Сторонами.
7. Юридические адреса и реквизиты сторон
«Продавец»                    «Покупатель»
_________________              __________________
(почтовый адрес)                         (почтовый адрес)
_________________              __________________
(банковские реквизиты)                    (банковские реквизиты)
_________________              __________________
(Ф.И.О., подпись)                      (Ф.И.О, подпись)
МП                             МП
Приложение 2
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
ЗАЯВКА
на получение субсидий за приобретенную
племенную продукцию (материал)

1. Тауар өндіруші ___________________________________
(заңды (жеке Т.А.Ж.) тұлғаның атауы)
2. 20__ жылғы 1 қаңтарда қолда бары __ бас, оның ішінде аналық
мал ____________________ бас (жануарлар бар болған жағдайда толтыру).
(жануарлардың түрін, тұқымын және өнімділік бағытын көрсету)
3. 20__ жылы _____ кг жалпы тірі салмақпен сатып алынатыны ___
бас (шет елдің асыл тұқымды төлі 20__ жылғы IV тоқсанға рұқсат
етіледі), оның ішінде аналық мал басы _____ кг жалпы тірі салмақпен
__ бас (жануарлардың түрін, тұқымын және өнімділік бағытын көрсету).
4. _____ кг жалпы тірі салмақпен _______ бас, оның ішінде _____
кг жалпы тірі салмақпен _____ аналық мал басын сатып алуға сатып
алу-сату шарты бар (бар болған жағдайда көрсету).
5. ____ кг жалпы тірі салмақпен _______ бас, оның ішінде _____
кг жалпы тірі салмақпен _____ аналық мал басын сатып алуға ниет шарты
бар (бар болған жағдайда көрсету).
6. Асыл тұқымды жануарларды сатушы
____________________________________________________________.
(асыл тұқымды зауыттың және/немесе асыл тұқымды шаруашылықтың, ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
7. Тауар өндірушінің мекенжайы (толық): ______________.
8. Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) ветеринариялық қолайлы жағдай туралы анықтама;
2) тауар өндірушіні тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің
көшірмесі;
3) салық органы берген, клиенттің салықтық есепке қойылғанын
растайтын құжаттың көшірмесі;
4) банктік шоттың бары туралы, оның нөмірі көрсетілген банктің
анықтамасы.
Кәсіпорынның (шаруашылықтың) басшысы _________________
(қолы,Т.А.Ж., мөр)
20____ жылғы «__» _______.
Растаймын
Шығыс Қазақстан облысы _____________ ауданының
_____________________________ бөлімі бастығы*
20__ жылғы «__» ___________ ______________________
(қолы,Т.А.Ж., мөр)
*тиісті бөлімнің атауы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 3 қосымша
Тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу үшін субсидия алуға
өтінім*
1. Ауылдық (кенттік) округ _________________________.
(елді мекеннің атауы)
2. Ағымдағы жылғы жайылым маусымының басында қолда бар аналық
ірі қара мал (2 жастан асқан) _____________________________ бас.
3. 20__ жылы _______ бас тұқымдық бұқа сатып алынды (тұқымын
көрсету).
4. __________________ бас жеткізуге алдын ала жасалған шарт
бар.
5. Асыл тұқымды жануарларды Сатушы __________________.
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің -
сатушының атауы)
6. Тұқымдық бұқалардың бiрыңғай ақпараттық талдау жүйесiнiң
деректер қорынан алынған үзiндiмен расталған селекциялық және асыл
тұқымдық жұмыстың бiрыңғай ақпараттық қорында тiркеуде болуы.

1. Товаропроизводитель _______________________________.
(наименование юридического (Ф. И. О. физического) лица)
2. Имеется в наличии ___________________________ голов,
(указать вид животных, породу, направление продуктивности)
в том числе маточного поголовья ____ голов на 1 января 20__ года
(заполнить в случае наличия животных).
3. Приобретаемое в 20__ году (по импортному племенному
молодняку допускается IV – квартал 20__ года) ________ голов, общей
живой массой ______ кг, в том числе маток ______ голов, общей живой
массой _____ кг (указать вид животных, породу и направление
продуктивности).
4. Имеется договор купли - продажи на приобретенные _______
голов, общей живой массой ______ кг, в том числе маток _____ голов,
общей живой массой _____ кг (указать в случае наличия).
5. Имеется договор-намерение на приобретение ________ голов,
общей живой массой ___________ кг, в том числе маток _______ голов,
общей живой массой _________ кг (указать в случае наличия).
6. Продавец племенных животных ________________________.
(наименование племенного завода и/или племенного
хозяйства, сельхозтоваропроизводителя)
7 Адрес (полный) товаропроизводителя: _________________.
8. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации)
товаропроизводителя;
3) копия документа, выданного налоговым органом,
подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его
номера.
Руководитель предприятия (хозяйства)_______________________
(подпись, Ф. И. О., печать)
«__» ____________ 20__ года
Подтверждаю
Начальник отдела*_______ _____________ района Восточно-Казахстанской
области.
«__» ______ 20__ года _____________________
(подпись, Ф.И.О., печать)
* наименование соответствующего отдела
Приложение 3
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
ЗАЯВКА
на получение субсидий за содержание быков-производителей*
1. Сельский (поселковый) округ ________________________.
(наименование населенного пункта)
2. Имеется в наличии маточного поголовья крупного рогатого
скота (старше 2-х лет) ____ голов на начало пастбищного сезона
текущего года.
3. В 20__ году приобретено _____ голов быков производителей
(указать породу).
4. Имеется предварительный договор на поставку ___ голов.
5. Поставщик племенных животных - ______________________.
(наименование сельхозтоваропроизводителя - поставщика)
6. Наличие регистрации быков-производителей в единой
информационной базе селекционной и племенной работы, подтвержденное
выпиской из базы данных единой информационной аналитической системы.

7. Жануарлардың бірдейлендіру нөмiрiнiң және ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіру жөнiндегi бiрыңғай деректер қорында
тiркеуде болуы.
8. Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың асыл тұқымдық куәлiгiнiң
және ветеринариялық сертификатының болуы.
9. Жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан құралған және
зоотехникалық нормативтерге сәйкес қолдан және/немесе еркін
шағылыстыруда пайдаланылатын қоғамдық табында тұқымдық бұқалардың
болуы, пайдалану, бекіту және алмастыру.
10. Ауылдық (кенттік) округтің мекенжайы (толық): ____.
11. Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
шаруашылық жүргізуші субъектіде селекциялық және асыл тұқымдық
жұмыс жүргізілгені туралы бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің
деректер қорынан үзінді;
елді мекен тұрғындары – мал иелері жиынының асыл тұқымды
тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану жөніндегі шешімінің
көшірмесі;
тұқымдық бұқалардың асыл тұқымдық куәлігінің және
ветеринариялық сертификатының көшірмесі;
елді мекен тұрғындары – мал иелері жиынының жеке қосалқы
шаруашылықтардың мал басынан құралған қоғамдық табында аталған асыл
тұқымды тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану жөніндегі шешімінің
тиісті ауылдық округтің әкімі куәландырған көшірмесі;
ветеринариялық қолайлы жағдай туралы анықтама;
тауар өндірушіні тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің
көшірмесі;
салық органы берген, клиенттің салықтық есепке қойылғанын
растайтын құжаттың көшірмесі;
банктік шоттың бары туралы, оның нөмірі көрсетілген банктің
анықтамасы.
Кәсіпорынның (шаруашылықтың) басшысы ______________________
(қолы,Т.А.Ж., мөр)
20__ жылғы «______ » _________.
Растаймын
Шығыс Қазақстан облысы _____________ ауданының
_____________________________ бөлімінің бастығы**
20__ жылғы «__» _________ _____________________
(қолы,Т.А.Ж., мөр)
* ет бағытындағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалар
** тиісті бөлімнің атауы
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 4 қосымша
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізуге
өтінім
1. Тауар өндіруші ___________________________________.
(заңды (жеке Т.А..Ж.) тұлғаның атауы)
2. 20__ жылғы 1 қаңтарда қолда бар аналық мал (2 жастан асқан) _______ бас.
3. Тұқымдық бұқалардың бiрыңғай ақпараттық талдау жүйесiнiң деректер қорынан алынған үзiндiмен расталған селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың бiрыңғай ақпараттық қорында тiркеуде болуы.*
4. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірінің және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер қорында тіркеуде болуы.*
5. Зоотехникалық нормаларға сәйкес күтіп-бағу және ветеринариялық іс-шараларды жүзеге асыру.*

7. Наличие идентификационного номера животных и регистрации в
единой базе данных по идентификации селькохозяйственных животных.
8. Наличие племенного свидетельства и ветеринарного сертификата
племенных быков-производителей.
9. Наличие, использование, закрепление и ротация
быков-производителей в общественном стаде, сформированных из
поголовья личных подсобных хозяйств и используемых в ручной и/или
вольной случке в соответствии с зоотехническими нормативами.
10. Адрес (полный) сельского (поселкового) округа: _____
11. К заявке прилагаются следующие документы:
выписка из базы данных единой информационной аналитической
системы о ведении селекционной и племенной работы в хозяйствующем
субъекте;
копия решения схода жителей населенного пункта - владельцев
скота по закреплению и использованию племенных быков-производителей;
копии племенного свидетельства и ветеринарного сертификата
быков-производителей;
копия решения схода жителей населенного пункта по закреплению и
использованию данных племенных быков-производителей в общественном
стаде, сформированной из поголовья личных подсобных хозяйств,
заверенная акимом соответствующего сельского округа;
справка о ветеринарном благополучии;
копия свидетельства о регистрации (перерегистрации)
товаропроизводителя;
копия документа, выданная налоговым органом, подтверждающая
факт постановки клиента на налоговый учет;
справка банка о наличии банковского счета с указанием его
номера.
Руководитель предприятия (хозяйства)_______________________
(подпись, Ф. И. О., печать)
«__» ____________ 20__ года
Подтверждаю
Начальник отдела**________ ____________ района Восточно-Казахстанской
области.
«__» ______ 20__ года ___________________
(подпись, Ф.И.О., печать)
* племенные быки-производители мясных пород
** наименование соответствующего отдела
Приложение 4
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
ЗАЯВКА
на проведение селекционной и племенной работы
1. Товаропроизводитель ________________________________
(наименование юридического (Ф.И.О. физического) лица)
2. Имеется в наличие маточное поголовье (старше 2-х лет) ___
голов на 1 января 20__ года.
3. Наличие регистрации крупного рогатого скота в единой
информационной базе селекционной и племенной работы, подтвержденное
выпиской из базы данных единой информационной аналитической системы.*
4. Наличие идентификационного номера животных и регистрации в
единой базе данных по идентификации селькохозяйственных животных.*
5. Содержание в соответствии с зоотехническими нормами и
осуществление ветеринарных мероприятий.*

6. Тауар өндірушінің мекенжайы (толық): ___________.
7. Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) ветеринариялық қолайлы жағдай туралы анықтама;
2) тауар өндірушіні тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
3) салық органы берген, клиенттің салықтық есепке қойылғанын растайтын құжаттың көшірмесі;
4) банктік шоттың бары туралы, оның нөмірі көрсетілген банктің анықтамасы.
Тұқымдық өзгертуге қатысатын тауарлы табын үшін:
асыл тұқымдық куәлігі бар және зоотехникалық нормативтерге сәйкес қолдан және/немесе еркін шағылыстыруда пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың болуы, пайдалану және алмастыру.
Отандық селекцияның асыл тұқымды мал басы үшін:
тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және/немесе жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуінің болуы.
Кәсіпорынның (шаруашылықтың) басшысы _____________
(қолы,Т.А.Ж., мөр)
20__ жылғы «__» _________.
Растаймын
Шығыс Қазақстан облысы ________________________ ауданының
_____________________________ бөлімі бастығы**
20__ жылғы «__» _________ __________________
(қолы,Т.А.Ж., мөр)
* аталған бағытта субсидиялау бойынша қойылып отырған талаптар барлық санаттар үшін бірдей
** тиісті бөлімнің атауы
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 5 қосымша
Ауылдық округтегі асыл тұқымды тұқымдық
бұқалардың* қажеттілігі бойынша
өтінім
1. Ауылдық округ _____________________________________.
(заңды (Т.А..Ж. жеке) тұлғаның атауы)
2. Елді мекен ________________________________________.
(елді мекеннің атауы)
3. 20__ жылғы жайылым маусымының басында қолда бары
____________________________________ бас, оның ішінде аналық мал
(елді мекендегі ірі қара мал санын көрсету)
(2 жастан асқан)____________________________________________ бас.
(жануарлардың түрін, тұқымын және өнімділік бағытын көрсету)
4. 20__ жылы _____ бас аналық ірі қара малды еркін шағылыстыру
жоспарланып отыр.
5. Еркін шағылыстыру үшін ет бағытындағы асыл тұқымды тұқымдық
бұқалардың қажетті саны ____ бас.
Ауылдық округтің әкімі ________________________________.
(қолы,Т.А.Ж., мөр)
20__ жылғы «____» _________.
Растаймын
Шығыс Қазақстан облысы ________________ ауданының
____________________ бөлімінің бастығы**
20__ жылғы «__» ________ __________________
(қолы,Т.А.Ж., мөр)
*ет бағытындағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалар
**тиісті бөлімнің атауы
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 6 қосымша
Бекітемін
___________ ауданының әкімі
___________ (Т.А.Ж., қолы, мөр)
20__ жылғы «__» _____________
________ ауданы бойынша асыл тұқымды өнімді (материалды)
сатып алу және тиесілі субсидиялар сомасы туралы
жиынтық акт*
(ай сайынғы)
_____________________________________________________________________
(атауы: асыл тұқымды төл, тәуліктік балапандар, асыл тұқымды жұмыртқа – керегін  қалдыру)
20__ жылғы ______________________
(айы)
Сатып
алушының
атауы,
оның
деректе-
мелері
Асыл
тұқымды
өнімнің
(материалдың)
түрі**
Төлем
құжатының
атауы,
күні
және №
Саны
Сатушының
атауы
бас (асыл
тұқымды төл, тәуліктік
балапандар,
асыл тұқымды
жұмыртқа)
(керегін
қалдыру)
(тірі
салмағы,
килограмм,
мың дана)
(керегін
қалдыру)
ЖИЫНЫ
_______ ауданының бөлім бастығы*** ___________ (Т.А.Ж., қолы)
_______ ауданының бөлім маманы*** ____________ (Т.А.Ж., қолы)
__________ ауданының асыл тұқымды мал шаруашылығы бойынша мемлекеттік инспекторы _________________ (Т.А.Ж., қолы)
*сатып алынған асыл тұқымды өнімінің (материалдың) әрбір түріне жеке жасалады
**сатып алынған асыл тұқымды жануарлардың жынысы мен жасына сәйкес тобын міндетті түрде көрсету керек
***тиісті бөлімнің атауы
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 7 қосымша
Бекітемін
__________ ауданының әкімі
__________ (Т.А.Ж., қолы, мөр)
20___ жылғы «__» ___________
_________ ауданы бойынша тұқымдық бұқалардың* саны
және тиесілі субсидиялар сомасы туралы
жиынтық акт
(ай сайынғы)
20__ жылғы ______________________
(айы)
Атауы
Жылдық
ауданның
ауылдық
округтің
жеке және/немесе
заңды тұлғаның–ет
бағытындағы асыл
тұқымды тұқымдық
бұқалар иесінің
бас
теңге
кестенің жалғасы:
Бір бірлік
(бас) үшін
бюджеттік
субсидиялар
нормативі,
теңге
Бюджеттік
субсидиялардың
жыл басынан
бергі тиесілі
сомасы, теңге
Жыл
басынан
бері
төленгені,
теңге
Бюджеттік
субсидиялар-
дың тиесілі
сомасының қалдығы,
теңге
Төлеуге
жататыны
______ ауданының бөлім бастығы** ___________ (Т.А.Ж., қолы)
______ ауданының бөлім маманы** ____________ (Т.А.Ж., қолы)
________ ауданының асыл тұқымды мал шаруашылығы бойынша мемлекеттік инспекторы ____________________ (Т.А.Ж., қолы)
*ет бағытындағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалар
**тиісті бөлімнің атауы
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 8 қосымша
Бекітемін
________ ауданының әкімі
________ (Т.А.Ж., қолы, мөр)
20__ жылғы «__» __________
__________ ауданы бойынша селекциялық және асыл тұқымдық
жұмысты жүргізу және тиесілі субсидиялар сомасы туралы
жиынтық акт
(ай сайынғы)
20__ жылғы _____________________________
(айы)
Атауы
Жылдық
квота
Бір
бірлік
(бас)
үшін
бюджеттік
субсидиялар
нормативі,
теңге
Селекциялық және
асыл тұқымдық
жұмыстарға
(процеске)
енгізілген аналық
мал басының
(сиырлар және
құнажындардың)
саны*
ауданның
шаруашылық-
тардың
бас
теңге
жыл
басынан
бері
есептік
айда
кестенің жалғасы:
Шаруашылық
жүргізуші
субъектіде
селекциялық
және асыл тұқымдық
жұмыс жүргізілгені
туралы бірыңғай
ақпараттық
талдау жүйесінің
деректер қорынан
үзіндінің № және
күні
Бюджеттік
субсидиялар-
дың жыл басынан
бергі тиесілі
сомасы, теңге
Жыл
басынан
бері
төленгені,
теңге
Бюджеттік
субсидиялардың
тиесілі
сомасының
қалдығы,
теңге
Төлеуге
жататыны,
теңге
_________ ауданының бөлім бастығы** ____________ (Т.А.Ж., қолы)
_________ ауданының бөлім маманы** _____________ (Т.А.Ж., қолы)
_______________ ауданының асыл тұқымды мал шаруашылығы бойынша мемлекеттік инспекторы ____________ (Т.А.Ж., қолы)
*жануарлардың аналық мал басының жынысы мен жасына сәйкес тобын міндетті түрде көрсету керек
**тиісті бөлімнің атауы
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 9 қосымша
Бекітемін
Шығыс Қазақстан облысы
ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
__________ (Т.А.Ж., қолы, мөр)
20__ жылғы «__» ______________
Облыс бойынша асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу
және тиесілі субсидиялар сомасы туралы
жиынтық акт*
(ай сайынғы)
______________________________________________________________
(асыл тұқымды төл, тәуліктік балапандар, асыл тұқымды жұмыртқа – керегін қалдыру)
20__ жылғы ________________________
(айы)
Сатып
алушының
атауы,
оның деректеме-
лері
Асыл
тұқымды
өнімнің
(материал-
дың)
түрі**
Бюджеттік
субсидия-
лардың жыл
басынан
бергі
тиесілі
сомасы
Төлем
құжаты-
ның
атауы,
күні
және
Саны
Сатушының
атауы
бас (асыл
тұқымды
төл,
тәуліктік
балапандар,
асыл
тұқымды
жұмыртқа)
(керегін
қалдыру)
(тірі
салмағы,
килограмм, мың
дана)
(керегін
қалдыру)
ЖИЫНЫ
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы
(жауапты тұлға) ______________________ (Т.А.Ж., қолы)
Бухгалтер (жауапты тұлға) ____________ (Т.А.Ж., қолы)
*сатып алынған асыл тұқымды өнімнің (материалдың) әрбір түріне жеке жасалады
**сатып алынған асыл тұқымды жануарлардың жынысы мен жасына сәйкес тобын міндетті түрде көрсету керек
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 10 қосымша
Бекітемін
Шығыс Қазақстан облысы
ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
_________________ (Т.А.Ж., қолы, мөр)
20__ жылғы «__» _____________
Облыс бойынша тұқымдық бұқалар* саны және
тиесілі субсидиялар сомасы туралы
жиынтық акт
(ай сайынғы)
20__ жылғы __________________
(айы)
Атауы
Жылдық квота
ауданның
жеке және/немесе заңды
тұлғаның - ет бағытындағы
асыл тұқымды тұқымдық
бұқалар иесінің
бас
теңге
кестенің жалғасы:
Бір бірлік
(бас) үшін
бюджеттік
субсидиялар
нормативі,
теңге
Бюджеттік
субсидиялардың
жыл басынан
бергі тиесілі
сомасы, теңге
Жыл
басынан
бері
төленгені,
теңге
Бюджеттік
субсидиялар-
дың тиесілі
сомасының
қалдығы,
теңге
Төлеуге
жататыны
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы
(жауапты тұлға) __________________________ (Т.А.Ж., қолы)
Бухгалтер (жауапты тұлға) ________________ (Т.А.Ж., қолы)
*ет бағытындағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 11 қосымша
Бекітемін
Шығыс Қазақстан облысы
ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
______________ (Т.А.Ж., қолы, мөр)
20__ жылғы «__» ________________
Облыс бойынша селекциялық және асыл тұқымдық
жұмысты жүргізу және тиесілі субсидиялар сомасы туралы
жиынтық акт
(ай сайынғы)
20__ жылғы _________________________
(айы)
Атауы
Жылдық
квота
Бір бірлік
(бас) үшін
бюджеттік
субсидиялар
нормативі,
теңге
Селекциялық және
асыл тұқымдық
жұмысқа (процеске)
енгізілген аналық
мал басының
(сиырлар және
құнажындардың)
саны*
ауданның
шаруашылық-
тардың
бас
теңге
Жайылым
маусымының
басынан
бері
есептік
айда
кестенің жалғасы:
Шаруашылық
жүргізуші
субъектіде
селекциялық
және асыл тұқымдық
жұмыс жүргізілгені
туралы бірыңғай
ақпараттық талдау
жүйесінің деректер
қорынан үзіндінің №
және күні
Бюджеттік
субсидиялардың
жыл
басынан бергі
тиесілі
сомасы, теңге
Жыл
басынан
бері
төленгені,
теңге
Бюджеттік
субсидиялардың
тиесілі
сомасының
қалдығы,
теңге
Төлеуге
жататын,
теңге
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы
(жауапты тұлға) _________________________ (Т.А.Ж., қолы)
Бухгалтер (жауапты тұлға) _______________ (Т.А.Ж., қолы)
*жануарлардың аналық мал басының жынысы мен жасына сәйкес тобын міндетті түрде көрсету керек
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 12 қосымша
Бекітемін
Шығыс Қазақстан облысы
ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
_________________ (Т.А.Ж., қолы, мөр)
20__ жылғы «__» ____________
Облыс бойынша бюджет қаражатын игеру жөніндегі есеп (ақпарат)*
(ай сайынғы)
р/с
Нақты сатылды, ұсталды,
селекциялық асыл тұқымдық
жұмыс жүргізілді
Берілген квота
Берілген
қаржыландыру
жоспары,
мың теңге
бас
тірі
салмағы,
кг, мың
дана
субсидия
сомасы,
мың теңге
бас
тірі
салмағы,
кг, мың
дана
субсидия
сомасы,
мың
теңге
кестенің жалғасы:
р/с
Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) атауы
Облыстың ауыл шаруашылығы
басқармасында өңдеуде
жатыр
Сатып алынған өнім және
пайдаланылған асыл
тұқымды материал,
тұқымдық бұқаларды
күтіп-бағу, селекциялық
және асыл тұқымдық
жұмысты жүргізу үшін
нақты төленгені
бас
тірі
салмағы,
кг, мың
дана
субсидия
сомасы,
мың теңге
бас
тірі
салмағы,
кг, мың
дана
субсидия
сомасы,
мың
теңге
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы
(жауапты орындаушы) _______________________ (Т.А.Ж., қолы)
Бухгалтер (жауапты тұлға) _________________ (Т.А.Ж., қолы)
*сатып алынған асыл тұқымды өнімнің (материалдың) әрбір түріне жеке жасалады
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 13 қосымша
Бекітемін
Шығыс Қазақстан облысы
ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
__________________ (Т.А.Ж., қолы, мөр)
20__ жылғы «__» __________________
Облыс бойынша асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу,
сондай-ақ селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу
көлемi жөніндегі бір тоқсандағы есеп (ақпарат)*
(тоқсан сайынғы)
Атауы
Субсидия
сомасы,
мың теңге
Берілген квота
сатып
алушының
асыл тұқымды
өнімнің
(материалдың)
бас
тірі
салмағы,
кг., мың
дана
субсидия
сомасы,
мың теңге
кестенің жалғасы:
Сатушылар
асыл тұқымды зауыт
асыл тұқымды
шаруашылық
ауыл шаруашылығы тауарын
өндіруші
тірі
салмағы,
кг.
сомасы,
мың
теңге
тірі
салмағы,
кг.
сомасы,
мың теңге
бас
сомасы,
мың теңге
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы
(жауапты тұлға) ________________________ (Т.А.Ж., қолы)
*сатып алынған асыл тұқымды өнімнің (материалдың) әрбір түріне жеке жасалады
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 14 қосымша
Тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша
елді мекен тұрғындары – мал иелері жиналысының
шешімі

6. Адрес (полный) товаропроизводителя: _______________.
7. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации)
товаропроизводителя;
3) копия документа, выданная налоговым органом, подтверждающая
постановку клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его
номера.
Для товарного стада, участвующего в породном преобразовании:
наличие, использование и ротация племенных
быков-производителей, имеющих племенное свидетельство и используемых
в ручной и/или вольной случке в соответствии с зоотехническими
нормативами.
Для племенного поголовья отечественной селекции:
наличие научного и/или консалтингового сопровождения
юридическими и/или физическими лицами, рекомендованными
республиканскими палатами по соответствующим породам.
Руководитель предприятия (хозяйства)_______________________
(подпись, Ф. И. О., печать)
«__» ____________ 20__ года
Подтверждаю
Начальник отдела** ________ ___________ района Восточно-Казахстанской
области.
«__» ______ 20__ года ______________________
(подпись, Ф.И.О., печать)
* предъявляемые требования едины для всех категорий по данному направлению субсидирования
** наименование соответствующего отдела
Приложение 5
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
ЗАЯВКА
по потребности племенных быков-производителей*
в сельском округе
1. Сельский округ ___________________________________.
(наименование сельского округа)
2. Населенный пункт _________________________________
(наименование населенного пункта)
3. Имеется в наличии _______________________________ голов,
(указать количество крупного рогатого скота в населенном пункте)
в том числе маточное поголовье (старше 2-х лет) _________ голов на
начало пастбищного сезона 20__ года.
4. Планируется вольная случка в 20__ году _________ голов
маточного поголовья крупного рогатого скота.
5. Необходимое количество племенных быков-производителей
мясного направления для использования в вольной случке _____ голов.
Аким сельского округа __________________________
(подпись, Ф. И. О., печать)
«__» ________ 20__ года
Начальник отдела**_______ ___________ района Восточно-Казахстанской
области.
«__» ______ 20__ года ______________________
(подпись, Ф. И. О., печать)
* племенные быки-производители мясных пород
** наименование соответствующего отдела
Приложение 6 к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
Утверждаю
Аким _____________ района
__________________ (Ф.И.О., подпись, печать)
«__» _____________ 20__ года
Сводный акт*
о приобретении племенной продукции (материала)
и сумме причитающихся субсидий
по__________________________ району
(ежемесячный)
_____________________________________________________________________
(наименование: племенной молодняк, суточные цыплята, племенное яйцо – нужное оставить)
за ____________________________ 20__ года
(месяц)
Наименование
покупателя,
его
реквизиты
Вид
племенной продукции
(материала)**
Наименование,
дата и №
платежного
документа
Количество
Наименование
продавца
голов
(племенной
молодняк,
суточные
цыплята,
племенное
яйцо) (нужное
оставить)
(килограмм
живой
массы,
тысяч штук)
(нужное
оставить)
ИТОГО
Начальник отдела*** _________ района ________ (Ф.И.О., подпись)
Специалист отдела*** ________ района ________ (Ф.И.О., подпись)
Государственный инспектор по племенному животноводству _________
района __________ (Ф.И.О., подпись)
* составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции (материала)
** обязательно следует указывать половозрастную группу приобретенных племенных животных
*** наименование соответствующего отдела
Приложение 7
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
Утверждаю
Аким __________ района
_______________ (Ф.И.О., подпись, печать)
«__» __________ 20__ года
Сводный акт
о количестве быков-производителей* и сумме причитающихся
субсидий по_____________________ району
(ежемесячный)
за _______________________ 20__ года
(месяц)
Наименование
Годовая
района
сельского
округа
физического и/или
юридического лица –
владельца
племенного
быка-производителя
мясных пород
голов
тенге
продолжение таблицы:
Норматив
бюджетных
субсидий за
единицу
(голову)
тенге
Причитающаяся
сумма
бюджетных
субсидий с
начала года,
тенге
Оплачено с
начала
года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы
бюджетных
субсидий,
тенге
Подлежит
к оплате
Начальник отдела** ______ района _________ (Ф.И.О., подпись)
Специалист отдела** ______ района ________ (Ф.И.О., подпись)
Государственный инспектор по племенному животноводству ______ района _________ (Ф.И.О., подпись)
* племенных быков-производителей мясных пород
** наименование соответствующего отдела
Приложение 8
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
Утверждаю
Аким ________ района
_____________ (Ф.И.О., подпись, печать)
«__» ________ 20__ года
Сводный акт
о проведении селекционной и племенной работы и
сумме причитающихся субсидий
по _____________________ району
(ежемесячный)
за ______________________ 20__ года
(месяц)
Наименование
Годовая
квота
Норматив
бюджетных
субсидий
за
единицу
(голову)
тенге
Количество маточного
поголовья (коров и
нетели), включенных в
селекционную и
племенную работу
(процесс)*
района
хозяйств
голов
тенге
с начала
года
за отчетный
месяц
продолжение таблицы:
№ и дата выписки
из базы данных
единой
информационной
аналитической
системы о
ведении
селекционной и
племенной работы
в хозяйствующем
субъекте
Причитающаяся
сумма
бюджетных
субсидий
с начала года,
тенге
Оплачено
с начала
года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы
бюджетных
субсидий,
тенге
Подлежит
к
оплате,
тенге
Начальник отдела** ________ района __________ (Ф.И.О., подпись)
Специалист отдела** _______ района __________ (Ф.И.О., подпись)
Государственный инспектор по племенному животноводству _______ района ___________ (Ф.И.О., подпись)
* обязательно следует указывать половозрастную группу маточного поголовья животных
** наименование соответствующего отдела
Приложение 9
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
Утверждаю
Начальник управления
сельского хозяйства
Восточно-Казахстанской области
___________ (Ф.И.О., подпись, печать)
«__» __________ 20__ года
Сводный акт*
о приобретении племенной продукции (материала) и сумме
причитающихся субсидий по области
(ежемесячный)
__________________________________________________________
(племенной молодняк, суточные цыплята, племенное яйцо – нужное оставить)
за ________________________ 20__ года
(месяц)
Наименование
покупателя,
его
реквизиты
Вид
племенной
продукции
(материала)**
Наименование, дата
и №
платежного
документа
Количество
Наименование
продавца
голов
(племенной
молодняк,
суточные
цыплята,
племенное
яйцо)
(нужное
оставить)
(килограмм
живой
массы,
тыс.штук)
(нужное
оставить)
ИТОГО
Начальник отдела животноводства
(ответственное лицо) __________________ (Ф.И.О., подпись)
Бухгалтер (ответственное лицо) ________ (Ф.И.О., подпись)
* составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции (материала)
** обязательно следует указывать половозрастную группу приобретенных племенных животных
Приложение 10
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
Утверждаю
Начальник управления
сельского хозяйства
Восточно-Казахстанской области
___________ (Ф.И.О., подпись, печать)
«__» _________ 20__ года
Сводный акт
о количестве быков-производителей* и сумме
причитающихся субсидий по области
за _________________________ 20__ года
(месяц)
Наименование
Годовая квота
района
физического и/или
юридического
лица-владельца
племенного
быка-производителя
мясной породы
голов
тенге
продолжение таблицы:
Норматив
бюджетных
субсидий за
единицу
(голову)
тенге
Причитающаяся
сумма
бюджетных
субсидий с
начала
года,
тенге
Оплачено с
начала
года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы бюджетных
субсидий, тенге
Подлежит к
оплате
Начальник отдела животноводства (ответственное лицо) ___________ (Ф.И.О., подпись)
Бухгалтер (ответственное лицо) _________ (Ф.И.О., подпись)
* племенных быков-производителей мясных пород
Приложение 11
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
Утверждаю
Начальник управления
сельского хозяйства
Восточно-Казахстанской области
___________ (Ф.И.О., подпись, печать)
«__» __________ 20__ года
Сводный акт
о проведении селекционной и племенной работы и сумме
причитающихся субсидий по области
(ежемесячный)*
за _________________________ 20__ года
(месяц)
Наименование
Годовая
квота
Норматив
бюджетных
субсидий
за
единицу
(голову)
тенге
Количество маточного
поголовья (коров и
нетелей, охваченных
селекционной и
племенной работой
(процесс)*
района
хозяйств
голов
тенге
с начала
пастбищного
сезона
за отчетный
месяц
продолжение таблицы:
№ и дата выписки
из базы данных
единой
информационной
аналитической
системы о
ведении
селекционной и
племенной работы
в хозяйствующем
субъекте
Причитающаяся
сумма
бюджетных
субсидий
с начала года,
тенге
Оплачено с
начала
года,
тенге
Остаток
причитаю-
щейся суммы
бюджетных
субсидий,
тенге
Подлежит
к оплате,
тенге
Начальник отдела животноводства
(ответственное лицо) ____________________ (Ф.И.О., подпись)
Бухгалтер (ответственное лицо) __________ (Ф.И.О., подпись)
* обязательно следует указывать половозрастную группу маточного поголовья животных
Приложение 12
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 апреля 2012 года № 7
Утверждаю
Начальник управления
сельского хозяйства
Восточно-Казахстанской области
_________ (Ф.И.О., подпись, печать)
«__» ________ 20__ года
Отчет (информация) по освоению бюджетных средств по области*
(ежемесячный)
п/п
Фактически реализовано,
использовано,
содержано, проведена
селекционно-племенная
работа
Доведенная квота
Доведенный
план
финансирования,
тыс. тенге
голов
кг.
живой
массы,
тыс.
штук
сумма
субсидий,
тыс.
тенге
голов
кг.
живой
массы,
тыс.
штук
сумма
субсидий,
тыс.
тенге
продолжение таблицы:
п/п
Наименование
племенной
продукции
(материала)
Находится на обработке в
управлении сельского
хозяйства области
Фактически оплачено за
приобретенную продукцию
и использованный
племенной материал,
содержание
быков-производителей,
проведение селекционной
и племенной работы
голов
кг.
живой
массы,
тыс. штук
сумма
субсидий,
тыс. тенге
голов
кг.
живой
массы,
тыс. штук
сумма
субсидий,
тыс. тенге
Начальник отдела животноводства
(ответственное лицо) _____________________ (Ф.И.О., подпись)
Бухгалтер (ответственное лицо) ___________ (Ф.И.О., подпись)
* составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции (материала)
Приложение 13
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 апреля 2012 года № 7
Утверждаю
Начальник управления
сельского хозяйства
Восточно-Казахстанской области
______________ (Ф.И.О., подпись, печать)
«___» __________ 20__ года
Отчет (информация) по объемам приобретения племенной
продукции (материала),а также проведения селекционной
и племенной работы
за ___________________________________ квартал по области*
(ежеквартальный)
Наименование
Сумма
субсидий,
тыс. тенге
Доведенная квота
покупателя
племенной
продукции
(материала)
голов
кг.
живой
массы,
тыс. штук
сумма
субсидий,
тыс. тенге
продолжение таблицы:
Продавцы
племенной завод
племенное
хозяйство
сельхозтоваропроизводитель
кг.
живой
массы
сумма,
тыс.
тенге
кг.
живой
массы
сумма,
тыс.
тенге
голов
сумма,
тыс. тенге
Начальник отдела животноводства
(ответственное лицо) ___________________ (Ф.И.О., подпись)
* составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции (материала)
Приложение 14
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 апреля 2012 года № 7
Решение
схода жителей населенного пункта – владельцев скота
по закреплению и использованию быков-производителей

1. Елді мекен ____________________________________.
(елді мекеннің атауы)
2. Жиын өткізілген күн 20__ жылғы «__» _____________.
3. Елді мекендегі аулалар саны ______, оның ішінде малы бар аулалар_________.
4. Мал иелерінің жиынға қатысқаны _______.
5. Ағымдағы жылғы жайылым маусымының басында қолда бар аналық мал (2 жастан асқан) _______ бас.
6. _________________ елді мекенінде 20__ жылы ______ бас
(елді мекеннің атауы)
аналық ірі қара малды ет бағытындағы асыл тұқымды тұқымдық бұқамен қолдан және/немесе еркін шағылыстыру жоспарланып отыр.
Өткізілген жиынның қорытындылары бойынша, жоғарыда аталған елді мекендердің тұрғындары жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан құралған қоғамдық табында ет бағытындағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану туралы шешім қабылдады.
1. ________________ _________ ___________________
(асыл тұқымды тұқымдық    (тұқымы)    (АТЖ есепке алу тіркеу нөмірі) бұқаның бірдейлендіру нөмірі)
2. ________________ _________ ___________________
(асыл тұқымды тұқымдық    (тұқымы)    (АТЖ есепке алу тіркеу нөмірі) бұқаның бірдейлендіру нөмірі)
3. ________________ _________ ___________________
(асыл тұқымды тұқымдық    (тұқымы)    (АТЖ есепке алу тіркеу нөмірі) бұқаның бірдейлендіру нөмірі)
4....................................................
5....................................................
Азаматтар жиынының төрағасы __________ _____________________
(қолы)             (Т.А.Ж.)
Азаматтар жиынының хатшысы __________ ______________________
(қолы)             (Т.А.Ж.)
Қол қою парағы
Біз, төменде қол қоюшылар, ___________________________
мәселесі бойынша ___________________________________________
(азаматтар жиынын өткізу мерзімі)
тұрғындар жиынын өткізу бастамасын қолдаймыз.
р/с
Тегі, аты, жөні
Туған күні
Қол қойған күн
қолы
Шығыс Қазақстан облысы __________________ ауданының ____________________ бөлімінің бастығы*
20__ жылғы «__» ______ ______________________________
(қолы,Т.А.Ж., мөр)
*тиісті бөлімнің атауы
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2012 жылғы 14 тамыздағы
№ 7 шешіміне 15 қосымша
____________ ауданының әкіміне
____________________
(Т.А.Ж.)
____________________
Сатып алынған ірі қара малдың
асыл тұқымды төлін пайдалану бойынша
міндеттеме
1. Отандық асыл тұқымды мал зауыттарынан және/немесе асыл тұқымды мал шаруашылықтарынан отандық тұқымдардың асыл тұқымды төлін сатып алу кезінде:
1) сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өз төлiнен өсiру мақсатында кемiнде екi жыл (тұқымдықтарды кемінде екi рет шағылыстыру маусымынан кем емес) пайдалануға;

1. Населенный пункт ________________________________.
(наименование населенного пункта)
2. Дата проведения схода «_____»_____________ 20__ года.
3. Количество дворов в населенном пункте ______, в том числе
дворов имеющих скот __________.
4. Участвовало в сходе владельцев скота _______.
5. Имеется в наличии маточного поголовья (старше 2-х лет)
_______ голов, на начало пастбищного сезона текущего года.
6. Планируется в населенном пункте _________________ ручная
(наименование населенного пункта)
и/или вольная случка маточного поголовья крупного рогатого скота
племенным быком-производителем мясного направления в 20__ году в
количестве ____ голов.
По итогам проведения схода, жители вышеуказанного населенного
пункта, приняли решения об использовании племенных
быков-производителей мясного направления в общественном стаде,
сформированного из поголовья личных подсобных хозяйств.
1. _____________ _____________ ___________________________
(идентификационный номер  (порода)  (учетный регистрационный номер в ИАС) племенного быка-производителя)
2. _____________ _____________ ___________________________
(идентификационный номер  (порода)  (учетный регистрационный номер в ИАС) племенного быка-производителя)
3. _____________ _____________ ___________________________
(идентификационный номер  (порода)  (учетный регистрационный номер в ИАС) племенного быка-производителя)
4. .......................................................
5. .......................................................
Председатель схода граждан _______ _______________________
(подпись)           (Ф. И. О.)
Секретарь схода граждан _______ __________________________
(подпись)               (Ф. И. О.)
ПОДПИСНОЙ ЛИСТ
Мы, нижеподписавшиеся, поддерживаем инициативу проведения
_______________________________ схода жителей
(сроки проведения схода граждан)
с формулировкой вопроса _______________________.
п/п
Фамилия, имя,
отчество
Дата рождения
Дата
подписи
Подпись
Начальник отдела* ______ района Восточно-Казахстанской области
«__» _________ 20__ года ____________________________
(печать, Ф.И.О., подпись)
* наименование соответствующего отдела
Приложение 15
к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 14 августа 2012 года № 7
Акиму ___________ района
________________________
(Ф.И.О.)
от _____________________
Обязательство
по использованию приобретенного племенного молодняка
крупного рогатого скота
Настоящим обязуюсь:
1. При приобретении племенного молодняка отечественных пород у отечественных племенных заводов и/или племенных хозяйств:
1) использовать приобретенное племенное маточное поголовье в воспроизводительных целях не менее двух лет (производителей не менее двух случных сезонов);

2) асыл тұқымды ірі қара мал төлін зоотехникалық нормаларға сәйкес күтiп-бағу және ветеринариялық iс-шараларды жүзеге асыруға.
2. Отандық селекцияның асыл тұқымды қашарларын (құнажындарын) сатып алу кезінде:
1) таза тұқымды көбейту жолымен асыл тұқымды қашарларды (құнажындарды) өз төлінен өсіру мақсатында кемінде екі жыл пайдалануға;
2) *сүтті ірі қара мал шаруашылығында - ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100 % жасанды ұрықтандыруды қолдануға;
3) *етті ірі қара мал шаруашылығында - ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен жасанды ұрықтандыруды пайдалануды және/немесе өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды қолдан ұрықтандыруда пайдалануға;
4) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғаларды ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуді қамтамасыз етуге;
5) зоотехникалық нормаларға сәйкес күтiп-бағу және ветеринариялық iс-шараларды жүзеге асыруға.
3. Шет ел селекциясының асыл тұқымды қашарларын (құнажындарын) сатып алу кезінде**:
1) таза тұқымды көбейту жолымен асыл тұқымды қашарларды (құнажындарды) өз төлінен өсіру мақсатында кемінде екі жыл пайдалануға;
2) сүтті ірі қара мал шаруашылығында - ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100% жасанды ұрықтандыруды қолдануға;
3) етті ірі қара мал шаруашылығында - ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен жасанды ұрықтандыруды пайдалануды және/немесе өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды қолдан ұрықтандыруда пайдалануға;
4) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғаларды ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуді қамтамасыз етуге;
5) зоотехникалық нормаларға сәйкес күтiп-бағу және ветеринариялық iс-шараларды жүзеге асыруға.
4. Тұқымдық құрамын өзгерту үшін тауарлы табында және/немесе жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан құралған қоғамдық табында пайдалану үшін асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды сатып алу кезінде:
1) өз төлінен өсіру мақсатында асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды тауарлы табында және/немесе жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан құралған қоғамдық табында екi шағылыстыру маусымынан кем емес пайдалануға;
2) зоотехникалық нормаларға сәйкес күтiп-бағу және ветеринариялық iс-шараларды жүзеге асыруға.
5. Шет елден асыл тұқымды ірі қара мал төлін сатып алу кезінде:
1) өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды қашарларды (құнажындарды) және асыл тұқымды ұрықтандырушы бұқаларды таза тұқымды көбейту жолымен өз төлінен өсіру мақсатында кемінде екі жыл пайдалануға;

2) содержать племенной молодняк крупного рогатого скота в соответствии с зоотехническими нормами и осуществлении ветеринарных мероприятий.
2. При приобретении племенных телок (нетелей) отечественной селекции:
1) использовать племенных телок (нетелей) в воспроизводительных целях не менее двух лет путем чистопородного разведения;
2) *в молочном скотоводстве - использовать 100% искусственное осеменение случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей;
3) *в мясном скотоводстве - использовать искусственное осеменение случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей и/или использовать в ручной случке племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности;
4) обеспечить научное и/или консалтинговое сопровождение юридическими и физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами по соответствующим породам;
5) содержать в соответствии с зоотехническими нормами и осуществлять ветеринарные мероприятия.
3. При приобретении племенных телок (нетелей) зарубежной селекции**:
1) использовать племенных телок (нетелей) в воспроизводительных целях не менее двух лет путем чистопородного разведения;
2) в молочном скотоводстве – использовать 100% искусственное осеменение случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей;
3) в мясном скотоводстве - использовать искусственное осеменение случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей и/или использовать в ручной случке племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности;
4) обеспечить научное и/или консалтинговое сопровождение юридическими и/или физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами, по соответствующим породам;
5) содержать в соответствии с зоотехническими нормами и осуществлять ветеринарные мероприятия.
4. При приобретении племенных быков-производителей для породного преобразования в товарные стада и/или для использования в общественном стаде, сформированных из поголовья личных подсобных хозяйств:
1) использовать в воспроизводственных целях племенных быков-производителей не менее двух случных сезонов в товарном и/или общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств;
2) содержать в соответствии с зоотехническими нормами и осуществлять ветеринарные мероприятия.
5. При приобретении племенного молодняка крупного рогатого скота из-за рубежа:
1) использовать племенных телок (нетелей) и племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности в воспроизводственных целях не менее двух лет путем чистопородного разведения;

2) табынды өз төлінен өсіру үшін асыл тұқымды ірі қара малды және одан алынған жас төлді үш жыл бойы тек қана Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға;
3) етті ірі қара мал шаруашылығында ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен жасанды ұрықтандыруды пайдалануға және/немесе қолдан ұрықтандыруда өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды ұрықтандырушы бұқаларды пайдалануға;
4) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және/немесе жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуін қамтамасыз етуге;
5) зоотехникалық нормаларға сәйкес күтiп-бағу және ветеринариялық iс-шараларды жүзеге асыруға міндеттенемін.
_________________________
(қолы, күні)
*өнімділік бағытына қарай толтырылады
**шетелдік селекцияның асыл тұқымды мал басы деп, шет елден әкелінген асыл тұқымды және одан алынған асыл тұқымды төлдің үшінші ұрпағына дейін түсініледі

2) использовать племенной крупный рогатый скот и полученный от него приплод для воспроизводства стада в течение трех лет только на территории Республики Казахстан;
3) использовать в мясном скотоводстве искусственное осеменение случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных быков-производителей и/или использовать в ручной случке племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности;
4) обеспечить научное и/или консалтинговое сопровождение юридическими и/или физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами по соответствующим породам;
5) содержать в соответствии с зоотехническими нормами и осуществлять ветеринарные мероприятия.
____________________________
(подпись, дата)
* заполняется в зависимости от направления продуктивности
** под племенным поголовьем зарубежной селекции понимаются племенное поголовье, завезенное из-за рубежа, и полученный от него племенной приплод до третьего поколения.