Туризм, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы N 339 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қаңтарда N 2855 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 212 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745, «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981, «Туризм саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1099 қаулыларына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Спорт ғимараттарына санаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Спорт шеберлігіне кандидат бірінші спорттық разряд, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер, бірінші санатты спорт төрешісі спорттық санаттар мен разрядтарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Екiншi және үшiншi, жасөспірімдер арасындағы бірiншi, екiншi және үшiншi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызметі регламенті;
4) «Туристік, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 339 қаулысымен бекітілген
«Спорт ғимараттарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг в области туризма, физической культуры и спорта
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 29 декабря 2012 года № 339. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 января 2013 года N 2855. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта», от 29 августа 2012 года № 1099 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма», Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям»;
2) регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»;
3) регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту»;
4) регламент государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Сапарбаев
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 339
Регламент государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным сооружениям»

1. Жалпы ережелер
1. Бірінші, екінші және үшінші санаттарды беруге «Спорт ғимараттарына санаттар беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Шығыс Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталықтар) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-1 бабының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысымен бекітілген «Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттік қызмет стандарты, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2011 жылғы 14 сәуірдегі № 02-02-18/59 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 6953 нөмірімен тіркелген, спорт ғимараттарын пайдалану ережесі негізінде көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште осы регламентке 1 қосымшаға сәйкес спорт ғимаратына паспорттың үлгілік нысанында көрсетілген санатты (бірінші, екінші, үшінші) беру не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі - алушылар) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш беретін Орталықта орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат осы регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы орган, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Карл Либкнехт көшесі, 19 мекенжайы бойынша көрсетеді.
Орталықта мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттар қабылдауды Орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады.

1. Общие положения
1. Государственную услугу «Присвоение категорий спортивным сооружениям» на присвоение первой, второй, третьей категорий (далее – государственная услуга) оказывает управление туризма, физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области (далее - местный исполнительный орган) через центры обслуживания населения (далее - Центры).
В целях обеспечения доступности государственных услуг, жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 23-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», стандарта государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981, Правил использования спортивных сооружений, утвержденных приказом Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 14 апреля 2011 года № 02-02-18/59, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6953.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является присвоение (первой, второй, третьей) категории спортивному сооружению, указанной в типовой форме паспорта согласно приложению 1 к настоящему регламенту на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее – получатели).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Информация о месте нахождения и графике работы Центра, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги, указана в приложении 2 к настоящему регламенту.
Местным исполнительным органом государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов по адресу: Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, ул. Карла Либкнехта, 19.
В Центре государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному Центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.

6. Алушы мемлекеттік қызмет алу тәртібі, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты жергілікті атқарушы органның www.sport.gov.kz веб-сайтынан немесе 8 7232 250668, 8 7232 252996 телефондары, Орталықтың стенділерінен ала алады, сондай-ақ осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген телефондар арқылы берілуі мүмкін.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап 7 жұмыс күнінен аспайды (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жол берілетін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда ұсынады);
2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Жергілікті атқарушы органның мемлекеттік қызмет көрсетуден Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес бас тартуы үшін негіздемелер тізбесі:
1) осы регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса.
Алушының осы регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін тапсырмауы, Орталықтың құжаттарды қабылдаудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде Орталықтың қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, алушыға құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде не болмаса мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде беріледі.
9. Алушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылдаған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі:
1) алушы Орталыққа өтініш және құжаттар береді;
2) Орталықтың инспекторы құжаттарды қабылдайды, тіркейді және жергілікті атқарушы органға жолдайды.
Орталықтан құжаттар пакетін жергілікті атқарушы органға жіберу мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың жылжуын бақылауға мүмкіндік беретін штрих-код сканерінің көмегімен тіркеледі;
3) жергілікті атқарушы органның маманы құжаттарды Орталықтың ақпарат жүйесінде тіркейді (жергілікті атқарушы органда жеке ақпарат жүйесі болмаған жағдайда), келіп түскен құжаттарды тіркейді және жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға береді;

6. Информацию о порядке получения государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги получатель может получить на веб-сайте местного исполнительного органа: www.sport.gov.kz или по телефонам: 8 7232 250668, 8 7232 252996, на стендах Центра, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в Центр не превышают 7 рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя в день обращения - не более 20 минут.
8. Перечень оснований для отказа получателю в предоставлении государственной услуги местным исполнительным органом:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в представленных документах.
Основанием для отказа в приеме документов Центром является непредставление получателем документов, указанных в пункте 12 настоящего регламента.
При отказе в приеме документов инспектором Центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя о получении государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление и документы в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, регистрирует и передает в местный исполнительный орган.
Отправка пакета документов из Центра в местный исполнительный орган фиксируется при помощи сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) специалист местного исполнительного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в местном исполнительном органе собственной информационной системы), проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа;

4) қарағаннан кейін жергілікті атқарушы органның басшысы жауапты орындаушыны белгілейді;
5) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді және құжаттарды спорт ғимараттарына санаттар беру бойынша жергілікті атқарушы органның комиссиясына (бұдан әрі – комиссия) қарауға береді;
6) комиссия ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады және хаттамамен ресімделетін спорт ғимараттарына санаттар беру не санаттар беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
7) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы спорт ғимаратының паспортын тіркейді, спорт ғимаратына санат беру туралы бұйрықтың жобасын, хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды. Жергілікті атқарушы органның басшысына келісуі және қол қоюы үшін бұйрықтың жобасын, спорт ғимаратының паспортын, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді;
8) жергілікті атқарушы органның басшысы спорт ғимаратына санат беру туралы бұйрыққа, хабарламаға, спорт ғимаратының паспортына не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
9) жергілікті атқарушы органның маманы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталықтың ақпарат жүйесінде тіркей отырып (жергілікті атқарушы органда жеке ақпарат жүйесі болмаған жағдайда) Орталыққа жолдайды;
10) Орталықтың инспекторы алған құжаттардың сапасын тексереді және алушыға хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Жергілікті атқарушы органнан дайын мемлекеттік қызмет нәтижесін қабылдаған кезде, Орталыққа түскен құжаттарды штрих-код сканердің көмегімен тіркейді.
10. Әр кезеңде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз санын бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл жасасу) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.

4) после рассмотрения руководитель местного исполнительного органа определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель местного исполнительного органа проверяет полноту документов и передает документы на рассмотрение комиссии местного исполнительного органа по присвоению категории спортивному сооружению (далее – комиссия);
6) комиссия осуществляет рассмотрение представленных документов и принимает решение о присвоении категории или об отказе в присвоении категории спортивному сооружению, которое оформляется протоколом;
7) ответственный исполнитель местного исполнительного органа регистрирует паспорт спортивного сооружения, готовит проект приказа о присвоении категории спортивному сооружению, уведомление или мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги. Передает руководителю местного исполнительного органа на согласование и на подпись проект приказа, паспорт спортивного сооружения, уведомление или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
8) руководитель местного исполнительного органа подписывает приказ о присвоении категории спортивному сооружению, уведомление, паспорт спортивного сооружения либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
9) специалист местного исполнительного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в местном исполнительном органе собственной информационной системы);
10) инспектор Центра проверяет качество полученных документов и выдает получателю уведомление или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
При приеме готового результата государственной услуги от местного исполнительного органа, Центр фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрих-кода.
10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. При сдаче всех необходимых документов, для получения государственной услуги, получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.

12. Алушы мемлекеттік қызмет алу үшін Орталыққа мынадай құжаттарды ұсынады:
1) спорт ғимаратына санат беру туралы еркін нысандағы өтініш;
2) спорт ғимараты паспортының толтырылған үлгілік нысаны;
3) спорт ғимаратының пайдалануға беріктігі, құрылыс конструкцияларының орнықтылығы және қауіпсіздіктің қажетті дәрежесін қамтамасыз ету бөлігінде техникалық тексеру актісінің көшірмесі.
Құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері салыстыру үшін ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары алушыға қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мына құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ) - белгілі сатыдағы мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері:
1) Орталықтың инспекторы (ҚФБ 1);
2) жергілікті атқарушы органның маманы (ҚФБ 2);
3) жергілікті атқарушы органның басшысы (ҚФБ 3);
4) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы (ҚФБ 4);
5) комиссия (ҚФБ 5).
14. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (ресiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (ресiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 3 қосымшасында көрсетiлген.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламенттiң 4 қосымшасында көрсетiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Спорт ғимараттарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Спорт ғимараты паспортының үлгілік нысаны Спорт ғимаратының атауы
Бекітілді:
____________ санат
20__ жылғы __________
№ ____________ бұйрық
Паспорт тіркелді
_____________________________
(мемлекеттік органның
_____________________________
атауы)
____________________________
____________________________
(басшысының Т.А.Ә. және қолы)
1. Жалпы мәліметтер
1. Мекенжайы (облыс, қала, аудан, ауыл, көше, үй, телефонның
нөмірі) _________________________________________________
________________________________________________________
2. Осы ғимарат қарамағындағы ұйымның атауы _____________
3. Пайдалануға берген жылы мен айы ____________________
4. Теңгерімдік құны (млн. теңге) ______________________
5. Жер учаскесі (гектармен) ___________________________

12. Получатель для получения государственной услуги предоставляет в Центр следующие документы:
1) заявление о присвоении категории спортивному сооружению в произвольной форме;
2) заполненную типовую форму паспорта спортивного сооружения;
3) копию акта технического обследования спортивного сооружения в части эксплуатационной надежности, устойчивости строительных конструкций и обеспечения необходимой степени безопасности.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра (СФЕ 1);
2) специалист местного исполнительного органа (СФЕ 2);
3) руководитель местного исполнительного органа (СФЕ 3);
4) ответственный исполнитель местного исполнительного органа (СФЕ 4);
5) комиссия (СФЕ 5).
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным сооружениям»
Типовая форма паспорта спортивного сооружения.
Наименование спортивного сооружения
Утверждена:
категория
____________________________
приказ №
____________________________
от ______________ 20 ____ года
Паспорт зарегистрирован
___________________________
_____________________________
(наименование государственного органа)
___________________________
____________________________
(Ф.И.О. и подпись руководителя)
1. Общие сведения
1. Адрес (область, город, район, село, улица, дом, номер
телефона) _________________________________________________
2. Организация, в ведении которой находится данное сооружение
___________________________________________________________
3. Год и месяц ввода в эксплуатацию _________________
4. Балансовая стоимость (млн. тенге) ________________
5. Земельный участок (в га) _________________________

6. Арнайы салынған немесе бейімделген ғимарат __________
7. Жылумен жабдықтау (жергілікті, орталық) _____________
8. Сумен жабдықтау (қалалық желі, артезиан құдықтары, табиғи
сулардың ілгектері) ___________________________________________
9. Кәріз желісі (қалалық, қазылған, тазарту ғимараттарының
болуы) ________________________________________________________
10. Желдеткіш (жасанды, тартылмалы, ағылмалы,
ағылмалы-тартылмалы) __________________________________________
11. Электрмен жабдықтау (меншік көзі, орталықтандырылған)
_______________________________________________________________
12. Телефондандыру (нөмірлердің саны) ___________________
13. Аумақты қоршау (бетон, металл, ағаш) ________________
14. Қосымша инженерлік-техникалық қызметтер мен қондырғылар
(мұздатқыш қондырғылар, мачталық жарық беру, автоматтандырылған
қызметі) ______________________________________________________
2. Негізгі ғимараттар мен үй-жайлар
№ р/с
Атауы және мақсаты
Саны
Көлемі
Ұзындығы
Ені
Биіктігі
Қабаттылығы, радиусы
кестенің жалғасы:
Біржолғы өткізу қабілетті
Жарықтығы
Төсенім
Дренаж
Электрондық табло, электрондық сағат

6. Сооружение специально построенное или приспособленное
___________________________________________________________
7. Теплоснабжение (местное, централизованное) _______
8. Водоснабжение (городская сеть, артезианские колодцы,
скважины из-под естественных водоемов) ____________________
9. Канализационная сеть (городская, выгребная, наличие
очистных сооружений) ______________________________________
10. Вентиляция (естественная, вытяжная, приточная,
приточно-вытяжная) ________________________________________
11. Электроснабжение (собственный источник, централизованное)
___________________________________________________________
12. Телефонизация (количество номеров) _______________
13. Ограждение территории (бетон, металл, дерево)
____________________________________________________________
14. Дополнительные инженерно-технические службы и устройства
(холодильные установки, мачтовые освещение, автоматическая служба)
______________________________
2. Основные сооружения и помещения
№ п/п
Наименование и назначение
Количество
Размеры
Длина
Ширина
Высота
Этажность,
радиус
продолжение таблицы:
Единовременная
пропускная
способность
Освещенность
Покрытие
Дренаж
Электронное
табло,
электронные
часы

3. Спорт ғимаратының санитарлық-гигиеналық және өртке қарсы
нормалар мен талаптарға сәйкестігі туралы берілген қорытындылардың
нөмірлері мен берілген күні.
4. Бар спорт жабдықтары мен құрал-саймандарының болуы туралы
ақпарат (еркін нысанда жасалады).
5. Спорт ғимаратының мүмкіндігі шектеулі адамдардың келуіне
қолжетімді екендігі туралы ақпарат (еркін нысанда жасалады).
6. Толықтырулар мен ескертулер.
Паспортты жасағандар:
Спорт ғимараты қарамағындағы ұйымның басшысы _____________
өкілі
Мемлекеттік органның маманы _________________
Толтыру күні 20___ жылғы __________
«Спорт ғимараттарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
Орталықтарының мекенжайлары және байланыс деректері
р/н
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а-үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2
Өскемен қалалық № 1 бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
3
Өскемен қалалық № 2 бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
5
Зайсан аудандық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелді көшесі, 52 а-үй
8 (72340) 2-67-81
6
Зырян аудандық бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Стаханов көшесі, 39-үй
8 (72335) 6-02-39
7
Катонқарағай аудандық бөлімі
Катонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылай хан көшесі, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
8
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
9
Риддер қалалық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
10
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесі, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
11
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
12
Шемонаиха аудандық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3 ш/а, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
13
Семей қалалық № 1 бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14
Семей қалалық № 2 бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161 А-үй
8 (7222) 52-69-29
15
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
16
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
17
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2 А-үй
8 (72236) 9-06-30
18
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25-үй

3. Номера и даты выдачи заключений о соответствии спортивного
сооружения санитарно-гигиеническим и противопожарным нормам и
требованиям.
4. Информация об имеющемся спортивном оборудовании и инвентаре
(составляется в произвольной форме).
5. Информация о доступности спортивного сооружения для
посещения лицам с ограниченными возможностями (составляется в
произвольной форме).
6. Дополнения и замечания.
Паспорт составили:
руководитель организации, в ведении которой находится
спортивное сооружение _____________________________
представитель
специалист государственного органа _________________
Дата заполнения __________ 20 ___ года
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным сооружениям»
Адреса и контактные данные Центров
Восточно-Казахстанской области
п/п
Наименование
центров
(филиалы,
отделы)
Адрес
месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
1
Филиал РГП
«ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского, 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2
Усть-Каменогорский
городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск,
проспект Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3
Усть-Каменогорский
городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4
Глубоковский
районный отдел
Глубоковский район,
п. Глубокое,
ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
5
Зайсанский
районный отдел
Зайсанский район,
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
6
Зыряновский
районный отдел
Зыряновский район,
г. Зыряновск,
ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
7
Катон-Карагайский
районный отдел
Катон-Карагайский
район,
с. Улкен–Нарын,
ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
8
Курчумский
районный отдел
Курчумский район,
с. Курчум,
ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
9
Риддерский
городской отдел
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
10
Тарбагатайский
районный отдел
Тарбагатайский район,
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
11
Уланский районный
отдел
Уланский район,
п. Молодежный, дом 9
8 (72338) 2-78-96
12
Шемонаихинский
районный отдел
Шемонаихинский район,
г. Шемонаиха, 3 мкр., 12
8 (72332) 3-41-00
13
Семейский
городской отдел № 1
г. Семей,
408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14
Семейский
городской отдел № 2
г. Семей,
ул. Найманбаева, 161 А
8 (7222) 52-69-29
15
Абайский районный
отдел
Абайский район,
с. Карауыл, ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
16
Аягозский
городской отдел
Аягозский район,
г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
17
Бескарагайский
районный отдел
Бескарагайский район,
с. Бескарагай,
ул. Пушкина, 2 А
8 (72236) 9-06-30
18
Бородулихинский
районный отдел
Бородулихинский
район, с. Бородулиха, ул. Молодежная, 25

8 (72351) 2-20-48
19
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98 -үй
8 (72347) 6-54-00
20
Курчатов қалалық бөлімі
Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
21
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
22
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылай хан көшесі, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
«Спорт ғимараттарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
1-кесте. Әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi
мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы Әкімшілік іс-әрекеттердің (ресімдердің) уәкілеттілігі мен өзара
іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 1
Орталықтың инспекторы
ҚФБ 2
Жергілікті атқарушы органның маманы
ҚФБ 3
Жергілікті атқарушы органның басшысы
ҚФБ 4
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) және олардың сипаттамасының атауы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу және осы құжаттарды одан әрі жергілікті атқарушы органға беру
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды тіркеу. Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға беру
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысын белгілеу
Құжаттардың толықтығын тексеру және құжаттарды комиссия қарауына беру
4
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдастыру- өкімдік шешімдер)
Журналға белгілеу
Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына беру
Бұрыштама қою
Құжаттарды комиссия қарауына беру
5
Орындау мерзімі
20 минут ішінде
20 минут ішінде
20 минут ішінде
1 сағат
Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап 7 жұмыс күнінен аспайды (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жол берілетін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда ұсынады)
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 5
Комиссия
ҚФБ 4
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
Жергілікті атқарушы органның басшысы
ҚФБ 2
Жергілікті атқарушы органның маманы
ҚФБ 1
Орталықтың инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операция ның) және олардың сипаттамасының атауы
Спорт ғимаратына санат беру туралы шешім қабылдау. Хаттама ресімдеу
Спорт ғимаратына санат беру туралы бұйрықтың, бұйрықтан үзінді көшірменің жобасын дайындау
Спорт ғимаратына санат беру туралы бұйрыққа, бұйрықтан үзінді көшірмесіне қол қою
Спорт ғимаратына санат беру туралы бұйрықты, бұйрықтан үзінді көшірмені тіркеу. Орталыққа бұйрықтан үзінді көшірмесін беру
Алушыға спорт ғимаратына санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін беру
4
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешімдер)
Комиссия хаттамасы
Бұйрықтан үзінді көшірменің немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Қолы
Журналға белгілеу
Журналға белгілеу
5
Орындау мерзімі
Құжаттар тапсырылған күннен бастап 4 күнтізбелік күн ішінде
1 күн
20 минут ішінде
20 минут ішінде
20 минут ішінде
Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап 7 жұмыс күнінен аспайды (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жол берілетін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда ұсынады
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Орталықтың инспекторы
Жергілікті атқарушы органның маманы
1-ші іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау, тіркеу және осы құжаттарды одан әрі жергілікті атқарушы органға беру
2-ші іс-әрекет
Құжаттарды тіркеу. Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға беру
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
3-ші іс-әрекет
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысын анықтау
4-ші іс-әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру және құжаттарды комиссияның қарауына беру
Комиссия
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
5-ші іс-әрекет
Спорт ғимаратына санат беру туралы шешім қабылдау. Хаттама ресімдеу
6-шы іс-әрекет
Спорт ғимаратына санат беру туралы бұйрықтың жобасын, бұйрықтан үзінді көшірмесін дайындау
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның маманы
7-ші іс-әрекет
Спорт ғимаратына санат беру туралы бұйрыққа, бұйрықтан үзінді көшірмесіне қол қою
8-ші іс-әрекет
Спорт ғимаратына санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін тіркеу. Бұйрықтан үзінді көшірмесін Орталыққа беру
Орталықтың инспекторы
9-шы іс-әрекет
Алушыға спорт ғимаратына санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін беру
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Балама үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Орталықтың инспекторы
Жергілікті атқарушы органның маманы
1-ші іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау және тіркеу, одан әрі ол құжаттарды жергілікті атқарушы органға беру
2-ші іс-әрекет
Құжаттарды тіркеу. Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға беру
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
3-ші іс-әрекет
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысын анықтау
4-ші іс-әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру және құжаттарды комиссияның қарауына беру
Комиссия
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
5-ші іс-әрекет
Спорт ғимаратына санат беру туралы шешім қабылдау. Хаттама ресімдеу
6-шы іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның маманы
7-ші іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
8-ші іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және оны Орталыққа беру
Орталықтың инспекторы
9-шы іс-әрекет
Алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
«Спорт ғимараттарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi
әкiмшiлiкiс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ
арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 339 қаулысымен бекітілген
«Cпорт шеберлігiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi
cпорттық санаттар мен разрядтарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті

8 (72351) 2-20-48
19
Жарминский
районный отдел
Жарминский район,
с. Калбатау, ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
20
Курчатовский
районный отдел
г. Курчатов,
ул. Абая,12
8 (72251) 2-21-66
21
Кокпектинский
районный отдел
Кокпектинский район,
с. Кокпекты,
ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
22
Урджарский
районный отдел
Урджарский район,
с. Урджар,
ул. Абылайхана, 116
8 (72230) 2-19-85
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным сооружениям»
Таблица 1. Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Инспектор Центра
СФЕ 2
Специалист местного  исполнительного органа
СФЕ 3
Руководитель местного исполнительного органа
СФЕ 4
Ответственный исполнитель местного  исполнительного органа
СФЕ 5
Комиссия
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов для оказания государственной услуги и  дальнейшая  передача этих документов в местный исполнительный орган
Регистрация документов. Передача документов на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа
Определение ответственного исполнителя местного исполнительного органа
Проверка полноты документов и передача документов на рассмотрение комиссии
Принятие решения о присвоении  спортивному сооружению категории.  Оформление протокола
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Отметка  в журнале
Передача документов руководителю местного исполнительного органа
Резолюция
Передача документов на рассмотрение комиссии
Протокол комиссии
5
Сроки исполнения
В течение 20 минут
В течение 20 минут
В течение 20 минут
1 час
В течение 4 рабочих дней со дня предоставления документов
Сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в Центр не превышают 7 рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги)
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
СФЕ 4
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
СФЕ 3
Руководитель местного исполнительного органа
СФЕ 2
Специалист местного исполнительного органа
СФЕ 1
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подготовка проекта приказа, выписки из приказа о присвоении спортивному сооружению категории
Подписание приказа, выписки из приказа о присвоении спортивному сооружению категории
Регистрация приказа, выписки из приказа о присвоении спортивному сооружению категории. Передача выписки из приказа в Центр
Выдача выписки из приказа о присвоении спортивному сооружению категории получателю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Проект выписки приказа или мотивированного ответа об отказе в  предоставлении государственной услуги
Подпись
Отметка в журнале
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
В течение 20 минут
В течение 20 минут
В течение 20 минут
Сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в Центр не превышают 7 рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги)
6
Номер следующего действия
7
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Специалист местного исполнительного органа
Действие 1
Прием и регистрация документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов в местный исполнительный орган
Действие 2
Регистрация документов. Передача документов на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 3
Определение ответственного исполнителя местного исполнительного органа
Действие 4
Проверка полноты документов и передача документов на рассмотрение комиссии
Комиссия
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 5
Принятие решения о присвоении категории спортивному сооружению. Оформление протокола
Действие 6
Подготовка проекта приказа, выписки из приказа о присвоении категории спортивному сооружению
Руководитель местного исполнительного органа
Специалист местного исполнительного органа
Действие 7
Подписание приказа, выписки из приказа о присвоении спортивному сооружению категории
Действие 8
Регистрация приказа, выписки из приказа о присвоении категории спортивному сооружению. Передача выписки из приказа в Центр
Инспектор Центра
Действие 9
Выдача выписки приказа о присвоении спортивному сооружению категории получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Специалист местного исполнительного органа
Действие 1
Прием и регистрация документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов в местный исполнительный орган
Действие 2
Регистрация документов. Передача документов на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 3
Определение ответственного исполнителя местного исполнительного органа
Действие 4
Проверка полноты документов и передача документов на рассмотрение  комиссии
Комиссия
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 5
Принятие решения об отказе в присвоении категории спортивному сооружению. Оформление протокола
Действие 6
Подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Руководитель местного исполнительного органа
Специалист местного исполнительного органа
Действие 7
Подписание мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие 8
Регистрация мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги и передача его в Центр
Инспектор Центра
Действие 9
Выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным сооружениям»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 339
Регламент государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера
спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего
уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории, судья по
спорту первой категории»

1. Жалпы ережелер
1. «Cпорт шеберлігiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық санаттар мен разрядтарын беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Шығыс Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталықтар) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабының, 23-1 бабы 1-тармағының 8) тармақшасының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысымен бекітілген «Cпорт шеберлігiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық санаттар мен разрядтарын беру» мемлекеттік қызмет стандартының, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 6864 нөмірімен тіркелген, Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесі, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесі, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 5306 нөмірімен тіркелген, спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесі негізінде көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан көшірме не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі - алушылар) спорттық разрядтары мен біліктіліктерін ресми тану мақсатында көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» (далее – государственная услуга) оказывается управлением туризма, физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области (далее - местный исполнительный орган) через центры обслуживания населения (далее - Центры).
В целях обеспечения доступности государственных услуг, жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 22-1, подпункта 8) пункта 1 статьи 23-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», стандарта государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981, Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6864, Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5306.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее – получатели).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш беретін Орталықтардың орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы орган, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Карл Либкнехт көшесі, 19 мекенжайы бойынша көрсетеді.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттар қабылдауды Орталықпен бекітілген кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырылады.
6. Алушы мемлекеттік қызмет алу тәртібі, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты жергілікті атқарушы органның www.sport.gov.kz веб-сайтынан немесе 8 7232 250668, 8 7232 252996 телефондары, Орталықтардың стенділерінен ала алады, сондай-ақ осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген телефондар бойынша берілуі мүмкін.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Жергілікті атқарушы органның мемлекеттік қызмет көрсетуден Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес бас тартуы үшін негіздемелер тізбесі:
1) алушы осы регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесін ұсынбаса;
2) ұсынылған құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттары тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзімде ұсынылса.
Алушының осы регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін тапсырмауы, Орталықтың құжаттарды қабылдаудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде Орталықтың қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, алушыға құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде не болмаса мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде беріледі.

2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Информация о месте нахождения и графике работы Центров, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги, указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
Местным исполнительным органом государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов по адресу: Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, ул. Карла Либкнехта, 19.
В Центре государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному Центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
6. Информацию о порядке получения государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги получатель может получить на веб-сайте местного исполнительного органа: www.sport.gov.kz или по телефонам: 8 7232 250668, 8 7232 252996, на стендах Центров, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
8. Перечень оснований для отказа в предоставлении государственной услуги местным исполнительным органом в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) непредставление получателем полного перечня документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в представленных документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Основанием для отказа в приеме документов Центром является непредставление получателем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего регламента.
При отказе в приеме документов инспектором Центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты предоставления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.

9. Алушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылдаған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі:
1) алушы Орталыққа өтініш және құжаттар береді;
2) Орталықтың инспекторы құжаттарды қабылдайды, тіркейді және жергілікті атқарушы органға жолдайды.
Орталықтан құжаттар пакетін жергілікті атқарушы органға жіберу мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың жылжуын бақылауға мүмкіндік беретін штрих-код сканерінің көмегімен тіркеледі;
3) жергілікті атқарушы органның маманы Орталықтың ақпарат жүйесінде тіркейді (жергілікті атқарушы органда жеке ақпарат жүйесі болмаған жағдайда), келіп түскен құжаттарды тіркейді және жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға береді;
4) қарағаннан кейін жергілікті атқарушы органның басшысы жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысын белгілейді;
5) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді және құжаттарды спорт шеберлігіне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру бойынша жергілікті атқарушы органның комиссиясына (бұдан әрі – комиссия) қарауға береді;
6) комиссия ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады және хаттамамен ресімделетін спорттық разряд немесе санат беру не спорттық разряд немесе санат беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
7) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың жобасын, бұйрықтан үзінді не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды. Жергілікті атқарушы органның басшысына келісуге және қол қоюға бұйрықтың жобасын, бұйрықтан үзінді береді;
8) жергілікті атқарушы органның басшысы спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрыққа, бұйрықтан үзіндіге не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауапқа қол қояды;
9) жергілікті атқарушы органның маманы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталықтың ақпарат жүйесінде тіркей отырып (жергілікті атқарушы органда жеке ақпарат жүйесі болмаған жағдайда) Орталыққа жолдайды.
Жергілікті атқарушы органнан дайын мемлекеттік қызмет нәтижесін қабылдаған кезде, Орталыққа түскен құжаттарды штрих-код сканердің көмегімен тіркейді;

9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя о получении государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление и документы в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, регистрирует и направляет в местный исполнительный орган.
Отправка пакета документов из Центра в местный исполнительный орган фиксируется при помощи сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) специалист местного исполнительного органа фиксирует документы в информационной системе Центра (в случае отсутствия в местном исполнительном органе собственной информационной системы), проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа;
4) после рассмотрения руководитель местного исполнительного органа определяет ответственного исполнителя местного исполнительного органа;
5) ответственный исполнитель местного исполнительного органа проверяет полноту документов и передает документы на рассмотрение комиссии местного исполнительного органа по присвоению спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории (далее – комиссия);
6) комиссия осуществляет рассмотрение представленных документов и принимает решение о присвоении либо об отказе в присвоении спортивного разряда или категории, которое оформляется протоколом;
7) ответственный исполнитель местного исполнительного органа готовит проект приказа о присвоении спортивного разряда или категории, выписку из приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги. Передает руководителю местного исполнительного органа на согласование и на подпись проект приказа, выписку из приказа;
8) руководитель местного исполнительного органа подписывает приказ о присвоении спортивного разряда или категории, выписку из приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
9) специалист местного исполнительного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в местном исполнительном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата государственной услуги от местного исполнительного органа, Центр фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрих-кода;

10) Орталықтың инспекторы қағаз тасығышта 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап береді.
10. Әр кезеңде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл жасасу) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
12. Алушы мемлекеттік қызмет алу үшін Орталыққа мынадай құжаттарды ұсынады:
1) «Спорт шеберлігіне кандидат» спорттық атағын, «1 разрядтағы спортшы» спорттық разрядын беру (және/немесе растау) бойынша:
осы регламентке 2 қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы ұсыным;
жарыстың атауы, оны өткізу мерзімі мен орны көрсетілген, жарыстың бас төрешісі мен бас хатшысы қол қойған жарыс хаттамасынан үзінді;
осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
осы регламентке 3 қосымшаға сәйкес жарыстың бас төрешісі, бас хатшысы қол қойған бокс, күрес түрлері мен басқа да жекпе-жектердің нәтижелері туралы анықтама;
2) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) бойынша:
осы регламентке 4 қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
бұдан бұрынғы біліктілік санатын беру туралы куәліктің көшірмесі;
осы регламентке 5 қосымшаға сәйкес белгіленген нысанда жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды дайындауы туралы анықтама («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» біліктілік санатын беруді қоспағанда).
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат;
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санаттарын беру осы регламентке 6-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады;

10) инспектор Центра выдает получателю выписку из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
12. Получатель для получения государственной услуги предоставляет в Центр следующие документы:
1) по присвоению (и/или подтверждению) спортивного звания «Кандидат в мастера спорта», спортивного разряда «Спортсмен 1 разряда»:
представление установленной формы согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
выписку из протокола соревнования, с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта;
справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований, согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
2) по присвоению (и/или подтверждению) категорий «Тренер высшего уровня квалификации первой категории», «Тренер среднего уровня квалификации первой категории», «Тренер высшего уровня квалификации без категории» и «Тренер среднего уровня квалификации без категории»:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему регламенту;
копии документов об образовании, повышении квалификации;
копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории;
справку установленной формы о подготовке спортсменов тренером - преподавателем согласно приложению 5 к настоящему регламенту (за исключением присвоения категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»).
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категорий «Тренер высшего уровня квалификации первой категории», «Тренер среднего уровня квалификации первой категории», «Тренер высшего уровня квалификации без категории» и «Тренер среднего уровня квалификации без категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 6 к настоящему регламенту;

3) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты әдіскер» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты әдіскер» санаттарын беру (және/немесе растау) бойынша:
осы регламентке 4 қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы-жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат;
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты әдіскер» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты әдіскер» санаттарын беру осы регламентке 6-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады;
4) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) бойынша:
осы регламентке 4 қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
спорт түрінен республикалық федерацияның спортшының соңғы 2 жылдағы жетістіктері көрсетілген, санат беру туралы мөрмен расталған қолдаухаты;
бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы-жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат;
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру осы регламентке 6 қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлері лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады;
5) «Бірінші санатты спорт төрешісі» төреші санатын беру бойынша:
Қазақстан Республикасының спорттық жіктегішінің талаптарына сәйкес төрешілік практика курсынан өткенін растайтын құжат.
Құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері салыстыру үшін ұсынылады, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.

3) по присвоению (и/или подтверждению) категорий «Методист высшего уровня квалификации первой категории» и «Методист среднего уровня квалификации первой категории»:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему регламенту;
копии документов об образовании, о повышении квалификации;
копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации первой категории» и «Методист среднего уровня квалификации первой категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 6 к настоящему регламенту;
4) по присвоению (и/или подтверждению) категории «Инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории»:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему регламенту;
копии документов об образовании, о повышении квалификации;
копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
заверенное печатью ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории, с указанием достижений спортсмена за последние 2 года;
копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категории «Инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 6 к настоящему регламенту;
5) по присвоению судейской категории «Судья по спорту первой категории»:
документ, подтверждающий прохождение курса судейской практики в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центра в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.

13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мына құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) - белгілі сатыдағы мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) Орталықтың инспекторы (ҚФБ 1);
2) жергілікті атқарушы органның маманы (ҚФБ 2);
3) жергілікті атқарушы органның басшысы (ҚФБ 3);
4) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы (ҚФБ 4);
5) комиссия (ҚФБ 5).
14. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 7 қосымшасында көрсетiлген.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн сызба осы регламенттiң 8 қосымшасында көрсетiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Cпорт шеберлігiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi
санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер,
бірiншi санатты спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталықтарының
мекенжайлары мен байланыс деректері
р/с
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а-үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2
Өскемен қалалық № 1 бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
3
Өскемен қалалық № 2 бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
5
Зайсан аудандық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелді көшесі, 52 а-үй
8 (72340) 2-67-81
6
Зырян аудандық бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Стаханов көшесі, 39-үй
8 (72335) 6-02-39
7
Катонқарағай аудандық бөлімі
Катонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылай хан көшесі, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
8
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77-үй

13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) инспектор Центра (СФЕ 1);
2) специалист местного исполнительного органа (СФЕ 2);
3) руководитель местного исполнительного органа (СФЕ 3);
4) ответственный исполнитель местного исполнительного органа (СФЕ 4);
5) комиссия (СФЕ 5).
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 7 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 8 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер
высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор - спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Адреса и контактные данные Центров обслуживания населения
Восточно-Казахстанской области
п/п
Наименование
центров (филиалы,
отделы)
Адрес
месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
1
Филиал РГП «ЦОН по
Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского, 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2
Усть-Каменогорский
городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск,
проспект Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3
Усть-Каменогорский
городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4
Глубоковский
районный отдел
Глубоковский район,
п. Глубокое,
ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
5
Зайсанский
районный отдел
Зайсанский район,
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
6
Зыряновский
районный отдел
Зыряновский район,
г. Зыряновск,
ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
7
Катон-Карагайский
районный отдел
Катон-Карагайский
район,
с. Улкен–Нарын,
ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
8
Курчумский
районный отдел
Курчумский район,
с. Курчум,
ул. Б. Момышулы, 77

8 (72339) 2-13-10
9
Риддер қалалық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
10
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесі, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
11
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
12
Шемонаиха аудандық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3 ш/а, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
13
Семей қалалық № 1 бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14
Семей қалалық № 2 бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161 А-үй
8 (7222) 52-69-29
15
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
16
Аягөз аудандық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
17
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2 А-үй
8 (72236) 9-06-30
18
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25-үй
8 (72351) 2-20-48
19
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98 -үй
8 (72347) 6-54-00
20
Курчатов қалалық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
21
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
22
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылай хан көшесі, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
«Cпорт шеберлігiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi
санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер,
бірiншi санатты спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Нысан
ҰСЫНЫМ
Атағы
Түрлі түсті сурет
(2 дана) 3,5 х 4,5
Спорт түрі
Тегі, аты, әкесінің аты
(мемлекеттік және орыс
тілдерінде толтырылады)
Туған күні
Ұсынып отырған өңір
(облыс, қала)
Ведомство
Спорт мектебі
Оқу, жұмыс орны
Білімі
Дене шынықтыру білімі
Спортпен шұғылдану өтілі
Үйінің мекенжайы
Алдыңғы атағы
Атақ берілген немесе
расталған күні
Спортшыны даярлаған
жаттықтырушының Т.А.Ә.
Жаттықтырушылық санаты
Бастапқы дене шынықтыру
ұйымы
Басшы ________
МО
Күні 20__ жыл «__» _________
Дене шынықтыру
және спорт
басқармасы (облыс,
қала)
Басшы ______
МО
Күні 20__ жыл «__» ________
Осы спорт түрінен
Қазақстан
Республикасының
федерациясы
Басшы ________
МО
Күні 20__жыл «__» _______
Комиссияның қарауына келіп түскен күні: 20___ жыл «___» ___________
Негізгі көрсеткіштер (нормативтер)
Орындаған күні (күні, айы, жылы)
Жарыстардың атауы
Жарыс дәрежесі, санаты
Көрсеткен нәтижесі
Төреші лауазымы
Төрешінің Т.А.Ә.
Қала (ел)
Төрешілік санаты
Бас төреші
Бас хатшы
Аға төреші
Атақ беру туралы белгі
Жауапты тұлға (Т.А.Ә.)
Лауазымы
Бас тартудың себебі және тәртіп бұзушылық туралы белгі
Жіберілген күні 20__ жыл «___» ___________
«Cпорт шеберлігiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер,
бірiншi санатты спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Нысан
Нәтижелер туралы анықтама
_____________________________________________________ берілді
Т.А.Ә.
_____________________________________________________ қаласы
Жарыстың өткен мерзімі және орны __________________________
Салмақ санаты ___________________________________ кг дейін.
Алған орны ________________________________________________
Аталған салмақ санатында қатысқан спортшылардың саны ______
___________________________________________________________
Р/с №
Спортшының Т.А.Ә.
Облысы (қаласы)
Спорттық атағы
Нәтижесі
Жарыстардың бас төрешісі ____________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас хатшысы ________________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас төрешісінің қолы өткізуші ұйымның мөрімен расталады
_____________________________________________________________
(Жаттықтырушылар, әдіскерлер, нұсқаушылардың біліктілік санаттарын
беру ережелерімен таныстым)
20__ жылғы «___» ________________
«Cпорт шеберлігiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi
санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Нысан
Біліктілік комиссиясының төрағасы ____________________________
______________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе
жергілікті атқарушы органның атауы)
Өтініш
______________________________________________________________
(спорт түрі)
Мен, _________________________________________________________
Туған жылы ___________________________________________________
Біліктілік санаты ____________________________________________
Спорттық атағы _________________, құрметті ___________________
атағы ________________________________________________________
Жұмыс орны, атқаратын қызметі ________________________________
Жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтілі __________________________
Үйінің мекенжайы: ____________________________________________
Маған ___________________________________________________ беру
туралы мәселені қарауыңызды сұраймын.
Біліктілік санатын беру үшін мына жұмыс нәтижелерін негіз ретінде
санаймын: ____________________________________________________
20___ ж. «___» ______________
_____________________________
(жеке қолы)
«Cпорт шеберлігiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi спорттық разрядтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 5 қосымша
Нысан
Жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды даярлауы туралы анықтама
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Р/с№
Дайындаған спортшының тегі, аты
Туған жылы
Спортшымен жұмыс істеген өтілі
Растаушы құжат
Спорттық нәтижесі
Қайда тіркелген (берілген)
Растаушы құжат
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Басшының қолы
М.О. _______ ж. «____» ________________
Облыстық спорт басқармасы бастығының қолы
М.О. ______ ж. «_____» ________________
«Cпорт шеберлігіне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 6 қосымша
Дене шынықтыру және спорт ұйымдары қызметкерлерінің
лауазымдарына арналған біліктілік талаптары

8 (72339) 2-13-10
9
Риддерский
городской отдел
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
10
Тарбагатайский
районный отдел
Тарбагатайский
район, с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
11
Уланский районный
отдел
Уланский район,
п. Молодежный, дом 9
8 (72338) 2-78-96
12
Шемонаихинский
районный отдел
Шемонаихинский
район, г. Шемонаиха,
3 мкр., 12
8 (72332) 3-41-00
13
Семейский
городской отдел № 1
г. Семей,
408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14
Семейский
городской отдел № 2
г. Семей,
ул. Найманбаева, 161 А
8 (7222) 52-69-29
15
Абайский районный
отдел
Абайский район,
с. Карауыл,
ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
16
Аягозский
городской отдел
Аягозский район,
г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
17
Бескарагайский
районный отдел
Бескарагайский
район,
с. Бескарагай,
ул. Пушкина, 2 А
8 (72236) 9-06-30
18
Бородулихинский
районный отдел
Бородулихинский
район,
с. Бородулиха,
ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
19
Жарминский
районный отдел
Жарминский район,
с. Калбатау,
ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
20
Курчатовский
городской отдел
г. Курчатов,
ул. Абая,12
8 (72251) 2-21-66
21
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский район, с. Кокпекты,
ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
22
Урджарский
районный отдел
Урджарский район,
с. Урджар,
ул. Абылайхана, 116
8 (72230) 2-19-85
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер
высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
Звание
Цветное фото
(2 шт.)
3,5 х 4,5
Вид спорта
Фамилия, имя, отчество
(заполняется на
государственном
и русском языках)
Дата рождения
Представляющий регион (область, город)
Ведомство
Спортивная школа
Место учебы, работы
Образование
Физкультурное
образование
Стаж занятий спортом
Домашний адрес
Предыдущее звание
Дата присвоения или
подтверждения
Ф.И.О. тренера,
подготовившего
спортсмена
Тренерская категория
Первичная физкультурная
организация
Руководитель
______________________
МП
Дата «__» _____ 20 ___ год
Управление
физической
культуры и спорта
(область, город)
Руководитель
_______________
МП
Дата «_» __ 20_ г.
Федерация
Республики
Казахстан по
данному
виду спорта
Руководитель
_____________
МП
Дата «_» __ 20_ г.
Дата поступления на рассмотрение комиссии: «__» ______ 20 __ год
Основные показатели (нормативы)
Дата
выполнения
(число месяц, год)
Наименование
соревнований
Ранг, категория
соревнования
Показанный
результат
Должность
судьи
Ф.И.О. судьи
Город (страна)
Судейская
категория
Главный судья
Главный секретарь
Старший судья
Отметка о присвоении
Ответственное лицо
(Ф.И.О.)
Должность
Причина отказа и отметка о нарушениях
Дата отправки «___» ___________ 20 ___ год
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер
высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор - спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Форма
Справка о результатах
Выдано ________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Город _________________________________________________________
Сроки и место проведения соревнования _________________________
Весовая категория до ______________________________________ кг
Занял место ___________________________________________________
Количество спортсменов, принявших участие в данной весовой категории
_________________________________________________________
№ п/п
Ф.И.О.
спортсмена
Область
(город)
Спортивное
звание
Результат
Главный судья соревнований _______________________________
(Ф.И.О.)
Главный секретарь соревнований ___________________________
(Ф.И.О.)
Подпись главного судьи соревнования
заверяется печатью проводящей организации
_____________________________________________________________
(с Правилами присвоения квалификационных категорий тренерам,
методистам, инструкторам ознакомлен(а)
«_____» _____________ 20 __ года
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер
высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор - спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Форма
Председателю ________________________ квалификационной комиссии
___________________________________________________________________
(наименование ведомства или местного исполнительного органа
по физической культуре и спорту)
Заявление
______________________________________________
(вид спорта)
Я, _____________________________________________________________
Год рождения ___________________________________________________
Квалификационная категория _____________________________________
Спортивное звание _________________, почетное звание ___________
Место работы, занимаемая должность _____________________________
Стаж тренерско-преподавательской работы ________________________
Домашний адрес:_________________________________________________
Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне ________________________
Основанием для присвоения квалификационной категории считаю
следующие результаты работы: ___________________________________
«___» __________ 20 __ года
______________________
(личная подпись)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер
высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Форма
Справка
о подготовке спортсменов тренером-преподавателем
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
п/п
Фамилия, имя
подготовленного
спортсмена
Год
рождения
Стаж
работы
со
спортсменом
Подтверждающий
документ
Спортивный
результат
Куда
зачислен
(передан)
Подтверждающий
документ
____________________________________________________
____________________________________________________
Подпись руководителя
М.П. «____» __________ года
Подпись начальника
областного управления спорта
М.П. «____» __________ года
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер
высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор - спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Квалификационные требования для должностей
работников организаций физической культуры и спорта

1. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы.
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 5 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
Олимпиада, Параолимпиада, Сурдолимпиада ойындарына бiр қатысушыны дайындау;
Азия ойындарында, Азия Параолимпиадалық, Сурдолимпиадалық ойындарында спорт түрлерiнен немесе спорттың ойын түрлерiнен бағдарламада жеке, командалық нөмiрлерде 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарына, Дүниежүзiлiк универсиадаларға бiр қатысушыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарында, Азия жасөспiрiмдер параолимпиадалық ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 6-9-орын алған бiр спортшыны дайындау;
халықаралық кешендi жеткiншектер арасындағы ойындарда спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 6-9-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасында мүгедектер спорты түрiнен әлем немесе Азия чемпионаттарында 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына екi спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жасөспiрiмдер құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатқа немесе спорт колледжiне одан әрi жетілуі үшiн төрт спортшыны беру;
елдiң құрама командасының бас, мемлекеттiк, аға жаттықтырушысы ретiнде кемiнде бiр жыл жаттықтырушы-оқытушы ретiнде жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерiн, отандық және шетелдiк спорт түрін дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерi мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу үдерісін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормалары негiздерiн.
2. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы.
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерiн, отандық және шетелдiк спорт түрін дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерi мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормалары негiздерiн.

1. Тренер высшего уровня квалификации первой категории.
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Параолимпийских, Сурдолимпийских игр;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на Азиатских играх, Азиатских Параолимпийских, Сурдолимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии, Европы, Всемирных универсиад;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-9 места на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских параолимпийских играх в индивидуальных или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена занявшего 6-9 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить двух спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить трех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную юношескую команду республики;
передать четырех спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее одного года;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
2. Тренер высшего уровня квалификации без категории.
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

3. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы.
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
Олимпиада, Параолимпиада, Сурдолимпиада ойындарының бiр қатысушысын дайындау;
Азия ойындарында, Азия параолимпиадалық, сурдолимпиадалық ойындарында спорт түрлерiнен немесе ойын спорты түрлерiнен бағдарламада жеке, командалық нөмiрлерде 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарының, Дүниежүзiлiк универсиадалардың бiр қатысушысын дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарында, Азия жасөспiрiмдер параолимпиадалық ойындарда спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен бiр қатысушыны немесе жастар мен студенттердiң әлем чемпионатында 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
кешендi халықаралық жасөспiрiмдер ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 6-9-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионаттарында 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына екi спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жасөспiрiмдер құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатқа немесе спорт колледжiнде одан әрi жетілуі үшiн екi спортшыны беру;
елдiң құрама командасының бас, мемлекеттiк, аға жаттықтырушысы ретiнде кемiнде бiр жыл жаттықтырушылық-оқытушылық жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерiн, отандық және шетелдiк спорт түрін дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерi мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормалары негiздерiн.
4. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы.
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру) немесе орта (толық) жалпы бiлiм және «Қазақстан Республикасының спорт шеберiнен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерiн, отандық және шетелдiк спорт түрін дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерi мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормалары негiздерiн.

3. Тренер среднего уровня квалификации первой категории.
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Параолимпийских и Сурдолимпийских игр;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на Азиатских играх, Азиатских параолимпийских, сурдолимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии, Европы, Всемирных универсиад;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных игр инвалидов, Азиатских юношеских параолимпийских игр в индивидуальных или игровых видах спорта, или занявшего 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-9 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить двух спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить трех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную юношескую команду республики;
передать двух спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее одного года;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
4. Тренер среднего уровня квалификации без категории.
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное) или среднее (полное) общее образование и наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

5. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер.
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
жоғары оқу орындарындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 2 жыл ғылыми-оқытушылық жұмысы;
спорттан бiлiктiлiгі жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары спорт шеберлiгi мектептерiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс, жоғары және орта арнаулы оқу орындарындағы 2 жыл iшiндегi оқытушылық жұмыс;
республикалық және облыстық уәкiлеттi органдарындағы 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерiн, отандық және шетелдiк спорт түрін дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерi мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормалары негiздерiн.
6. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ әдiскер.
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру).
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерiн, отандық және шетелдiк спорт түрін дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерi мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, оқу сабақтарын өткізуде қауіпсіздік техникасын, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормалары негiздерiн.
7. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер.
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi;
дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 2 жыл ғылыми-оқытушылық жұмыс;
спорттан бiлiктiлiктiлігі орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары спорт шеберлiгi мектептерiндегi 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс;
дене шынықтыру және спорт саласындағы республикалық және облыстық уәкiлеттi органдарындағы 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерiн, отандық және шетелдiк спорт түрін дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерi мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, оқу сабақтарын өткізуде қауіпсіздік техникасын, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормалары негiздерiн.

5. Методист высшего уровня квалификации первой категории.
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в высших учебных заведениях не менее 2 лет;
стаж работы в должности методиста по спорту высшего уровня квалификации второй категории не менее 1 года;
организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства, преподавательская работа в высших и средних специальных учебных заведениях в течение 2 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах в течение 2 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
6. Методист высшего уровня квалификации без категории.
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное).
Знание:  Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
7. Методист среднего уровня квалификации первой категории.
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки не менее 2 лет;
стаж работы в должности методиста по спорту среднего уровня квалификации второй категории не менее 1 года;
организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства в течение 2 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах по физической культуре и спорту в течение 2 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

8. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ әдiскер.
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру) немесе орта (толық) жалпы бiлiм немесе «Қазақстан Республикасының спорт шеберiнен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерiн, отандық және шетелдiк спорт түрін дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерi мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормалары негiздерiн.
9. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты
нұсқаушы-спортшы.
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiм, соның iшiнде:
Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамында әлем чемпионаттарында 4-6-орын;
Азия чемпионаттарында 1-3-орын, Азия ойындары мен Еуропа чемпионаттарында 3-5-орын;
жастар арасындағы әлем чемпионаттарында 1-3-орын, олимпиадалық спорт түрлерiнен жастар арасындағы Азия чемпионаттарында 1-орын, олимпиадалық емес спорт түрлерiнен әлем чемпионаттарында 1-3-орын, олимпиадалық емес спорт түрлерiнен Азия чемпионаттарында 1-орын алу.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негіздерін, техника қауіпсіздігі ережесін мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негіздерін, оқу сабақтарын өткізу кезіндегі қауіпсіздік техникасын, спорт түрлерінен жарыстардың ережесін, допингке қарсы ережелерін.
«Cпорт шеберлігіне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 7 қосымша
1-кесте. Әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi
мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы. Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) уәкілеттілігі мен өзара іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеті
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 1
Орталықтың инспекторы
ҚФБ 2
Жергілікті атқарушы органның маманы
ҚФБ 3
Жергілікті атқарушы органның басшысы
ҚФБ 4
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) және олардың сипаттамасының атауы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу және осы құжаттарды одан әрі жергілікті атқарушы органға беру
Құжаттарды тіркеу. Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға беру
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысын белгілеу
Құжаттардың толықтығын тексеру және құжаттарды комиссия қарауына беру
4
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешімдер)
Жұрналға белгілеу
Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына беру
Бұрыштама қою
Құжаттарды комиссия қарауына беру
5
Орындау мерзімі
20 минут ішінде
20 минут ішінде
20 минут ішінде
1 сағат
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады)
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеті
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының  ағынының) №
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 5
Комиссия
ҚФБ 4
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
Жергілікті атқарушы органның басшысы
ҚФБ 2
Жергілікті атқарушы органның маманы
КФБ 1 Орталықтың инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) және олардың сипаттамасының атауы
Спорттық разряд немесе санат беру туралы шешім қабылдау. Хаттама ресімдеу
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың жобасын, бұйрықтан үзінді көшірмесінің не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрыққа, бұйрықтан үзінді көшірмеге не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін тіркеу. Орталыққа спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Алушыға спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
4
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдастыру- өкімдік шешімдер)
Комиссия хаттамасы
Бұйрықтың, бұйрықтан үзінді көшірмесінің не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жобасын дайындау
Бұйрыққа, бұйрықтан үзінді көшірмесіне не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Жұрналға тіркеу, бұйрықтан үзінді көшірмесін беру не Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Жұрналға белгілеу
5
Орындау мерзімі
Құжаттар тапсырылған күннен бастап 28 күнтізбелік күн ішінде
1 күн
20 минут ішінде
20 минут ішінде
20 минут ішінде
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады)
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Орталықтың инспекторы
Жергілікті атқарушы органның маманы
1-ші іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау, тіркеу және осы құжаттарды одан әрі жергілікті атқарушы органға беру
2-ші іс-әрекет
Құжаттарды тіркеу. Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға беру
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
3-ші іс-әрекет
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысын белгілеу
4-ші іс-әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру және құжаттарды комиссия қарауына беру
Комиссия
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
5-ші іс-әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы шешім қабылдау. Хаттама ресімдеу
6-шы іс-әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың жобасын, бұйрықтан үзінді көшірмесін дайындау
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның маманы
7-ші іс-әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрыққа, бұйрықтан үзінді көшірмесіне қол қою
8-ші іс-әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін тіркеу. Бұйрықтан үзінді көшірмесін Орталыққа беру
Орталықтың инспекторы
9-шы іс-әрекет
Алушыға спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін беру
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Балама үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Орталықтың инспекторы
Жергілікті атқарушы органның маманы
1-ші іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау, тіркеу және одан әрі осы құжаттарды жергілікті атқарушы органға беру
2-ші іс-әрекет
Құжаттарды тіркеу. Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға беру
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
3-ші іс-әрекет
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысын анықтау
4-ші іс-әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру және құжаттарды комиссияның қарауына беру
Комиссия
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
5-ші іс-әрекет
Спорттық разряд немесе санат беруден бас тарту туралы шешім қабылдау. Хаттама ресімдеу
6-шы іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның маманы
7-ші іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
8-ші іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және оны Орталыққа беру
Орталықтың инспекторы
9-шы іс-әрекет
Алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
«Спорт шеберлігіне кандидат, бірінші
спорттық разряд, біліктілігі жоғары
және орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы,
біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және
орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер, бірінші
санатты спорт төрешісі спорттық
разрядтары санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
8 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік
іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін сызба
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

8. Методист среднего уровня квалификации без категории.
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное) или среднее (полное) общее образование, или наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
9. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории.
Квалификационные требования: высшее или среднее образование, в том числе занять:
в составе национальной команды Республики Казахстан 4-6 место на чемпионатах мира;
1-3 место на чемпионатах Азии, 3-5 место на Азиатских играх и чемпионатах Европы;
1-3 место на чемпионатах мира среди молодежи, 1 место на чемпионатах Азии среди молодежи по олимпийским видам спорта, 1-3 место на чемпионатах мира по неолимпийским видам спорта, 1 место на чемпионатах Азии по неолимпийским видам спорта.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, антидопинговых правил.
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер
высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор - спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Таблица 1. Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Инспектор Центра
СФЕ 2
Специалист местного  исполнительного органа
СФЕ 3
Руководитель местного исполнительного органа
СФЕ 4
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
СФЕ 5
Комиссия
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов и дальнейшая передача этих документов в местный  исполнительный орган
Регистрация документов. Передача документов на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа
Определение ответственного исполнителя местного исполнительного органа
Проверка полноты документов и передача документов на рассмотрение комиссии
Принятие решения о присвоении  спортивного разряда или категории. Оформление протокола
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Отметка в журнале
Передача документов руководителю местного исполнительного органа
Резолюция
Передача документов на рассмотрение комиссии
Протокол комиссии
5
Сроки исполнения
В течение 20 минут
В течение 20 минут
В течение 20 минут
1 час
В течение 28 календарных дней со дня предоставления документов
Сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги)
6
Номер следующего действия
2
3
4
6
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
2
Наименование
СФЕ
СФЕ 4
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
СФЕ 3
Руководитель местного исполнительного органа
СФЕ 2
Специалист местного исполнительного органа
СФЕ 1
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подготовка проекта приказа, выписки из  приказа о присвоении спортивного разряда или категории или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписывает приказ, выписку из приказа о присвоении спортивного разряда или категории или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Регистрация выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории. Передача выписки из приказа в Центр или категории или мотивированного ответа об отказе в предоставлении  государственной услуги
Выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготовка проекта приказа, выписки приказа или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписание приказа, выписки приказа или мотивированного ответа об отказе в  предоставлении государственной услуги
Регистрация в журнале, передача выписки из приказа или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в Центр
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
1 день
В течение 20 минут
В течение 20 минут
В течение 20 минут
Сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги)
6
Номер следующего действия
7
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Специалист местного исполнительного органа
Действие 1
Прием и регистрация документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов в местный исполнительный орган
Действие 2
Регистрация документов. Передача документов на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 3
Определение ответственного исполнителя местного исполнительного органа
Действие 4
Проверка полноты документов и передача документов на рассмотрение комиссии
Комиссия
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 5
Принятие решения о присвоении  спортивного разряда или категории. Оформление протокола
Действие 6
Подготовка проекта приказа, выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Руководитель местного исполнительного органа
Специалист местного исполнительного органа
Действие 7
Подписание приказа, выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Действие 8
Регистрация выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории. Передача выписки из приказа в Центр
Инспектор Центра
Действие 9
Выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Специалист местного исполнительного органа
Действие 1
Прием и регистрация документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов в местный исполнительный орган
Действие 2
Регистрация документов. Передача документов на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 3
Определение ответственного исполнителя местного исполнительного органа
Действие 4
Проверка полноты документов и передача документов на рассмотрение комиссии
Комиссия
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 5
Принятие решения об отказе в присвоении спортивного разряда или категории. Оформление протокола
Действие 6
Подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Руководитель местного исполнительного органа
Специалист местного исполнительного органа
Действие 7
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие 8
Регистрация мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги и  передача его в Центр
Инспектор Центра
Действие 9
Выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю
Приложение 8
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер
высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор - спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 339
қаулысымен бекітілген
«Екiншi және үшiншi, жасөспірімдер арасындағы бірiншi, екiншi
және үшiншi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi
санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Екiншi және үшiншi, жасөспірімдер арасындағы бірiншi, екiншi және үшiншi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - жергілікті атқарушы органдар) тізбесі, мекенжайлары мен байланыс деректері, осы стандартқа 1 қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі - Орталықтар) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабы, 23-1 бабы 2-тармағының 6) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысымен бекітілген «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет стандарты, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 6864 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығымен бекітілген дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесі, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесі, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 5306 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығымен бекітілген спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесі негізінде көрсетіледі.

от 29 декабря 2012 года № 339
Регламент государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий,
первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего
уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации второй категории, судья по
спорту»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами по вопросам физической культуры и спорта района (города областного значения) (далее – местные исполнительные органы), перечень, адреса и контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту, через центр обслуживания населения (далее - Центр).
В целях обеспечения доступности государственных услуг, жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании статьи 22-1, подпункта 6) пункта 2 статьи 23-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», стандарта государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981, Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6864, Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5306.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз тасығышта 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі - алушылар) спорттық разрядтары мен біліктіліктерді ресми тану мақсатында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш беретін Орталықтардың орналасқан жері туралы ақпарат осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін мекен-жайлары мен байланыс деректері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органдарда күнде көрсетіледі.
Орталықта мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттар қабылдауды ХҚКО бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агентігінің www.mts.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде, жергілікті атқарушы органдардың стенділерінде орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы регламенттің 1 және 2 қосымшасында көрсетілген телефондар арқылы берілуі мүмкін.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Жергілікті атқарушы органдар аталған мемлекеттік қызмет көрсетуден Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:

4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее – получатели).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Информация о месте нахождения Центров, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги, указана в приложении 2 к настоящему регламенту.
Местными исполнительными органами, местонахождение и контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту, государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов.
В Центре государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному Центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
6. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры: www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги»; на стендах местных исполнительных органов, Центра, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
8. Перечень оснований для отказа в предоставлении государственной услуги местным исполнительным органом в соответствии с законодательством Республики Казахстан:

1) осы регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзімде ұсынылса.
Орталықтың құжаттар қабылдаудан бас тартудың негіздемесі болып алушы осы регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбауы болып табылады.
Құжаттар қабылдаудан бас тартқан кезде Орталықтың инспекторы алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату үшін негіздеме жоқ.
9. Алушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылдаған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі:
1) алушы Орталыққа өтініш және құжаттар береді;
2) Орталықтың инспекторы құжаттарды қабылдайды, тіркейді және жергілікті атқарушы органға жолдайды.
Орталықтан құжаттар пакетін жергілікті атқарушы органға жіберу мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың жылжуын бақылауға мүмкіндік беретін штрих-код сканерінің көмегімен тіркеледі;
3) жергілікті атқарушы органның маманы Орталықтың ақпарат жүйесінде тіркейді (жергілікті атқарушы органда жеке ақпарат жүйесі болмаған жағдайда), келіп түскен құжаттарды тіркейді және жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға береді;
4) қарағаннан кейін жергілікті атқарушы органның басшысы жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысын белгілейді;
5) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді және құжаттарды екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру бойынша жергілікті атқарушы органның комиссиясына (бұдан әрі – комиссия) қарауға береді;
6) комиссия ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады және хаттамамен ресімделетін спорттық разряд немесе санат беру не спорттық разряд немесе санат беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды;

1) непредставление получателем полного перечня документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в представленных документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Основанием для отказа в приеме документов Центром является непредставление получателем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего регламента.
При отказе в приеме документов, инспектором Центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты предоставления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя о получении государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление и документы в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, регистрирует и направляет в местный исполнительный орган.
Отправка пакета документов из Центра в местный исполнительный орган фиксируется при помощи сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) специалист местного исполнительного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в местном исполнительном органе собственной информационной системы), проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа;
4) после рассмотрения руководитель местного исполнительного органа определяет ответственного исполнителя местного исполнительного органа;
5) ответственный исполнитель местного исполнительного органа проверяет полноту документов и передает документы на рассмотрение комиссии местного исполнительного органа по присвоению спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту (далее – комиссия);
6) комиссия осуществляет рассмотрение представленных документов и принимает решение о присвоении либо об отказе в присвоении спортивного разряда или категории, которое оформляется протоколом;

7) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың жобасын, бұйрықтан үзінді не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды. Жергілікті атқарушы органның басшысына келісуге және қол қоюға бұйрықтың жобасын, бұйрықтан үзінді береді;
8) жергілікті атқарушы органның басшысы спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрыққа, бұйрықтан үзіндіге не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауапқа қол қояды;
9) жергілікті атқарушы органның маманы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталықтың ақпарат жүйесінде тіркей отырып (жергілікті атқарушы органда жеке ақпарат жүйесі болмаған жағдайда) Орталыққа жолдайды.
Жергілікті атқарушы органнан дайын мемлекеттік қызмет нәтижесін қабылдаған кезде, Орталыққа түскен құжаттарды штрих-код сканердің көмегімен тіркейді;
10) Орталықтың инспекторы алған құжаттардың сапасын тексереді және қағаз тасығышта 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап береді.
10. Әр кезеңде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз санын бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл жасасу) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
12. Алушы мемлекеттік қызмет алу үшін Орталыққа мынадай құжаттарды ұсынады:
1) «бірінші жасөспірімдік разряд спортшысы», «екінші жасөспірімдік разряд спортшысы», «үшінші жасөспірімдік разряд спортшысы» спорттық разрядтарын беру бойынша:
осы регламентке 3 қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы ұсыным;
жарыстың атауы, оны өткізу мерзімі мен орны көрсетілген, жарыстың бас төрешісі мен бас хатшысы қол қойған хаттамадан үзінді;
осы спорт түрінен облыстық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
осы регламентке 4 қосымшаға сәйкес жарыстардың бас төрешісі, бас хатшысы қол қойған бокс, күрес түрлері мен басқа да жекпе-жектердің нәтижелері туралы анықтамасы;

7) ответственный исполнитель местного исполнительного органа готовит проект приказа о присвоении спортивного разряда или категории, выписку из приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги. Передает руководителю местного исполнительного органа на согласование и на подпись проект приказа, выписку из приказа;
8) руководитель местного исполнительного органа подписывает приказ о присвоении спортивного разряда или категории, выписку из приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
9) специалист местного исполнительного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в местном исполнительном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата государственной услуги от местного исполнительного органа, Центр фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрих-кода;
10) инспектор Центра проверяет качество полученных документов и выдает получателю выписку из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
12. Получатель для получения государственной услуги предоставляет в Центр следующие документы:
1) по присвоению спортивного звания «Спортсмен 1 юношеского разряда», «Спортсмен 2 юношеского разряда», «Спортсмен 3 юношеского разряда»:
представление установленной формы согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
выписку из протокола соревнования с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по данному виду спорта;
справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований, согласно приложению 4 к настоящему регламенту;

2) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) бойынша:
осы регламентке 5 қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
бұдан бұрынғы біліктілік санатының берілуі туралы куәліктің көшірмесі;
осы регламентке 6 қосымшаға сәйкес жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды дайындауы жөніндегі белгіленген нысандағы анықтама («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
осы спорт түрінен облыстық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» біліктілік санатын беруді қоспағанда).
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы–жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат;
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы» санаттарын беру осы регламенттің 7 қосымшасына сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлері лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады;
3) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты әдіскер», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi екінші санатты әдіскер» санаттарын беру (және/немесе растау) бойынша:
осы регламентке 5 қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат;
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдіскер», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдіскер» санаттарын беру осы регламенттің 7 қосымшасына сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлері лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады;

2) по присвоению (и/или подтверждению) категорий «Тренер высшего уровня квалификации второй категории», «Тренер среднего уровня квалификации второй категории»:
заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему регламенту;
копии документов об образовании, повышении квалификации;
копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории;
справку установленной формы о подготовке спортсменов тренером-преподавателем согласно приложению 6 к настоящему регламенту (за исключением присвоения категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»).
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категорий «Тренер высшего уровня квалификации второй категории», «Тренер среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему регламенту;
3) по присвоению (и/или подтверждению) категорий «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории»:
заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему регламенту;
копии документов об образовании, о повышении квалификации;
копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему регламенту;

4) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) бойынша:
осы регламенттің 5 қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
спорт түрінен республикалық федерацияның спортшының соңғы 2 жылдағы жетістіктері көрсетілген, санатын беру туралы мөрмен расталған қолдаухаты;
бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат;
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру осы стандартқа 7 қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлері лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады;
5) «Спорт төрешісі» төреші санатын беру бойынша:
Қазақстан Республикасының спорттық жіктегішінің талаптарына сәйкес төрешілік тәжірибесін (курстар, семинарлардан өткенін) растайтын құжат.
Құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері салыстыру үшін ұсынылады, одан кейін құжаттардың түпнұсқалары алушыға қайтарылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мына құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) - белгілі сатыдағы мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) Орталықтың инспекторы (ҚФБ 1);
2) жергілікті атқарушы органның маманы (ҚФБ 2);
3) жергілікті атқарушы органның басшысы (ҚФБ 3);
4) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы (ҚФБ 4);
5) комиссия (ҚФБ 5).
14. Осы регламенттің 8 қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеті (рәсімі) дәйектілігінің және өзара іс-қимыл жасасуының мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
15. Осы регламенттің 9 қосымшасында мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба көрсетілген.

4) по присвоению (и/или подтверждению) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории»:
заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему регламенту;
копии документов об образовании, о повышении квалификации;
копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории, с указанием достижений спортсмена за последние 2 года, заверенное печатью;
копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категории «Инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему регламенту;
5) по присвоению судейской категории «Судья по спорту»:
документ, подтверждающий опыт судейской практики (прохождение курсов, семинаров), в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центра в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) инспектор Центра (СФЕ 1);
2) специалист местного исполнительного органа (СФЕ 2);
3) руководитель местного исполнительного органа (СФЕ 3);
4) ответственный исполнитель местного исполнительного органа (СФЕ 4);
5) комиссия (СФЕ 5).
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 8 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 9 к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Екiншi және үшiншi, жасөспірімдер
арасындағы бірiншi, екiншi және үшiншi,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органдарының
мекенжайлары мен байланыс деректері
р/б №
Жергілікті атқарушы органның атауы
Орналасқан мекенжайлары
Анықтама телефондары және электронды мекенжайлары
1
2
3
4
1
«Өскемен қаласы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Пермитин көшесі, 17-үй
тел. 8 (7232) 241238, e-mail: uprEconomika@oskemen.Kz
2
«Семей қаласы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Семей қаласы, Интернациональная көшесі, 8-үй
тел. 8(7222) 522763, e-mail: http://akimsemey.gov.kz/
3
«Риддер қаласы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Риддер қаласы, Семенова көшесі, 19-үй
тел. 8(72336) 46285, e-mail: http://ridder.gov.kz/
4
«Курчатов қаласы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Курчатов қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 4-үй
тел. 8(72251) 23601, e-mail: Kurchatov.vko.gov.kz
5
«Абай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбай көшесі, 5-үй
тел. 8(72252) 91660, e-mail: http://abay.vko. gov.kz/kaz/
6
«Аягөз ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Абай бульвары, 14 үй
тел. 8(72237) 33032, e-mail: http://ayagos.vko. gov.kz/ru/
7
«Бесқарағай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Сейфуллин көшесі, 144-үй
тел. (72236) 91164, e-mail: http://beskaragay.vko. gov.kz/
8
«Бородулиха ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 69-үй
тел. 8 (72351) 21557, e-mail: http://boroduliha.vko.gov.kz/
9
«Глубокое ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 11 а-үй
тел. 8 (72331) 21220, e-mail: http://glubokoe.gov.kz/
10
«Жарма ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 105-үй
тел. 8 (72347) 65667, e-mail: http://garma.vko.gov.kz/
11
«Зайсан ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 54-үй

4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: второй и третий, первый, второй и
третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Адреса и контактные данные местных исполнительных органов
Восточно-Казахстанской области
п/п
Наименование
местного
исполнительного
органа
Адреса расположения
Телефоны для
справок и
электронный адрес
1
2
3
4
1
ГУ «Аппарат акима
г. Усть-Каменогорск»
Восточно-Казахстанская
область,
г. Усть-Каменогорск,
ул. Пермитина, 17
тел. 8(7232)241238,
e-mail:
uprEconomika@ oskemen.kz
2
ГУ «Аппарат акима
г. Семей»
Восточно-Казахстанская
область, г. Семей,
ул. Интернациональная, 8
тел. 8(7222)522763,
e-mail:
akimsemey. gov.kz
3
ГУ «Аппарат акима
г. Риддер»
Восточно-Казахстанская
область, г. Риддер,
ул. Семенова, 19
тел. (872336)46285,
e-mail:
ridder.gov.kz
4
ГУ «Аппарат акима
г. Курчатов»
Восточно-Казахстанская
область, г. Курчатов,
ул. Тәуелсіздік, 4
тел. 8(72251) 23601 e-mail: Kurchatov. vko.gov.kz
5
ГУ «Аппарат акима
Абайского района»
Восточно-Казахстанская
область, Абайский
район, с. Карауыл, ул. Кунанбая, 5
тел. 8(72252)91660,
e-mail:
abay.vko.gov.kz/kaz
6
ГУ «Аппарат акима
Аягозского района»
Восточно-Казахстанская
область, Аягозский
район, г. Аягоз,
Бульвар Абая, 14
тел. 8(72237)33032,
e-mail:
ayagos.vko.gov.kz/ru
7
ГУ «Аппарат акима
Бескарагайского
района»
Восточно-Казахстанская
область,
Бескарагайский
район, с. Бескарагай,
ул. Сейфуллина, 144
тел. (72236) 91164,
e-mail:
beskaragay. vko.gov.kz
8
ГУ «Аппарат акима
Бородулихинского
района»
Восточно-Казахстанская
область,
Бородулихинский район,
с. Бородулиха,
ул. Тәуелсiздiк, 69
тел. 8(72351)21557, e-mail:
boroduliha. vko.gov.kz
9
ГУ «Аппарат акима
Глубоковского района»
Восточно-Казахстанская
область, Глубоковский
район, п. Глубокое,
ул. Поповича, 11 а
тел. 8(72331)21220,
e-mail:
glubokoe. gov.kz
10
ГУ «Аппарат акима
Жарминского района»
Восточно-Казахстанская
область, Жарминский
район, с. Калбатау,
ул. Достык, 105
тел. 8(72347)65667,
e-mail:
garma.vko. gov.kz
11
ГУ «Аппарат акима
Зайсанского района»
Восточно-Казахстанская
область, Зайсанский
район, г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 54

тел. (72340) 21857, e-mail: http://zaysan.vko. gov.kz/
12
«Зырян ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Зырян ауданы, Зырян қаласы, Совет көшесі, 20-үй
тел. 8 (72335) 63344, e-mail: http://akimzyrian. gov.kz/ru/
13
«Катонқарағай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Катонқарағай ауданы, Үлкен нарын ауылы, Абылай хан көшесі, 102-үй
тел. 8 (72341) 29531, e-mail: http://katon-karagay.vko.gov.kz/kz/
14
«Көкпекті ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Ш. Фахрутдинов көшесі, 44 а-үй
тел.8 (72348) 21283, e-mail: http://kokpekti.vko. gov.kz/ru/
15
«Күршім ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Күршім ауданы, Күршім ауылы, Ибежанов көшесі, 23-үй
тел.8 (72339) 22144, e-mail: http://kurchum.vko. gov.kz/
16
«Тарбағатай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесі, 13-үй
тел. 8 (72346) 22236, e-mail: http://tarbagatay.vko. Gov.kz/
17
«Ұлан ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Ұлан ауданы, Қ. Қайсенов кенті, 1-үй
тел. 8(72338) 27617, e-mail: http://www.ulan.vko. Gov.kz/
18
«Үржар ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылай хан көшесі, 122-үй
тел. 8 (72230) 34863, e-mail: http://urzhar.vko.gov. kz/
19
«Шемонаиха ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, Советтер көшесі, 59-үй
тел. 8 (72332) 31457, e-mail: economicshem@mail.kz
«Екiншi және үшiншi, жасөспірімдер
арасындағы бірiншi, екiншi және үшiншi,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының Орталықтарының мекенжайлары
мен байланыс деректері
№ р/н
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а-үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2
Өскемен қалалық № 1 бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
3
Өскемен қалалық № 2 бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
5
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелді көшесі, 52 а-үй
8 (72340) 2-67-81
6
Зырян аудандық бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Стаханов көшесі, 39-үй

тел. (72340)21857,
e-mail:
zaysan. vko. gov.kz
12
ГУ «Аппарат акима
Зыряновского района»
Восточно-Казахстанская
область, Зыряновский
район, г. Зыряновск,
ул. Советская, 20
тел. 8(72335)63344,
e-mail:
akimzyrian.gov.kz
13
ГУ «Аппарат акима
Катон-
Карагайского
района»
Восточно-Казахстанская
область, Катон-Карагайский
район, с. Улкен Нарын,
ул. Абылайхана, 102
тел. 8 (72341) 29531, e-mail:katon-karagay. vko. gov.kz
14
ГУ «Аппарат акима
Кокпектинского
района»
Восточно-Казахстанская
область, Кокпектинский район, с. Кокпекты, ул. Ш. Фахрутдинова, 44 а
тел. 8(72348)21283,
e-mail:
kokpekti.vko.gov.kz
15
ГУ «Аппарат акима
Курчумского
района»
Восточно-Казахстанская
область, Курчумский
район, с. Курчум,
ул. Ибежанова, 23
тел. 8(72339)22144,
e-mail:
kurchum. vko.gov.kz
16
ГУ «Аппарат акима
Тарбагатайского
района»
Восточно-Казахстанская
область,
Тарбагатайский район,
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 13
тел. 8(72346)22236, e-mail:
tarbagatay. vko.gov.kz
17
ГУ «Аппарат акима
Уланского района»
Восточно-Казахстанская
область, Уланский район,
п. К. Кайсенова, дом 1
тел. 8(72338)27617,
e-mail:
www.ulan. vko.gov.kz
18
ГУ «Аппарат акима
Урджарского
района»
Восточно-Казахстанская
область, Урджарский
район, с. Урджар,
ул. Абылайхана, 122
тел. 8(72230)34863,
e-mail: urzhar. vko.gov.kz
19
ГУ «Аппарат акима
Шемонаихинского
района»
Восточно-Казахстанская
область,
Шемонаихинский район,
г. Шемонаиха,
ул. Советская, 59
тел. 8(72332)31457,
e-mail:
economicshem@mail. kz
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: второй и третий, первый, второй и
третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Адреса и контактные данные Центров
Восточно-Казахстанской области
п/п
Наименование
центров
(филиалы,
отделы)
Адрес
месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
1
Филиал РГП «ЦОН по
Восточно-
Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского, 37а
8(7232)78-42-36
8(7232)28-94-67
2
Усть-Каменогорский городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск,
проспект Сатпаева, 20/1
8(7232)60-39-22
3
Усть-Каменогорский
городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, 99/1
8(7232)57-83-88
8(7232)22-81-37
4
Глубоковский
районный отдел
Глубоковский район,
п. Глубокое,
ул. Поповича, 22
8(72331)2-23-35
5
Зайсанский
районный отдел
Зайсанский район,
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 52а
8(72340)2-67-81
6
Зыряновский
районный отдел
Зыряновский район,
г. Зыряновск,
ул. Стахановская, 39

1. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы.
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
кешендi халықаралық жасөспiрiмдер ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 6-8-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жасөспiрiмдер арасында мүгедектер спорты түрлерiнен әлем немесе Азия чемпионаттарында 6-8-орын алған бiр спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатқа немесе спорт колледжiне одан әрi жаттығуы үшiн екi спортшыны тапсыру;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының құрама командаларына үш спортшыны дайындау;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жоғары оку орнын немесе басқа жоғары оқу орнының дене тәрбиесi факультетiн үздiк бiтiргенi туралы дипломының, сондай-ақ көрсетiлген оқу орны мен факультеттi бiтiргенi туралы диплом мен «Қазақстан Республикасының спорт шеберiнен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерiн, отандық және шетелдiк спорт түрін дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерi мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу үдерісін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормалары негiздерiн.
2. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы.
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 2 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
әлем, Еуропа, Азия чемпионаттарына, Азия ойындарына, әлем кубогы кезеңдерiне, Дүниежүзiлiк жасөспiрiмдер ойындарына, ТМД, Балтық және Ресей өңiрлерi елдерiнiң халықаралық жасөспiрiмдер ойындарына спорттық жеке немесе ойын түрлерiнен бiр қатысушыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарына, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарына, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарына спорттық жеке немесе ойын түрлерiнен қатысушы бiр спортшыны немесе жастар және мүгедек студенттер арасындағы әлем чемпионатында 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатта немесе спорт колледжiнде одан әрi жаттығу үшiн төрт спортшыны тапсыру;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының құрама командаларына үш спортшыны дайындау;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жоғары оқу орнын немесе басқа жоғары оқу орнының дене тәрбиесi факультетiн үздiк бiтiргенi туралы дипломының, сондай-ақ көрсетiлген оқу орны мен факультеттi бiтiргенi туралы диплом мен «Қазақстан Республикасының спорт шеберiнен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерiн, отандық және шетелдiк спорт түрін дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерi мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормалары негiздерiн.

1. Тренер высшего уровня квалификации второй категории.
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-8 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-8 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
передать двух спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
подготовить трех спортсменов в сборную команду области, городов Астаны и Алматы;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет;
иметь диплом с отличием об окончании высшего учебного заведения физической культуры и спорта или факультета физического воспитания других высших учебных заведений, а также диплом об окончании указанных учебных заведений и факультетов и наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
2. Тренер среднего уровня квалификации второй категории.
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 2 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Европы, Азии, Азиатских игр, этапов кубка мира, Всемирных юношеских игр, международных юношеских игр стран СНГ, Балтии и регионов России в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, участника чемпионата мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных игр инвалидов, Азиатских юношеских параолимпийских игр в индивидуальных или игровых видах спорта, или занявшего 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
передать четырех спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
подготовить трех спортсменов в сборную команду области, гг. Астаны и Алматы;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет;
иметь диплом с отличием об окончании высшего учебного заведения физической культуры и спорта или факультета физического воспитания других высших учебных заведений, а также диплом об окончании указанных учебных заведений и факультетов и наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

3. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы.
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiмі бар, соның ішінде Қазақстан Республикасының спорт түрлерiнен құрама командасының құрамында (спорт клубында) орын алуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерін.
4. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер.
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс;
жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 1 жыл ғылыми-оқытушылық жұмысы;
спорттан бiлiктiлiктiң жоғары деңгейдегi санатсыз әдiскер лауазымындағы жұмыс өтiлi.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
5. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер.
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 1 жыл ғылыми-оқытушылық жұмыс;
спорттан бiлiктiлiктiң орта деңгейдегi санатсыз әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын«Дене шынықтыру және спорт туралы»«Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
«Екiншi және үшiншi, жасөспірімдер
арасындағы бірiншi, екiншi және үшiншi,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
8 қосымша
1-кесте. Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) уәкілеттілігі
мен өзара іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеті
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 1
Орталықтың инспекторы
ҚФБ 2
Жергілікті атқарушы органның маманы
ҚФБ 3
Жергілікті атқарушы органның басшысы
ҚФБ 4
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) және олардың сипаттамасының атауы
Алушы ұсынған құжаттарды штрих-код бере отырып тексеру және қабылдау. Құжаттарды қабылдау туралы қол хатты тіркеу және беру
Құжаттарды тіркеу
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысын белгілеу
Құжаттардың толықтығын тексеру
4
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдастыру- өкімдік шешімдер)
Журналға белгілеу
Журналға белгілеу
Бұрыштама қою
Құжаттарды комиссия қарауына беру
5
Орындау мерзімі
20 минут ішінде
20 минут ішінде
20 минут ішінде
1 сағат
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеті
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 5
Комиссия
ҚФБ 4
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
Жергілікті атқарушы органның басшысы
ҚФБ 2
Жергілікті атқарушы органның маманы
КФБ 1
Орталықтың инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) және олардың сипаттамасының атауы
Спорттық разряд немесе санат беру не спорттық разряд немесе санат беруден бас тарту туралы шешім қабылдау
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың жобасын, бұйрықтың үзінді көшірмесін не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрыққа, бұйрықтан үзінді көшірмесіне мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
Алушыға спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін не беру мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
4
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдастыру- өкімдік шешімдер)
Комиссия хаттамасы
Бұйрықтан үзінді көшірмесінің не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Қолы
Орталыққа бұйрықтан үзінді көшірмесін беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Журналға белгілеу
5
Орындау мерзімі
Құжаттар тапсырылған күннен бастап 28 күнтізбелік күн ішінде
1 күн
20 минут ішінде
20 минут ішінде
20 минут ішінде
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Орталықтың инспекторы
Жергілікті атқарушы органның маманы
1-ші іс-әрекет
Алушы ұсынған құжаттарды штрих-код бере отырып тексеру және қабылдау. Құжаттарды қабылдау туралы қол хатты тіркеу және беру
2-ші іс-әрекет
Құжаттарды тіркеу
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
3-ші әрекет
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысын белгілеу
4-ші іс-әрекет
Құжаттың толықтығын тексеру
Комиссия
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
5-ші іс-әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы шешім қабылдау. Хаттама рәсімдеу
6-шы іс-әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың жобасын, бұйрықтан үзінді көшірмесін дайындау
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
7-ші іс-әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрыққа, бұйрықтан үзінді көшірмесіне қол қою
8-ші іс-әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін тіркеу
Орталықтың инспекторы
9-шы іс-әрекет
Алушыға спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірмесін беру
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Балама үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Орталықтың инспекторы
Жергілікті атқарушы органның маманы
1-ші іс-әрекет
Алушы ұсынған штрих-код берілген құжаттарды тексеру және қабылдау. Құжаттарды тіркеу және алғандығы туралы қол хат беру
2-ші іс-әрекет
Құжаттарды тіркеу
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
3-ші әрекет
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысын анықтау
4-ші іс-әрекет
Құжаттың толықтығын тексеру
Комиссия
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
5-ші іс-әрекет
Спорттық разряд немесе санат беруден бас тарту туралы шешім қабылдау
6-шы іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның маманы
7-ші іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
8-ші іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және оны Орталыққа беру
ХҚКО инспекторы
9-шы іс-әрекет
Алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
«Екiншi және үшiншi, жасөспірімдер
арасындағы бірiншi, екiншi және үшiншi,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
9 қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

3. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории.
Квалификационные требования: высшее или среднее образование, в том числе войти в состав национальной сборной команды Республики Казахстан по видам спорта (спортивного клуба).
Знание:Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, антидопинговых правил.
4. Методист высшего уровня квалификации второй категории.
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), работа по специальности не менее 1 года;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в высших учебных заведениях не менее 1 года;
стаж работы в должности методиста по спорту высшего уровня квалификации без категории.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
5. Методист среднего уровня квалификации второй категории.
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 1 года;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в учебных заведениях не менее 1 года;
стаж работы в должности методиста по спорту среднего уровня квалификации без категории не менее 1 года.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
Приложение 8
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: второй и третий, первый, второй и
третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Таблица 1. Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Инспектор Центра
СФЕ 2
Специалист местного  исполнительного органа
СФЕ 3
Руководитель местного исполнительного органа
СФЕ 4
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
СФЕ 5
Комиссия
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка и прием представленных получателем документов с присвоением штрих-кода. Регистрация и выдача расписки о приеме документов
Регистрация документов
Определение ответственного исполнителя местного исполнительного органа
Проверка полноты документов
Принятие решения о присвоении спортивного разряда или категории или об отказе в присвоении спортивного разряда или категории
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Отметка в журнале
Отметка в журнале
Резолюция
Передача документов на рассмотрение комиссии
Протокол комиссии
5
Сроки исполнения
В течение 20 минут
В течение 20 минут
В течение 20 минут
1 час
В течение 28 календарных дней со дня предоставления документов
Сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
СФЕ 4
Ответственный  исполнитель местного исполнительного органа
СФЕ 3
Руководитель местного исполнительного органа
СФЕ 2
Специалист местного исполнительного органа
СФЕ 1
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и  их описание
Подготовка проекта приказа, выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписание приказа, выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Регистрация выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача выписки из приказа или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Проект выписки приказа или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подпись
Передача выписки из приказа или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в Центр
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
1 день
1 день
В течение 20 минут
В течение 20 минут
Сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней
6
Номер следующего действия
7
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Специалист местного исполнительного органа
Действие 1
Проверка и прием представленных получателем документов с присвоением штрих-кода. Регистрация и выдача расписки о приеме документов
Действие 2
Регистрация документов
Руководитель местного исполнительного органа
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 3
Определение ответственного исполнителя местного исполнительного органа
Действие 4
Проверка полноты документов
Комиссия
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 5
Принятие решения о присвоении спортивного разряда или категории
Действие 6
Подготовка проекта приказа, выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Руководитель местного исполнительного органа
Специалист местного исполнительного органа
Действие 7
Подписание приказа, выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Действие 8
Регистрация выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Инспектор Центра
Действие 9
Выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Специалист местного исполнительного органа
Действие 1
Проверка и прием представленных получателем документов с присвоением штрих-кода. Регистрация и выдача расписки о приеме
Действие 2
Регистрация документов
Руководитель местного исполнительного органа
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 3
Определение ответственного исполнителя местного исполнительного органа
Действие 4
Проверка полноты документов
Комиссия
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 5
Принятие решения об отказе в присвоении спортивного разряда или категории
Действие 6
Подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Руководитель местного исполнительного органа
Специалист местного исполнительного органа
Действие 7
Подписание мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие 8
Регистрация мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги и передача его в Центр
Инспектор Центра
Действие 9
Выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю
Приложение 9
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: второй и третий, первый, второй и
третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 339
қаулысымен бекітілген
«Туристік, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және
туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Туристік, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Шығыс Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңының 12-бабы 12) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1099 қаулысымен бекітілген «Туристік, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі туристік, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы қағаз тасығыштағы туристік ақпарат болып табылады.
Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі – алушылар) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
5. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы орган, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Карл Либкнехт көшесі, 19 мекенжайы бойынша көрсетеді.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және жылдам қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
6. Алушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты Басқарманың www.sport.gov.kz веб-сайтынан немесе 8 7232 250668, 8 7232 252996 телефондары бойынша ала алады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
бес жұмыс күнінен аспайды;
сұрау берген кезде күтудің жол берілген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздер жоқ.
9. Алушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылдағаннан және мемлекеттік қызмет нәтижесін бергенге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі:

от 29 декабря 2012 года № 339
Регламент государственной услуги
«Представление туристской информации, в том числе о туристском
потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую
деятельность»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» (далее – государственная услуга) оказывается управлением туризма, физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области (далее – Управление).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 12) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности в Республике Казахстан», стандарта государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года № 1099.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является туристская информация, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность, на бумажном носителе.
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее – получатели).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Управлением государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов по адресу: Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, ул. Карла Либкнехта, 19.
Прием осуществляется без предварительной записи, а также ускоренного обслуживания.
6. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, потребитель может получить на веб-сайте Управления: www.sport.gov.kz или по телефонам: 8 7232 250668, 8 7232 252996.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) не превышают 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания при подаче запроса не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 минут.
8. Оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги не существует.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя о получении государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1) алушы Басқармаға жазбаша сұраумен жүгінеді;
2) Басқарманың жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және есепке алуға жауапты тұлғасының алушыдан жазбаша сұрауды қабылдауы және тіркеуі;
3) Басқарма басшысының орындаушыны белгілеуі;
4) орындаушының туристік ақпарат жобасын ресімдеуі және Басқарманың басшысына келісуі және қол қоюы үшін беруі;
5) Басқарманың басшысы орындаушы дайындаған туристік ақпаратты тексереді және қол қояды, және Басқарманың жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және есепке алуға жауапты тұлғасына береді;
6) Басқарманың жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және есепке алуға жауапты тұлғасы туристік ақпаратты тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға береді немесе почта арқылы жолдайды.
10. Әр кезеңде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз санын бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл жасасу) тәртібінің сипаттамасы
11. Құжаттардың қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) болып табылады. Алушы үшін қабылданғаны туралы белгі қойылған көшірме беріледі.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы Басқармаға жазбаша сұраумен жүгінеді.
Жүгіну еркін түрде жазылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мына құрылымдық-функционалдық бірліктері (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) Басқарманың жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және есепке алуға жауапты тұлғасы (ҚФБ 1);
2) басқарманың басшысы (ҚФБ 2);
3) орындаушы (ҚФБ 3).
14. Осы регламенттің 1 қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеті (рәсімі) дәйектілігінің және өзара іс-қимыл жасасуының мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
15. Осы регламенттің 2 қосымшасында мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Туристік, оның ішінде туристік әлеует,
туризм объектілері және туристік қызметті
жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
1-кесте. Әкімшілік іс-әрекеттердің (ресімдердің) уәкілеттілігі
мен өзара іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеті
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 1
Басқарманың жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және есепке алуға жауапты тұлғасы
ҚФБ 2
Басқарманың басшысы
ҚФБ 3
Орындаушы
ҚФБ 2
Басқарманың басшысы
ҚФБ 1
Басқарманың жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және есепке алуға жауапты тұлғасы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) және олардың сипаттамасының атауы
Алушының жазбаша сұрауын қабылдау және тіркеу
Орындаушыны белгілеу
Туристік ақпараттың жобасын дайындау
Туристік ақпаратты тексеру және қол қою
Туристік ақпаратты тіркеу. Алушыға беру немесе почта арқылы жіберу
4
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Журналға белгілеу
Бұрыштама қою
Туристік ақпарат
Қолы
Журналға белгілеу
5
Орындау мезгілі
30 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
5 жұмыс күнінен аспайды
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күнінен аспайды
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
ҚФБ 1
Басқарманың жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және есепке алуға жауапты тұлғасы
ҚФБ 2
Басқарманың басшысы
ҚФБ 3
Орындаушы
1-ші іс-әрекет
Алушының жазбаша сұрауын қабылдау және тіркеу (30 минуттан аспайды)
2-ші іс-әрекет
Орындаушыны белгілеу (30 минуттан аспайды)
3-ші іс-әрекет
Туристік ақпаратты ресімдеу (5 жұмыс күнінен аспайды)
5-ші іс-әрекет
Туристік ақпаратты тіркеу. Алушыға беру немесе почтамен жіберу (1 жұмыс күнінен аспайды)
4-ші іс-әрекет
Туристік ақпаратты тексеру және қол қою (30 минуттан аспайды)
Баламалы үдеріс қарастырылмаған.
«Туристік, оның ішінде туристік әлеует,
туризм объектілері және туристік қызметті
жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік
іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін сызба

1) получатель подает письменный запрос в Управление;
2) прием и регистрация письменного запроса получателя ответственным лицом Управления за регистрацию и учет обращений физических и юридических лиц;
3) определение руководителем Управления исполнителя;
4) оформление исполнителем проекта туристской информации и передача руководителю Управления на согласование и подпись;
5) руководитель Управления проверяет и подписывает подготовленную исполнителем туристскую информацию и передает ответственному лицу Управления за регистрацию и учет обращений физических и юридических лиц;
6) ответственное лицо Управления за регистрацию и учет обращений физических и юридических лиц регистрирует и вручает туристскую информацию получателю государственной услуги либо направляет по почте.
10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Подтверждением сдачи документов является регистрация (штамп и входящий номер, дата). Для получателя снимается копия, на которой проставляется отметка о принятии.
12. Получатель для получения государственной услуги обращается в Управление с письменным запросом.
Обращение формируется в произвольной форме.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственное лицо Управления за регистрацию и учет обращений физических и юридических лиц (СФЕ 1);
2) руководитель Управления (СФЕ 2);
3) исполнитель (СФЕ 3).
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах,
осуществляющих туристскую деятельность»
Таблица 1. Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Ответственное лицо Управления за регистрацию и учет обращений физических и юридических лиц
СФЕ 2
Руководитель Управления
СФЕ 3
Исполнитель
СФЕ 2
Руководитель Управления
СФЕ 1
Ответственное лицо Управления за регистрацию и учет обращений физических и юридических лиц
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация письменного запроса получателя
Определение исполнителя
Подготовка проекта туристской информации
Проверка и подписание  туристcкой  информации
Регистрация туристской информации. Выдача получателю либо направлении по почте
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отметка в журнале
Резолюция
Туристская информация
Подпись
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Не более 5 рабочих дней
Не более 30 минут
Не более 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
1
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1
Ответственное лицо Управления за регистрацию и учет обращений физических и юридических лиц
СФЕ 2
Руководитель Управления
СФЕ 3
Исполнитель
Действие 1
Прием и регистрация письменного запроса получателя (не более 30 минут)
Действие 2
Определение исполнителя (не более 30 минут)
Действие 3
Подготовка проекта туристской информации (не более 4 рабочих дней)
Действие 5
Регистрация туристской информации. Выдача получателю либо направление по почте (не более 1 рабочего дня)
Действие 4
Проверка и подписание туристской информации (не более 30 минут)
Альтернативный процесс не предусмотрен.
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах,
осуществляющих туристскую деятельность»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ