2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 45/296-IV "Семей қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы N 11/61-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 11 желтоқсанда № 2760 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихат аппаратының 2013 жылғы 04 қаңтардағы N 01-26/02 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихат аппаратының 2013.01.04 N 01-26/02 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 2-тармағының 4) тармақшасына және 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 29 қарашадағы 7/96-V «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 2751 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 45/296-IV «Семей қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5-2-151 болып тіркелген, 2012 жылғы 3 қаңтардағы № 1 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) шешімге келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармағында:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«кірістер – 21 031 299,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 256 676,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62 531,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 290 055,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 422 037,0 мың теңге;»;
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«шығындар – 21 770 115,5 мың теңге;»;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«таза бюджеттік кредит беру – 211 105,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 212 514,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 409,0 мың теңге;»;
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығы (профициті) – (-)949 921,5 мың теңге;»;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 949 921,5 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 712 135,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 228 409,0 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары – 466 195,5 мың теңге.»;

О внесении изменений в решение от 21 декабря 2011 года № 45/296-IV "О бюджете города Семей на 2012-2014 годы"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 6 декабря 2012 года N 11/61-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 11 декабря 2012 года за N 2760. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 04 января 2013 года N 01-26/02)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 04.01.2013 N 01-26/02).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106 и  статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года,  подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 29 ноября 2012 года № 7/96-V «О внесении изменений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2751) маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 21 декабря 2011 года № 45/296-IV «О бюджете города Семей на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-2-151, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 3 января 2012 года № 1), следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«доходы – 21 031 299,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10 256 676,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 62 531,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 290 055,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 422 037,0 тысяч тенге;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты – 21 770 115,5 тысяч тенге;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«чистое бюджетное кредитование – 211 105,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 212 514,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 409,0 тысяч тенге;»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«дефицит (профицит) бюджета – (-)949 921,5 тысяч тенге;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 949 921,5 тысяч тенге:
поступление займов – 712 135,0 тысяч тенге;
погашение займов – 228 409,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 466 195,5 тысяч тенге.»;

10-2-тармақта:
екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 2 496,0 мың теңге;»;
бесінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға – 25 582,0 мың теңге, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру – 20 470,0 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтамасыз ету – 5 112,0 мың теңге;»;
жетінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 142 695,0 мың теңге;»;
сегізінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
««Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ оқу бағдарламалары бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақысын көтеруге – 3 151,0 мың теңге;»;
тоғызыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
«тұрғын үй көмегін көрсетуге – 590 мың теңге;»;
оныншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды жүзеге асыруға – 193 918,0 мың теңге, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 104 418,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету – 34 771,0 мың теңге;
жастар тәжірибесі – 52 034,0 мың теңге;
ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы қызметкерлерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға – 2 695,0 мың теңге;»;
10-3-тармақта:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс - шараларды жүзеге асыруға – 266 970,0 мың теңге, соның ішінде:
қызметтік тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға – 134 848 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға және (немесе) сатып алуға – 132 122 мың теңге;»;
10-4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

в пункте 10-2:
абзац второй изложить в следующей редакции:
«для реализации мер социальной поддержки специалистов – 2 496,0 тысяч тенге;»;
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы – 25 582,0 тысяч тенге, в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 20 470,0 тысяч тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 5 112,0 тысяч тенге;»;
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
«на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 142 695,0 тысяч тенге;»;
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
«на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» - 3 151 тысяч тенге;»;
абзац девятый изложить в следующей редакции:
«на оказание жилищной помощи – 590 тысяч тенге;»;
абзац десятый изложить в следующей редакции:
«на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 – 193 918,0 тысяч тенге, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 104 418,0 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров занятости населения – 34 771,0 тысяч тенге;
молодежная практика – 52 034,0 тысяч тенге;
переподготовка и повышение квалификации частично занятых наемных работников – 2 695,0 тысяч тенге;»;
в пункте 10-3:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 – 266 970,0 тысяч тенге, в том числе:
строительство и (или) приобретение служебного жилища – 134 848 тысяч тенге;
на развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 132 122 тысяч тенге;»;
пункт 10-4 изложить в следующей редакции:

«2012 жылға арналған жергілікті бюджеттің кірістер құрамында республикалық бюджеттен 712 135 мың теңге сомасында несие қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 12 135 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алу, жобалауға – 500 000 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жұмыстарын жүргізуге – 200 000 мың теңге.»;
1-қосымшаға сәйкес 1-қосымша жаңа редакцияда жазылсын.

«Учесть, что в составе поступлений местного бюджета на 2012 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета в сумме 712 135 тысяч тенге, в том числе:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 12 135 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья – 500 000 тысяч тенге;
на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума – 200 000 тысяч тенге.»;
Приложение 1 изложить в новой редакции, согласно приложению 1.

37 116,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7 453,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 453,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7 453,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
38 558,0
1
Құқық қорғау қызметi
38 558,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37 958,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
37 958,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
600,0
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
600,0
04
Бiлiм беру
7 237 120,0
1
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу және оқыту
894 453,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
894 453,0
003
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
620 955,0
025
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
6 305,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
267 193,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
5 979 705,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
5 979 705,0
004
Жалпы білім беру
5 504 033,0
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
336 131,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
3 151,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
136 390,0
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
109 088,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
109 088,0
007
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру

37 116,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7 453,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 453,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7 453,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
38 558,0
1
Правоохранительная деятельность
38 558,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37 958,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
37 958,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
600,0
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
600,0
04
Образование
7 237 120,0
1
Дошкольное воспитание и обучение
894 453,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
894 453,0
003
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
620 955,0
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
6 305,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
267 193,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
5 979 705,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
5 979 705,0
004
Общеобразовательное обучение
5 504 033,0
005
Дополнительное образование для детей и юношества
336 131,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
3 151,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа,
специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
136 390,0
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
109 088,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
109 088,0
007
Организация профессионального обучения

109 088,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
253 874,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
103 845,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
103 845,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
150 029,0
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
11 933,0
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
57 846,0
010
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
12 820,0
020
Республикалық бюджеттен берілетін рансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
62 318,0
023
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5 112,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
1 219 930,0
2
Әлеуметтiк көмек
1 108 654,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 108 654,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
288 791,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 084,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 920,0
006
Тұрғын үй көмегі
35 230,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
281 908,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
48 859,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
67 988,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74 492,0
015
Аумақтық зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету орталығы
129 698,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
22 310,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
41 424,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 950,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
111 276,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

109 088,0
9
Прочие услуги в области образования
253 874,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
103 845,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
103 845,0
037
За счет средств местного бюджета
103 845,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
150 029,0
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
11 933,0
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
57 846,0
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
12 820,0
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
62 318,0
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
5 112,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 219 930,0
2
Социальная помощь
1 108 654,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 108 654,0
002
Программа занятости
288 791,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 084,0
005
Государственная адресная социальная помощь
75 920,0
006
Оказание жилищной помощи
35 230,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
281 908,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
48 859,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
67 988,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 492,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
129 698,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
22 310,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
41 424,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 950,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
111 276,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)