"Курчатов қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 37/308-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2012 жылғы 12 сәуірдегі N 4/23-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Курчатов қаласындағы Әділет басқармасында 2012 жылғы 24 сәуірде N 5-3-119 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихаты аппаратының 2012 жылғы 26 желтоқсандағы N 370 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихаты аппаратының 2012.12.26 N 370 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 08 желтоқсандағы № 34/397-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 03 сәуірдегі № 3/16-V (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 2571 нөмірімен 2012 жылғы 06 сәуірде тіркелген) шешіміне сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «Курчатов қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы» 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 37/308-IV шешімге (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 5-3-114 нөмірімен тіркелген, облыстық «7 дней» газетінің 2012 жылғы 05 қаңтардағы № 1 санында жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақтағы: 1)-6)-тармақшалар мынадай мазмұнда жазылсын:
«1) кірістер – 1 251 062,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдерден – 546 369,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдерден – 3 421,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдерден – 6 241,0 мың теңге;
трансферттер түсімдерінен – 695 031,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 249 547,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді жабу – 0,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 5 881,5 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 6 000,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түскен түсімдер – 118,5 мың теңге;
5) бюджет (профицит) тапшылығы – - 4 366,9 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру – 4 366,9 мың теңге»;
2) 5-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:

О внесении изменений в решение от 21 декабря 2011 года № 37/308-IV "О бюджете города Курчатов на 2012-2014 годы"
Решение Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 апреля 2012 года N 4/23-V. Зарегистрировано Управлением юстиции города Курчатова Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 24 апреля 2012 года за N 5-3-119. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2012 года N 370)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 26.12.2012 N 370).
В соответствии cо статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 03 апреля 2012 года № 3/16-V «О внесении изменений и дополнений в решение от 08 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы», (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2571 от 06 апреля 2012 года) Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 21 декабря 2011 года № 37/308-IV «О бюджете города Курчатов на 2012-2014 годы», (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-3-114, опубликовано в областной газете «7 дней» от 05 января 2012 года № 1) следующие изменения:
1) в пункте 1 подпункты 1) – 6) изложить в следующей редакции:
«1) доходы – 1 251 062,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 546 369,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 421,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 241,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 695 031,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 249 547,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 881,5 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 6 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 118,5 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 366,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита - 4 366,9 тысяч тенге»;
2) пункт 5 изложить в следующей редакции:

«Қаланың жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 3531,4 мың теңге сомасында бекітілсін»;
3) 7-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
«2012 жылға арналған қалалық бюджетте жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетуге 29 242,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
24 168,0 мың теңге – кейбір санаттағы азаматтарға материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларға және ҰОС мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, құрбан болған әскерилер отбасына);
4 324,0 мың теңге – аз қамтылған отбасы балаларын жоғары оқу орындарында оқыту үшін (оқу бағасы, шәкіртақылар, жатақханада тұруы);
420,0 мың теңге – «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр – ана» атағын алған және 1,2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге;
330,0 мың теңге – 4 немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір жолғы материалдық көмек көрсетуге».
4) 10-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
«2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін мынадай көлемдегі ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
835,0 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
22467,0 мың теңге – мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға;
4097,0 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
3506,0 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
4893,0 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
331,0 мың теңге – «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;
3778,0 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде жалақыны біртіндеп субсидиялауға;
10048,0 мың теңге – жұмыспен қамту орталықтарын құруға;
929,0 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде жастар тәжірибесіне;
44 026,0 мың теңге – моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге».
5) 1-қосымша осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                  С. Рыспеков
Курчатов қалалық
мәслихатының хатшысы                            Г. Қарымбаева
2012 жылғы 12 сәуірдегі
№ 4/23-V шешімге
1 қосымша
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 37/308-IV шешімге
1 қосымша
Курчатов қаласының 2012 жылға арналған анықталған бюджеті
санат
Сынып
Сыныпша
Ерек
шелік
Кірістер атауы
2012 жыл
(мың теңге)
1
Кірістер

«Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2012 год в сумме 3531,4 тысяч тенге»;
3) пункт 7 изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 29 242,0 тысяч тенге, в том числе:
24 168,0 тысяч тенге – на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям, погибших военнослужащих);
4 324,0 тысяч тенге – для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии);
420,0 тысяч тенге – на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;
330,0 тысяч тенге – на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей».
4) пункт 10 изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
835,0 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
22467,0 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4097,0 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
3506,0 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей.
4893,0 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
331,0 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»;
3778,0 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы в рамках программы занятости 2020;
10048,0 тысяч тенге – на создание центров занятости;
929,0 тысяч тенге – на молодежную практику в рамках занятости 2020;
44 026,0 тысяч тенге - на решение вопросов обустройства моногородов».
5) приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                         С. Рыспеков
Секретарь Курчатовского
городского маслихата                       Г. Карымбаева
Приложение к решению
от 12 апреля 2012 года № 4/23-V
Приложение к решению
от 21 декабря 2011 года № 37/308-IV
Уточненный бюджет города Курчатов на 2012 год
Кате
гория
класс
под
класс
спе
цифи
ка
наименование доходов
2012 год
(тыс. тенге)
1
Доходы

1 529,0
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
398,0
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
120,0
07
Қазақстан Республикасы азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасы азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
31,0
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
305,0
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
6,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толықтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерді қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
30,0
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
33,0
2
Салықтық емес түсімдер
3 421,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
2 804,0
5
Мемлекеттік меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
2 804,0
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
2 804,0
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
617,0
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
617,0
07
Жергілікті бюджеттен бұрын алынған пайдаланылмаған қаражаттарды қайтару
67,0
09
Жергілікті бюджетке басқа да салықтық емес түсімдер
550,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
6 241,0
03
Жерді және материалдық емес активтер сату
6 241,0
1
Жерді сату
6 200,0
01
Жер учаскелерін сатудан түскен түсімдер
6 200,0
2
Материалды емес активтерді сату
41,0
02
Жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем
41,0
4
Трансферттердің түсімдері
695 031,0
02
Мемлекеттік басқарудың жоғарғы тұрған органдарынан түсетін трансферттер
695 031,0
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
695 031,0
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

1 529,0
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
398,0
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
120,0
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
31,0
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
305,0
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
6,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
30,0
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
33,0
2
Неналоговые поступления
3 421,0
01
Доходы от государственной собственности
2 804,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
2 804,0
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
2 804,0
06
Прочие неналоговые поступления
617,0
1
Прочие неналоговые поступления
617,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
67,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
550,0
3
Поступления от продажи основного капитала
6 241,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
6 241,0
1
Продажа земли
6 200,0
01
Поступления от продажи земельных участков
6 200,0
2
Продажа нематериальных активов
41,0
02
Плата за продажу права аренды земельных участков
41,0
4
Поступления трансфертов
695 031,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
695 031,0
2
Трансферты из областного бюджета
695 031,0
01
Целевые текущие трансферты