"2012-2014 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 38/2-ІV шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2012 жылғы 19 шілдедегі N 6/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 шілдеде N 2615 тіркелді. Шешімінің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Риддер қалалық мәслихатының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы N 1160/04-08 хаты)
Ескерту. Шешімінің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Риддер қалалық мәслихатының 2012.12.27 N 1160/04-08 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 2 тармақтың 4) тармақшасына109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты 2012 жылғы 03 шілдедегі № 4/49-V «2011 жылғы 08 желтоқсандағы № 34/397-IV «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2577 тіркелген) сәйкес, Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 3 8/2-ІV «2012-2014 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 5-4-159 тіркелген, «Мой город Риддер» газетінде 2012 жылы 12 қаңтардағы № 2 жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3743228 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2213230 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8069 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 11202 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1510727 мың теңге;
2) шығындар – 3768261,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 39630 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 39630 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -64663,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64663,8 мың теңге.»;
7 тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение от 21 декабря 2011 года № 38/2-IV "О бюджете города Риддера на 2012-2014 годы"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 июля 2012 года N 6/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 июля 2012 года за № 2615. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Риддерского городского маслихата от 27 декабря 2012 года № 1160/04-08)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Риддерского городского маслихата от 27.12.2012 № 1160/04-08).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2, пунктом 4 статьи 106, статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 03 июля 2012 года № 4/49-V «О внесении изменений и дополнения в решение от 08 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы», (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2577), Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата от 21 декабря 2011 года № 38/2-IV «О бюджете города Риддера на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-4-159 от 29 декабря 2011 года, опубликовано в газете «Мой город Риддер» от 12 января 2012 года № 2) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет города Риддера на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 3743228 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2213230 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8069 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11202 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1510727 тысяч тенге;
2) затраты – 3768261,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 39630 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 39630 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64663,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 64663,8 тысяч тенге.»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:

«7. 2012 жылға қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 24240 мың теңге көлемінде бекітілсін.»;
10 тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«10. № 6 қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған қалалық бюджетте азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсетуге облыстық бюджеттен келіп түскен мақсатты ағымдағы нысаналы трансферттер 28094 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:»;
екінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«21859 мың теңге - азаматтардың кейбір санаттарына (Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына) материалдық көмек көрсетуге;»;
үшінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«195 мың теңге - Ауғанстанда қаза тапқандардың отбасыларына материалдық көмек көрсетуге;»;
бесінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«216 мың теңге - облыс алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге;»;
жетінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«1025 мың теңге - «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге;»;
сегізінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«585 мың теңге - төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге.»;
13 тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«13. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 6849 мың теңге көлемінде 9 қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:»;
үшінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«2752 мың теңге - үйде білім алатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге.»;
15 тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«15. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында іс-шараларды жүзеге асыруға 18446 мың теңге көлемінде 11 қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:»;
екінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«5000 мың теңге – жалақыны ішінара субсидиялауға;»;
төртінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«1560 мың теңге - жастар практикасын ұйымдастыруға.»;
1569101113 қосымшалар осы шешімнің 1234567 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

«7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2012 год в размере 24240 тысяч тенге.»;
в пункте 10:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«10. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 28094 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан согласно приложению 6, в том числе:»;
абзац второй изложить в следующей редакции:
«21859 тысяч тенге - на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«195 тысяч тенге – на оказание материальной помощи семьям погибших в Афганистане;»;
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«216 тысяч тенге – на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью;»;
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
«1025 тысяч тенге - на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившим ранее звание «Мать-героиня» и награжденным орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;»;
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
«585 тысяч тенге – на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим четверых и более совместно проживающих несовершеннолетних детей.»;
в пункте 13:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«13. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в размере 6849 тысяч тенге, согласно приложению 9, в том числе:»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«2752 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей - инвалидов, обучающихся на дому.»;
в пункте 15:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«15. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в размере 18446 тысяч тенге, согласно приложению 11, в том числе:»;
абзац второй изложить в следующей редакции:
«5000 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;»;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«1560 тысяч тенге – на организацию молодежной практики.»;
приложения 1569101113 изложить в новой редакции согласно приложениям 1234567 к настоящему решению.

2516
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1230168
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
948
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
948
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1229220
003
Жалпы білім беру
1119189
006
Балаларға қосымша білім беру
84710
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
883
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
24438
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
225332
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
224779
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5322
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
24075
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналардың қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
24938
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2752
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
167692
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
553
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
553
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
200279
2
Әлеуметтік көмек
163074
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1556
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1556
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
161518
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
44915
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

2516
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1230168
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села),аульного (сельского) округа
948
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
948
464
Отдел образования района (города областного значения)
1229220
003
Общеобразовательное обучение
1119189
006
Дополнительное образование для детей
84710
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
883
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета
24438
9
Прочие услуги в области образования
225332
464
Отдел образования района (города областного значения)
224779
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
5322
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
24075
015
Ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
24938
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
2752
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
167692
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
553
037
Строительство и реконструкция объектов образования
553
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
200279
2
Социальная помощь
163074
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1556
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1556
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
161518
002
Программа занятости
44915
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности и соответствии с законодательством Республики Казахстан

71898
19123
24938
26954
003
Жалпы білім беру
15776
15776
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
3347
3347
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2516
2516
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
883
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
24438
24438
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналардың қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
24938
24938
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2111
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
2111
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2111
13
Басқалар
215422
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
215422
044
Моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге іс-шаралар өткізу
215422
кестенің жалғасы:
Функционалдық топ
Барлық шығындар (мың теңге)
соның ішінде:
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге іс-шаралар өткізуге
Бағдарлама
АТАУЫ
1
2
3
4
5
9
10
11
БАРЛЫҒЫ
298536
883
2111
215422
04
Білім беру
81003
883
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
9105
004
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарын қолдау
8998
025
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту

71898
19123
24938
26954
003
Общеобразовательное обучение
15776
15776
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
3347
3347
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2516
2516
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
883
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
24438
24438
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
24938
24938
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2111
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
2111
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2111
13
Прочие
215422
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
215422
044
Проведение мероприятий по решению вопросов обустройства моногородов
215422
продолжение таблицы:
Функциональная группа
Сумма
расходов
(тысяч тенге)
в том числе:
Администратор бюджетных программ
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы»
на проведение противо-
эпизоотических мероприятий
на проведение мероприятий по решению вопросов обустройства моногородов
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
9
10
11
ВСЕГО
298536
883
2111
215422
04
Образование
81003
883
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
9105
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
8998
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета