"2012-2014 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 38/2-ІV шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2012 жылғы 05 желтоқсандағы N 10/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 11 желтоқсанда N 2763 тіркелді. Шешімінің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Риддер қалалық мәслихатының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы N 1160/04-08 хаты)
Ескерту. Шешімінің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Риддер қалалық мәслихатының 2012.12.27 N 1160/04-08 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 29 қарашадағы № 7/96-V «2011 жылғы 08 желтоқсандағы № 34/397-IV «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешімге өзгерістер енгізу туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2751 тіркелген) сәйкес, Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 38/2-ІV «2012-2014 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы» шешімге (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 5-4-159 тіркелген, «Мой город Риддер» газетінде 2012 жылы 12 қаңтарда № 2 жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3891871,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2211490 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8572 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 12439 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1659370,5 мың теңге;
2) шығындар – 3916905,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 39630 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 39630 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -64663,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64663,8 мың теңге.»;
13 тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение от 21 декабря 2011 года № 38/2-IV "О бюджете города Риддера на 2012-2014 годы"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 05 декабря 2012 года N 10/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 11 декабря 2012 года за № 2763. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Риддерского городского маслихата от 27 декабря 2012 года № 1160/04-08)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Риддерского городского маслихата от 27.12.2012 № 1160/04-08).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 29 ноября 2012 года № 7/96-V «О внесении изменений в решение от 08 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2751) Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата от 21 декабря 2011 года № 38/2-IV «О бюджете города Риддера на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-4-159 от 29 декабря 2011 года, опубликовано в газете «Мой город Риддер» от 12 января 2012 года № 2) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет города Риддера на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 3891871,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2211490 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8572 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12439 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1659370,5 тысяч тенге;
2) затраты – 3916905,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 39630 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 39630 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64663,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 64663,8 тысяч тенге.»;
в пункте 13:
абзац первый изложить в следующей редакции:

«13. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 6393,9 мың теңге көлемінде 9 қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:»;
екінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«4094 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтау;»;
үшінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«2299,9 мың теңге – үйде білім алатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге.»;
14 тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«14. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 295525 мың теңге көлемінде 10 қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:»;
үшінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«24268 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;»;
төртінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«25104 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;»;
бесінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«499 мың теңге – «Назарбаев зияткерлік мектептері» Дербес Білім Беру Ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;»;
15 тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«15. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында іс-шараларды жүзеге асыруға 16842 мың теңге көлемінде 11 қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:»;
екінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«3744 мың теңге – еңбекақыны ішінара субсидиялауға;»;
үшінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«11538 мың теңге – халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;»;
16 тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«16. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттер 456020 мың теңге көлемінде 12 қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:»;
екінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
«278350 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында іс-шараларды іске асыруға;»;
19101112 қосымшалар осы шешімнің 12345 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Кезектен тыс сессияның төрағасы            Н. Замятин
Қалалық мәслихат хатшысы                   И. Панченко

«13. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в размере 6393,9 тысяч тенге, согласно приложению 9, в том числе:»;
абзац второй изложить в следующей редакции:
«4094 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«2299,9 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому.».
в пункте 14:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«14. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 295525 тысяч тенге, согласно приложению 10, в том числе:»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«24268 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;»;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«25104 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;»;
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«499 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономная Организация Образования «Назарбаев интеллектуальные школы»;»;
в пункте 15:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«15. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в размере 16842 тысяч тенге, согласно приложению 11, в том числе:»;
абзац второй изложить в следующей редакции:
«3744 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«11538 тысяч тенге – на обеспечение деятельности центров занятости населения;»;
в пункте 16:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«16. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в размере 456020 тысяч тенге, согласно приложению 12, в том числе:»;
абзац второй изложить в следующей редакции:
«278350 тысяч тенге – на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020;»;
приложения 19101112 изложить в новой редакции согласно приложениям 12345 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель внеочередной сессии           Н. Замятин
Секретарь городского маслихата             И. Панченко
Приложение 1
к решению X сессии
Риддерского городского маслихата

35257
004
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарын қолдау
26152
025
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
107
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
8998
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
270165
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
248637
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2405
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
19123
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1222506
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
868
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
868
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1221638
003
Жалпы білім беру
1114366
006
Балаларға қосымша білім беру
84181
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен “Назарбаев Зияткерлік мектептері” ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
499
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
22592
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
223790,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
223237,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5322
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
23076
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналардың қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

35257
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
26152
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
107
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
8998
464
Отдел образования района (города областного значения)
270165
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
248637
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2405
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
19123
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1222506
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села),аульного (сельского) округа
868
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
868
464
Отдел образования района (города областного значения)
1221638
003
Общеобразовательное обучение
1114366
006
Дополнительное образование для детей
84181
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
499
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
22592
9
Прочие услуги в области образования
223790,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
223237,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
5322
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
23076
015
Ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета

041
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
8998
8998
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
68887
19123
24268
24997
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2405
2405
040
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
19123
19123
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен “Назарбаев зияткерлік мектептері” ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
499
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
22592
22592
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналардың қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
24268
24268
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2111
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
2111
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2111
13
Басқалар
215422
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
215422
044
Моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге іс-шаралар өткізу
215422
кестенің жалғасы:
Функционалдық топ
Барлық шығындар (мың теңге)
соның ішінде:
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
“Назарбаев Зияткерлік мектептері” Дербес Білім Беру Ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
Моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге іс-шаралар өткізуге
бағдарлама
АТАУЫ
1
2
3
4
5
9
10
11
БАРЛЫҒЫ
295525
499
2111
215422
04
Білім беру
77992
499
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
9105
025
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту

041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
8998
8998
464
Отдел образования района (города областного значения)
68887
19123
24268
24997
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2405
2405
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
19123
19123
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
499
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
22592
22592
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
24268
24268
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2111
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
2111
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2111
13
Прочие
215422
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
215422
044
Проведение мероприятий по решению вопросов обустройства моногородов
215422
продолжение таблицы:
Функциональная группа
Сумма расходов (тысяч тенге)
в том числе:
Администратор бюджетных программ
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономная Организация Образования "Назарбаев интеллек-
туальные школы"
на проведение противоэпи-
зоотических мероприятий
на проведение мероприятий по решению вопросов обустройства моногородов
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
9
10
11
ВСЕГО
295525
499
2111
215422
04
Образование
77992
499
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
9105
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета