"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-3 шешімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 10 сәуірдегі N 3-4 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Абай ауданындағы Әділет басқармасында 2012 жылғы 23 сәуірде N 5-5-139 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 10-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2012.12.21 N 10-7 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабы, “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы, 1-тармағының 1) тармақшасына, ““2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы” 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-ІV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы” Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 3 сәуір 2012 жылғы № 3/16-V шешіміне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылғы 6 сәуірде № 2571 тіркелген) Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. “2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы” Абай аудандық мәслихатының 2011 жылғы № 33-3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-5-133 болып 2012 жылы 5 қаңтарда тіркелген “Абай елі” газетінің 2012 жылғы 5-12 қаңтардағы № 2, 2012 жылғы 13-22 қаңтардағы № 3 сандарында жарияланған) шешіміне мынандай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«кірістер – 2099949,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 176567 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4571 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1906379 мың теңге;
бюджет қаражатының бос қалдықтары – 12232,5 мың теңге;
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«шығындар – 2099949,5 мың теңге;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«таза бюджеттік кредит беру – 22888 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24270 мың теңге;
2) 5 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер» 01 функционалдық тобы 234805,9 мың теңге мөлшерінде есептелсін;»;
3) 6 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Қорғаныс» 02 функционалдық тобы 7909,8 мың теңге мөлшерінде есептелсін;»;
4) 7 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» 03 функционалдық тобы 10800 мың теңге көлемінде есептелсін;»;

О внесении изменений и дополнения в решение от 21 декабря 2011 года № 33-3 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10 апреля 2012 года N 3-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Абайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 23 апреля 2012 года за N 5-5-139. Утратило силу решением Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года N 10-7
Сноска. Утратило силу решением Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2012 N 10-7.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января  2001 года “О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан” и  решением сессии областного маслихат от 3 апреля 2012 года № 3/16-V “О внесении изменений и дополнения в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-ІV “Об областном бюджете на 2012-2014 годы”” (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2571 от 6 апреля 2012 года) Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата “О районном бюджете на 2012-2014 годы” от 21 декабря 2011 года № 33-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-5-133 от 5 января 2012 года, опубликовано в районной газете “Абай елі” от 5-12 января 2012 года в номере № 2, от 13-22 января 2012 года в номере № 3) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«доходы – 2099949,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 176567 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4571 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1906379 тысяч тенге;
свободные остатки бюджетных средств – 12232,5 тысяч тенге;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты – 2099949,5 тысяч тенге»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«чистое бюджетное кредитование – 22888 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24270 тысяч тенге»;
2) пункт 5 изложить в следующей редакции:
«Учесть по функциональной группе 01 «Государственные услуги общего характера» 234805,9 тысяч тенге;».
3) пункт 6 изложить в следующей редакции:
«Учесть по функциональной группе 02 «Оборона» 7909,8 тысяч тенге;»;
4) пункт 7 изложить в следующей редакции:
«Учесть по функциональной группе 03 «Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность» 10800 тысяч тенге;»;

5) 8 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Білім беру» 04 функционалдық тобы 975045 мың теңге мөлшерінде есептелсін.
6) 9 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету» 06 функционалдық тобы 196223 мың теңге мөлшерінде есептелсін;»;
7) 10 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» 07 функционалдық тобы 142629 мың теңге мөлшерінде есептелсін.
Мынадай мазмұндағы бағдарламамен толықтыру:
«041 Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру;»;
8) 11 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік» 08 функционалдық тобы 315348,5 мың теңге мөлшерінде есептелсін. Оның ішінде:
облыстық бюджеттен М. Әуезов атындағы орталықтандырылған кітапхананы ағымдағы жөндеуге 34553 мың теңге сомасында трансферт көзделсін;»;
9) 12 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» 10 функционалдық тобы 74045 мың теңге мөлшерінде есептелсін. Оның ішінде:
республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 1116 мың теңге сомасында трансферт көзделсін;»;
10) 13 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі» 11 функционалдық тобы 6998,8 мың теңге мөлшерінде есептелсін;»;
11) 14 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Көлік және коммуникациялар» 12 функционалдық тобы 94064 мың теңге мөлшерінде есептелсін. Оның ішінде:
облыстық бюджеттен жолдарды ағымдағы жөндеуге 40000 мың теңге сомасында трансферт көзделсін;»;
12) 15 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Өзгелер» 13 функционалдық тобы 41302 мың теңге мөлшерінде есептелсін;»;
13) 16 тармақта келесі редакцияда жазылсын:
««Таза бюджеттік кредит беру»  22888 мың теңге мөлшерінде есептелсін. Оның ішінде:
республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттерге – 14562 мың теңге сомасында трансферт көзделсін;»;
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы:                         М. Нұрсұлтанұлы
Абай аудандық
мәслихатының хатшысы:                       Т. Аманғазы
Шығыс Қазақстан облысы
Абай аудандық мәслихатының

5) пункт 8 изложить в следующей редакции:
«Учесть по функциональной группе 04 «Образование» 975045 тысяч тенге;»;
6) пункт 9 изложить в следующей редакции:
«Учесть по функциональной группе 06 «Социальная помощь и социальное обеспечение» 196223 тысяч тенге;»;
7) пункт 10 изложить в следующей редакции:
«Учесть по функциональной группе 07 «Жилищно-коммунальное хозяйство» 142629 тысяч тенге.
дополнить программой следующего содержания:
«041 Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020;»;
8) пункт 11 изложить в следующей редакции:
«Учесть по функциональной группе 08 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство» 315348,5 тысяч тенге. В том числе:
трансферт из областного бюджета на текущий ремонт здания «Абайская районная централизованная библиотека им. М. Ауезова» - 34553 тысяч тенге;»;
9) пункт 12 изложить в следующей редакции:
«Учесть по функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения» 74045 тысяч тенге. В том числе:
трансферт из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 1116 тысяч тенге;»;
10) пункт 13 изложить в следующей редакции:
«Учесть по функциональной группе 11 «Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность» 6998,8 тысяч тенге;»;
11) пункт 14 изложить в следующей редакции:
«Учесть по функциональной группе 12 «Транспорт и коммуникации» 94064 тысяч тенге. В том числе:
трансферт из областного бюджета на ремонт дорог в сумме 40000 тысяч тенге;»;
12) пункт 15 изложить в следующей редакции:
«Учесть по функциональной группе 13 «Прочие» 41302 тысяч тенге;»;
13) пункт 16 изложить в следующей редакции:
«Учесть «Чистое бюджетное кредитование» 22888 тысяч тенге. В том числе трансферты из республиканского бюджета бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 14562 тысяч тенге;»;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии:                        М. Нұрсұлтанұлы
Секретарь Абайского
районного маслихата:                            Т. Аманғазы
Приложение № 1 к решению
Абайского районного маслихата

100,0
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
10,0
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
340,0
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
14,0
5
Ойын бизнесіне салық
228,0
02
Тіркелген салық
228,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе)  оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
985,0
1
Мемлекеттік баж
985,0
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
259,0
03
Нотариаттық іс-қимылдар жасағаны үшін, мемлекеттік баж
0,0
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
430,0
05
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
0,0
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
0,0
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
172,0
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
0,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
19,0
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж

100,0
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств
10,0
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
340,0
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
14,0
5
Налог на игорный бизнес
228,0
02
Фиксированный налог
228,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
985,0
1
Государственная пошлина
985,0
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого жалоб, с частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
259,0
03
Государственная пошлина, взимаемая за совершение нотариальных действий нотариусами государственных нотариальных контор
0,0
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского  повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
430,0
05
Государственная пошлина, взимаемая за  оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
0,0
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
0,0
08
Государственная пошлина за регистрацию место жительства
172,0
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
0,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
19,0
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему

10 800,0
04
Бiлiм беру
975 045,0
1
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу және оқыту
70 599,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
70 599,0
003
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
70 342,0
025
Республикалық бюджеттен  берілетін нысаналы трансферттер есебінен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
257,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
885 965,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
885 965,0
004
Жалпы білім беру
812 242,0
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
61 654,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
552,0
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
11 517,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
18 481,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
18 481,0
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9 132,0
020
Республикалық бюжеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
3 749,0
023
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5 600,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
196 223,0
2
Әлеуметтiк көмек
179 768,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
179 768,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
43 908,0
100
Қоғамдық жұмыстар
16 109,0
101
Жұмыссыздарды кәсіптік даярлау және қайта даярлау
2 087,0
102
Халықты жұмыспен қамту саласында азаматтарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар
4 200,0
103
Республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейту
8 920,0
104
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына қатысушыларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсету
12 592,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 480,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

10 800,0
04
Образование
975 045,0
1
Дошкольное воспитание и обучение
70 599,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
70 599,0
003
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
70 342,0
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
257,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
885 965,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
885 965,0
004
Общеобразовательное обучение
812 242,0
005
Дополнительное образование для детей и юношества
61 654,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
552,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета
11 517,0
9
Прочие услуги в области образования
18 481,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
18 481,0
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9 132,0
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
3 749,0
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся  на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
5 600,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
196 223,0
2
Социальная помощь
179 768,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
179 768,0
002
Программа занятости
43 908,0
100
Общественные работы
16 109,0
101
Профессиональная подготовка и переподготовка безработных
2 087,0
102
Дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения
4 200,0
103
Расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
8 920,0
104
Оказание мер государственной поддержки участникам Программы занятости 2020
12 592,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 480,0
005
Государственная адресная социальная помощь