2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 12/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 04 қаңтарда N 2805 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Глубокое аудандық мәслихатының 2013 жылғы 19 желтоқсандағы N 302 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Глубокое аудандық мәслихатының 19.12.2013 N 302 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 7375-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына, «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2781 болып тіркелген), Глубокое аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3475206,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1460381 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5663,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46424 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1962737,5 мың теңге;
2) шығындар – 3592566,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52155,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57123,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4968 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -169515,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 169515,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 57123 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 4968 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 117360,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 17.07.2013 № 17/19-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 23.08.2013 № 18/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.11.2013 № 20/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 № 21/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года N 12/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 04 января 2013 года N 2805. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Глубоковского районного маслихата от 19 декабря 2013 года № 302)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Глубоковского районного маслихата от 19.12.2013 № 302).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2781) Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3475206,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1460381 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 5663,7 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 46424 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1962737,5 тысяч тенге;
2) затраты – 3592566,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52155,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57123,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4968 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -169515,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 169515,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 57123 тысячи тенге;
погашение займов – 4968 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 117360,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 17.07.2013 № 17/19-V (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными решениями Глубоковского районного маслихата от 23.08.2013 № 18/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.11.2013 № 20/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 № 21/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).

2. «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешімімен белгіленген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2781 болып тіркелген), 2013 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз көлемінде есепке алынсын.
3. Аудандық қазынашылық бөлімі 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап тиісті бюджеттерге кірістер сомасын есепке алуды белгіленген нормативтер бойынша жүргізсін.
4. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенцияның көлемі 2013 жылға 1524825 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес, ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттың азаматтық қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына және тарифтік ставкаларына осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметкерлердің лауазымдық жалақылары және тарифтік ставкаларымен салыстырғанда, жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша бюджеттік қаражаттар есебінен жиырма бес пайызға өсіру белгіленсін.
Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мамандарының тізбесін жергілікті атқарушы орган жергілікті өкілетті органының келісімі бойынша анықтайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 17.07.2013 № 17/19-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 89232 мың теңге сомасында есепке алынсын, соның ішінде:
27354 мың теңге кейбір санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек;
халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз етуге 2871 мың теңге;
облыстың жалпы білім беру мектептерінің үлгілік залдарын жарақтауға 3033 мың теңге;
«Қазақмыс Корпорациясы» ЖШС филиалын есептік тіркеуден алуға байланысты шығындарды толтыруға 55368 мың теңге;
606 мың теңге жалпы білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алуға.
Ескерту. Өзгерістер енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 23.08.2013 № 18/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.11.2013 № 20/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 348680,5 мың теңге сомасында есепке алынсын, соның ішінде:
21354 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
6616 мың теңге мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
1968 мың теңге арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге;
111680 мың теңге мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;

2. Учесть на 2013 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2781).
3. Районному отделу казначейства с 1 января 2013 года производить зачисление сумм доходов в соответствующие бюджеты по установленным нормативам.
4. Утвердить объем субвенции передаваемой из областного бюджета, в бюджет района на 2013 год в сумме 1524825 тысяч тенге.
5. В соответствии с  пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств повышенные, не менее чем на двадцать пять процентов, должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 17.07.2013 № 17/19-V (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из областного бюджета в сумме 89232 тысячи тенге, в том числе:
27354 тысячи тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
2871 тысяча тенге на обеспечение повышения компьютерной грамотности населения;
3033 тысячи тенге на оснащение типовых залов общеобразовательных школ области;
55368 тысячи тенге на возмещение потерь в связи со снятием с учетной регистрации филиала ТОО «Корпорация Казахмыс»;
606 тысяч тенге на приобретение учебно-методического комплекса для общеобразовательных школ.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Глубоковского районного маслихата от 23.08.2013 № 18/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.11.2013 № 20/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 348680,5 тысяч тенге, в том числе:
21354 тысячи тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
6616 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
1968 тысяч тенге на предоставление специальных социальных услуг;
111680 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;

2050 мың теңге 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
21677 мың теңге жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға (асыраушыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
26428 мың теңге мектеп мұғалімдерінің біліктілік санатына және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне қосымша мөлшерін арттыруға;
6291 мың теңге үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақы төлемін арттыруға;
45102,5 мың теңге «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
17241 мың теңге жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға;
87373 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 13.12.2013 № 21/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Республикалық бюджеттен аудандық бюджетте кредиттер мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 57123 мың теңге сомасында көзделсін.
9. Аудандық (қалалық) мәслихаттардың тексеру комиссияларының таралуына және «Облыстың тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты, облыстық бюджетке аудандық бюджеттен трансферттердің қайтарымы 2162 мың теңге сомасында көзделсін.
9-1. Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізу функцияларын өткізуге байланысты, аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерге трансферттер қайтарымдары көзделсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Глубокое аудандық мәслихатының 13.12.2013 № 21/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 3193 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
төтенше резерв – 0 мың теңге;
шұғыл шығындарға резерв – 0 мың теңге;
сот шешімдері бойынша міндеттерді орындауға резерв – 3193 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 12.11.2013 № 20/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2013 жылғы аудандық бюджетті орындау барысында қысқартуға жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Аудан бюджетінің шығыстарында шығындар бағдарламалар бойынша есепке алынды:
қала, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету бойынша қызметтер 5 қосымшаға сәйкес 183614,5 мың теңге сомасында;

2050 тысяч тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
21677 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
26428 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
6291 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
45102,5 тысяч тенге на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
17241 тысяча тенге на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
87373 тысячи тенге на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 13.12.2013 № 21/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Предусмотреть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 57123 тысячи тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
9. Предусмотреть в районном бюджете возвратные трансферты в областной бюджет в сумме 2162 тысячи тенге в связи с упразднением ревизионных комиссий районных (городских) маслихатов и созданием государственного учреждения «Ревизионная комиссия области».
9-1. Предусмотреть в районном бюджете возвратные трансферты в вышестоящие бюджеты в сумме 67813 тысяч тенге, в связи с передачей функций на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Глубоковского районного маслихата от 13.12.2013 № 21/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 3193 тысячи тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв – 0 тысяч тенге;
резерв на неотложные затраты – 0 тысяч тенге;
резерв на исполнение обязательств по решениям судов – 3193 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 12.11.2013 № 20/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
12. В расходах бюджета района учтены затраты по программам:
услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа в сумме 183614,5 тысяч тенге согласно приложению 5;

елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру 6 қосымшаға сәйкес 35 мың теңге сомасында;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыру 7 қосымшаға сәйкес 17988,7 мың теңге сомасында;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету 8 қосымшаға сәйкес 9301 мың теңге сомасында;
жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге 9 қосымшаға сәйкес 1014 мың теңге сомасында;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру 10 қосымшаға сәйкес 15781 мың теңге сомасында;
аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету 11 қосымшаға сәйкес 15922 мың теңге сомасында;
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру бойынша ауылдық округтерді жайластыру мәселелерін шешу 12 қосымшаға сәйкес 49160 мың теңге сомасында;
мемлекеттік органдардың күрделі шығындары 14 қосымшаға сәйкес 6756,5 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы бойынша қалалар мен ауылды елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу мен абаттандыру 15 қосымшаға сәйкес 3859,8 мың теңге сомасында.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 12.11.2013 № 20/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

организация водоснабжения населенных пунктов в сумме 35 тысяч тенге согласно приложению 6;
освещение улиц населенных пунктов в сумме 17988,7 тысяч тенге согласно приложению 7;
обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 9301 тысяча тенге согласно приложению 8;
содержание мест захоронений и погребение безродных в сумме 1014 тысяч тенге согласно приложению 9;
благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 15781 тысяча тенге согласно приложению 10;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах в сумме 15922 тысячи тенге согласно приложению 11;
решение вопросов обустройства сельских округов по реализации мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» в сумме 49160 тысяч тенге согласно приложению 12;
капитальные расходы государственного органа в сумме 6756,5 тысяч тенге согласно приложению 14;
ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 3859,8 тысяч тенге согласно приложению 15.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 12.11.2013 № 20/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).

Ескерту. 13-қосымша алып тасталды - Глубокое аудандық мәслихатының 22.02.2013 № № 13/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Глубокое аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 12/2-V шешіміне
14 қосымша
Мемлекеттік органдардың күрделі шығындары
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 12.11.2013 № 20/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/н
Кенттер мен ауылдық округтердің атауы
123022015 бағдарлама
123022011 бағдарлама
1
«Алтайский кенті әкімінің аппараты» ММ

Сноска. Приложение 13 исключено решением Глубоковского районного маслихата от 22.02.2013 № 13/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 14
к решению Глубоковского
районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 12/2-V
Капитальные расходы государственного органа
Сноска. Приложение 14 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 12.11.2013 № 20/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
п/п
Наименование поселков и сельских округов
Программа
123022015
Программа
123022011
1
ГУ «Аппарат акима поселка Алтайский»