"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/262-ІV шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 2012 жылғы 06 желтоқсандағы N 7/70-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 желтоқсанда N 2777 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Жарма аудандық мәслихатының 2012 жылғы 26 желтоқсандағы N 195 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Жарма аудандық мәслихатының 2012.12.26 N 195 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 29 қарашадағы № 7/96-V (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2751 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Жарма аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Жарма аудандық мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/262–IV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 5-10-124 болып тіркелген, «Қалба тынысы» газетінің 2012 жылғы 18 қаңтардағы № 5, 2012 жылғы 20 қаңтардағы № 6, 2012 жылғы 25 қаңтардағы № 7 сандарында жарияланды) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 123 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6075155,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1111037,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6600,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1800,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4955718,0 мың теңге;
2) шығындар – 6151763,1 мың тенге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 45050,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 48540,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3490,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 16200,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 16200,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -137858,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 137858,1 мың теңге;

О внесении изменений в решение от 22 декабря 2011 года № 35/262-IV "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 06 декабря 2012 года N 7/70-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 14 декабря 2012 года N 2777. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Жарминского районного маслихата от 26 декабря 2012 года № 195)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Жарминского районного маслихата от 26.12.2012 № 195).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 29 ноября 2012 года № 7/96-V «О внесении изменений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2751) Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жарминского районного маслихата от 22 декабря 2011 года № 35/262-IV «О районном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 29 декабря 2011 года за № 5-10-124, опубликовано в газете «Қалба тынысы» от 18 января 2012 года № 5, от 20 января 2012 года № 6, от 25 января 2012 года № 7) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы, согласно приложениям 123, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 6075155,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1111037,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6600,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1800,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4955718,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6151763,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45050,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 48540,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3490,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16200,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 16200,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -137858,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –   137858,1 тысяч тенге;

қарыздардың түсімі – 48540,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3490,0 мың теңге.»;
5 тармақтың:
алтыншы, жетінші және сегізінші абзацтары жаңа редакцияда жазылсын:
«16309,0 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларына (қорғаншыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
16676,0 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға;
417,0 мың теңге – "Назарбаев зияткерлік мектептері" Дербес Білім беру Ұйымдарының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;»;
5-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«5-1. Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасы шеңберінде аудандық бюджетте сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөліміне жетіспейтін инженерлік–коммуникациялық инфрақұрылымдарды орналастыруға және дамытуға республикалық бюджет есебінен 0,0 мың теңге ағымды нысаналы трансферттер көзделсін, соның ішінде:
0,0 мың теңге – ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал ету шеңберінде.»;
аталған шешімнің 1457 қосымшалары осы шешімнің 1234 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            К. Мұсағитов
Жарма аудандық
мәслихатының хатшысы                       Н. Есполов
Жарма аудандық мәслихатының
2012 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 7/70-V шешіміне 1 қосымша
Жарма аудандық мәслихатының
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 35/262-IV шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
КІРІСТЕР

поступление займов – 48540,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3490 тысяч тенге.»;
в пункте 5:
абзацы шестой, седьмой и восьмой изложить в новой редакции:
«16309,0 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
16676,0 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
417,0 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной Организации Образования «Назарбаев интеллектуальные школы;»;
пункт 5-1 изложить в новой редакции:
«5-1. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета отделу архитектуры, градостроительства и строительства на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 в сумме 0,0 тысяч тенге, в том числе:
0,0 тысяч тенге – в рамках содействия развитию предпринимательства на селе.»;
приложения 1457 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        К. Мусагитов
Секретарь Жарминского
районного маслихата                        Н. Есполов
Приложение 1 к решению
Жарминского районного маслихата
от 6 декабря 2012 года № 7/70-V
Приложение 1 к решению
Жарминского районного маслихата
от 22 декабря 2011 года № 35/262-IV
Районный бюджет на 2012 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
ДОХОДЫ

100,0
5
Ойын бизнесіне салық
160,0
02
Тіркелген салық
160,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
3393,0
1
Мемлекеттік баж
3393,0
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
1000,0
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1550,0
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
20,0
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
620,0
09
Аңшылық құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
2,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
5,0
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
78,0
21
Тракторшы-машинисттің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
118,0
2
Салықтық емес түсiмдер
6600,0
01
Мемлекет меншіктен түсетін кірістер
2050,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
2050,0
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
2050,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
0,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
0,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4550,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4550,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
4550,0
3.
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
1800,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
1800,0
1
Жерді сату
1800,0
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
1800,0
4.
Трансферттердің түсімдері
4955718,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
4955718,0
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
4955718,0
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

100,0
5
Налог на игорный бизнес
160,0
02
Фиксированный налог
160,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
3393,0
1
Государственная пошлина
3393,0
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государства
1000,0
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1550,0
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
20,0
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
620,0
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
2,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
5,0
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
78,0
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
118,0
2
Неналоговые поступления
6600,0
01
Доходы от государственной собственности
2050,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
2050,0
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
2050,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
0,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
0,0
06
Прочие неналоговые поступления
4550,0
1
Прочие неналоговые поступления
4550,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
4550,0
3.
Поступления от продажи основного капитала
1800,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
1800,0
1
Продажа земли
1800,0
01
Поступления от продажи земельных участков
1800,0
4.
Поступление трансфертов
4955718,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
4955718,0
2
Трансферты из областного бюджета
4955718,0
01
Целевые текущие трансферты

2228,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4559,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1801517,0
1
Құқық қорғау қызметі
300,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
300,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
300,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1801217,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1801217,0
017
Шығыс Қазақстан облысының Шуақ кентінде қазандық салу
1801217,0
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
1801217,0
04
Білім беру
2375841,0
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
150546,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
150546,0
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
66939,0
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
218,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
83389,0
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
83389,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2061597,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
2061597,0
003
Жалпы білім беру
1996422,0
006
Балаларға қосымша білім беру
48300,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
417,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
16458,0
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
163698,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
142398,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2228,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4559,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1801517,0
1
Правоохранительная деятельность
300,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
300,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
300,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1801217,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1801217,0
017
Строительство котельной в поселке Шуак Восточно-Казахстанской области
1801217,0
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
1801217,0
04
Образование
2375841,0
1
Дошкольное воспитание и обучение
150546,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
150546,0
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
66939,0
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини центров, школ - интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
218,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
83389,0
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
83389,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2061597,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2061597,0
003
Общеобразовательное обучение
1996422,0
006
Дополнительное образование для детей
48300,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» за счет  целевых трансфертов из республиканского бюджета
417,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организации начального, основного  среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированным для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей), за счет трансфертов из республиканского бюджета
16458,0
9
Прочие услуги в области образования
163698,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
142398,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования