2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 42/2-IV "2012-2014 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданы мәслихатының 2012 жылғы 10 сәуірдегі N 3/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зырян аудандық әділет басқармасында 2012 жылғы 24 сәуірде N 5-12-136 тіркелді. Күші жойылды (Зырян аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 қаңтардағы N 04-07-13 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Зырян аудандық мәслихатының 2013.01.10 N 04-07-13 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы, 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 03 сәуірдегі № 3/16-V «2011 жылғы 08 желтоқсандағы № 34/397-IV «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» шешіміне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2571), Зырян ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 42/2-IV «2012-2014 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 5-12-130, «Көктас таңы» газетінің 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 1, «Пульс Зыряновска» газетінің 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 2 сандарында жарияланған), мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) бірінші тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«2012-2014 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
кірістер – 5458061 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1964100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11086 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30211 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 3452664 мың теңге;
шығындар - 5499005,5 мың теңге;
таза бюджеттік кредит беру – 27521 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 29124 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1603 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 9002 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 9002 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профицит) - -77467,5 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 77467,5 мың теңге.»;

О внесении изменений и дополнений в решение от 21 декабря 2011 года № 42/2-IV "О бюджете Зыряновского района на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Зыряновского района Восточно-Казахстанской области от 10 апреля 2012 года N 3/2-V. Зарегистрировано управлением юстиции Зыряновского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 24 апреля 2012 года за N 5-12-136. Утратило силу (письмо маслихата Зыряновского района от 10 января 2013 года № 04-07-13)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Зыряновского района от 10.01.2013 № 04-07-13).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 03 апреля 2012 года № 3/16-V «О внесении изменений и дополнений в решение от 08 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2571), маслихат Зыряновского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Зыряновского района «О бюджете Зыряновского района на 2012-2014 годы» от 21 декабря 2011 года № 42/2-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-12-130, опубликовано в газете «Көктас таңы» от 12 января 2012 года № 1, «Пульс Зыряновска» от 12 января 2012 года № 2) следующие изменения и дополнения:
1) пункт первый изложить в следующей редакции:
«Утвердить бюджет Зыряновского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
доходы – 5458061 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1964100 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11086 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30211 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3452664 тысячи тенге;
затраты – 5499005,5 тысячи тенге;
чистое бюджетное кредитование – 27521 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29124 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1603 тысячи тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 9002 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 9002 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета - -77467,5 тысячи тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –77467,5 тысячи тенге.»;

2) 9 тармақта:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын: «Аудан бюджетінде 2012 жылы республикалық бюджеттен 1401777 мың теңге сомасында трансферттер мен кредиттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:»;
үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын: «4450 мың теңге - Қазақстан Республикасының Білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыруға, үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтамасыз етуге;»;
төртінші абзац келесі редакцияда жазылсын: «56146 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай-сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;»;
он алтыншы абзац келесі редакцияда жазылсын: «3526 мың теңге - «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы аясында өңірлерді экономикалық дамытуға ықпал ету бойынша іс-шараларды іске асыру ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселесін шешуге;»;
он сегізінші абзац келесі редакцияда жазылсын: «4088 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау іс-шараларын іске асыруға;»;
он тоғызыншы абзац келесі редакцияда жазылсын: «29124 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау іс-шараларын іске асыруға кредиттер;»;
жиырма бірінші - жиырма жетінші абзац келесі мазмұнда толықтырылсын:
«4055 мың теңге - ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы жұмысшылардың біліктілігін арттыру және қайта даярлауға;
49066 мың теңге - Зырян қаласының Космонавтов көшесі бойынша үйді абаттандыру және ішкі кварталдық жүйелерін салуға:
210900 мың теңге - «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы аясында инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
33320 мың теңге - «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында ауылдық елді мекендердің инженерлік коммуналдық-көліктік инфрақұрылымдық нысандарына жөндеу жүргізуге;
14679 мың теңге - «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында ауылдық елді мекендерді дамыту аясында мәдениет нысанына жөндеу жүргізуге;
11049 мың теңге - «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту аясында білім беру нысандарына жөндеу жүргізуге;
188077 мың теңге - моноқалаларды жайластыру мәселерін шешу бойынша іс-шаралар жүргізуге.»;
3) 10 тармақта:
үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын: «24002 мың теңге - кейбір дәрежедегі (ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларына теңестірілген тұлғалар мен ҰОС мүгедектері, әскери қызметте қайтыс болғандардың отбасыларына) материалдық көмек көрсетуге;»;
төртінші абзац келесі редакцияда жазылсын: «3370 мың теңге - «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр-ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге;»;
он екінші абзац келесі редакцияда жазылсын: «195070 мың теңге - Зырян қаласының тарихи-мәдени орталығына қарасты бұрынғы «Горняк» мәдениет үйін қайта құруға;»;

2) в пункте 9:
абзац первый изложить в следующей редакции: «Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены трансферты и кредиты из республиканского бюджета в сумме 1401777 тысяч тенге, в том числе:»;
абзац третий изложить в следующей редакции: «4450 тысяч тенге на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому, в реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;»;
абзац четвертый изложить в следующей редакции: «56146 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;»;
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции: «3526 тысяч тенге на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов;»;
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции: «4088 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов;»;
абзац девятнадцатый изложить в следующей редакции: «29124 тысячи тенге кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов;»;
дополнить абзацем двадцать первым – двадцать седьмым следующего содержания:
«4055 тысяч тенге на переподготовку и повышение квалификации частично занятых наемных работников;
49066 тысяч тенге на строительство внутриквартальных сетей и благоустройство к дому по улице Космонавтов города Зыряновск;
210900 тысяч тенге на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов»;
33320 тысяч тенге на ремонт объектов коммунально-транспортной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020;
14679 тысяч тенге на ремонт объектов культуры в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020;
11049 тысяч тенге на ремонт объектов образования в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020;
188077 тысяч тенге на проведение мероприятий по решению вопросов обустройства моногородов.»;
3) в пункте 10:
абзац третий изложить в следующей редакции: «24002 тысячи тенге на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);»;
абзац четвертый изложить в следующей редакции: «3370 тысяч тенге на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получавшие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;»;
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции: «195070 тысяч тенге на реконструкцию бывшего Дома культуры «Горняк» под историко-культурный центр в городе Зыряновск;»;

1810
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2097460,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2429
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2429
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2095031,3
003
Жалпы білім беру
1977187,7
006
Балаларға қосымша білім беру
89387,6
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1214
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
27242
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
100001,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
100001,9
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13578,9
002
Ақпараттық жүйелер құру
180
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
34555
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
47238
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
4450
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
321577,7
2
Әлеуметтiк көмек
284178,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
284178,5
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
56521
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3240
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16047
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
10000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56852
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
60300
015
Аумақтық зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету орталығы
38828,5
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
10000
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

1810
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2097460,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2429
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
2429
464
Отдел образования района (города областного значения)
2095031,3
003
Общеобразовательное обучение
1977187,7
006
Дополнительное образование для детей
89387,6
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1214
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета
27242
9
Прочие услуги в области образования
100001,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
100001,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13578,9
002
Создание информационных систем
180
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
34555
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей),оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
47238
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
4450
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
321577,7
2
Социальная помощь
284178,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
284178,5
002
Программа занятости
56521
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, в сельской местности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3240
005
Государственная адресная социальная помощь
16047
006
Оказание жилищной помощи
10000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56852
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
60300
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
38828,5
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
10000
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида