2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 42/2-IV "2012-2014 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданы мәслихатының 2012 жылғы 14 шілдедегі N 5/3-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 шілдеде N 2610 тіркелді. Күші жойылды (Зырян аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 қаңтардағы N 04-07-13 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Зырян аудандық мәслихатының 2013.01.10 N 04-07-13 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 3 шілдедегі № 4/49-V «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» шешіміне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген № 2577) Зырян ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 42/2-IV «2012-2014 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген № 5-12-130, «Көктас таңы» газетінің 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 2, «Пульс Зыряновска» газетінің 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 2 сандарында жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2012-2014 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
кірістер – 5457511 мың теңге,соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1961832 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12596 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30969 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 3452114 мың теңге;
шығындар - 5498455,5 мың теңге;
таза бюджеттік кредит беру – 27521 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 29124 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1603 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 9002 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 9002 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) - -77467,5 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77467,5 мың теңге.»;
2) 5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение от 21 декабря 2011 года № 42/2-IV "О бюджете Зыряновского района на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Зыряновского района Восточно-Казахстанской области от 14 июля 2012 года N 5/3-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 25 июля 2012 года за N 2610. Утратило силу (письмо маслихата Зыряновского района от 10 января 2013 года № 04-07-13)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Зыряновского района от 10.01.2013 № 04-07-13).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 3 июля 2012 года № 4/49-V «О внесении изменений и дополнения в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2577) маслихат Зыряновского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Зыряновского района от 21 декабря 2011 года № 42/2-IV «О бюджете Зыряновского района на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-12-130, опубликовано в газете «Пульс Зыряновска» № 2 от 12 января 2012 года, «Көктас таңы» № 2 от 12 января 2012 года) следующие изменения и дополнение:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«Утвердить бюджет Зыряновского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
доходы – 5457511 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1961832 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 12596 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30969 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3452114 тысяч тенге;
затраты – 5498455,5 тысячи тенге;
чистое бюджетное кредитование – 27521 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29124 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1603 тысячи тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 9002 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 9002 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета - -77467,5 тысячи тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77467,5 тысячи тенге.»;
2) пункт 5 изложить в следующей редакции:

«2012 жылғы ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 33460 мың теңге сомасында бекітілсін.»;
3) 8-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«39083,4 мың теңге - Зырян қаласының Бажов көшесінің жолдарына күрделі жөндеу жүргізуге;»;
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«15289 мың теңге - Зырян қаласының Совет, Ленин, Киров көшелерін жарықтандыруға күрделі жөндеу жүргізуге;»;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«25279,4 мың теңге - «Серебрянск қаласының жылу орталығы» КМК күл шлактарды жою жүйесіне ағымдағы жөндеу жүргізуге.»;
4) 9-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Аудан бюджетінде 2012 жылы республикалық бюджеттен 1401476 мың теңге сомада трансферттер мен кредиттер қаралғаны ескерілсін, оның ішінде:»;
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«5650 мың теңге - Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтамасыз етуге;»;
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«10333 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға жалақыны ішінара субсидиялауға;»;
жиырма төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«47538 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде коммуналдық-көліктік инфрақұрылым объектілерін жөндеуге және ауылдық елді мекендерді абаттандыруға;»;
жиырма бесінші абзац алынып тасталсын;
жиырма алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«11009 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде білім беру объектілерін жөндеуге;»;
5) 10-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«2012 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 543923 мың теңге сомада трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:»;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«51957 мың теңге - мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге, оның ішінде:»;
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«23915 мың теңге - мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларына теңестірілген тұлғалар мен ҰОС мүгедектері, әскери қызметте қайтыс болғандардың отбасыларына) әлеуметтік көмек көрсетуге;»;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«3365 мың теңге - «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған немесе бұрын «Батыр ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге;»;
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

«Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 33460 тысяч тенге.»;
3) в пункте 8:
абзац второй изложить в следующей редакции:
«39083,4 тысячи тенге на капитальный ремонт дороги по улице Бажова города Зыряновск;»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«15289 тысяч тенге на капитальный ремонт освещения улиц Советская, Ленина, Кирова города Зыряновск;»;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«25279,4 тысячи тенге на текущий ремонт системы золошлакоудаления на КГП «Теплоцентраль города Серебрянск.»;
4) в пункте 9:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены трансферты и кредиты из республиканского бюджета в сумме 1401476 тысяч тенге, в том числе:»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«5650 тысяч тенге на обеспечение оборудованием программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому, на реализацию государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;»;
абзац десятый изложить в следующей редакции:
«10333 тысячи тенге на частичное субсидирование заработной платы на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020;»;
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
«47538 тысяч тенге на ремонт объектов коммунально-транспортной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020;»;
абзац двадцать пятый исключить;
абзац двадцать шестой изложить в следующей редакции:
«11009 тысяч тенге на ремонт объектов образования в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020;»;
5) в пункте 10:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 543923 тысячи тенге, в том числе:»;
абзац второй изложить в следующей редакции:
«51957 тысяч тенге на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, в том числе:»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«23915 тысяч тенге на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);»;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«3365 тысяч тенге на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получавшие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;»;
абзац пятый изложить в следующей редакции:

«1375 мың теңге - 4 және одан да көп бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге;»;
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«252 мың теңге - облыс алдында зор еңбегі бар зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге;»;
6) аталған шешімнің 1578101112 қосымшалары осы шешімнің 1234567 қосымшаларына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын;
7) осы шешімнің 8-қосымшасына сәйкес көрсетілген шешімнің  13 қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            Н. Горбачева
Зырян ауданының
мәслихат хатшысы                           Г. Денисова
Зырян ауданының мәслихатының
2012 жылғы 14 шілдедегі
№ 5/3-V шешіміне
1 қосымша
Зырян ауданының мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 42/2-V шешіміне
1 қосымша
2012 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кірістер атауы
I.
Кірістер

«1375 тысяч тенге на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;»;
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
«252 тысячи тенге на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью;»;
6) приложения 1578101112 к указанному решению изложить в следующей редакции согласно приложениям 123456,  7 к настоящему решению;
7) дополнить приложением 13 к указанному решению согласно приложению 8 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Н. Горбачева
Секретарь маслихата
Зыряновского района                        Г. Денисова
Приложение 1
к решению маслихата
Зыряновского района
от 14 июля 2012 года № 5/3–V
Приложение 1
к решению маслихата
Зыряновского района
от 21 декабря 2011 года № 42/2–IV
Бюджет района на 2012 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
I.
Доходы

10570
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10570
04
Бiлiм беру
2459927,2
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
241008
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
241008
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
239198
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
1810
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2070609,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2429
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2429
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2068180,1
003
Жалпы білім беру
1945666,5
006
Балаларға қосымша білім беру
94057,6
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1214
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
27242
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
148310,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
148310,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14642,4
002
Ақпараттық жүйелер құру
180
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
34555
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
47238
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5650
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
46044,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

10570
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10570
04
Образование
2459927,2
1
Дошкольное воспитание и обучение
241008
464
Отдел образования района (города областного значения)
241008
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
239198
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
1810
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2070609,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2429
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
2429
464
Отдел образования района (города областного значения)
2068180,1
003
Общеобразовательное обучение
1945666,5
006
Дополнительное образование для детей
94057,6
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1214
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
27242
9
Прочие услуги в области образования
148310,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
148310,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14642,4
002
Создание информационных систем
180
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
34555
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам ( попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей),оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
47238
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
5650
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
46044,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение