Кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жіберілген азаматтардың жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеу нұсқаулығын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 12 наурыздағы N 727 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Катонқарағай аудандық әділет басқармасында 2012 жылғы 05 сәуірде N 5-13-122 тіркелді. Күші жойылды - Катонқарағай аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 20 наурыздағы N 1304 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Катонқарағай аудандық әкімдігінің 20.03.2013 N 1304 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Заңының 31-бабы 1-тармағы 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 57-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» № 836 қаулысы негізінде, жұмысқа орналасуда қиындық көріп отырған халықтың нысаналы топтарын әлеуметтiк қорғау бойынша қосымша шараларды белгiлеу мақсатында, Катонқарағай ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жіберілген табысы аз адамдар қатарындағы жұмыспен қамтылғандардың және жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын адамдардың және жұмыссыздардың жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеу нұсқаулығын бекіту туралы нұсқаулық қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Б.Рақышеваға жүктелсiн.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейiн күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудан әкімінің міндетін атқарушы           С. Мубараков
Катонқарағай ауданы әкiмдiгiнiң
2012 жылғы 12 наурыздағы
№ 727 қаулысына қосымша
Кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға
жіберілген табысы аз адамдар қатарындағы жұмыспен
қамтылғандардың және жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен
айналысатын адамдардың және жұмыссыздардың жол жүру, тамақтану,
тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеу нұсқаулығы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық кәсіби даярлау, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жiберiлген табысы аз адамдар қатарындағы жұмыспен қамтылғандардың және жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын адамдардың және жұмыссыздардың жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеу мәселелерi бойынша халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы заңнамалардың қолданылуын нақтылайды.

Об утверждении инструкции по возмещению затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование граждан, направленных на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации
Постановление акимата Катон-Карагайского района Восточно-Казахстанской области от 12 марта 2012 года N 727. Зарегистрировано управлением юстиции Катон-Карагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 05 апреля 2012 года за N 5-13-122. Утратило силу постановлением акимата Катон-Карагайского района от 20 марта 2013 года N 1304
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Катон-Карагайского района от 20.03.2013 N 1304.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 57 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2011 года «О занятости населения», в целях установления дополнительных мер по социальной защите целевых групп населения, испытывающих затруднения в трудоустройстве, акимат Катон-Карагайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить инструкцию по возмещению затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование занятых и лиц, занятых уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработных, направленных на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации, согласно приложению к постановлению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Ракишеву Б.Т.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима района                               С. Мубараков
Приложение
к постановлению № 727
от 12 марта 2012 года акимата
Катон-Карагайского района
Инструкция
по возмещению затрат на проезд, питание, проживание и
медицинское освидетельствование занятых и лиц, занятых уходом
за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных,
а также безработных, направленных на профессиональную
подготовку, переподготовку и повышение квалификации
1. Общие положения
1.  Настоящая Инструкция детализирует применение законодательства в области социальной защиты населения по вопросам возмещения затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование занятых и лиц, занятых уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработных, направленных на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации.

2. Жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын «Катонқарағай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi – Бөлiм) өтейдi.
3. Шығын Бөлiмде жұмыссыз ретiнде тiркелген, кәсiптiк жарамдылықты анықтауды талап ететiн мамандықтар бойынша оқытуға жiберiлген өтiнiш берушiлерге, тексеру нәтижесiнен тыс өтеледi.
4. Медициналық куәландыруды өтiнiш берушiлер Бөлiмнiң жолдауымен өтедi.
2. Шығындарын қайтарып алуға өтiнiш беру
5. Өтiнiш берушi Бөлiмге жазбаша өтiнiш бередi және келесi құжаттарды ұсынады:
1) банктен дербес шот нөмiрi;
2) теміржол көлігімен, жолаушы автокөлігімен (таксиден басқа) жол жүру құжаттарды немесе жол жүрудің құны туралы аталған тасымалды түрлерімен айналысатын мекеменің анықтамасы;
3) медициналық куәландырудан өту туралы төлем құжаты.
3. Шығынды өтеу мөлшерi және төлеу
6. Медициналық куәландыру үшiн шығынды өтеу, құжаттармен расталған тексеруден өту құнының мөлшерi бойынша жүргiзiледi.
7. Өңір (облыс, аудан) шегіндегі оқу орнына барып қайта қайту жолы үшін шығынды өтеу құжаттармен расталған жол жүру құны үшін жүргізіледі.
8. Тамақтануға және тұру шығындары төлем құжаттарын тапсырған соң өтеледі.
9. Тұру шығындарын жартылай өтеудің төлемі оқудың аяқталуы бойынша немесе ай сайын жүргізіледі.
10. Тамақтануға шығынды өтеу ай сайын жүргiзiледi.
11. Медициналық куәландыру мен өңір шегіндегі (облыс, аудан) орнына барып қайта қайту жолына арналған шығындарды өтеу құжаттар ұсынылғаннан кейiн бiр ай iшiнде жүргiзiледi.
12. Шығынды өтеу халықты жұмыспен қамту бағдарламасын орындауға қарастырылған аудандық бюджет қаражатының есебiнен, өтiнiш берушiнiң дербес шотына аудару жолымен жүргiзiледi.
Аудан әкімі аппаратының басшысы            Д. Алдажаров

2. Возмещение затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование, осуществляет государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Катон-Карагайского района» (далее – Отдел).
3. Возмещение затрат производится заявителям, зарегистрированным в качестве безработных в Отделе, направленным на обучение по профессиям, требующим определения профессиональной пригодности, независимо от результатов обследования.
4. Медицинское освидетельствование заявители проходят по направлению Отдела.
2. Обращение за получением возмещения затрат
5. Заявитель подает письменное заявление в Отдел и представляет следующие документы:
1) номер лицевого счета из банка;
2) проездные документы по железнодорожному транспорту, пассажирскому автотранспорту (кроме такси), либо справка организации, осуществляющей указанные виды перевозок о стоимости проезда;
3) платежный документ о прохождении медицинского освидетельствования.
3. Размер и выплата возмещения затрат
6. Возмещение затрат за медицинское освидетельствование производится в размере стоимости обследования, подтвержденной документами.
7. Возмещение затрат за проезд к месту обучения и обратно в пределах региона (область, район) производится в размере стоимости проезда, подтвержденной документами.
8. Возмещение затрат на питание и проживание производится при предоставлении платежных документов.
9. Выплата частичного возмещения затрат на проживание производится по окончании обучения или ежемесячно.
10. Выплата возмещения затрат на питание производится ежемесячно.
11. Выплата полного возмещения затрат на медицинское освидетельствование и на проезд к месту обучения и обратно в пределах региона производится в течение месяца с момента предъявления документов.
12. Выплата возмещения затрат осуществляется за счет средств местного бюджета, предусмотренных в рамках местной бюджетной программы занятости, путем перечисления на лицевой счет заявителя.
Руководитель аппарата акима района         Д. Алдажаров