"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-2 шешімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 26 қарашадағы N 7-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 қарашада N 2749 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы N 123 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 25.12.2012 N 123 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуация мен орфографиясы  сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы» 2012 жылғы 14 қарашадағы № 6/78-V шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 20 қарашада 2012 жылы № 2720 тіркелді) сәйкес Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Тарбағатай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген № 5-16-119, «Тарбағатай» газетінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы № 4-5 сандарында жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 629 761,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 502 531,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 726,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 749,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 119 755,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 590 806,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 27 261,0 мың теңге;
бюджеттік кредит – 29 124,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 863,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 81 129,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 81 129,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 261,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 261,0 мың теңге.»;
3 тармақтың бірінші, екінші және үшінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение от 21 декабря 2011 года № 33-2 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 ноября 2012 года N 7-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 ноября 2012 года N 2749. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 25 декабря 2012 года № 123)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 25.12.2012 № 123).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография  оригинала.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 ноября 2012 года № 6/78-V «О внесении изменений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2720 от 20 ноября 2012 года) Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тарбагатайского районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 21 декабря 2011 года № 33-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5-16-119, опубликовано в газете «Тарбағатай» от 12 января 2012 года № 6-7) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 629 761,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 502 531,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 726,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 749,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 119 755,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5 590 806,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 261,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 29 124,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 863,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 81 129,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 81 129,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 261,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 261,0 тысяч тенге.»;
абзацы первый, второй и третий пункта 3 изложить в следующей редакции:

«2012 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 6 835,1 мың теңге болып бекітілсін, оның ішінде:
төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі іс-шаралар жүргізуге – 5 616,0 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның төтенше резерві – 1 219,1 мың теңге.»;
7 тармақтың бірінші, екінші, тоғызыншы, он бірінші және он бесінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде – 803 574,7 мың теңге нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС-на қатысушылар, ҰОС-ның мүгедектері және оларға теңестірілгендерге, қайтыс болған әскерилердің жанұясына) – 5 298,0 мың теңге;»;
«сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 109 096,6 мың теңге (Көкжыра, Жәнтікей ауылдарының сумен қамтамасыз ету желілерін қайта жаңғырту жұмыстарына – 64 345,0 мың теңге, Ақсуат ауылындағы су құбыры желісін қайта жаңғырту жұмыстарына – 4 662,6 мың теңге, Ақсуат ауылының кәріз жүйесін және тазарту құрылғыларының құрылысы жұмыстары – 40 089,0 мың теңге);»;
«Ақсуат ауылындағы 100 орын мектеп маңындағы интернат құрылысына – 360 246,0 мың теңге;»;
«мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 2 343,1 мың теңге;»;
8 тармақтың бірінші, он төртінші және жиырмасыншы абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Аудандық бюджетке Республикалық бюджеттен – 971 394,0 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:»;
«сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 463 690,0 мың теңге (Ақсуат ауылының су құбыры желісін қайта жаңғыртуға – 102 888,0 мың теңге, Ақсуат ауылының кәріз жүйесін және тазарту құрылғыларының құрылысы жұмыстары – 360 802,0 мың теңге);»;
«мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 123 729,0 мың теңге;»;
8 тармақ мынадай мазмұндағы жиырма бірінші абзацпен толықтырылсын:
«Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуы – 17 000,0 мың теңге.»;
аталған шешімнің 14789 қосымшалары осы шешімнің 123, 45 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-2 шешімге өзгерістер енгізу туралы» аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 19 қарашадағы № 6-2 шешімінің күші жойылсын.

«Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2012 год в сумме – 6 835,1 тысяч тенге, в том числе:
на проведение мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций масштаба районов в сумме – 5 616,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва района (города областного значения) местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения) – 1 219,1 тысяч тенге.»;
абзацы первый, второй, девятый, одиннадцатый и пятнадцатый пункта 7 изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть в районном бюджете целевых трансфертов из областного бюджета в объеме – 803 574,7 тысяч тенге, в том числе:
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) – 5 298,0 тысяч тенге;»;
«на развитие системы водоснабжения – 109 096,6 тысяч тенге, в том числе: (на реконструкцию системы водопроводных сетей села Кокжыра и села Жантикей – 64 345,0 тысяч тенге, на реконструкцию водопроводных сетей села Аксуат – 4 662,6 тысяч тенге, на строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Аксуат – 40 089,0 тысяч тенге);»;
«на строительство пришкольного интерната на 100 мест в селе Аксуат – 360 246,0 тысяч тенге;»;
«на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 2 343,1 тысяч тенге;»;
абзацы первый, четырнадцатый и двадцатый пункта 8 изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть в районном бюджете целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в объеме – 971 394,0 тысяч тенге, в том числе:»;
«на развитие системы водоснабжения – 463 690,0 тысяч тенге (на реконструкцию водопроводных сетей села Аксуат – 102 888,0 тысяч тенге, на строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Аксуат – 360 802,0 тысяч тенге);»;
«на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 123 729,0 тысяч тенге);»;
пункт 8 дополнить абзацем двадцать первым следующего содержания:
«развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 – 17 000,0 тысяч тенге.»;
приложения 14789 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12345 к настоящему решению.
2. Отменить решение районного маслихата № 6-2 от 19 ноября 2012 года «О внесении изменений в решение от 21 декабря 2011 года № 33-2 «О районном бюджете на 2012-2014 годы».

219 050,0
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
92 552,0
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2 769,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
123 729,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2 411 199,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
360,0
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
360,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 410 839,3
003
Жалпы білім беру
2 322 306,3
006
Балаларға қосымша білім беру
53 843,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1 104,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
33 586,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
622 873,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
234 727,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 008,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
15 500,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
78,0
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12 867,0
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
12 700,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
180 574,1

219 050,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
92 552,0
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 769,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
123 729,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2 411 199,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
360,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
360,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 410 839,3
003
Общеобразовательное обучение
2 322 306,3
006
Дополнительное образование для детей
53 843,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 104,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
33 586,0
9
Прочие услуги в области образования
622 873,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
234 727,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 008,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
15 500,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
78,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
12 867,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
12 700,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
180 574,1

003
Жалпы білім беру
8 194,00
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1 104,00
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
33 586,00
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
25 567,00
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
25 567,00
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12 867,00
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
12 700,00
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
54 043,00
02
Әлеуметтiк көмек
54 043,00
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 043,00
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
24 206,00
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
17 031,00
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
12 806,00
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
593 651,00
01
Тұрғын үй шаруашылығы
129 961,00
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
42 847,00
024
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
42 847,00
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 529,00
041
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
12 529,00
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
74 585,00
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
57 585,00
022
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуы
17 000,00
02
Коммуналдық шаруашылық
463 690,00
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
463 690,00
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
463 690,00
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
122 716,00
1
Ауыл шаруашылығы
4 091,00
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
4 091,00

003
Общеобразовательное обучение
8 194,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 104,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
33 586,0
9
Прочие услуги в области образования
25 567,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
25 567,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 867,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
12 700,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
54 043,0
02
Социальная помощь
54 043,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 043,0
002
Программа занятости
24 206,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 031,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости
12 806,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
593 651,0
01
Жилищное хозяйство
129 961,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
42 847,0
024
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
42 847,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 529,0
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
12 529,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
74 585,0
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
57 585,0
022
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
17 000,0
02
Коммунальное хозяйство
463 690,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
463 690,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
463 690,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
122 716,0
1
Сельское хозяйство
4 091,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
4 091,0