Электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үржар ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 07 желтоқсандағы N 502 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда N 2817 болып тіркелді. Күші жойылды - Үржар ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 06 мамырдағы N 187 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Үржар ауданы әкімдігінің 06.05.2013 N 187 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1 бабының 4 тармағына, «Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабы 1 тармағының 17-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы «Ақпараттандыру туралы» Заңының 29 бабының 2 тармағына сәйкес Үржар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымша берілген электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін:
1) «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»;
2) «Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу»;
3) «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою»;
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Үржар ауданы әкімінің орынбасары Қ. Сеитқановқа жүктелсін.
3. Қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Үржар ауданының әкімі                      Б. Жанақов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі           А. Жұмағалиев
2012 жылғы «___» ___________
Үржар ауданы әкімдігінің
07 желтоқсан 2012 жылғы № 502
қаулысымен бекітілген
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызмет «Үржар аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлім» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші) баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы тұрғылықты мекенжай бойынша (бұдан әрі – ХҚКО), сонымен қатар «электрондық үкімет» порталы арқылы (бұдан әрі – портал), www.e.gov.kz мекенжайы бойынша көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдарымен көрсетілген әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік стандартты қызметтерді бекіту» қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление акимата Урджарского района Восточно-Казахстанской области от 07 декабря 2012 года N 502. Зарегистрировано департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 11 января 2013 года N 2817. Утратило силу - постановлением акимата Урджарского района от 06 мая 2013 года N 187
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Урджарского района от 06.05.2013 N 187.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», подпунктом 17-1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» акимат Урджарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
1) «Выдача справок безработным гражданам»;
2) «Оформление документов для материального обеспечения детей- инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому»;
3) «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации»;
2. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима Урджарского района К. Сейтканова.
3. Постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Урджарского района                    Б. Жанаков
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
«__» ___________ 2012 года
Утвержден постановлением
акимата Урджарского района
от 07 декабря 2012 года № 502
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок безработным гражданам» оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Урджарского района» (далее – услугодатель) на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) по месту жительства, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее – Стандарт).

3. Электрондық мемлекеттік қызметін автоматизациаландыру деңгейі: жартылай автоматтандырылған (медиа-ажырауы бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциондық қызмет.
5. «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызметінің осы регламентінде (бұдан әрі – Регламент) қолданылатын түсініктер мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді пайдалану мен ақпаратты беруге және тапсыруға, жариялауға, іздеуге, өңдеуге, сақтауға арналған жүйе;
2) ЖАО – жергілікті атқарушы орган;
3) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органының ақпараттық жүйесі;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, сонымен қатар, қызметін жеке кәсіпкерлік ретінде жүзеге асырушы жеке кәсіпкер үшін қалыптастырушы бірегей нөмір;
5) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі;
6) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер;
7) медиа-ажырау – құжаттарды электрондық үлгіден немесе қағаз үлгіге немесе керісінше өзгерту қажет болған кезде, қызметтерді көрсету барысында қағаз немесе электрондық құжат айналымының кезектесуі;
8) тұтынушы – оған қажет және ол пайдаланатын электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге өтініш жасаушы;
9) транзакциялық қызмет – тұтынушыларға электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану арқылы ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстар бойынша қызмет;
10) ХҚКО АЖ – халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі;
11) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;
12) электрондық құжат – ақпаратты электронды-сандық үлгіде тапсыратын және электронды-сандық үлгіде куәландырылған құжат;
13) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электрондық үлгіде көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
14) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге кірудің бірыңғай терезесі бар ақпараттық жүйе; (бұдан әрі – ЭҮП);
15) «электрондық үкімет» шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйесін біріктіру үшін арналған ақпараттық жүйе;
16) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық құжаттың шынайылығын, оның мазмұнының меншігін және тұрақтылығын растайтын және құралдарымен жасалған электрондық сандық белгілер жиынтығы;

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам» (далее – Регламент):
1) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) МИО – местный исполнительный орган, непосредственно предоставляющий электронную государственную услугу;
3) ИС МИО – информационная система местного исполнительного органа;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) ИС НУЦ – информационная система национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
6) СФЕ - структурно-функциональные единицы;
7) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) ИС ЦОН – информационная система центров обслуживания населения;
11) ЦОН – центр обслуживания населения;
12) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
15) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП)- информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
16) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность;

17) ЭҮӨШ – «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша
қызмет беруші қызметінің тәртібі
6. ЖАО арқылы көрсетілетін ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде қадамдық іс-әрекеттермен шешімдер осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы қызмет алу үшін ЖАО хабарласып, өзімен бірге Стандартта көрсетілген өтініш және қажетті құжаттардың түпнұсқаларымен өтініш жасайды. Тұтынушының өтініші мен құжаттарының растылығын ЖАО қызметкерімен тексеру;
2) 1 үдеріс – мемлекеттік электрондық қызметті көрсету үшін ЖАО АЖ-ға қызметкермен ЖСН және пароль енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – ЖАО АЖ-да тіркелген ЖАО қызметкері туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2 үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде қателіктер болуына байланысты авторизациалаудан бас тарту туралы ЖАО АЖ-да хабарлама қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды сондай ақ ЖАО қызметкермен қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауын ескере отырып, нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 4 үдеріс – мемлекеттік электрондық қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЖАО АЖ-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
8) 5 үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметтің өңделуі;
10) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерімен мемлекеттік электрондық қызметті көрсету (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады;
11) 8 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушының қолына беруі немесе электрондық пошта арқылы жіберуі.
7. ХҚКО арқылы көрсетілетін ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері Осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:

17) РШЭП – региональный шлюз «электронного правительства».
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной государственной услуги через МИО приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель обращается в МИО для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов, указанных в Стандарте. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО, в связи с имеющимися ошибками в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 – выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной государственной услуги через ЦОН приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:

1) 1 үдеріс – мемлекеттік электрондық қызметті көрсету үшін ХҚКО операторының ХҚКО АЖ авторизациялау үдерісі;
2) 1-шарт – ЭҮП-да тіркелген оператор туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру үдерісі;
3) 2 үдеріс – ХҚКО операторының туралы деректерінде қателіктер болуына байланысты ХҚКО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3 үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
5) 4 үдеріс – мемлекеттік электрондық қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
6) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЭҮП-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
7) 5 үдеріс – оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) ЭУШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электрондық қызметті өңдеуі;
9) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электрондық қызметті көрсетуі (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы хабарлама не болмаса қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ХҚКО АЖ жіберіледі;
10) 8 үдеріс – ХҚКО қызметкерімен шығыс құжатын қызметті тұтынушыға қолына беру немесе электрондық поштаға жіберу арқылы.
8. Осы Регламенттің 2 қосымшасында ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған мемлекеттік қызмет көрсету кезінде адымдық әрекеттері және шешімдері көрсетілген.
1) тұтынушы ЭҮП-да тіркеуді ЖСН және парольдің көмегімен жүзеге асырады (тіркелмеген тұтынушылар үшін ЭҮП жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – тұтынушымен электрондық қызмет алу үшін ЭҮП-да ЖСН және парольді енгізу процесі;
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП-да тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде қателіктер болуына байланысты ЭҮП-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);

1) процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН, в связи с имеющими ошибками в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН;
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющими ошибками в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;

6) 4 үдеріс – мемлекеттік электрондық қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЭҮП-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
8) 5 үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – ЖАО операторының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электрондық қызметті өңдеуі;
10) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электрондық қызметті көрсетуі (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ЭҮП жеке кабинетіне жіберіледі.
9. Cұрау жасаудың экрандық үлгілері және ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын мемлекеттік тілде немесе орыс тілінде, электрондық мемлекеттік қызметке өтініш үлгісі электрондық үкімет порталында келтірілген www.e.gov.kz.
10. Алған мәртебені тексеру әдісі қажеттілікті орындау мемлекеттік электрондық қызметі арқылы: «электронды үкімет» порталында «Қызмет алудың тарихы» бөлімінен және де ЖАО немесе ХҚҚО хабарласқан кезде.
11. Мемлекеттік электрондық қызмет туралы ақпарат алу үшін телефон нөмірі, сондай ақ қажет болған жағдайда олардың сапасын бағалау (соның ішінде шағымдану): call-орталық (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінде өзара
әрекет ету тәртібінің сипаты
12. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ХҚКО қызметкері;
2) ЖАО қызметкері.
13. ҚФБ әрекеттерінің (рәсімдер, функциялар, операциялар) кезегін әр әрекетті орындау мерзімін көрсетумен мәтіндік кестелік сипаттау, ол осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.
14. Олардың сипаттауларына сәйкес ҚФБ әрекеттерінің (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процессінде) логикалық кезектілігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар осы Регламенттің 1 қосымшасында (1, 2, 3 суреттер) келтірілген.
15. Осы Регламенттің 3 қосымшасында форматтық-логикалық бақылау ережесі көрсетуімен хабарламалардың, ескертулердің нысандарын қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызметтің көрсету нәтижесі соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері көрсетілген.

6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном или русском языках, в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП, приведены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Номер телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: саll–центр портала (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) сотрудник ЦОН;
2) сотрудник МИО.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 (рисунки 1, 2, 3) к настоящему Регламенту.
15. Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, уведомления, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.

16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес сапа көрсеткіштерімен және қол жетімділігімен өлшенеді.
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процессіне тұтынушылармен қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтарын және еркіндігін сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) кәсіптік әдептілікті және мәдениеттілікті сақтау;
4) толық және тәмамдалған ақпарат беру;
5) тұтынушының құжаттарында бар ақпаратты қорғау және құпиялылығын сақтау;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
18. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарттары: электрондық мемлекеттік қызметті көрсету және кіру мүмкіндігі құрылғыларын қолдау (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімділік пункті).
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 1-қосымша
1 сурет. ЖАО арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде функционалдық өзара әрекет ету диаграммасы
2 сурет. ХҚКО арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде функционалдық өзара әрекет ету диаграммасы
3 сурет. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде функционалдық өзара әрекет ету диаграммасы Шартты белгілер
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 2-қосымша
1 кесте. ЖАО арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаты

16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах потребителя;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1 к регламенту
электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги через МИО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги через ЦОН
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги через ПЭП Условные обозначения
Приложение 2 к регламенту
электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через МИО

1. Сізді электрондық мемлекеттік қызметтің көрсету үдерісінің сапасы және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттамын;
3) қанағаттанамын.
Үржар ауданы әкімдігінің
07 декабря 2012 жылғы № 502
қаулысымен бекітілген
«Үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшiн құжаттар ресiмдеу» электрондық мемлекеттік
қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттар ресiмдеу» электрондық мемлекеттік қызметі «Үржар аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлім» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші) және «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) www.e.gov.kz арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттар ресiмдеу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтымайтын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы « Үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттар ресiмдеу» электрондық мемлекеттік қызметінің осы регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;
2) ЖАО – жергілікті атқарушы орган;
3) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органның ақпараттық жүйесі;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
5) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер;
6) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден постановлением
акимата Урджарского района
от 07 декабря 2012 года № 502
Регламент электронной государственной услуги «Оформление
документов для материального обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому», оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Урджарского района» (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» (далее - Регламент):
1) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) МИО – местный исполнительный орган;
3) ИС МИО - информационная система местного исполнительного органа;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) СФЕ – структурно-функциональные единицы;
6) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;

7) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ЖАО қызметкеріне жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
8) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
9) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасының ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
10) электрондық сандық қол қою (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
11) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
12) электрондық құжат – ақпарат электрондық-сандық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін шоғырландыруға арналған ақпараттық жүйе;
14) ЭҮӨШ – «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызмет беруші
қызметі әрекетінің тәртібі
6. ЖАО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі адымдық әрекеттері және шешімдері осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы қызмет алу үшін ЖАО хабарласып, өзімен бірге Стандартта көрсетілген өтініш және қажетті құжаттардың түпнұсқаларымен өтініш жасайды. ЖАО қызметкерімен өтініші мен құжаттарының түпнұсқалылығы тексеріледі;
2) 1 – үдеріс – мемлекеттік электронды қызметті көрсету үшін ЖАО қызметкерімен ЖАО АЖ-ға ЖСН және паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 – шарт – ЖАО АЖ тіркелген ЖАО қызметкері туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2 – үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде қателіктер болуына байланысты авторизациалаудан бас тарту туралы ЖАО АЖ хабарлама қалыптастыру;
5) 3 – үдеріс – ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай ақ ЖАО қызметкерімен қол қою үшін тіркеу куәлігін таңдау;

7) пользователь – субъект, обращающийся к сотруднику МИО за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователями электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
9) ИС НУЦ – информационная система национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
10) веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
14) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
15) РШЭП – региональный шлюз «электронного правительства».
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через МИО приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель обращается в МИО для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов, указанных в Стандарте. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО, в связи с имеющимися ошибками в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;

6) 4 – үдеріс – мемлекеттік электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 – шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЖАО АЖ тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
8) 5 – үдеріс – ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 – үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметтің өңделуі;
10) 7 – үдеріс – ЖАО қызметкерімен мемлекеттік электронды қызметті көрсету (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
11) 8 – үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушының қолына беруі немесе электрондық пошта арқылы жіберуі.
7. ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері Осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН және пароль көмегімен ЭҮП тіркеуден өтуі тиіс (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 – үдеріс – мемлекеттік электронды қызметті алу үшін ЭҮП тұтынушының ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізу үдерісі;
3) 1 – шарт – ЭҮП тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру үдерісі;
4) 2 – үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 – үдеріс тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу), сондай ақ тұтынушымен қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4 – үдеріс – мемлекеттік электронды қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 – шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЭҮП тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;

6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;

8) 5 – үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 – үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жіберу және ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электронды қызметті өңдеуі;
10) 7 – үдеріс – ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электронды қызметті көрсету (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат аудандық бөлім маманының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ЭҮП жеке кабинетіне жіберіледі.
8. Cұрау жасаудың экрандық үлгілері және ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын мемлекеттік тілде немесе орыс тілінде, электрондық мемлекеттік қызметке өтініш үлгісі электрондық үкімет порталында келтірілген www.e.gov.kz.
9. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша өтінішінің орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталындағы «Қызметтер алу тарихы» бөлімінде, сонымен қатар ЖАО хабарласу арқылы.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу үшін және олардың сапасын бағалау (соның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда саll-орталық телефоны нөмірі бойынша алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
ЖАО қызметкері.
12. Осы Регламенттің 2 қосымшасында әр іс-қимылдың (процедураның) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-қимылының кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттауында (процедуралар, функциялар, операциялар) келтірілген.
13. Олардың сипаттамасына сәйкес (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде) іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар осы Регламенттің 1 қосымшасында (1, 2 суреттер) келтірілген.
14. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі, соның ішінде форматтық-логикалық бақылау ережесін, хабарламаны көрсетумен ұсынылатын бланктер үлгілері осы Регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
15. Тұтынушыларға электрондық қызмет көрсетудің нәтижесі сапа және қолжетімділік көрсеткішімен осы Регламенттің 4 қосымшасына сай өлшенеді.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қойылатын талаптар:

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
8. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном или русском языках, в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП, представлены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО.
10. Номер телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: саll–центр портала (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
сотрудник МИО.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 (рисунки 1, 2) к настоящему Регламенту.
14. Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, уведомления, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:

1) адамның конституциялық құқығы мен еркіндігін сақтау;
2) қызметтік борышты атқаруда заңдылықты сақтау;
3) кәсіби этика және мәдениеттілікті сақтау;
4) толық және жеткілікті ақпаратты беру;
5) ақпараттың сақталуы мен құпиялылығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
17. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарттары: электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің қолжетімділігін қолдау құралдары (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімді пункті).
«Үйде тәрбиеленетін және
оқытылатын мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар рәсімдеу»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 1-қосымша
1 сурет. ЖАО арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық өзара әрекет диаграммасы
2 сурет. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық өзара әрекет диаграммасы Шартты белгілер
«Үйде тәрбиеленетін және
оқытылатын мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар рәсімдеу»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 2-қосымша
1 кесте. ЖАО арқылы әрекеттер сипаты

1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1 к регламенту
электронной государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги через МИО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги через ПЭП Условные обозначения
Приложение 2 к регламенту
электронной государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО

2) негізгі процесс әрекеті (жұмыс легі, барысы)
1
Әрекет № (жұмыс легі, барысы)
5
6
7
8
2
СФЕ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ/ЭҮӨШ
ЭҮП
3
Әрекет атауы (процесстің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
Сұрауды орындау. Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін шешімді қабылдау туралы
Шығыс құжатын қалыптастыру
ЭҮП жұмысында мәртебені ауыстыру туралы хабарламаны бағыттау
«жұмыста» мәртебесін бейнеленуі
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешімі)
Хабарламаны немесе негізделген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын жүйеде қалыптастыру
Бағыттау
Мәртебесін бейнелеу
5
Орындау мерзімі
10 жұмыс күні ішінде
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
6
Келесі әрекет нөмірі
6
7
8
9
3) негізгі процесс әрекеті (жұмыс легі, барысы)
1
Әрекет № (жұмыс легі, барысы)
9
10
11
12
2
СФЕ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ/ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
3
Әрекет атауы (процесстің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
Шығыс құжатын құру
ЖАО қызметкерінің шығыс құжатын ЭЦҚ қол қою. ЭҮП қызмет көрсету мәртебесін өзгерту туралы хабарламаны қалыптастыру
Шығыс құжатын ЭҮП шығарумен мәртебесі ауысуы туралы хабарламаны бағыттау
Шығыс құжатын көру мүмкіндігімен қызмет көрсетуді аяқтау туралы ескертудің бейнеленуі
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-бөлу шешімі)
Қол қойылған шығыс құжаты
ЭҮП шығыс құжатымен хабарламаны жіберу
Бағыттау
Шығыс құжатын бейнелеу
5
Орындау мерзімі
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі әрекет нөмірі
10
11
12
-
«Үйде тәрбиеленетін және
оқытылатын мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар рәсімдеу»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 3-қосымша
Нысандық-логикалық бақылау ережелерін көрсетумен, хабарламалар,
хаттар және ескертулер үлгісін қоса алғанда электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі сәйкестендіріліп
көрсетілетін бланктердің нысаны Оң жауап
Ескертулер:
хабардар ету өтінішті орындау мәртебесінің өзгеру шегіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзартқан жағдайда беріледі. Еркін жол хабардар ету мәтінімен «электрондық үкімет» порталында жеке кабинетте «Ескерту» бөлігінде бейнеленеді.
Теріс жауаптың шығу үлгісі комиссия қорытындысын қалыптастыру кезінде бас тартуды негіздеу мәтінімен хат түрінде еркін үлгіде беріледі.
«Үйде тәрбиеленетін және
оқытылатын мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар рәсімдеу»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
_________________________________________________________
(қызметтің атауы)

2) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому
Формирование выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса в работе на ПЭП
Отображение статуса «в работе»
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование уведомления, либо мотивированного отказа
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация
Отображение статуса
5
Сроки исполнения
В течение 10 рабочих дней
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
6
7
8
9
3) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника МИО. Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги на ПЭП
Маршрутизация уведомления о смене статуса с выводом выходного документа на ПЭП
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом на ПЭП
Маршрутизация
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
10
11
12
Приложение 3 к регламенту
электронной государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть
представлен результат оказания электронной государственной
услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического
контроля, уведомления Положительный ответ
Примечание:
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Приложение 4 к регламенту
электронной государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)

1. Сізді электрондық мемлекеттік қызметтің көрсету үдерісінің сапасы және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттамын;
3) қанағаттанамын.
Үржар ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 07 желтоқсан № 502
қаулысымен бекітілген
«Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жiберу үшiн мектепке
дейiнгi (7 жасқа дейiн) жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жiберу үшiн мектепке дейiнгi (7 жасқа дейiн) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызметі «Үржар аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), тұрғылықты жерлері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚКО) арқылы, сонымен қатар www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 «Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жiберу үшiн мектепке дейiнгi (7 жасқа дейiн) жастағы балаларды кезекке қою» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы «Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жiберу үшiн мектепке дейiнгi (7 жасқа дейiн) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар (бұдан әрі – Регламент):
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді пайдалану мен ақпаратты беруге және тапсыруға, жариялауға, іздеуге, өңдеу, сақтауға арналған жүйе;
2) АХАЖ АЖ – «Азаматтық хал актілерін тіркеу» ақпараттық жүйесі;
3) ЖАО – жергілікті атқарушы орган;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
5) ЖТ МДБ – «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден постановлением
акимата Урджарского района
от 07 декабря 2012 года № 502
Регламент электронной государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные организации»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» оказывается государственным учреждением «Отдел образования Урджарского района» (далее – услугодатель) и через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) по месту жительства, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» (далее – Регламент):
1) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) ИС ЗАГС – информационная система «Записи актов гражданского состояния»;
3) МИО – местный исполнительный орган;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) ГБД ФЛ – государственная база данных «Физические лица»;

6) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер;
7) МДБҰ – мектепке дейінгі балалар ұйымы;
8) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
9) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ЖАО қызметкеріне жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
10) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
11) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі;
12) ХҚКО АЖ – халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі;
13) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;
14) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілетін және ЭЦҚ арқылы куәландырылған құжат;
15) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
16) «электрондық үкімет» шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін шоғырландыруға арналған ақпараттық жүйе;
17) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
18) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
19) ЭҮӨШ – «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі;
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет
көрсетушінің қызмет тәртібі
6. ЖАО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі адымдық әрекеттер мен шешімдер осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) тұтынушы қызмет алу үшін ЖАО хабарласып, өзімен бірге Стандартта көрсетілген өтініш және қажетті құжаттардың түпнұсқаларымен өтініш жасайды. ЖАО қызметкерінің тұтынушының өтініші мен құжаттарының түпнұсқалығын тексеруі;
2) 1 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЖАО қызметкерімен ЖАО АЖ-не ЖСН мен паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – тіркелген ЖАО қызметкері туралы деректердің дұрыстығын ЖСН мен паролі арқылы ЖАО АЖ тексеру;

6) СФЕ – структурно-функциональные единицы;
7) ДДО – детская дошкольная организация;
8) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
9) пользователь – субъект, обращающийся к сотруднику МИО за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) ИС НУЦ – информационная система национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
12) ИС ЦОН – информационная система центров обслуживания населения;
13) ЦОН – центр обслуживания населения;
14) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
15) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
16) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
17) веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
18) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
19) РШЭП – региональный шлюз «электронного правительства».
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через МИО приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель обращается в МИО для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов указанных в Стандарте, а также при необходимости документы, удостоверяющие полномочия доверенного лица. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;

4) 2 үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде қателіктер болуына байланысты ЖАО АЖ тіркеуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұраныс нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 4 үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректер, сканерленген құжаттар) ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 шарт – сәйкестендіру деректерінің (өтініште көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкестігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің іс-әрекет ету мерзімін және ЖАО АЖ қайтарып алынған тіркеу куәліктерінің болмауын тексеру;
8) 5 үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыруы (мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдамасы немесе мектепке дейінгі жастағы баланы (7 жасқа дейін) тіркеу туралы хабарлама), өтініш берген сәтте МДБҰ бос орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ЖАО қызметкерінің қолма-қол немесе тұтынушының электрондық поштасына жіберу арқылы беріледі.
7. ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі адымдық әрекеттер мен шешімдер осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) 1 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО операторының ХҚКО АЖ авторизациялау үдерісі;
2) 1 шарт – ХҚКО АЖ тіркелген оператор туралы деректердің дұрыстығын ЖСН мен паролі немесе ЭЦҚ арқылы тексеру;
3) 2 үдеріс – ХҚКО операторының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ХҚКО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3 үрдіс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұраныс нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);
5) 4 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныстың толтырылған нысанына ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қоюы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);

4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО, в связи с имеющимися ошибками в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепленных сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о постановке на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО. Выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ЦОН приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3)процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН, в связи с имеющимися ошибками в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;

6) 2 шарт – сәйкестендіру деректерінің (өтініште көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ХҚКО АЖ қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
7) 5 үдеріс – ЭЦҚ операторының түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ қойылған электронды құжатты (тұтынушының өтініші) ЭҮШ/АЭҮШ арқылы ЖАО АЖ-не жолдауы және ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
9) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыруы (мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдамасы немесе мектепке дейінгі жастағы баланы (7 жасқа дейін) тіркеу туралы хабарлама), өтініш берген сәтте МДБҰ бос орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ХҚКО АЖ тапсырылады.
10) 8 үдеріс – шыққан құжатты ХКҚО қызметкерінің қызметті тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштасына жіберу арқылы тапсыруы.
8. Электрондық үкімет порталы арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі адымдық әрекеттер мен шешімдер осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) тұтынушы ЭҮП тіркелуді ЖСН және паролі арқылы жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – тұтынушы электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-на ЖСН мен паролін енгізу (авторизациялау үрдісі) үрдісі;
3) 1 шарт – ЭҮП тіркелген тұтынушы туралы деректердің растығын ЖСН мен паролі арқылы тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтары болған жағдайда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұраныс нысанын шығару және тұтынушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) 4 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштің толтырылған нысанына тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою (енгізілген мәліметтер мен сканерленген құжаттар);
7) 2 шарт – сәйкестендіру деректерінің (өтініште көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЭҮП қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;

6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о постановке на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН;
10) процесс 8 – выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися ошибками в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;

8) 5 үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
9) 6 үдеріс – пайдаланушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжатты ЭҮШ/АЭҮШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7 үдеріс – тұтынушының ұсынылған МДБҰ келісімін қалыптастыру және ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру үрдісі (мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама немесе өтініш берген уақытта МДБҰ орын жоқ болған жағдайда аралық құжат ретінде балаларды мектепке дейінгі балалар ұйымына тіркеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ЭҮП жеке кабинетіне тапсырылады.
9. Тұтынушы ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызмет көрсету өтінішінің нысаны және өтінішті толтырудың экрандық үлгілері www.e.gov.kz «электрондық үкімет» порталында көрсетілген.
10. Қызмет алушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша өтінішінің орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: электрондық үкімет порталындағы «Қызметтер алу тарихы» бөлімінде, сонымен қатар ЖАО немесе ХҚКО хабарласу арқылы.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу және қажет болған жағдайда олардың сапасын бағалау үшін (соның ішінде шағымдану), телефоны нөмірі саll-орталық (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЖАО қызметкері;
2) ХҚКО қызметкері.
13. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚБЕ іс-әрекет (рәсімдер, қызметтер, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
14. Осы Регламенттің 1-қосымшасында (1, 2, 3 сурет) сипатына сәйкес іс-әрекетінің логикалық дәйектілігінің өзара байланысын көрсететін (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінде) диаграммалар көрсетілген.
15. Осы Регламенттің 3-қосымшасында электрондық мемлекеттік қызмет көрсету соның ішінде форматтық-логикалық бақылау ережелері, хабарламалар көрсетілген нәтижесі ұсынылуы тиіс бланктер нысаны.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о постановке на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном или русском языках, в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП, представлены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Номер телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll–центра (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
12. СФЕ которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) сотрудник МИО;
2) сотрудник ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 (рисунки 1, 2, 3) к настоящему Регламенту.
15. Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, уведомления, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.

3) негiзгi үдерiстiң (жұмыс барысының, ағынының) қызметi
1
Қызмет № (жұмыс тар барысы, ағыны)
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ӨЭҮШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Қызмет (үдерiстiң, рәсiмдердiң, операциялардың) атауы және олардың сипаттамалары
Шығыс құжаттарын құрастыру
ЖАО қызметкерiнiң ЭЦҚ шығыс құжатына қол қою. ЭҮП мен ХҚКО АЖ қызмет көрсету мәртебесiнiң ауыстырылуы туралы хабарламаны қалыптастыру
ЭҮП-на шығыс құжатты енгiзу арқылы мәртебесiнiң ауысуы туралы хабарландыру мен ХҚКО АЖ-не мәртебенiң ауысуы туралы хабарландыруды бағыттау
Шығыс құжатын көрсету арқылы қызмет көрсетудiң аяқталуы туралы хабарландырудың көрсетiлуi
Қызмет көрсетудiң аяқталуы туралы хабарландырудың көрсетiлуi
4
Аяқтау формасы (мәлiметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкiмдiк шешiм)
Қол қойылған шығыс құжаттар
ЭҮП хабарландырудың шығыс құжаттармен бiрге және ХҚКО АЖ-де мәртебесiнiң ауысуы туралы хабарландырудың жiберiлуi
Бағыттау
Шығыс құжаттарының көрсету
Орындалу мәртебесiнiң көрсету
5
Орындалу мерзiмi
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесi әрекет нөмiрi
12
13
14
15
-
«Мектепке дейінгі жастағы балаларды
(7 жасқа дейін) мектепке дейінгі
ұйымдарға жолдау үшін кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету, соның ішінде хабарлама,
форматтық-логикалық бақылау ережесі көрсетілген, нәтижесі
ұсынылуы тиіс бланктердің нысаны Оң жауап нысаны
Үржар аудандық білім бөлімі
№ _____ ЖОЛДАМА
Мектепке дейінгі ұйымға есепке жатқызу үшін Үржар аудандық білім бөлімі Үржар ауданы,Үржар ауылы, _________ көшесi _____ мекен-жайы бойынша орналасқан № _____ мектепке дейiнгi ұйымға жолдама бередi.
Баланың тегi, аты, әкесiнiң аты: _______________________
Туылған күнi: __________________________________________
Баланың үйiнiң мекен-жайы: _____________________________
Жолдама мектепке дейiнгi ұйымға берiлген күннен бастап 5 күннің iшiнде тапсырылуы тиiс.
Жолдама «__» ________ берiлдi
Үржар аудандық білім _________________________________________
бөлімінің бастығы              (АЖТ, қолтаңба, мөр)
Хабарлама үлгісі Баланы тіркеу туралы хабарлама
Осы хабарлама _________________________________________
(Ата-ананың аты-жөнi)
______________________________________________ берiлдi.
(баланың аты-жөнi)
мектепке дейiнгi балалар ұйымына жiберу үшiн мектепке дейiнгi жастағы балаларды тiркеу журналына 20__ жылғы «__» _________ № ____ нөмiрiмен кезекке қойылды.
Мектепке дейiнгi ұйымнан орын алу үшiн кезекте тұрған тұтынушы жұмыс кестесiне сәйкес, сонымен қатар электрондық портал арқылы өз кезегiнiң жылжуын бақылауды жүзеге асыруға мүмкiндiгi бар.
Үржар аудандық білім ____________________________
бөлімінің бастығы        (АЖТ, қолтаңба, мөр)
Теріс жауаптың үлгісі
Құрметті _____________________________________________,
(өтініш берушінің АЖТ)
Сізге Сіздің балаңызға (баланың АЖТ) мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама беруден бас тартылғандығын хабарлаймыз.
Бас тарту себебі: ______________________________
(Бас тарту себебі)
Басшы: _________________________________________
(АЖТ)
«Мектепке дейінгі жастағы балаларды
(7 жасқа дейін) мектепке дейінгі
ұйымдарға жолдау үшін кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
________________________________________________________
(қызметтің атауы)

3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника МИО. Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги на ПЭП и ИС ЦОН
Маршрутизация  уведомления о смене статуса с выводом выходного документа на ПЭП и уведомления о смене статуса в ИС ЦОН
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом на ПЭП, и смены статуса в ИС ЦОН
Маршрутизация
Отображение выходного документа
Отображение статуса исполнения
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Приложение 3 к регламенту
электронной государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть
представлен результат оказания электронной государственной
услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического
контроля, уведомления Форма положительного ответа
Отдел образования Урджарского района
НАПРАВЛЕНИЕ № ____
Для зачисления ребенка в дошкольную организацию
Отдел образования Урджарского района направляет в дошкольную
организацию № _____, расположенную по адресу:
Урджарский район село Урджар, ул. _________________
Фамилия, имя, отчество ребенка: ___________________
Дата рождения: ____________________________________
Домашний адрес ребенка: ___________________________
Направление должно быть предоставлено в дошкольную организацию
в течение пяти дней со дня его выдачи.
Направление выдано «__» _______ _____г.
Начальник отдела образования ______________________
Урджарского района           (ФИО, подпись, печать)
Форма уведомления
Уведомление о регистрации ребенка
Настоящее уведомление выдано ______________________
(ФИО родителя)
в том, что ________________________________________
(ФИО ребенка)
поставлен (а) на очередь в «Журнале регистрации детей
дошкольного возраста для направления в дошкольные организации» за
№ ____, от «___» _______ 20__ года
Потребители, состоящие в очереди на получение места в
дошкольную организацию, имеют возможность осуществлять контроль
продвижения своей очередности в соответствии с графиком работы
(отдел, акимат), а так же через электронный портал
Начальник отдела образования _______________________
Урджарского района          (ФИО, подпись, печать)
Форма отрицательного ответа
Приложение 4 к регламенту
электронной государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: «качество» и «доступность»
______________________________________________________
(наименование услуги)