Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттен субсидиялау туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 5 маусымдағы № 114 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 маусымда № 3082 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 6 маусымдағы № 98 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 06.06.2013 № 98 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа ала отырып, "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 1-қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған Батыс Қазақстан облысының басым дақылдарының тізбесі белгіленсін.
2. 2-қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған Батыс Қазақстан облысы бойынша көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары белгіленсін.
3. 2012 жылға арналған тыңайтқыштар мен гербицидтердің субсидияланатын түрлері, сондай-ақ субсидиялардың нормалары төмендегідей белгіленсін:
1) 3-қосымшаға сәйкес тыңайтқыш өндірушілер сатқан тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограммына) арналған;
2) 4-қосымшаға сәйкес тыңайтқыш жеткізушіден және (немесе) шетелдік тыңайтқыш өндірушілерден сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограммына) арналған;
3) 5-қосымшаға сәйкес гербицид жеткізушілерден сатып алынған гербицидтердің 1 килограммына (литріне) арналған.
4. 6-қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған Батыс Қазақстан облысының жеміс-жидек дақылдары көп жылдық екпелерін отырғызуға және өсіруге шығындардың құнын ішінара өтеуге арналған субсидиялардың нормалары белгіленсін.
5. "Батыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға ағымдағы қаржы жылында Батыс Қазақстан облысының бюджетінен субсидиялардың төленуін жүзеге асыру жөнінде қажетті шараларды алсын.
6. "2011 жылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттен субсидиялау туралы" облыс әкімдігінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 99 қаулысының (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3064 тіркелген, 2011 жылғы 2 шілдедегі № 74 "Орал өңірі" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

О субсидировании из местного бюджета на повышение урожайности и качества продукции растениеводства
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 5 июня 2012 года № 114. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 июня 2012 года № 3082. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 6 июня 2013 года № 98
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 06.06.2013 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования)
Руководствуясь Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 "Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить перечень приоритетных культур Западно-Казахстанской области на 2012 год согласно приложению 1.
2. Установить нормы субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ по Западно-Казахстанской области на 2012 год согласно приложению 2.
3. Установить следующие субсидируемые виды удобрений и гербицидов, а также нормы субсидий на 2012 год:
1) на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, реализованных производителями согласно приложению 3;
2) на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у поставщика удобрений и (или) у иностранных производителей удобрений согласно приложению 4;
3) на 1 килограмм (литр) гербицидов, приобретенных у поставщиков гербицидов согласно приложению 5.
4. Установить нормы субсидий на частичное возмещение стоимости затрат на закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур Западно-Казахстанской области на 2012 год согласно приложению 6.
5. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Западно-Казахстанской области" принять необходимые меры по осуществлению выплаты субсидий из бюджета Западно-Казахстанской области текущего финансового года на повышение урожайности и качества продукции растениеводства.
6. Признать утратившим силу постановление акимата области "О субсидировании из местного бюджета на повышение урожайности и качества продукции растениеводства в 2011 году" от 27 июня 2011 года № 99 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3064, опубликованное в газете "Приуралье" 2 июля 2011 № 74);

7. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е. Ғ. Салықовқа жүктелсін.
8. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                      Н. Ноғаев
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
_____________А. Мамытбеков
07.06.2012 ж.
2012 жылғы 5 маусымдағы № 114
облыс әкімдігінің қаулысына
1-қосымша
2012 жылға арналған Батыс Қазақстан
облысының басым дақылдарының тізбесі
Ауыл шаруашылығы басым дақылдарының атауы
1
Жаздық бидай
2
Күздік бидай
3
Күздік қара бидай
4
Тары
5
Арпа
6
Сұлы
7
Дәнді бұршақты дақылдар
8
Майлы дақылдар
9
Картоп
10
Көкөніс және бақша өнімдері
11
Жабық топырақтағы көкөніс
12
Жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
13
Бұршақтұқымдас көпжылдық шөптер бірінші, екінші және үшінші өсіру жылдарында
14
Сүрлемдік күнбағыс және жүгері
2012 жылғы 5 маусымдағы № 114
облыс әкімдігінің қаулысына
2-қосымша
2012 жылға арналған Батыс Қазақстан
облысы бойынша көктемгі егіс және
егін жинау жұмыстарын жүргізуге
қажетті жанар-жағар май материалдары
мен басқа да тауарлық-материалдық
құндылықтардың құнын арзандатуға
арналған субсидиялар нормалары
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
1 гектарға арналған бюджеттік субсидиялар нормасы, теңге
1
Дәнді және бұршақты дақылдар (күріш пен дәндік жүгеріден басқа) (базалық субсидиялар нормасы)

7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Салыкова Е. Г.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области                     Н. Ногаев
СОГЛАСОВАНО:
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________Мамытбеков А.
07.06.2012 г.
Приложение 1
к постановлению акимата области
от 5 июня 2012 года № 114
Перечень приоритетных культур
Западно-Казахстанской области на 2012 год
Наименование приоритетных
сельскохозяйственных культур
1
Яровая пшеница
2
Озимая пшеница
3
Озимая рожь
4
Просо
5
Ячмень
6
Овес
7
Зернобобовые
8
Масличные
9
Картофель
10
Овощные и бахчевые
11
Овощи закрытого грунта
12
Кормовые (за исключением многолетних трав посева прошлых лет)
13
Многолетние бобовые травы посева первого, второго и третьего годов жизни
14
Кукуруза и подсолнечник на силос
Приложение 2
к постановлению акимата области
от 5 июня 2012 года № 114
Нормы субсидий на удешевление
стоимости горюче-смазочных материалов
и других товарно-материальных ценностей,
необходимых для проведения весенне-полевых
и уборочных работ по Западно-Казахстанской
области на 2012 год
Наименование приоритетных
сельскохозяйственных культур
Норматив бюджетных субсидий на 1 гектар, тенге
1
Зерновые и зернобобовые культуры (кроме риса и кукурузы на зерно) (базовая норма субсидий)