2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 8-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда № 3142. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 ақпандағы № 18-15 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 27.02.2014 № 18-15 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бөрлі аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 907 125 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 990 260 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42 251 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 416 980 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 457 634 мың теңге;
2) шығындар – 6 941 314 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 90 534 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 108 463 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 929 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -124 723 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 124 723 мың теңге:
қарыздар түсімі – 119 813 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 328 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 8 238 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 04.07.2013 № 13-2, 20.12.2013 № 16-1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 3 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 913 баптары басшылыққа алынсын.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 540 222 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 194 мың теңге;

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 декабря 2012 года № 8-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 января 2013 года № 3142. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 февраля 2014 года № 18-15
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.02.2014 № 18-15
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 907 125 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 990 260 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42 251 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 416 980 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 457 634 тысячи тенге;
2) затраты – 6 941 314 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 90 534 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 108 463 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 929 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -124 723 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 124 723 тысячи тенге:
поступление займов – 119 813 тысяч тенге;
погашение займов – 3 328 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 8 238 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.07.2013 № 13-2, от 20.12.2013 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Поступления в районный бюджет на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" и согласно пункту 3 настоящего решения.
3. Принять к руководству статьи 9 и 13 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 540 222 тысячи тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 194 тысячи тенге;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 75 041 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 9 951 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 35 243 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 6 580 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 24 428 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 7 136 мың теңге;
"Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға - 16 650 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 239 982 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 401 092 мың теңге, соның ішінде кезекте тұрғандарға тұрғын үй салу - 241 092 мың теңге, жас отбасылар үшін тұрғын үй салуға - 160 000 мың теңге;
Пугачево және Аралтал ауылдарының сумен жабдықтау жүйесін қайта құру – 160 578 мың теңге;
ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 38 948 мың теңге;
моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде - 498 761 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 115 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер - 4 050 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру - 13 473 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 04.07.2013 № 13-2, 20.12.2013 № 16-1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 1 037 225 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
өңiрдiң шығындарының орнын өтеуге және экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге - 938 000 мың теңге;
Приуральное ауылындағы су құбыры желісін қайта құруға - 2 548 мың теңге және тұрғын үйлерге жүргізу - 17 499 мың теңге;
Пугачев пен Аралтал ауылдарында су құбыры желісін қайта құруға - 56 655 мың теңге;

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 75 041 тысяча тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 9 951 тысяча тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 35 243 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 6 580 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 24 428 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 7 136 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 16 650 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 239 982 тысячи тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 401 092 тысячи тенге, в том числе на строительство жилья для очередников – 241 092 тысячи тенге, на строительство жилья для молодых семей - 160 000 тысяч тенге;
на реконструкцию водоснабжения сел Пугачево и Аралтал - 160 578 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 38 948 тысяч тенге;
в рамках Программы развития моногородов на 2012–2020 годы - 498 761 тысяча тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов обучающихся на дому - 115 тысяч тенге:
целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов - 4 050 тысяч тенге;
кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья - 13 473 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.07.2013 № 13-2, от 20.12.2013 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
4-1. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 1 037 225 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение компенсации потерь и экономической стабильности региона – 938 000 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей села Приуральное - 2 548 тысяч тенге и подведение к жилым домам - 17 499 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей сел Пугачева и Аралтал - 56 655 тысяч тенге;

Жаңаталап ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау–сметалық құжаттамасын түзетуге - 2 784 мың теңге;
Бөрлі ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге - 6 496 мың теңге;
Кеңтүбек ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге - 924 мың теңге;
Александровка ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге - 2 509 мың теңге;
Қызылтал ауылының электрмен жабдықтау объектілерін салу мен қайта құруға - 9 810 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 04.07.2013 № 13-2 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 32 478 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 04.07.2013 № 13-2, 20.12.2013 № 16-1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентке айлықақы мен тарифтік ставкаларын көтеру белгіленсін.

на корректировку проектно-сметной документации на строительство водопровода села Жанаталап - 2 784 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации по реконструкции водопровода села Бурлин - 6 496 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по реконструкции водопровода села Кентубек - 924 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации по реконструкции водопровода села Александровка - 2 509 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов электроснабжения села Кызылтал - 9 810 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.07.2013 № 13-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в размере 32 478 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.07.2013 № 13-2, от 20.12.2013 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2013 года.

8. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  А. Агаев
Аудандық мәслихат хатшысы        А. Куликешев
Аудандық мәслихатының
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 8-2 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 20.12.2013 № 16-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
(мың теңге)
Санаты
Сома
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. КІРІСТЕР

8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год, согласно приложению 4.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии              А. Агаев
Секретарь районного маслихата    А. Куликешев
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 14 декабря 2012 года № 8-2
Районный бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2013 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
(тыс. тенге)
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. ДОХОДЫ