Бөкей ордасы ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 7-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 14 қаңтарда № 3148 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 12 наурыздағы № 15-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 12.03.2014 № 15-7 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бөкей ордасы аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 001 536 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 228 733 мың. теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 335 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 770 468 мың теңге;
2) шығындар – 1 983 510 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40 381 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 40 381 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -22 355 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 355 мың теңге:
қарыздар түсімі – 29 251 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 225 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 59 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 12.07.2013 № 11-2,  28.12.2013 № 14-1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8101114 баптары, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі басшылыққа алынсын.

О бюджете Бокейординского района на 2013-2015 годы
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2012 года № 7-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2013 года № 3148. Утратило силу решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 марта 2014 года № 15-7
Сноска. Утратило силу решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.03.2014 № 15-7
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 001 536 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 228 733 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 2 335 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 770 468 тысяч тенге;
2) затраты – 1 983 510 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 381 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 40 381 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -22 355 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 355 тысяч тенге:
поступление займов – 29 521 тысяча тенге;
погашение займов – 7 225 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 59 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.07.2013 № 11-2, от 28.12.2013 № 14-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Поступления в районный бюджет на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы", решением областного маслихата от 7 декабря 2012 № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к руководству статьи 8101114 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы".

4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 374 100 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4 097 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 800 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 53 571 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 3 642 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 12 133 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 3 496 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы ауданының Шұңғай ауылындағы бастауыш мектеп ғимаратын күрделі жөндеуге – 0 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 60 984 мың теңге;
кадрларды қайта даярлауға және бiлiктiлiгiн арттыруға – 0 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 0 мың теңге;
жастар практикасына – 0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 0 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы ауданы Жиекқұм ауылының су құбыры құрылысы – 105 473 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 7 989 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға – 10 028 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру берілетін бюджеттік кредиттер – 29 251 мың теңге;
әлеуметтік төлемдерге – 33 452 мың теңге;
Бокей ордасы ауданы Саралжын ауылының су құбырының құрылысына – 31 700 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы Бисен ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 3 290 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы Көктерек ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 2 342 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы Бөрлі ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 3 946 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы Сайқын ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 7 636 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 12.07.2013 № 11-2,  28.12.2013 № 14-1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджета в общей сумме 374 100 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4 097 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей - инвалидов, обучающихся на дому – 800 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 53 571 тысяча тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей - сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 3 642 тысячи тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 12 133 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 3 496 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания начальной школы в селе Шунгай Бокейординского района Западно-Казахстанской области - 0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 60 984 тысячи тенге;
на переподготовку и повышение квалификации кадров – 0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 0 тысяч тенге;
на молодежную практику – 0 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения - 0 тысяч тенге;
строительство водопровода в селе Жиеккум Бокейординского района Западно-Казахстанской области – 105 473 тысячи тенге;
на реализации мер социальной поддержки специалистов - 7 989 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" – 10 028 тысяч тенге;
бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 29 521 тысяча тенге;
на социальные выплаты - 33 452 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Саралжын Бокейординского района – 31 700 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Бисен Бокейординского района – 3 290 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Коктерек Бокейординского района – 2 342 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Борли Бокейординского района – 3 946 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Сайхин Бокейординского района – 7 636 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.07.2013 № 11-2, от 28.12.2013 № 14-1 (вводится в действие с 01.01.2013).

5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер жалпы сомасы 2 054 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
6. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2013 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде есепке алынады.
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
8. Облыстық бюджеттен 2013 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 1 452 504 мың теңге болып қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеуге 7 225 мың теңге қарастырылсын.
10. Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызметіне 8 мың теңге қарастырылсын.
11. 2013 жылға арналған облыстық бюджетке аудандық бюджеттен бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
12. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 026 мың теңге көлемінде бекітілсін.
13. 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы және тарифтік ставкалары жиырма бес процентке көтеру белгіленсін.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий бюджет в сумме 2 054 тысячи тенге.
6. Установить на 2013 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100,0%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100,0%.
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
8. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2013 год в общей сумме - 1 452 504 тысячи тенге.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом в сумме - 7 225 тысяч тенге.
10. Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме - 8 тысяч тенге.
11. Установить, что бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет на 2013 год не предусматриваются.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2013 год в размере 4 026 тысяч тенге.
13. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающих в сельских населенных пунктах повысить на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2013 года.

14. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Р. Мұхамбетчин
Мәслихат хатшысы                 Е. Таңатов
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 7-2 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет

14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год, согласно приложению 4.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                    Р. Мухамбетчин
Секретарь маслихата                    Е. Танатов
Приложение 1
к решению Бокейординского районного маслихата
от 25 декабря 2012 года № 7-2
Районный бюджет на 2013 год