2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 5-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 14 қаңтарда № 3150 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2014 жылғы 13 наурыздағы № 16-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 13.03.2014 № 16-5 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШIМ ЕТТI:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 340 859 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 511 816 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 628 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 817 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 825 598 мың теңге;
2) шығындар – 2 339 847 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 565 мың теңге:
бюджеттік несиелер – 47 565 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10 700 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 10 700 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -57 253 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 57  253 мың теңге:
қарыздар түсімі – 46 737 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 349 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 865 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 12.07.2013 № 12-2, 14.11.2013 № 14-1, 24.12.2013 № 15-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 5 тармағына сәйкес құрастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және несиелердің жалпы сомасы – 430 876 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 5-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2013 года № 3150. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 марта 2014 года № 16-5
Сноска. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.03.2014 № 16-5
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 340 859 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 511 816 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 628 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 817 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 825 598 тысяч тенге;
2) затраты – 2 339 847 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 565 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 47 565 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10 700 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 10 700 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -57 253 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 57 253 тысяч тенге:
поступление займов – 46 737 тысяч тенге;
погашение займов – 6 349 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 865 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.07.2013 № 12-2, от 14.11.2013 № 14-1, от 24.12.2013 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Поступления в районный бюджет на 2013 год формируется в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" и согласно пункту 5 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджета в общей сумме 430 876 тысяч тенге, в том числе:

негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4 097 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 2 832 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) тәрбиелеуші ата-аналарға (қамқоршыларға) айсайынғы ақшалай қаражаттарды төлеуге – 6 667 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 3 550 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 20 579 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 7 640 мың теңге;
Жаңақазан ауылындағы мектеп-интернат ғимаратын күрделі жөндеуге – 44 166 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге – 3 200 мың теңге;
еңбекақыны субсидиялауға – 16 580 мың теңге;
жастар тәжірибесін ұйымдастыруға – 18 757 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 7 587 мың теңге;
кадрларды қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға – 562 мың теңге;
қоныс аударуға субсидия беруге – 34 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 63 336 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 9 106 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттерге – 46 737 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға – 18 693 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 100 969 мың теңге;
Көпжасар ауылында ауылішілік су құбырын тұрғын үйлердің шегіне дейін тартуға – 48 784 мың теңге;
еңбек ресурстарының оңтайлылығын арттыру шегінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) сатып алуға – 1 400 мың теңге;
еңбек ресурстарының оңтайлылығын арттыру шегінде қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 5 600 мың теңге;
5. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2013 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4 097 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 2 832 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 6 667 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 3 550 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 20 579 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровней системе – 7 640 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания школы интерната в селе Жанаказан – 44 166 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 3 200 тысяч тенге;
субсидирование заработной платы – 16 580 тысяч тенге;
на организацию молодежной практики – 18 757 тысяч тенге; на обеспечение деятельности центров занятости – 7 587 тысяч тенге;
на переподготовку и повышение квалификации кадров – 562 тысяч тенге;
на предоставление субсидий на переезд – 34 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 63 336 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 9 106 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 46 737 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы "Развитие регионов" - 18 693 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 100 969 тысяч тенге;
на строительство внутрипоселкового водопровода с подводкой к границе домов в поселке Копжасар – 48 784 тысяч тенге;
в рамках повышения мобильности трудовых ресурсов на строительство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 400 тысяч тенге;
в рамках повышения мобильности трудовых ресурсов на развитие и (или) приобретение служебного жилища – 5 600 тысяч тенге;
5. Установить на 2013 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100 %.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

7. Облыстық бюджеттен 2013 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 1 437 819 мың теңге болып қарастырылғаны ескерілсін.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві – 3 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақы мен тарифтік ставкалар жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.

7. Установить на 2013 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 1 437 819 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в размере 3 000 тысяч тенге.
9. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельских населенных пунктах, повысить на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2013 года.

10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.
11. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сай бекітілсін.
12. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Ж. Суйнов
Аудандық мәслихат хатшысы        З. Сисенғали
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 5-2 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет

10. Установить перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2013 год согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии              Ж. Суйнов
Секретарь районного маслихата    З. Сисенгали
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 5-2
Районный бюджет на 2013 год