2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 9-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда № 3143 тіркелді. Күші жойылды Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы мәслихатының 2014 жылғы 26 ақпандағы N 21-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы мәслихатының 26.02.2014 N 21-5 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 950 392 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 222 916 мың теңге;
салық емес түсімдер – 5 072 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 228 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 721 176 мың теңге;
2) шығындар – 1 942 284 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 39 607 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 39 607 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 2 150 мың теңге,
қаржы активтерін сатып алу – 2 150 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -33 649;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 33 649;
қарыздар түсімі – 38 948 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 534 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 235 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 05.07.2013 № 15-1, 19.09.2013 № 18-1, 20.11.2013 № 19-2, 20.12.2013 № 20-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "2013-2015 жылға арналған облыстық бюджет туралы" № 5-2 шешімінің 6 тармағы 1, 2 тармақшаларына сәйкес қалыптастырылады.
3. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
4. 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметті осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкалармен салыстырғанда жиырма бес процентке айлықақы мен тарифтік ставкаларын көтеру белгіленсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2012 года № 9-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 января 2013 года № 3143. Утратило силу решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 февраля 2014 года № 21-5
Сноска. Утратило силу решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.02.2014 № 21-5.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 950 392 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 222 916 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 072 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 228 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 721 176 тысяч тенге;
2) затраты – 1 942 284 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 607 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 607 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 2 150 тысяча тенге,
приобретение финансовых активов – 2 150 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -33 649 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 33 649 тысяч тенге;
поступление займов – 38 948 тысяч тенге;
погашение займов – 5 534 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 235 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.07.2013 № 15-1, от 19.09.2013 № 18-1, от 20.11.2013 № 19-2, от 20.12.2013 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Поступления в районный бюджет на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно подпунктам 1), 2) пункта 6 решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5-2 "Об областном бюджете на 2013–2015 годы".
3. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
4. Установить специалистам здравоохранения социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2013 года.

5. Жергілікті атқарушы органның 2013 жылға арналған резерві 3 998 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 20.12.2013 № 20-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2013 год в размере 3 998 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2013 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год, согласно приложению 4.

6 805
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
44 193
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
44 193
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
44 193
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 541
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 541
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
12 541
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді-мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11 541
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешендi схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердiң және өзге де ауылдық елдi мекендердiң бас жоспарларын әзiрлеу
1 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
12
Көлiк және коммуникация
4 491
01
Автомобиль көлiгi
4 491
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
1 130
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
1 130
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 361
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 361
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елдi-мекендердiң көшелерiн күрделi және орташа жөндеу
1 000
13
Басқалар
36 503
09
Басқалар
36 503
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
13 059
040
"Өңiрлердi дамыту" Бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердi экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды iске асыру
13 059
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 550
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 550
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 311
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу
313
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
3 998
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі

6 805
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
44 193
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
44 193
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
44 193
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная
деятельность
12 541
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 541
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12 541
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11 541
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1 000
015
Капитальные расходы государственного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
4 491
01
Автомобильный транспорт
4 491
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 130
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
1 130
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 361
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2 361
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 000
13
Прочие
36 503
09
Прочие
36 503
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
13 059
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов  в рамках Программы "Развитие регионов"
13 059
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 550
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7 550
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 311
008
Разработка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы
313
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
3 998
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)

2 290
03
Ақпараттық кеңiстiк
50 705
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7 850
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 850
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
42 855
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
42 855
09
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
15 320
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7 746
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 746
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
1 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 574
001
Жергілікті деңгей мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 574
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6 325
06
Жер қатынастары
6 325
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6 325
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 325
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 728
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
7 728
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7 728
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді-мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7 728
13
Басқалар
22 228
09
Басқалар
22 228
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 000
012
Аданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
4 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 191
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 191
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
11 037
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы және ветиринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2 290
03
Информационное пространство
50 705
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7 850
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
7 850
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
42 855
006
Функционирование районных (городских) библиотек
42 855
09
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
15 320
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7 746
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования
социального оптимизма граждан
6 746
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
1 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 574
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7 574
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6 325
06
Земельные отношения
6 325
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6 325
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6 325
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная
деятельность
7 728
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 728
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7 728
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
7 728
13
Прочие
22 228
09
Прочие
22 228
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
4 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 191
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7 191
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
11 037
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, сельского хозяйства и ветеринарии