Қаратөбе аудандық мәслихатының 2009 жылғы 2 наурыздағы № 10-8 "Қаратөбе ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2012 жылғы 17 сәуірдегі № 2-5 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 15 мамырда № 7-9-119 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2012 жылғы 18 желтоқсандағы № 19-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 18.12.2012 № 19-6 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының "Қаратөбе ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" 2009 жылғы 2 наурыздағы № 10-8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-9-78 тіркелген, 2009 жылғы 20 наурызда аудандық "Қаратөбе өңірі" газетінде № 12 жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қаратөбе ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) мемлекеттік мереке Жеңіс күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына – 50 000 (елу мың) теңге;
Ауған соғысының қатысушыларына – 10 000 (он мың) теңге;
қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың қайталап некеге тұрмаған әйелдерiне (күйеулерiне) – 5 000 (бес мың) теңге;
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Совет Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға – 3 000 (үш мың) теңге;
Чернобыль атом электростанциясы апаттың зардаптарын жоюға қатысқандарға – 10 000 (он мың) теңге;
Чернобыль атом электр станциясы апаттың салдарынан мүгедек болған адамдарға – 10 000 (он мың) теңге;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасыларына - 10 000 (он мың) теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Каратобинского районного маслихата от 2 марта 2009 года № 10-8 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по Каратобинскому району"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно Казахстанской области от 17 апреля 2012 года № 2-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 15 мая 2012 года № 7-9-119. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 декабря 2012 года № 19-6
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.12.2012 № 19-6
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по Каратобинскому району" от 2 марта 2009 года № 10-8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов на государственном языке № 7-9-78, опубликовано 20 марта 2009 года в районной газете "Қаратөбе өңірі" № 12) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по Каратобинскому району:
1) к государственному празднику Дню Победы:
участникам Великой Отечественной войны - 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
участникам Афганской войны - 10 000 (десять тысяч) тенге;
женам (мужьям) умерших инвалидов и приравненных к ним инвалидов войны, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признанные инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак – 5 000 (пять тысяч) тенге;
лицам, проработавших (прослуживших) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденных орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 3 000 (три тысячи) тенге;
лицам, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции – 10 000 (десять тысяч) тенге;
лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции – 10 000 (десять тысяч) тенге;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время – 10 000 (десять тысяч) тенге;

Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдерімен наградталған адамдарға – 5 000 (бес мың) теңге;
Совет Армиясының мүгедектері мен Семей ядролық сынақ полигонының мүгедектеріне - 10 000 (он мың) теңге;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынаулардың салдарынан сәуле ауруына шалдығып қайтыс болғандардың, немесе өлiмi белгiленген тәртiппен солардың ықпалына байланысты болған мүгедектердiң, сондай-ақ азаматтардың отбасыларына - 10 000 (он мың) теңге;
2) денсаулық сақтау ұйымдарында емделуде жатқан және есепте тұрған онкологиялық, психоневрологиялық аурулардың және мүгедек баланың емделуі үшін бір жолғы көмек 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) жан басына шаққанда табыстары ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын отбасыларға, азаматтың қайтыс болған кезіндегі бір жолғы көмек 11 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) өрттен, су тасқыны басқа да табиғи және техногендік сипаттағы апатқа ұшыраған отбасыларға (азаматтарға) берілетін біржолғы көмек 12 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) денсаулық сақтау ұйымдарында емделуде жатқан және есепте тұрған туберкулез ауруымен ауыратындарға біржолғы көмек 9 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен төмен адамдарға (отбасыларға) 9 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) "Капустин-Яр" және "Азғыр" полигондарымен шектесетін Қаратөбе аудандарының аумағында тұратын бала кезінен мүгедектерге, он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға және бірінші топ мүгедектеріне 2 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, екінші топ мүгедектеріне 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, үшінші топ мүгедектеріне 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайын әлеуметтік көмек.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  М. Есендосов
Мәслихат хатшысы                 Б. Тойшыбаев

лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 5 000 (пять тысяч) тенге;
инвалидам Советской армии и инвалидам Семипалатинского испытательного ядерного полигона – 10 000 (десять тысяч) тенге;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – 10 000 (десять тысячи) тенге;
2) единовременная выплата, находящимся на лечении и состоящим на учете в организациях здравоохранения, онкологическим, психоневрологическим больным детям в размере 10 месячных расчетных показателей;
3) в случае смерти гражданина со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума, лицу, осуществившему погребение выплачивается единовременная выплата в размере 11 месячных расчетных показателей;
4) единовременная выплата семьям (гражданам) пострадавшим от пожара, наводнения и другого стихийного бедствия природного или техногенного характера в размере 12 месячных расчетных показателей;
5) единовременная выплата находящимся на лечении и состоящим на учете в организациях здравоохранения, больным туберкулезом в размере 9 месячных расчетных показателей;
6) лицам (семьям), проживающих в районе, со среднедушевым доходом ниже черты бедности в размере 9 месячных расчетных показателей;
7) инвалидам с детства, детям инвалидам до восемнадцати лет и инвалидам І группы проживающим в Каратобинском районе, находящегося на границе с полигонами "Капустин-Яр" и "Азгир" выплачивать ежемесячную социальную помощь в размере 2 месячных расчетных показателей, инвалидам 2 группы в размере 1,5 месячных расчетных показателей, инвалидам 3 группы в размере 1 месячного расчетного показателя.".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии              М. Есендосов
Секретарь маслихата              Б. Тойшыбаев