2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 7-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 8 қаңтарда № 3135 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2014 жылғы 5 ақпандағы № 18-4 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 05.02.2014 № 18-4 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 953 436 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 847 674 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 855 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 59 022 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 032 885 мың теңге;
2) шығындар – 4 022 609 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 77 289 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 86 382 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 093 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -146 462 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 146 462 мың теңге:
қарыздар түсімі – 85 471 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 542 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 125 533 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 14-1, 22.08.2013 № 15-3, 20.12.2013 № 17-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4, 5 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
1) 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 469 420 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 7-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 8 января 2013 года № 3135. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 5 февраля 2014 года № 18-4.
Сноска. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.02.2014 № 18-4
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 953 436 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 847 674 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 13 855 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 59 022 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 032 885 тысяч тенге;
2) затраты – 4 022 609 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 77 289 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86 382 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 093 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -146 462 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 146 462 тысячи тенге:
поступление займов – 85 471 тысяча тенге;
погашение займов – 64 542 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 125 533 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.07.2013 № 14-1, от 22.08.2013 № 15-3, от 20.12.2013 № 17-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Поступления в районный бюджет на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы", решением сессии областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" и согласно пунктам 4, 5 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы".
1) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 469 420 тысяч тенге, в том числе:

негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 194 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 1 327 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 66 847 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 11 977 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 28 903 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 8 460 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 3 200 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге – 51 853 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 13 626 мың теңге;
"Өңiрлердi дамыту" Бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыру үшін – 21 095 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 24 154 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 131 865 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 85 471 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға – 12 448 мың теңге.
2) 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 4 969 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
3) 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 57 093 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ақсоғым ауылындағы су құбырын қайта құруға - 19 068 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Бозай ауылының су құбыры құрылысына - 14 679 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Ұзынкөл ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге - 4 612 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Ақсуат ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге - 3 652 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Ақжайық ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге - 1 789 мың теңге;

на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 194 тысячи тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 1 327 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 66 847 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 11 977 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 28 903 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 8 460 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 3 200 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 51 853 тысячи тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 13 626 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" – 21 095 тысячи тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 24 154 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах – 131 865 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 85 471 тысяча тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов – 12 448 тысяч тенге.
2) Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты в областной бюджет по передаче функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий уровень в сумме 4 969 тысяч тенге.
3) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 57 093 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию водопровода села Аксогым Теректинского района Западно-Казахстанской области - 19 068 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Бозай Теректинского района Западно-Казахстанской области - 14 679 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Узунколь Теректинского района Западно-Казахстанской области "- 4 612 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Аксуат Теректинского района Западно-Казахстанской области" - 3 652 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Акжаик Теректинского района Западно-Казахстанской области" - 1 789 тысяч тенге;

"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Жаңаөмір ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге - 5 668 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Магистральное ауылындағы электрмен жабдықтау объектілерін салу және қайта құруға - 2 852 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Жайық ауылындағы электрмен жабдықтау объектілерін салу және қайта құруға - 4 773 мың теңге.
4) Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттердің қайтарылуы қарастырылсын - 54 234 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 14-1, 20.12.2013 № 17-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция жалпы сомасы 2 591 843 мың теңге көлемінде түсімдер қарастырылсын.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 20.12.2013 № 17-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттердің өтеуін жалпы сомасы 9 093 мың теңге түсімдер қарастырылсын.
6. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2013 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 % есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 % есепке алынады.
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы 9 093 мың теңге қарастырылсын.
9. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 11 396 мың теңге көлемінде бекітілсін.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2013 жылдың 31 желтоқсанына 108 080 мың теңге мөлшерінде құрайды.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 14-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес проценті жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Жанаомир Теректинского района Западно-Казахстанской области" - 5 668 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов электроснабжения села Магистральное Теректинского района Западно-Казахстанской области - 2 852 тысячи тенге;
на строительство и реконструкцию объектов электроснабжения села Яик Теректинского района Западно-Казахстанской области - 4 773 тысячи тенге.
4) Учесть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов - 54 234 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.07.2013 № 14-1, от 20.12.2013 № 17-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление субвенции передаваемой из областного бюджета в сумме 2 591 843 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2013 № 17-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление сумм погашения бюджетных кредитов в общей сумме 9 093 тысячи тенге.
6. Установить на 2013 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет 100 %;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет 100 %.
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 9 093 тысячи тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в размере 11 396 тысяч тенге.
10. На 31 декабря 2013 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 108 080 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.07.2013 № 14-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2013 года.

12. 2013 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Қ. Джанназаров
Аудандық мәслихат хатшысы Ә. Ж. Нұрғалиев
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 7-2 мәслихат шешіміне
1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 20.12.2013 № 17-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. КІРІСТЕР

12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии А. К. Джанназаров
Секретарь районного маслихата А. Ж. Нургалиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2012 года № 7-2
Районный бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2013 № 17-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6
I. ДОХОДЫ