"Шығыстардың, оның iшiнде жасасқан азаматтық-құқықтық мәмiлелерге қатысты тiркеу мiндеттi болып табылатын шығыс түрлерiнiң экономикалық сыныптамасы ерекшелiктерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 588 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 14 қаңтардағы № 17 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 24 қаңтарда № 8289 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 27.01.2016 № 30 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Шығыстардың, оның iшiнде жасасқан азаматтық-құқықтық мәмiлелерге қатысты тiркеу мiндеттi болып табылатын шығыс түрлерiнiң экономикалық сыныптамасы ерекшелiктерiнiң тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 588 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2008 жылғы 26 желтоқсанда Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеудiң тiзiлiмiне № 5419 болып енгiзiлген) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бектілген Шығыстардың, оның iшiнде жасасқан азаматтық-құқықтық мәмiлелерге қатысты тiркеу мiндеттi болып табылатын шығыс түрлерiнiң экономикалық сыныптамасы ерекшелiктерiнiң тiзбесiнде:
1 «Ағымдағы шығындар» санатында:
01 «Тауарлар мен қызметтерге шығатын шығыстар» сыныбында:
120 «Жұмыс берушiлердiң жарналары» кіші сыныбында:
123 «Мiндеттi сақтандыруға арналған жарналар» ерекшелігі бойынша:
«Ескерту» деген 7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрлiгi болып табылатын «Сауда саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша, әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Ресей Федерациясындағы Сауда өкiлдiгiнiң Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiгiнiң шотына айырбастау және кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдердi азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу құжаттарды растайтын қосымшасыз, төлеуге берiлетiн шоттың негiзiнде жүзеге асырылады.»;
140 «Қорларды сатып алу» кіші сыныбанда:
149 «Өзге қорларды сатып алу» ерекшелігі бойынша:
«Азаматтық-құқықтық мәмiленi мiндеттi тiркеудi талап ететiн шығыстардың түрлерi» деген 6-баған мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 декабря 2008 года № 588 "Об утверждении перечня специфик экономической классификации расходов, в том числе видов расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 января 2013 года № 17. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2013 года № 8289. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 30
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.01.2016 № 30.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 декабря 2008 года № 588 «Об утверждении перечня специфик экономической классификации расходов, в том числе видов расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5419) следующие изменения и дополнения:
в Перечне специфик экономической классификации расходов, в том числе видов расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной, утвержденном указанным приказом:
в категории 1 «Текущие затраты»:
в классе 01 «Затраты на товары и услуги»:
в подклассе 120 «Взносы работодателей»:
по специфике 123 «Взносы на обязательное страхование»:
графу 7 «Примечание» изложить в следующей редакции:
«Кроме гражданско-правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг) при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для конвертации и последующего перечисления на счет посольства Республики Казахстан за границей Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации по бюджетной программе «Услуги по реализации торговой политики» администратором которой является Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан, по бюджетной программе «Услуги по координации внешнеполитической деятельности», администратором которой является Министерство иностранных дел Республики Казахстан. Проведение платежей по расходам на сумму, не превышающую 100-кратного месячного расчетного показателя без заключения гражданско-правовой сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов.»;
в подклассе 140 «Приобретение запасов»
по специфике 149 «Приобретение прочих запасов»:
графу 6 «Виды расходов требующие обязательной регистрации гражданско-правовой сделки» изложить в следующей редакции:

«141-144-ерекшелiктер бойынша көзделмеген материалдар мен басқа да қорларды сатып алуға арналған шығындар. Сол сияқты осы ерекшелік бойынша әскери мақсаттағы заттар мен материалдар сатып алуға арналған шығындар көрсетіледі.»;
«Ескерту» деген 7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрлiгi болып табылатын «Сауда саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша, әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Шет елдерде Қазақстан Республикасының мүддесiн бiлдiру» бюджеттiк бағдарламасы бойынша, «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы, «Қазақстан Республикасының Халықаралық ұйымдарға, басқа халықаралық және өзге органдарға қатысуы» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Ресей Федерациясындағы Сауда өкiлдiгiнiң Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiгiнiң шотына айырбастау және кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдерді азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу растаушы құжаттарды қоса бермей-ақ, төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады. Техникалық реттеу мен метрология саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыратын және бақылау-қадағалау өкiлеттiктерiн жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелердiң, оларды iске асыру саласында олардың сапасы мен қауiпсiздiгiн мемлекеттiк қадағалауды жүзеге асыру үшін тауар үлгiлерiн сатып алумен және сынақтан өткiзумен байланысты шығыстарын корпоративтiк төлем карточкасын пайдалана отырып, төлеу кезiнде азаматтық-құқықтық мәмілені тiркеу талап етiлмейдi.»;
150 «Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу» кіші сыныбында:
151 «Коммуналдық қызметтер үшiн ақы төлеу» ерекшелігі бойынша:
«Ескерту» деген 7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрлiгi болып табылатын «Сауда саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша, әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Ресей Федерациясындағы Сауда өкiлдiгiнiң Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiгiнiң шотына айырбастау және кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде.»;
152 «Байланыс қызметiне ақы төлеу» ерекшелігі бойынша:
«Ескерту» деген 7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрлiгi болып табылатын «Сауда саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша, әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы, «Қазақстан Республикасының Халықаралық ұйымдарға, басқа халықаралық және өзге органдарға қатысуы» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Ресей Федерациясындағы Сауда өкiлдiгiнiң Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiгiнiң шотына айырбастау және кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде.»;
153 «Көлiк қызметтерiне ақы төлеу» ерекшелігі бойынша:
«Ескерту» деген 7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрлiгi болып табылатын «Сауда саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша, әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы, «Қазақстан Республикасының Халықаралық ұйымдарға, басқа халықаралық және өзге органдарға қатысуы» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Ресей Федерациясындағы Сауда өкiлдiгiнiң Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiгiнiң шотына айырбастау және кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдерді азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу растаушы құжаттарды қоса бермей-ақ, төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады.»;
154 «Үй-жайды жалдауға ақы төлеу» ерекшелігі бойынша:
«Ескерту» деген 7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрлiгi болып табылатын «Сауда саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша, әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Шет елдерде Қазақстан Республикасының мүддесiн бiлдiру» бюджеттiк бағдарламасы бойынша, «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы, «Қазақстан Республикасының Халықаралық ұйымдарға, басқа халықаралық және өзге органдарға қатысуы» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Ресей Федерациясындағы Сауда өкiлдiгiнiң Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiгiнiң шотына айырбастау және кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдерді азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу растаушы құжаттарды қоса бермей-ақ, төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады. Қазынашылықтың аумақтық бөлiмшелерiнде қызмет көрсетiлетiн мемлекеттiк мекемелер арасында жасалған шарттарды тiркеу жүзеге асырылмайды.»;
және 159 «Басқа да жұмыстар мен қызметтер» ерекшелігі бойынша:
«Ескерту» деген 7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге арналған азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: жеке (ұжымдық) еңбек шарты бойынша шығыстарды төлеу кезiнде; банк қызметтерiн төлеу кезiнде; әкiмшiсi Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрлiгi болып табылатын «Сауда саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша, әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы, «Қазақстан Республикасының Халықаралық ұйымдарға, басқа халықаралық және өзге органдарға қатысуы» бюджеттiк бағдарламасы бойынша, «Шет елдерде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау» бюджеттiк бағдарламасы бойынша және «Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiн орналастыру үшiн шетелде жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алу және салу» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Ресей Федерациясындағы Сауда өкiлдiгiнiң Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiгiнiң шотына айырбастау және кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде, «Қазақстан Республикасының Халықаралық Валюта Қорына, Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiне, Халықаралық Қаржы Корпорациясына, Халықаралық Даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепiлдiгiнiң Көпжақты Агенттiгiне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөнiндегi Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкiне, Азия Даму Банкiне, Ислам Даму Банкiне мүшелiгi туралы» Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес Инвестициялық Дауларды реттеу жөніндегі Халықаралық орталықтың шығыстарын төлеу кезінде, халықаралық төрелік органдар мен шетелдік соттардың шешімдері бойынша шығарылған төрелік шығыстар мен сот шығыстарын төлеу кезінде. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдерді азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу растаушы құжаттарды қоса бермей-ақ, төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады. Үкiметтiк сыртқы қарыз қаражатын аударуды жүзеге асыратын банкке қызмет көрсеткенi үшiн комиссияны төлеу кезінде азаматтық-құқықтық мәмiленi тiркеу талап етiлмейдi. Мемлекеттік мекемелердің, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi Әуе қорғанысы күштерiнің әскери-көлiк авиациясының әуе кемелеріне қызмет көрсетуге байланысты, құқық қорғау органдарының алыс және таяу шетелге қызметтiк iссапарларда болған кезіндегі шығыстарын корпоративтiк төлем карточкасын пайдалана отырып төлеу кезінде азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеу талап етілмейді.»;
«155» деген жолдан кейін:

«Приобретение материалов и других запасов не предусмотренных по спецификам 141-144. Также по данной специфике отражаются затраты на приобретение предметов и материалов военного назначения.»;
графу 7 «Примечание» изложить в следующей редакции:
«Кроме гражданско-правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг): при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для конвертации и последующего перечисления на счета посольств Республики Казахстан за границей Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации по бюджетной программе «Услуги по реализации торговой политики» администратором которой является Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан, по бюджетной программе «Представление интересов Республики Казахстан за рубежом», по бюджетной программе «Услуги по координации внешнеполитической деятельности», бюджетной программе «Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах», администратором которых является Министерство иностранных дел Республики Казахстан. Проведение платежей по расходам на сумму, не превышающую 100-кратного месячного расчетного показателя без заключения гражданско-правовой сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов. При оплате расходов государственных учреждений, реализующих государственную политику и осуществляющих контрольно-надзорные полномочия в области технического регулирования и метрологии, связанным с покупкой и испытанием образцов товаров для осуществления государственного надзора за их качеством и безопасностью в сфере их реализации с использованием корпоративной платежной карточки регистрация гражданско-правовой сделки не требуется.»;
в подклассе 150 «Приобретение услуг и работ»:
по специфике 151 «Оплата коммунальных услуг»:
графу 7 «Примечание» изложить в следующей редакции:
«Кроме гражданско-правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг): при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для конвертации и последующего перечисления на счета посольств Республики Казахстан за границей Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации по бюджетной программе «Услуги по реализации торговой политики» администратором которой является Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан, по бюджетной программе «Услуги по координации внешнеполитической деятельности», администратором которой является Министерство иностранных дел Республики Казахстан.»;
по специфике 152 «Оплата услуг связи»:
графу 7 «Примечание» изложить в следующей редакции:
«Кроме гражданско-правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг): при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для конвертации и последующего перечисления на счета посольств Республики Казахстан за границей Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации по бюджетной программе «Услуги по реализации торговой политики» администратором которой является Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан, по бюджетной программе «Услуги по координации внешнеполитической деятельности», бюджетной программе «Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах», администратором которых является Министерство иностранных дел Республики Казахстан.»;
по специфике 153 «Оплата транспортных услуг»:
графу 7 «Примечание» изложить в следующей редакции:
«Кроме гражданско-правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг): при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для конвертации и последующего перечисления на счета посольств Республики Казахстан за границей Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации по бюджетной программе «Услуги по реализации торговой политики» администратором которой является Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан, по бюджетной программе «Услуги по координации внешнеполитической деятельности», бюджетной программе «Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах», администратором которых является Министерство иностранных дел Республики Казахстан. Проведение платежей по расходам на сумму, не превышающую 100-кратного месячного расчетного показателя без заключения гражданско-правовой сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов.»;
по специфике 154 «Оплата за аренду помещения»:
графу 7 «Примечание» изложить в следующей редакции:
«Кроме гражданско-правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг): при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для конвертации и последующего перечисления на счета посольств Республики Казахстан за границей Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации по бюджетной программе «Услуги по реализации торговой политики» администратором которой является Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан, по бюджетной программе «Услуги по координации внешнеполитической деятельности», по бюджетной программе «Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах», администратором которых является Министерство иностранных дел Республики Казахстан. Проведение платежей по расходам на сумму, не превышающую 100-кратного месячного расчетного показателя без заключения гражданско-правовой сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов. Регистрация договоров, заключенных между государственными учреждениями, обслуживающимися в территориальных подразделениях казначейства, не осуществляется.»;
по специфике 159 «Оплата прочих услуг и работ»:
графу 7 «Примечание» изложить в следующей редакции:
«Кроме гражданско-правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг): при оплате расходов по индивидуальным (коллективным) трудовым договорам; при оплате банковских услуг; при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для конвертации и последующего перечисления на счета посольств Республики Казахстан за границей Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации по бюджетной программе «Услуги по реализации торговой политики» администратором которой является Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан, по бюджетной программе «Услуги по координации внешнеполитической деятельности», по бюджетной программе «Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах», по бюджетной программе «Защита и обеспечение прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом» и бюджетной программе «Приобретение и строительство объектов недвижимости за рубежом для размещения дипломатических представительств Республики Казахстан», администратором которых является Министерство иностранных дел Республики Казахстан, при оплате расходов Международного Центра по регулированию Инвестиционных Споров в соответствии с Законом Республики Казахстан «О членстве Республики Казахстан в Международном Валютном Фонде, Международном Банке Реконструкции и Развития, Международной Финансовой Корпорации, Международной Ассоциации Развития, Многостороннем Агентстве Гарантии Инвестиций, Международном Центре по Урегулированию Инвестиционных споров, Европейском Банке Реконструкции и Развития, Азиатском Банке Развития, Исламском Банке Развития», при оплате арбитражных расходов и судебных расходов, вынесенных по решениям международных арбитражных органов и иностранных судов. Проведение платежей по расходам на сумму, не превышающую 100-кратного месячного расчетного показателя без заключения гражданско-правовой сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов. При оплате комиссии за обслуживание банку, осуществляющему перевод средств правительственных внешних займов, регистрация гражданско-правовой сделки не требуется. При оплате расходов государственных учреждений, связанных с оплатой услуг аэропорта по обслуживанию воздушных судов военно-транспортной авиации Сил воздушной обороны Вооруженных сил, правоохранительных органов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья при нахождении в служебных командировках с использованием корпоративной платежной карточки регистрация гражданско-правовой сделки не требуется.»;
после строки «155»:

«Ерекшелігі» деген 4-баған «156» деген цифрлармен толықтырылсын;
«Атауы» деген 5-баған мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Консалтингтік қызметтер мен зерттеулерге ақы төлеу»;
«Азаматтық-құқықтық мәмiленi мiндеттi тiркеудi талап ететiн шығыстардың түрлерi» деген 6-баған мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Консалтингтік қызметтер мен зерттеулерге ақы төлеуге арналған шығындар.»;
2 «Күрделi шығындар» санатында:
4 «Негiзгi капиталды сатып алу» сыныбында:
430 «Дамуға бағытталған күрделі шығындар» кіші сыныбында:
«433» деген жолдан кейін:
«Ерекшелігі» деген 4-баған «434» деген цифрлармен толықтырылсын;
«Атауы» деген 5-баған мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және дамыту»;
«Азаматтық-құқықтық мәмiленi мiндеттi тiркеудi талап ететiн шығыстардың түрлерi» деген 6-баған мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және дамыту жөніндегі қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындар, сондай-ақ инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесінде көзделген негізгі құралдар мен материалдық емес активтерді сатып алу бойынша шығындар.»;
«435» деген жолдан кейін:
«Ерекшелігі» деген 4-баған «436» деген цифрлармен толықтырылсын;
«Атауы» деген 5-баған мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Концессиялық жобаларды бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шартымен іске асыру»;
«Азаматтық-құқықтық мәмiленi мiндеттi тiркеудi талап ететiн шығыстардың түрлерi» деген 6-баған мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Концессиялық жобаларды бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шартымен іске асыруға арналған шығындар».
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуын талдау және оның әдiснамасы департаментi
(Қалиева А.Н.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаржы министрі                            Б. Жәмішев

графу 4 «Специфика» дополнить цифрами «156»;
графу 5 «Название» дополнить предложением следующего содержания:
«Оплата консалтинговых услуг и исследований»;
графу 6 «Виды расходов требующие обязательной регистрации гражданско-правовой сделки» дополнить предложением следующего содержания:
«Затраты на оплату консалтинговых услуг и исследований.»;
в категории 2 «Капитальные затраты»:
в классе 4 «Приобретение основного капитала»:
в подклассе 430 «Капитальные затраты, направленные на развитие»:
после строки «433»:
графу 4 «Специфика» дополнить цифрами «434»;
графу 5 «Название» дополнить предложением следующего содержания:
«Создание, внедрение и развитие информационных систем»;
графу 6 «Виды расходов требующие обязательной регистрации гражданско-правовой сделки» дополнить предложением следующего содержания:
«Затраты на оплату услуг по созданию, внедрению и развитию информационных систем, а также затраты по приобретению основных средств и нематериальных активов, предусмотренных в технико-экономическом обосновании инвестиционного проекта.»;
после строки «435»:
графу 4 «Специфика» дополнить цифрами «436»;
графу 5 «Название» дополнить предложением следующего содержания:
«Реализация концессионных проектов на условии софинансирования из бюджета»;
графу 6 «Виды расходов требующие обязательной регистрации гражданско-правовой сделки» дополнить предложением следующего содержания:
«Затраты на реализацию концессионных проектов на условии софинансирования из бюджета.».
2. Департаменту методологии бюджетных процедур Министерства финансов Республики Казахстан (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2013 года.
Министр финансов                           Б. Жамишев