"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік cыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 17 қаңтардағы № 22 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 24 қаңтарда № 8290 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 71 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6148 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
4 «Iргелi ғылыми зерттеулер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 619 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«619 Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету»;
03 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» функционалдық тобында:
1 «Құқық қорғау қызметi» функционалдық кіші тобында:
252 «Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
015 «Қызметтік жануарларды ұстауды ұйымдастыру» бюджеттік бағдарламасы мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
352 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
014 «Қызметтiк жануаларды ұстауды ұйымдастыру» бюджеттік бағдарламасы мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
04 «Бiлiм беру» функционалдық тобында:
2 «Бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 006 және 007 бюджеттік бағдарламасы бар 285 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«285 Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
006 Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
007 Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
07 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» функционалдық тобында:
1 «Тұрғын үй шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
479 «Тұрғын үй инспекциясы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«479 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк» функционалдық тобында:
2 «Спорт» функционалдық кіші тобында:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 января 2013 года № 22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2013 года № 8290. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 71 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6148), следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в функциональной классификации расходов бюджета :
в функциональной группе 01 «Государственные услуги общего характера»:
в функциональной подгруппе 4 «Фундаментальные научные исследования»:
дополнить администратором бюджетных программ 619 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
«619 Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности»;
в функциональной группе 03 «Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 1 «Правоохранительная деятельность»:
по администратору бюджетных программ 252 «Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета»:
бюджетную программу 015 «Организация содержания служебных животных» дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 352 «Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы»:
бюджетную программу 014 «Организация содержания служебных животных» дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 04 «Образование»:
в функциональной подгруппе 2 «Начальное, основное среднее и общее среднее образование»:
дополнить администратором бюджетных программ 285 с бюджетными программами 006 и 007 следующего содержания:
«285 Управление физической культуры и спорта области
006 Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
007 Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования»;
в функциональной группе 07 «Жилищно-коммунальное хозяйство»:
в функциональной подгруппе 1 «Жилищное хозяйство»:
наименование администратора бюджетных программ 479 «Отдел жилищной инспекции» изложить в следующей редакции:
«479 Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)»;
в функциональной группе 08 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство»:
в функциональной подгруппе 2 «Спорт»:

мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 004, 005, 032, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 121, 123, 124, 125 және 126 бюджеттік бағдарламасы бар 285 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«285 Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
001 Жергіліктті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
003 Облыстық түрлі спорт түрлері бойынша құрама командалардың мүшелерін республикалық және халықаралық спорт жарыстарына дайындау және қатыстыру
004 Ақпараттық жүйелерді құру
005 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және сараптамасын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
113 Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
115 Жергілікті атқарушы орган резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
121 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы орган төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою жөніндегі ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар өткізу
124 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою жөніндегі даму шығыстарына арналған іс-шаралар өткізу
125 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою жөніндегі ағымдағы шығыстарға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою жөніндегі даму шығыстарына арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері»;
4 «Туризм» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 285 с бюджетными программами 001, 002, 003, 004, 005, 032, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 121, 123, 124, 125 и 126 следующего содержания:
«285 Управление физической культуры и спорта области
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
002 Проведение спортивных соревнований на областном уровне
003 Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
004 Создание информационных систем
005 Капитальные расходы государственного органа
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
113 Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114 Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
125 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
126 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы»;
в функциональной подгруппе 4 «Туризм»:

мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 және 124 бюджеттік бағдарламалары бар 480 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«480 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) туризм бөлімі
001 Жергілікті деңгейде туризм саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және сараптамасын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы орган резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
123 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою жөніндегі ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар өткізу
124 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою жөніндегі даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу»;
9 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 008 бюджеттік бағдарламасы бар 285 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«285 Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
008 Спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
362 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«009 Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
1 «Ауыл шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
364 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 023 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«023 Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру»;
5 «Қоршаған ортаны қорғау» функционалдық кіші тобында:
254 «Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 480 с бюджетными программами 001, 002, 003, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 и 124 следующего содержания:
«480 Отдел туризма района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма
002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственного органа
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства»:
дополнить администратором бюджетных программ 285 с бюджетной программой 008 бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«285 Управление физической культуры и спорта области
008 Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ-интернатов для одаренных в спорте детей
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 362 «Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 009 следующего содержания:
«009 Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе»;
в функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
в функциональной подгруппе 1 «Сельское хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 364 «Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 023 следующего содержания:
«023 Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек»;
в функциональной подгруппе 5 «Охрана окружающей среды»:
по администратору бюджетных программ 254 «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области»:

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 022 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«022 Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
9 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
255 «Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
028 «Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызмет көрсету» бюджеттік бағдарламасы мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
13 «Басқалар» функционалдық тобында:
9 «Басқалар» функционалдық кіші тобында:
217 «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«005 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына қаражатты аударуды ұйымдастыру»;
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасы бар 284 және 285 бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен толықтырылсын:
«284 Облыстың туризм басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
285 Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту»;
372 «Астана – жаңа қала» арнайы экономикалық аймағын әкімшілендіру басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«005 «EXPO-2017» Дүниежүзілік көрмесін өткізуге дайындық»;
479 «Тұрғын үй инспекциясы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«479 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі»;
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасы бар 480 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«480 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) туризм бөлімі
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту»;
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
2 «Күрделі шығындар» санатында:
04 «Негізгі капиталды сатып алу» сыныбында:
430 «Дамуға бағытталған күрделі шығындар» кіші сыныбы бойынша:
435 «Мемлекеттік мекемелердің жаңа объектілерін салу және қолдағы бар объектілерін реконструкциялау» ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік кәсіпорындардың жаңа объектілерін салу және қолдағы бар объектілерін реконструкциялау»;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
130 «Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына жалақы төлеу және жарналар аудару» кіші сыныбында:
132 «Патронат тәрбиешілердің еңбегіне ақы төлеу» ерекшелігі бойынша:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы ерекшелік бойынша патронат тәрбиешілердің еңбегіне ақы төлеу, еңбекақыдан ұсталымдарды және мемлекеттік мекемелер жүргізетін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген аударымдарды аудару жүзеге асырылады.»;
133 «Негізгі жұмыс орны бойынша мәслихат депутаттарына орташа жалақыны өтеу» ерекшелігі бойынша:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы ерекшелік бойынша негізгі жұмыс орны бойынша мәслихат депутаттарына орташа жалақыны өтеу, еңбекақыдан ұсталымдарды және мемлекеттік мекемелер жүргізетін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген аударымдарды аудару жүзеге асырылады.»;
134 «Алқа билерге сыйақылар төлеу» ерекшелігі бойынша:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы ерекшелік бойынша алқа билерге сыйақылар төлеу, төлемдерден ұсталымдарды және мемлекеттік мекемелер жүргізетін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген аударымдарды аудару жүзеге асырылады.»;
150 «Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу» кіші сыныбында:
156 «Консалтингтік қызметтер мен зерттеулерге ақы төлеу» ерекшелігі бойынша:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік орган қызметінің үдерісінде туындайтын проблемаларды, мүмкіндіктерді анықтау және бағалау жөніндегі не ахуалды егжей-тегжейлі талдау; жұмыстың қаржылық және басқарушылық тиімділігін (мынадай негізгі қызмет түрлері шеңберінде: басқару консалтингі, ІТ-консалтинг, заң консалтингі, мамандандырылған консалтинг, қорғаныс саласында консалтинг, техникалық консалтингтік қызметтер) арттыру үшін одан әрі іс-қимылдарды түзету жөніндегі консалтинг қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындар, сондай-ақ зерттеулерге (оның ішінде әлеуметтік, талдамалы және ғылыми зерттеулер) ақы төлеуге арналған шығындар»;
159 «Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу» ерекшелігі бойынша:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить бюджетной программой 022 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«022 Развитие объектов охраны окружающей среды
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений»:
по администратору бюджетных программ 255 «Управление сельского хозяйства области»:
бюджетную программу 028 «Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения» дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие»:
по администратору бюджетных программ 217 «Министерство финансов Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 005 следующего содержания:
«005 Организация перевода средств в Национальный фонд Республики Казахстан»;
дополнить администраторами бюджетных программ 284 и 285 с бюджетной программой 065 следующего содержания:
«284 Управление туризма области
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
285 Управление физической культуры и спорта области
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц»;
по администратору бюджетных программ 372 «Управление администрирования специальной экономической зоны «Астана-новый город»:
дополнить бюджетной программой 005 следующего содержания:
«005 Подготовка к проведению Всемирной выставки «EXPO-2017»;
наименование администратора бюджетных программ 479 «Отдел жилищной инспекции» изложить в следующей редакции:
«479 Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)»;
дополнить администратором бюджетных программ 480 с бюджетной программой 065 следующего содержания:
«480 Отдел туризма района (города областного значения)
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц»;
в экономической классификации расходов бюджета:
в категории 2 «Капитальные затраты»:
в классе 04 «Приобретение основного капитала»:
по подклассу 430 «Капитальные затраты, направленные на развитие»:
в наименование специфики 435 «Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан:
в подклассе 130 «Выплата заработной платы отдельным категориям граждан и отчисления взносов в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан»:
по специфике 132 «Оплата труда патронатных воспитателей»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«По данной специфике осуществляется оплата труда патронатных воспитателей, перечисление удержаний из заработной платы и отчислений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, производимых государственными учреждениями.»;
по специфике 133 «Возмещение средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«По данной специфике осуществляется возмещение средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы, перечисление удержаний из заработной платы и отчислений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, производимых государственными учреждениями.»;
по специфике 134 «Выплата вознаграждений присяжным заседателям»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«По данной специфике осуществляется выплата вознаграждений присяжным заседателям, перечисление удержаний из выплат и отчислений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, производимых государственными учреждениями.»;
в подклассе 150 «Приобретение услуг и работ»:
по специфике 154 «Оплата за аренду помещения»:
графу «Наименование» изложить в следующей редакции:
«Оплата аренды за помещение» внесено изменение на русском языке, текст на государственном языке не изменяется;
по специфике 156 «Оплата консалтинговых услуг и исследований»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«Затраты на оплату консалтинговых услуг по определению и оценке проблем, возможностей, возникающих в процессе деятельности государственного органа либо по детальному анализу ситуации; по разработке эффективных рекомендаций по коррекции дальнейших действий для повышения финансовой и управленческой эффективности работы (в рамках следующих основных видов услуг: управленческий консалтинг, административно - кадровый консалтинг, финансовый консалтинг, IT-консалтинг, юридический консалтинг, специализированный консалтинг, консалтинг в области обороны, технические консалтинговые услуги), а также затраты на оплату исследований (в том числе социологические, аналитические и научные исследования).».
по специфике 159 «Оплата прочих услуг и работ»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:

«Осы ерекшелiк бойынша 151-156 ерекшелiктерде көрсетiлмейтін, заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтерге, жұмыстарға ақы төлеу жөніндегі шығындар көрсетiледi, оның ішінде:
ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды, көлiк және басқа да негiзгi құралдарды ұстау, қызмет көрсету жөнiндегi қызметтер;
республикалық немесе коммуналдық меншiкте тұрған ғимараттар мен үй-жайларды, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және кәрiз жүйесiн ағымдағы жөндеу, сондай-ақ жабдықтарды, көлік және басқа негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу.
Заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтердің, жұмыстардың құнына тауарларды, материалдарды сатып алу кіретін жағдайларды қоспағанда, ғимараттарды, үй-жайларды, көлік және басқа да негізгі құралдарға қызмет көрсету және ұстау және оларды ағымдағы жөндеу үшін қажетті тауарларды, материалдарды сатып алу 149 «Басқа қорларды сатып алу» ерекшелігі бойынша көрсетіледі. Бұл жағдайларда тауарларды, материалдарды сатып алу 159 «Басқа қызметтерді сатып алу» ерекшелігі бойынша жүзеге асырылады.
Бұдан басқа, осы ерекшелік бойынша жоғары білімді төлеу жөніндегі білім беру гранты, «Назарбаев Зияткерлiк мектептерi» мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшiн Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының «Өркен» бiлiм беру гранты және инновациялық гранттар беріледі.»;
160 «Басқа да ағымдағы шығындар» кіші сыныбында:
168 «Сатып алынатын тауарлар, қызмет көрсетулер мен жұмыстар бойынша ҚҚС сомасын өнім берушіге аудару» ерекшелігі бойынша:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«140 «Қорларды сатып алу», 150 «Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу», 410 «Негiзгi құралдарды, материалдық емес және биологиялық активтерді сатып алу», 420 «Негізгі құралдарды күрделі жөндеу» (418 «Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру» ерекшелігін қоспағанда) және 430 «Дамуға бағытталған күрделі шығындар» (435 «Мемлекеттік мекемелердің жаңа объектілерін салу және қолдағы бар объектілерін реконструкциялау» ерекшелігін қоспағанда) кіші сыныптары, сондай-ақ 169 «Өзге де ағымдағы шығындар» ерекшелігі бойынша сатып алынатын тауарлар, көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар бойынша өнім берушіге қосылған құн салығының сомасын аудару жөніндегі шығындар.
ҚҚС төлеуші болып табылатын өнім берушіден сатып алынатын тауарлар, көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар бойынша қосылған құн салығының сомасы өнім берушіге аударылады. Мемлекеттік мекеме осы ерекшелік бойынша алынған тауарлар, көрсетілген қызметтер мен жұмыстар бойынша қосылған құн салығының сомасын бюджет кірісіне аударатын Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайлардан басқа.
Осы ерекшелік міндеттемелер мен төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарларын қалыптастыру, міндеттемелерді қабылдау және төлемдерді жүзеге асыру кезінде бюджетті атқару шеңберінде пайдаланылады.»;
420 «Негізгі құралдары күрделі жөндеу» кіші сыныбында:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұл кіші сыныпта үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстар мен жолдарды күрделi жөндеуге және қалпына келтіруге арналған шығындар көрсетiледi. Осы шығындар күрделi жөндеумен және қайта жаңартумен айналысатын жұмысшылардың жалақысын (оның iшiнде жалақыдан ұстап қалу), әлеуметтiк салықты, жинақтаушы зейнетақы қорларына түсетiн жарналарды, күрделi жөндеу және қайта жаңарту үшiн қажеттi заттар, материалдар мен жабдықтар сатып алуды, жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына арналған шығындарды, жобаларды сараптауды, инжинирингтік қызметтерді, техникалық қадағалау қызметтерін, сондай-ақ күрделi жөндеу және қалпына келтіру шаруашылық тәсiлмен немесе келiсiм-шарт бойынша жүргiзiлуiне қарамастан, күрделi жөндеумен және қалпына келтірумен тiкелей байланысты басқа да шығындарды қамтуы мүмкiн.»;
423 «Мемлекеттiк кәсiпорындардың жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын күрделі жөндеу» ерекшелігі бойынша:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Республикалық немесе коммуналдық меншiкте тұрған мемлекеттік кәсіпорындардың жайларын, ғимараттарын, жылумен жабдықтау жүйесінің, сумен жабдықтау және кәріз жүйелерінің имараттарын қалпына келтіру және күрделі жөндеу жүргізу үшін қаржыландыру.»;
430 «Дамуға бағытталған күрделі шығындар» кіші сыныбында:
435 «Мемлекеттік мекемелердің жаңа объектілерін салу және қолдағы бар объектілерін реконструкциялау» ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік кәсіпорындардың жаңа объектілерін салу және қолдағы бар объектілерін реконструкциялау»;
610 «Қаржы активтерiн сатып алу» кіші сыныбында:
611 «Заңды тұлғалардың қатысу үлесiн, бағалы қағаздарын сатып алу» ерекшелігі бойынша:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Заңды тұлғалардың қатысу үлестерiн, заңды тұлғалардың бағалы қағаздарын сатып алуға арналған бюджет шығыстары.»;
мынадай мазмұндағы ескертулерімен толықтырсын:
«Ескертулер:
тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша шарттың талаптарын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбы (айыппұлдар, өсімақылар) бойынша шығындар жасалған шарттың ерекшелігі бойынша көрсетіледі;
мемлекеттік мекемелерге салынатын шарт талаптарын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбын (айыппұлдар, өсімақылар) төлеу 169 «Өзге де ағымдағы шығыстар» ерекшелігі бойынша жүзеге асырылады.».

«По данной специфике отражаются затраты по оплате услуг, работ, оказываемых юридическими и физическими лицами, не отражаемых в спецификах 151-156, в том числе:
услуги по содержанию, обслуживанию зданий, помещений, оборудования, транспортных и других основных средств;
текущий ремонт зданий, помещений, системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, а также текущий ремонт оборудования, транспортных и других основных средств.
Приобретение товаров, материалов необходимых для обслуживания и содержания зданий, помещений, транспортных и других основных средств и их текущим ремонтом отражаются по специфике 149 «Приобретение прочих запасов», за исключением случаев, когда в стоимость услуг, работ, оказываемых юридическими и физическими лицами, входит приобретение товаров, материалов. В данных случаях приобретение товаров, материалов осуществляется по специфике 159 «Оплата прочих услуг и работ».
Кроме того, по данной специфике предоставляется образовательный грант по оплате высшего образования, образовательный грант Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации «Өркен» для оплаты обучения одаренных детей в специализированных организациях образования «Назарбаев Интеллектуальные школы» и инновационные гранты.»;
в подклассе 160 «Другие текущие затраты»:
по специфике 168 «Перечисление поставщику суммы НДС по приобретаемым товарам, услугам и работам»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«Затраты по перечислению суммы налога на добавленную стоимость по приобретаемым товарам, услугам и работам по подклассам 140 «Приобретение запасов», 150 «Приобретение услуг и работ», 410 «Приобретение основных средств, нематериальных и биологических активов» (за исключение специфики 418 «Материально-техническое оснащение государственных предприятий»), 420 «Капитальный ремонт основных средств» (за исключением специфики 423 «Капитальный ремонт, помещений, зданий, сооружений государственных предприятий») и 430 «Капитальные затраты, направленные на развитие» (за исключением специфики 435 «Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий»), а также по специфике 169 «Прочие текущие затраты».
По приобретаемым товарам, услугам и работам у поставщика, являющегося плательщиком НДС, сумма налога на добавленную стоимость перечисляется поставщику. Кроме случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, когда государственное учреждение перечисляет по данной специфике сумму налога на добавленную стоимость по полученным товарам, услугам и работам в доход бюджета.
Данная специфика используется в рамках исполнения бюджета при формировании планов финансирования по обязательствам и платежам, принятии обязательств и осуществлении платежей.»;
в подклассе 420 «Капитальный ремонт основных средств»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«В данном подклассе отражаются затраты на капитальный ремонт и реставрацию помещений, зданий, сооружений, дорог. Данные затраты могут включать заработную плату рабочих (в том числе удержания из заработной платы), занятых в капитальном ремонте и реставрации, социальный налог, взносы в накопительные пенсионные фонды, приобретение предметов, материалов и оборудования, необходимых для капитального ремонта и реставрации, затраты на проектную (проектно-сметную) документацию, экспертизу проектов, инжиниринговые услуги, услуги технического надзора, а также прочие затраты, непосредственно связанные с капитальным ремонтом и реставрацией, независимо от того, каким способом производится капитальный ремонт и реставрация (хозяйственным способом или по контракту).».
по специфике 423 «Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«Затраты по финансированию государственных предприятий для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности.».
в подклассе 430 «Капитальные затраты, направленные на развитие»:
по специфике 435 «Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий»:
в графу «Наименование» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в подклассе 610 «Приобретение финансовых активов»:
по специфике 611 «Приобретение долей участия, ценных бумаг юридических лиц»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«Расходы бюджета на приобретение долей участия, ценных бумаг юридических лиц.»;
дополнить примечаниями следующего содержания:
«Примечания:
затраты по перечислению неустойки (штрафов, пени) за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий договора по приобретению товаров, работ и услуг отражаются по той специфике, по которой был заключен договор;
оплата неустойки (штрафов, пени) за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий договора, налагаемая на государственные учреждения, осуществляется по специфике 169 «Прочие текущие затраты».».

2. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (А.Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев

2. Департаменту методологии бюджетных процедур (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев