Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 10 сәуірдегі № 38 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 23 сәуірде № 8431 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 қазандағы № 111 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.08 № 111 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 07.08.2014 № 80 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қылмыстылық және қылмыс жасаған тұлғалар туралы есептілікті, сондай-ақ қылмыстар туралы өтініштерді бірыңғай карточкалық есепке алуды жетілдіру мақсатында, «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) «Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы» № 1-М нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 31 қазандағы № 62 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2576 санымен тіркелген):
аталған бұйрықпен бекітілген «Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы» № 1-М нысанды есепте:
1313А13Б бөлімдері осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген «Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы» № 1-М нысанды есепті құрастыру және қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықта:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«2. № 1-М нысанды есептің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1, 6-2, 7, 7А, 9, 10, 10А, 11, 12, 13, 13А, 13Б, 15, 16, 17, 19 бөлімдерін қалыптастыру үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7330 санымен тіркелген, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген, Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулықтың (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) талаптарына сәйкес қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері (тергеушілер, анықтаушылар, прокурорлар (соның ішінде, қылмыстық істерді тергеу бойынша міндеттер жүктелген арнайы прокурорлар (бұдан әрі - арнайы прокурор) толтырған және ұсынған алғашқы есепке алу құжаттары негіз болып табылады.»;
9-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 апреля 2013 года № 38. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2013 года № 8431. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Ресублики Казахстан от 8 октября 2014 года № 111
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 08.10.2014 № 111 (вводится в действие с 01.01.2015).
В целях совершенствования отчетности о преступности и лицах, совершивших преступления, а также единого карточного учета заявлений о преступлениях, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 октября 2003 года № 62 «Об утверждении отчета формы № 1-М «О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования» и Инструкции по его составлению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2576):
в отчет формы № 1-М «О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования», утвержденный указанным приказом:
разделы 1313А13Б изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Инструкции по составлению и формированию отчета формы № 1-М «О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования», утвержденной указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
«2. Основаниями для формирования разделов 1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1, 6-2, 7, 7А, 9, 10, 10А, 11, 12, 13, 13А, 13Б, 15, 16, 17, 19 отчета формы № 1-М, являются документы первичного учета, заполненные и представленные сотрудниками органов уголовного преследования (следователями, дознавателями, прокурорами (в том числе специальными прокурорами, наделенными функциями по расследованию уголовных дел (далее – специальный прокурор)) в соответствии с требованиями Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатов их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система), утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7330.»;
наименование главы 9 изложить в следующей редакции:

«9. № 1-М нысанды есептің 7 және 7А бөлімдері»;
9-тарау 17-1 тармақпен толықтырылсын:
«17-1. №1-М нысанды есептің «Қылмыстық тергеу бағыты және басқа қызметтер бойынша (ауыр және аса ауыр) өтініштер және тіркелген қылмыстар жөніндегі мәліметтер» 7А бөлімі ауыр және аса ауыр болып жіктелетін қылмыстар туралы сандық мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда осы бөлімнің «А» бағанында аталған Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптарына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Бөлімнің жолдары және 1-ден 29-ға дейінгі бағандары 7-бөлімнің жолдары мен бағандарына ұқсас толтырылады.»;
15-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
«15. №1-М нысанды есептің 13, 13А және 13Б бөлімдері
23. 13-бөлім қылмыс нәтижесінде келтірілген материалдық нұқсанның анықталған сомасы туралы және оның өтелуі туралы (аяқталған, соның ішінде сотқа жолданған қылмыстық істер бойынша) мәліметтерді қамтиды.
Аталған бөлімнің жолдарында криминалды полицияның желісі бойынша жекешелене отырып, барлық қылмыстар (жалпықылмыстық қылмыстар) және экономикалық қылмыстар туралы, сондай-ақ қылмыстардың жекелеген түрлері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
1-бағанда есептік кезеңде аяқталған қылмыстық істер бойынша материалдық нұқсанның анықталған мөлшері көрсетіледі. 1-бағаннан 2, 3, 4-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға белгіленген нұқсанның мөлшері ерекшеленеді.
5-бағанда есептік кезеңде аяқталған қылмыстық істер бойынша тыйым салынған мүлік ретіндегі анықталған материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі. 5-бағаннан 6, 7, 8-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға белгіленген нұқсанның мөлшері ерекшеленеді.
9-бағанда есептік кезеңде аяқталған қылмыстық істер бойынша алып қойылған және ерікті түрде өтелген мүлік бойынша анықталған материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі. 9-бағаннан 10, 11, 12-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға белгіленген нұқсанның мөлшері ерекшеленеді.
13-тен 27-ге дейінгі бағандарда мәліметтер 1-ден 12-бағандарға ұқсас сотқа жолданған қылмыстық істер бойынша қалыптастырылады.
Қылмыстық іс қозғау туралы қаулылары шыққан қылмыстар бойынша нұқсанның сомасы 28-бағанда көрсетіледі.
28-бағаннан 29-31-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға белгіленген нұқсанның мөлшері ерекшеленеді.
32-бағанда есептік кезеңде тоқтатылған қылмыстық істер бойынша нұқсанның сомасы көрсетіледі. 32-бағаннан 33-35-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға белгіленген нұқсанның мөлшері ерекшеленеді.
13А бөлімі тергеумен аяқталған, соның ішінде тергеу органдары сотқа жолдаған қылмыстық істер бойынша қылмыс нәтижесінде келтірілген материалдық нұқсанның мөлшері туралы (және оның өтелуі туралы) мәліметтерді қамтиды.

«9. Разделы 7 и 7А отчета формы № 1-М»;
главу 9 дополнить подпунктом 17-1:
«17-1. Раздел 7А отчета формы № 1-М «Сведения по заявлениям и зарегистрированным преступлениям по линии уголовного розыска и другим службам (тяжкие и особо тяжкие) содержит количественные сведения о преступлениях, квалифицирующихся как тяжкие и особо тяжкие.
В строках указываются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан, указанными в графе «А» настоящего раздела.
Строки раздела и графы с 1 по 29 формируются аналогично строкам и графам раздела 7.»;
главу 15 изложить в следующей редакции:
«15. Разделы 13, 13А и 13Б отчета формы № 1-М
23. Раздел 13 содержит сведения об установленной сумме материального ущерба, причиненного в результате преступления, и о его возмещении (по оконченным уголовным делам, в том числе направленным в суд).
В строках данного раздела указываются сведения обо всех преступлениях, отдельно по линии криминальной полиции (общеуголовные преступления) и экономические преступления, а также по отдельным видам преступлений.
В графе 1 отражается размер установленного материального ущерба по уголовным делам, которые были окончены в отчетном периоде. Из графы 1 в графах 2, 3, 4 выделяются размеры установленного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графе 5 отражается размер установленного материального ущерба по имуществу, на которое наложен арест по оконченным уголовным делам в отчетном периоде. Из графы 5 в графах 6, 7, 8 выделяются размеры установленного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графе 9 отражается размер установленного материального ущерба по изъятому имуществу и имуществу, добровольно погашенному по оконченным уголовным делам в отчетном периоде. Из графы 9 в графах 10, 11, 12 выделяются размеры установленного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графах с 13 по 27 сведения формируются аналогично графам с 1 по 12 по уголовным делам, направленным в суд.
Сумма ущерба по преступлениям, по которым вынесены постановления о возбуждении уголовного дела отражается в графе 28.
Из графы 28 в графах 29-31 выделяются размеры установленного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графе 32 отражается сумма ущерба по приостановленным уголовным делам в отчетном периоде. Из графы 32 в графах 33-35 выделяются размеры установленного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
Раздел 13А содержит сведения о размере материального ущерба, причиненного в результате преступления (и о его возмещении), по оконченным расследованием уголовным делам, в том числе направленным в суд органами следствия.