Мамандандырылған ұйымдардың агроөнеркәсiптiк кешен субъектiлерiне өтеусiз негiзде беруiне жататын ақпарат пен қызметтердiң тiзбесiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2013 жылғы 4 сәуірдегі № 10-1/150 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 29 сәуірде № 8443 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 9-1/666 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 9-1/666 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2005 жылғы 8 шілдедегі «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 2-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мамандандырылған ұйымдардың агроөнеркәсiптiк кешен субъектiлерiне өтеусiз негiзде беруiне жататын ақпарат пен қызметтердiң тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясаты департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде мемлекеттік тiркелуiн және заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін вице-министрге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                                       Г. Исаева
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2013 жылғы 4 сәуірдегі
№ 10-1/150 бұйрығымен
бекітілген
Мамандандырылған ұйымдардың агроөнеркәсiптiк кешен
субъектiлерiне өтеусiз негiзде беруiне жататын ақпарат
пен қызметтердiң тізбесі
1. Мамандандырылған ұйымдардың агроөнеркәсiптiк кешен субъектiлерiне өтеусiз негiзде беруiне жататын ақпараттар:
1) агроөнеркәсіп кешенін мемлекеттік қолдау бағыттары, агроөнеркәсіп кешені саласында қабылданған нормативтік-құқықтық актілер және агроөнеркәсіп кешенін дамытудың өзге де мәселелері бойынша;
2) республиканың барлық өңірлері бойынша ауыл шаруашылығы өнімдерінің, азық-түліктің, төрт түлік малдың, жем-шөп пен жанар-жағар майдың ағымдағы бағалары бойынша;
3) агроөнеркәсіп кешені үшін материалдық-техникалық ресурстарды және қызметтерді өндірушілер мен жеткізушілер бойынша;
4) өңірлерге байланысты (тұқым сорты, тыңайтқыштар, улы химикаттар, сонымен қатар механизация құралдары), одан әрі жұмыс істеу үшін байланыс телефондары мен мекен-жайлары туралы мәліметтерімен қоса өндіріске енгізу үшін сынақтан өткен және ұсынылған соңғы ғылыми әзірлемелер бойынша;

Об утверждении Перечня информации и услуг, подлежащих предоставлению субъектам агропромышленного комплекса на безвозмездной основе специализированными организациями
Приказ И.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 апреля 2013 года № 10-1/150. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2013 года № 8443. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2015 года № 9-1/666
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 9-1/666 (вводится в действие с 01.01.2016).
В целях реализации пункта 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень информации и услуг, подлежащих предоставлению субъектам агропромышленного комплекса на безвозмездной основе специализированными организациями.
2. Департаменту инвестиционной политики Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Г. Исаева
Утвержден приказом
и.о. Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 апреля 2013 года № 10-1/150
Перечень
информации и услуг, подлежащих предоставлению субъектам
агропромышленного комплекса на безвозмездной основе
специализированными организациями
1. Информация предоставляемая субъектам агропромышленного комплекса на безвозмездной основе специализированными организациями:
1) по направлениям государственной поддержки агропромышленного комплекса, принятым нормативным правовым актам в сфере агропромышленного комплекса и другим вопросам развития агропромышленного комплекса;
2) текущая ценовая информация на сельскохозяйственную продукцию, продукты питания, живой скот, корма и горюче-смазочные материалы по всем регионам республики;
3) по производителям и поставщикам материально-технических ресурсов и услуг для агропромышленного комплекса;
4) по последним научным разработкам научно-исследовательских институтов прошедшим испытания и рекомендованным для внедрения в производство в зависимости от региона (сорта семян, удобрений, ядохимикатов, а также средства механизации), с предоставлением контактных телефонов и адресов для дальнейшей работы;

5) республикада және басқа да елдерде жоспарлап отырған семинарлар, тренингтер, тұсау-кесерлер мен ұйымдастырылатын көрме-жәрмеңкелік шаралар туралы;
6) ұсақ және орта ауыл шаруашылығы құрылымдарының қаржылық сауаттылығын арттыру (бухгалтерлік есепті жүргізу мен есептілік және басқа да ұқсас мәселелер жөнінде) бойынша;
7) дәнді дақылдар түрлері жөнінде көктемгі егіс егу және жинау жұмыстары бойынша.
2. Мамандандырылған ұйымдардың агроөнеркәсiптiк кешен субъектiлерiне өтеусiз негiзде беруiне жататын қызметтер:
1) қаржылық (екінші деңгейлі банктер, шағын несие мекемелер), сақтандыру және бағалау қызметтердің шарттары мен құны бойынша кеңес беру;
2) арнайы мамандандырылған мерзімдік басылым (бюллетень) шығару және оны агроөнеркәсіп кешені субъектілеріне жеткізу.

5) о планируемых обучающих семинарах, тренингах, презентациях и выставочно-ярмарочных мероприятиях, организуемых в республике и в других странах;
6) по повышению финансовой грамотности (ведение бухгалтерского учета и отчетности и по другим аналогичным вопросам) мелких и средних сельскохозяйственных формирований;
7) по проведению посевных и уборочных работ, по видам культур.
2. Услуги предоставляемые субъектам агропромышленного комплекса на безвозмездной основе специализированными организациями:
1) консультирование по условиям и стоимости финансовых (банки второго уровня, микрокредитные организации), страховых и оценочных услугах;
2) выпуск специализированного периодического издания (бюллетеня) и его доставка субъектам агропромышленного комплекса.