"Жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының (ғылыми жарыстардың), орындаушылар конкурстарының, кәсіби шеберлік конкурстарының және спорттық жарыстардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 514 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 175 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 15 мамырда № 8468 тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
«Жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының (ғылыми жарыстардың), орындаушылар конкурстарының, кәсіби шеберлік конкурстарының және спорттық жарыстардың тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 514 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7355 бекітілген, «Егемен Қазақстан» газетінің 2012 жылғы 21 сәуірдегі № 172-177 (27251) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының (ғылыми жарыстардың), орындаушылар конкурстарының, кәсіби шеберлік конкурстарының және спорттық жарыстардың тізбесінде:
«1. Жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалар:» деген бөлім мынадай мазмұндағы 21) және 22) тармақшалармен толықтырылсын:
«21) Математика мен физикадан халықаралық олимпиада (AMITY);
22) «Адам-Жер-Ғарыш» атты қоршаған ортаны қорғау проблемалары бойынша ғылыми-зерттеу жобаларының жалпыресейлік олимпиадасы.»;
«2. Жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық ғылыми жарыстар:» деген бөлімде:
бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық ғылыми жобалар конкурстары (ғылыми жарыстары):»;
мынадай мазмұндағы 10) және 11) тармақшалармен толықтырылсын:
«10) В.И. Вернадский атындағы жасөспірімдердің зерттеу жұмыстарының жалпыресейлік конкурсы;
11) «EUROMATH» халықаралық математика конкурсы.»;
«3. Жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық ғылыми жарыстар:» деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық ғылыми жобалар конкурстары (ғылыми жарыстары):»;
«7. Орындаушылардың республикалық конкурстары:» деген бөлімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Дарынды балаларға арналған мамандандырылған білім беру ұйымдары оқушыларының арасындағы Қазақстанның жас орындаушыларының республикалық конкурсы;».

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 декабря 2011 года № 514 "Об утверждении Перечня республиканских и международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 175. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2013 года № 8468
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 декабря 2011 года № 514 «Об утверждении Перечня республиканских и международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 декабря 2011 года под № 7355, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 21 апреля 2012 г. № 112-113 (26931-26932)) следующие изменения и дополнения:
в Перечне республиканских и международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований, утвержденном указанным приказом:
раздел «1. Международные олимпиады по общеобразовательным предметам:» дополнить подпунктами 21) и 22) следующего содержания:
«21) Международная олимпиада по математике и физике (AMITY);
22) Всероссийская олимпиада научно-исследовательских проектов по проблемам защиты окружающей среды «Человек-Земля-Космос».»;
в разделе «2. Международные научные соревнования по общеобразовательным предметам:»:
наименование раздела изложить в следующей редакции:
«2. Международные конкурсы научных проектов (научные соревнования) по общеобразовательным предметам:»;
дополнить подпунктами 10) и 11) следующего содержания:
«10) Всероссийский конкурс юношеских исследовательских работ имени В.И. Вернадского;
11) Международный математический конкурс «EUROMATH».»;
наименование раздела «3. Республиканские научные соревнования по общеобразовательным предметам:» изложить в следующей редакции:
«3. Республиканские конкурсы научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам:»;
подпункт 1) раздела «7. Республиканские конкурсы исполнителей:» изложить в следующей редакции:
«1) Республиканский конкурс молодых исполнителей Казахстана среди учащихся специализированных организаций образования для одаренных детей;».

2. Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (Ж.А. Жонтаева):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау білім және ғылым вице-министрі М.А. Әбеновке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Б. Жұмағұлов

2. Департаменту дошкольного и среднего образования (Жонтаева Ж.А.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Абенова М.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жумагулов