"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 23 тамыздағы № 258 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 27 тамызда № 8638 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.18 № 403 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8397 болып тіркелген, 2013 жылғы 14 маусымдағы № 148 (28087), 21 маусымдағы № 153 (28092) «Егемен Қазақстан» газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
5 «Жоспарлау және статистикалық қызмет» функционалдық кіші тобында:
258 «Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы», 299 «Облыстың экономика және қаржы басқармасы», 357 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы» және 453 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
110 «Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы iске асырылуы жоспарланатын бюджеттiк инвестициялардың экономикалық сараптамасы» бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 061 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«061 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы iске асырылуы жоспарланатын бюджеттiк инвестициялардың, бюджеттiк инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негiздемесiне экономикалық сараптамасы»;
мынадай мазмұндағы 061 бюджеттік бағдарламасы бар 459 бюджеттiк  бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«459 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
061 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы iске асырылуы жоспарланатын бюджеттiк инвестициялардың, бюджеттiк инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негiздемесiне экономикалық сараптамасы»;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан»
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 августа 2013 года № 258. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2013 года № 8638. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.09.2014 № 403.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8397, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 18 мая 2013 года № 170-171 (27444-27445) следующие изменения и дополнения:
в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 «Государственные услуги общего характера»:
в функциональной подгруппе 5 «Планирование и статистическая деятельность»:
по администраторам бюджетных программ 258 «Управление экономики и бюджетного планирования области», 299 «Управление экономики и финансов области», 357 «Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы» и 453 «Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)»:
бюджетную программу 110 «Экономическая экспертиза бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц» исключить;
дополнить бюджетной программой 061 следующего содержания:
«061 Экономическая экспертиза технико-экономического обоснования бюджетного инвестиционного проекта, бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц»;
дополнить администратором  бюджетных программ 459 с бюджетной  программой 061 следующего содержания:
«459 Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
061 Экономическая экспертиза технико-экономического обоснования бюджетного инвестиционного проекта, бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц»;

461 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика, қаржы және кәсіпкерлік бөлімі» және 476 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау кәсіпкерлік бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 061 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«061 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы iске асырылуы жоспарланатын бюджеттiк инвестициялардың, бюджеттiк инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негiздемесiне экономикалық сараптамасы»;
9 «Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 045 бюджеттік бағдарламасы бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
045 Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 046 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«046 Мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен 015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
03 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» функционалдық тобында:
1 «Құқық қорғау қызметi» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 047 бюджеттік бағдарламасы бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
047 Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
9 «Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік бағдарламасы бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
048 Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету»;
04 «Бiлiм беру» функционалдық тобында:
9 «Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 049 бюджеттік бағдарламасы бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
049 Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
07 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» функционалдық тобында:
1 «Тұрғын үй шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:

по администраторам бюджетных программ  461 «Отдел экономики, финансов и предпринимательства района (города областного значения)» и 476 «Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)»:
дополнить бюджетной программой 061 следующего содержания:
«061 Экономическая экспертиза технико-экономического обоснования бюджетного инвестиционного проекта, бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие государственные услуги общего характера»:
дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетной программой 045 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
045 Развитие объектов государственных органов»;
дополнить бюджетной программой 046 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«046 Строительство специализированных центров обслуживания населения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 03 «Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 1 «Правоохранительная деятельность»:
дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетной программой 047 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
047 Строительство объектов общественного порядка и безопасности
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности»
дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетной программой 048 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
048 Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах»;
в функциональной группе 04 «Образование»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области образования»:
дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетной программой 049 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
049 Строительство и реконструкция объектов образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 07 «Жилищно-коммунальное хозяйство»:
в функциональной подгруппе 1 «Жилищное хозяйство»:

мынадай мазмұндағы 005, 006, 007, 008 және 009 бюджеттік бағдарламалары бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
005 Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
006 Азматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
007 Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
008 Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
009 Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 010, 011, 050, 051, 052, 053 және 054 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«010 Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
011 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
050 Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
051 Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыруға
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
052 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
053 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) сатып алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
054 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 011, 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 055 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«055 Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;

дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетными программами 005, 006, 007, 008 и 009 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
005 Организация сохранения государственного жилищного фонда
006 Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
007 Снос аварийного и ветхого жилья
008 Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
009 Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов»;
дополнить бюджетными программами 010, 011, 050, 051, 052, 053 и 054 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«010 Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
011 Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
050 Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
051 Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
052 Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
053 Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
054 Строительство и реконструкция объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 055 с бюджетными подпрограммами 011, 013 и 015 следующего содержания:
«055 Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 009 бюджеттік бағдарламасы бар 486 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«486 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
009 Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 016 бюджеттік бағдарламасы бар 498 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«498 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімі
016 Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
2 «Коммуналдық шаруашылық» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 012, 013, 014 және 015 бюджеттік бағдарламалары бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
012 Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
013 Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
014 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін қолдауды ұйымдастыру
015 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 016, 017 және 018 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«016 Коммуналдық шаруашылықты дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
017 Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
018 Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
3 «Елді-мекендерді көркейту» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 019 бюджеттік бағдарламасы бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
019 Қалаларды және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;

дополнить администратором бюджетных программ 486 с бюджетной программой 009 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«486 Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
009 Изъятие земельных участков для государственных нужд
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить администратором бюджетных программ 498 с бюджетной программой 016 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«498 Отдел земельных отношений и сельского хозяйства района (города областного значения)
016 Изъятие земельных участков для государственных нужд
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 2 «Коммунальное хозяйство»:
дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетными программами 012, 013, 014 и 015 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
012 Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
013 Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
014 Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
015 Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)»;
дополнить бюджетными программами 016, 017 и 018 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«016 Развитие коммунального хозяйства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
017 Развитие системы водоснабжения и водоотведения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
018 Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 3 «Благоустройство населенных пунктов»:
дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетной программой 019 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
019 Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;

мынадай мазмұндағы 020, 021, 022 және 023 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«020 Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
021 Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
022 Жерлеу орындарын ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
023 Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк» функционалдық тобында:
1 «Мәдениет саласындағы қызмет» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 056 бюджеттік бағдарламасы бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
056 Мәдениет объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
2 «Спорт» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 004, 005, 006, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 және 124 бюджеттік бағдарламалары бар 481 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«481 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) спорт бөлімі
001 Жергілікті деңгейде спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
004 Бұқаралық спорт және ұлттық спорт түрлерін дамыту
005 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) деңгейде спорт жарыстарын өткiзу
006 Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және оған сараптама жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу»;

дополнить бюджетными программами 020, 021, 022 и 023 следующего содержания:
«020 Освещение улиц в населенных пунктах
021 Обеспечение санитарии населенных пунктов
022 Содержание мест захоронений и захоронение безродных
023 Благоустройство и озеленение населенных пунктов»;
в функциональной группе 08 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство»:
в функциональной подгруппе 1 «Деятельность в области культуры»:
дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетной программой 056 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
056 Развитие объектов культуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 2 «Спорт»:
дополнить администратором бюджетных программ 481 с бюджетными программами 001, 002, 003, 004, 005, 006, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 и 124 следующего содержания:
«481 Отдел спорта района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области спорта
002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственного органа
004 Развитие массового спорта и национальных видов спорта
005 Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
006 Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы»;

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 057 бюджеттік бағдарламасы бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
057 Cпорт және туризм объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
4 «Туризм» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламасы бар 275 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«275 Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
009 Туристік қызметті реттеу»;
289 «Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
010 «Туризм қызметін реттеу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«010 Туристік қызметті реттеу»;
мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламасы бар 482 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«482 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
004 Туристік қызметті реттеу»;
493 «Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
004 «Туризм қызметін реттеу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«004 Туристік қызметті реттеу»;
09 «Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану» функционалдық тобында:
9 «Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 024 және 025 бюджеттік бағдарламалары бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
024 Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
025 Газ тасымалдау жүйесін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
1 «Ауыл шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
299 «Облыстың экономика және қаржы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
007 «Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«013 Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер»;

дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетной программой 057 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
057 Развитие объектов спорта и туризма
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 4 «Туризм»:
дополнить администратором бюджетных программ 275 с бюджетной программой 009 следующего содержания:
«275 Управление предпринимательства области
009 Регулирование туристской деятельности»;
по администратору бюджетных программ 289 «Управление предпринимательства и туризма области»:
наименование бюджетной программы 010 «Регулирование туристической деятельности» изложить в следующей редакции:
«010 Регулирование туристской деятельности»;
дополнить администратором бюджетных программ 482 с бюджетной программой 004 следующего содержания:
«482 Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
004 Регулирование туристской деятельности»;
по администратору бюджетных программ 493 «Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)»:
наименование бюджетной программы 004 «Регулирование туристической деятельности» изложить в следующей редакции:
«004 Регулирование туристской деятельности»;
в функциональной группе 09 «Топливно-энергетический комплекс и недропользование»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования»:
дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетными программами 024 и 025 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
024 Развитие теплоэнергетической системы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
025 Развитие газотранспортной системы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
в функциональной подгруппе 1 «Сельское хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 299 «Управление экономики и финансов области»:
бюджетную программу 007 «Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов» изложить в следующей редакции:
«013 Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов»;

мынадай мазмұндағы 058 бюджеттік бағдарламасы бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
058 Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 бюджеттік бағдарламасы бар 498 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«498 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімі
001 Жергілікті деңгейде жер қатынастары және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 002 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«002 Ақпараттық жүйелер құру»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 003 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 004 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«004 Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
013 Республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 005, 006, 007 және 032 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«005 Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
006 Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
007 Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандату
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 099 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«099 Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 және 124 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және оған сараптама жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу»;
6 «Жер қатынастары» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетной программой 058 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
058 Развитие объектов сельского хозяйства»;
дополнить администратором бюджетных программ 498 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«498 Отдел земельных отношений и сельского хозяйства района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере земельных отношений и сельского хозяйства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 002 следующего содержания:
«002 Создание информационных систем»;
дополнить бюджетной программой 003 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«003 Капитальные расходы государственного органа
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 004 с бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
«004 Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетными программами 005, 006, 007 и 032 следующего содержания:
«005 Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
006 Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
007 Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
дополнить бюджетной программой 099 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«099 Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетными программами 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 и 124 следующего содержания:
«100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы»;
в функциональной подгруппе 6 «Земельные отношения»:

мынадай мазмұндағы 005, 006, 007 және 008 бюджеттік бағдарламалары бар 486 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«486 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
005 Ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстар
006 Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
007 Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
008 Аудандар, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердiң, кенттердің, ауылдардың шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру»;
мынадай мазмұндағы 008, 009, 010 және 011 бюджеттік бағдарламалары бар 498 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«498 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімі
008 Ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстар
009 Елдi мекендердi жер - шаруашылық орналастыру
010 Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
011 Аудандар, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердiң, кенттердің, ауылдардың шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру»;
9 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 012 бюджеттік бағдарламасы бар 498 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«498 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімі
012 Эпизоотияға қарсы іс-шаралар өткізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
11 «Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі» функционалдық тобында:
1 «Өнеркәсiп» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 016 бюджеттік бағдарламасы бар 266 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«266 Облыстың кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы
016 «Оңтүстік» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту»;
2 «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламасы бар 486 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«486 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
004 Аудан аумағының қала құрылысын дамыту және елді мекендердің бас жоспарларының схемаларын әзірлеу»;
12 «Көлiк және коммуникация» функционалдық тобында:
1 «Автомобиль көлiгi» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 486 с бюджетными программами 005, 006, 007 и 008 следующего содержания:
«486 Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
005 Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
006 Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
007 Организация работ по зонированию земель
008 Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел»;
дополнить администратором бюджетных программ 498 с бюджетными программами 008, 009, 010 и 011 следующего содержания:
«498 Отдел земельных отношений и сельского хозяйства района (города областного значения)
008 Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
009 Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
010 Организация работ по зонированию земель
011 Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений»:
дополнить администратором бюджетных программ 498 с бюджетной программой 012 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«498 Отдел земельных отношений и сельского хозяйства района (города областного значения)
012 Проведение противоэпизоотических мероприятий
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 11 «Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 1 «Промышленность»:
дополнить администратором бюджетных программ 266 с бюджетной программой 016 следующего содержания:
«266 Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
016 Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Оңтүстік»»;
в функциональной подгруппе 2 «Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность»:
дополнить администратором бюджетных программ 486 с бюджетной программой 004 следующего содержания:
«486 Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
004 Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов»;
в функциональной группе 12 «Транспорт и коммуникации»:
в функциональной подгруппе 1 «Автомобильный транспорт»:

мынадай мазмұндағы 026 бюджеттік бағдарламасы бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
026 Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 027 және 028 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«027 Көлік инфрақұрылымын дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
028 Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
9 «Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 029 және 030 бюджеттік бағдарламалары бар 483 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«483 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
029 Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы және ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
030 Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау»;
492 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
492 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі»;
13 «Өзгелер» функционалдық тобында:
3 «Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламасы бар 482 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«482 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
006 Кәсіпкерлік қызметті қолдау»;
9 «Басқалар» функционалдық кіші тобында:
277 «Облыстың өнеркәсіп және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 022 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«022 «Сарыарқа» ӘКК» ҰК» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 040 бюджеттік бағдарламасы бар 481 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«481 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) спорт бөлімі
040 «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту»;

дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетной программой 026 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
026 Обеспечение функционирования автомобильных дорог»;
дополнить бюджетными программами 027 и 028 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«027 Развитие транспортной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
028 Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций»:
дополнить администратором бюджетных программ 483 с бюджетными программами 029 и 030 следующего содержания:
«483 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
029 Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
030 Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям»;
наименование администратора бюджетных программ 492 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)» изложить в следующей редакции:
«492 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)»;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 3 «Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции»:
дополнить администратором бюджетных программ 482 с бюджетной программой 006 следующего содержания:
«482 Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
006 Поддержка предпринимательской деятельности»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие»:
по администратору бюджетных программ 277 «Управление промышленности и индустриально-инновационного развития области»:
дополнить бюджетной программой 022 следующего содержания:
«022 Увеличение уставного капитала АО «НК «СПК» «Сарыарка»;
дополнить администратором бюджетных программ 481 с бюджетной программой 040 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«481 Отдел спорта района (города областного значения)
040 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
«065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц»;

мынадай мазмұндағы 001, 002 және 003 бюджеттік бағдарламалары бар 482 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«482 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
001 Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 007 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«007 «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 008 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«008 Моноқалалардағы кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуді кредиттеу
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 033, 034 және 035 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«033 Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жобаларды іске асыру үшін кредиттер бойынша пайыздық ставканы субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
034 Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
035 Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу - кәсіпкерлікке оқыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 065, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 және 124 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және оған сараптама жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы орган резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу»;

дополнить администратором бюджетных программ 482 с бюджетными программами 001, 002 и 003 следующего содержания:
«482 Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственного органа»;
дополнить бюджетной программой 007 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«007 Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 008 с бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
«008 Кредитование на содействие развитию предпринимательства в моногородах
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
«032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
дополнить бюджетными программами 033, 034 и 035 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«033 Субсидирование процентной ставки по кредитам для реализации проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
034 Предоставление грантов на развитие новых производств в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
035 Содействие развитию предпринимательства - обучение предпринимательству в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетными программами 065, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 и 124 следующего содержания:
«065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы»;

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 040 және 042 бюджеттік бағдарламалары бар 498 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«498 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімі
040 «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
042 Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды ағымдағы жайластыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту».
2. Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті (Т.М. Савельева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                    Е. Досаев

дополнить администратором бюджетных программ 498 с бюджетными программами 040 и 042 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«498 Отдел земельных отношений и сельского хозяйства района (города областного значения)
040 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
042 Текущее обустройство моногородов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
«065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц».
2. Департаменту бюджетного планирования и прогнозирования (Савельева Т.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Досаев