"Қазақстан Республикасының ішкі және халықаралық авиабағыттарындағы тұрақты рейстердің кестелерін бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 363 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 23 тамыздағы № 652 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 26 қыркүйекте № 8741 тіркелді
«Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 1-тармағының 23) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының ішкі және халықаралық авиабағыттарындағы тұрақты рейстердің кестелерін бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 363 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6462 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінің 2010 жылғы 1 қазандағы № 398-401 (26244) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының халықаралық авиамаршруттарында шетелдік авиатасымалдаушылардың тұрақты рейстерінің кестелерін бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының халықаралық авиамаршруттарында шетелдік авиатасымалдаушылардың тұрақты рейстердің кестелерін бекіту жөніндегі нұсқаулық бекітілсін»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі және халықаралық авиамаршруттарында шетелдік авиатасымалдаушылардың тұрақты рейстерінің кестелерін бекіту жөніндегі нұсқаулықта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының халықаралық авиамаршруттарында шетелдік авиатасымалдаушылардың тұрақты рейстерінің кестелерін бекіту жөніндегі нұсқаулық»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Қазақстан Республикасының халықаралық авиамаршруттарында шетелдік авиатасымалдаушылардың тұрақты рейстерінің кестелерін бекіту нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасының әуе кеңістігінде ұшуды орындайтын әуе кемелерінің шетелдік авиакомпанияларының тұрақты ұшу кестелерін бекіту рәсімін нақтылайды»;
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
1) аэронавигациялық ұйым – әуе қозғалысына қызмет көрсетуді және әуе кемесінің бортына қажетті метеорологиялық ақпарат беруді, әуе кеңістігін пайдаланушыларды аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз етуді және радиотехникалық жабдық пен байланыс құралдарын пайдалануды жүзеге асыратын азаматтық авиация ұйымы;»;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 363 "Об утверждении Инструкции по утверждению расписания регулярных рейсов на внутренних и международных авиамаршрутах Республики Казахстан"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 августа 2013 года № 652. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября года № 8741
В соответствии с подпунктом 23) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года «Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 363 «Об утверждении Инструкции по утверждению расписания регулярных рейсов на внутренних и международных авиамаршрутах Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6462, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 6 октября 2010 года № 263 (26324)), следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Инструкции по утверждению расписания регулярных рейсов иностранных авиаперевозчиков на международных авиамаршрутах Республики Казахстан»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по утверждению расписания регулярных рейсов иностранных авиаперевозчиков на международных авиамаршрутах Республики Казахстан»;
в Инструкции по утверждению расписания регулярных рейсов на внутренних и международных авиамаршрутах Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Инструкция по утверждению расписания регулярных рейсов иностранных авиаперевозчиков на международных авиамаршрутах Республики Казахстан»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящая Инструкция по утверждению расписания регулярных рейсов иностранных авиаперевозчиков на международных авиамаршрутах Республики Казахстан (далее - Инструкция) детализирует процедуру утверждения расписания регулярных полетов иностранных авиаперевозчиков, воздушные суда которых выполняют полеты в воздушном пространстве Республики Казахстан.»;
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«1) аэронавигационная организация - организация гражданской авиации, осуществляющая обслуживание воздушного движения и передачу необходимой метеорологической информации на борт воздушного судна, обеспечение пользователей воздушного пространства аэронавигационной информацией и эксплуатацию радиотехнического оборудования и средств связи;»;
пункт 3 изложить в следующей редакции:

«3. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлiгi Азаматтық авиация комитетiнiң (бұдан әрi - Комитет) бекiтуiне мыналар жатады:
1) Қазақстан Республикасының халықаралық авиамаршруттарындағы шетелдік авиатасымалдаушылардың тұрақты рейстерінің кестелері;
2) Қазақстан Республикасы аумағы арқылы қонбастан шетелдік авиатасымалдаушылардың тұрақты рейстерінің кестесі.»;
4-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын;
7 және 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Кестені жасау кезінде тұрақты ұшу параметрлері Қазақстан Республикасының әуе қатынасы туралы халықаралық шартының талаптарына сәйкес келуі тиіс.
8. Шетелдік авиатасымалдаушы ұшу басталғанға дейін күнтізбелік 45 күн бұрын Комитетке мынадай құжаттарды ұсынады:
1) толтырылған «Р» нысаны (осы Нұсқаулыққа 1-қосымша) және 4 данада ұшудың қайталанатын жоспарларының тiзбесi (осы Нұсқаулыққа 2-қосымша);
2) тұрақты ұшу авиамаршруты бойынша ұшып шығу және қону әуежайларымен келісілген слоттар.»;
мынадай мазмұндағы 8.1-тармақпен толықтырылсын:
«8-1. Шетелдік авиатасымалдаушы Қазақстан Республикасының аумағы арқылы қонбай тұрақты ұшулардың басталуына дейін күнтізбелік 15 күнде қайталанатын ұшу жоспарларының тізбесін аэронавигациялық ұйымға ұсынады (осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасы).
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы қонбай тұрақты ұшулардың орындалуына қайталанатын ұшу жоспарларының тізбесі аэронавигациялық ұйымға бекіту туралы хабарлама беру арқылы Комитеттің бекітуіне жатады.».
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Комитет құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде кейін оларды авиакомпанияларға және аэронавигациялық ұйымға беру арқылы «Р» нысанын қарауды және бекітуді жүргізеді, немесе осы Нұсқаулықтың 11-тармағында көрсетілген негіздемелер бойынша құжаттарды алған күннен бастап 5 жұмыс күн ішінде жазбаша дәлелді бас тарту жібереді.».
1-қосымшаға осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Б.К. Сейдахметов):
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, соның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялауды және мемлекеттік органдардың интранет-порталына (МОИП) орналастыруды;

«3. Утверждению Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет) подлежат:
1) расписания регулярных рейсов иностранных авиаперевозчиков на международных авиамаршрутах Республики Казахстан;
2) расписания регулярных рейсов иностранных авиаперевозчиков без посадки через территорию Республики Казахстан.»;
подпункт 1) пункта 4 исключить;
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
«7. При формировании расписания параметры регулярного полета должны соответствовать условиям международного договора Республики Казахстан о воздушном сообщении.
8. Иностранный авиаперевозчик представляет в Комитет за 45 календарных дней до начала полетов следующие документы:
1) заполненную форму «Р» (приложение 1 к настоящей Инструкции) и перечень повторяющихся планов полетов (приложение 2 к настоящей Инструкции) в 4-х экземплярах;
2) слоты, согласованные с аэропортами вылета и посадки по авиамаршруту регулярного полета.»;
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
«8-1. Иностранный авиаперевозчик представляет в аэронавигационную организацию за 15 календарных дней до начало регулярных полетов без посадки через территорию Республики Казахстан перечень повторяющихся планов полетов (приложение 2 к настоящей Инструкции).
Перечень повторяющихся планов полетов на выполнение регулярных полетов через территорию Республики Казахстан без посадки подлежит утверждению Комитетом, с выдачей уведомления об утверждении в аэронавигационную организацию.»;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Комитет в течение 30-ти календарных дней, со дня получения документов, проводит рассмотрение и утверждение формы «Р» с последующей передачей их авиаперевозчику и аэронавигационной организации, либо по основаниям, указанным в пункте 11 настоящей Инструкции, в течение 5-ти рабочих дней, со дня получения документов, предоставляет письменный мотивированный отказ.»;
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Сейдахметов Б.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и размещение его на интранет портале государственных органов (ИПГО);

3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі мемлекеттік тіркеуден кейін 5 жұмыс күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарын жариялауға жіберген туралы мәліметті қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 23 тамыздағы № 652
бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының халықаралық
авиамаршруттарындағы тұрақты
рейстердiң кестелерiн бекiту
жөнiндегi нұсқаулыққа
1-қосымша
«P» нысаны
«Бекiтемiн»
Қазақстан Республикасы
Көлiк және коммуникация министрлiгi
Азаматтық авиация комитетiнiң төрағасы
____________________(Т.А.Ә.)
20 __жылғы «____» ___________
_____ навигация кезеңiнде _________ авиакомпаниясының рейстердi
орындау графигi
ХААҰ коды және рейс нөмiрлерi
Орындау кезеңi
Апта күндерi
Маршруты (әуежай атауы, УТЦ уақыты)
Ескертпе
ггммдд
ггммдд
1
2
3
4
5
6
7
Коммерциялық құқығы бар учаскелер
"тоқта-овер" құқығы бар пункттер
Техникалық қону пункттерi
Құрастыру
ӘК үлгiсi
Авиакомпания басшысы
немесе ол уәкiлеттiк
еткен тұлға           Т.А.Ә.       МО
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 23 тамыздағы № 652
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының
халықаралық
авиамаршруттарындағы тұрақты
рейстердiң кестелерiн бекiту
жөнiндегi нұсқаулыққа
2-қосымша
Ұшудың қайталанатын жоспарларының тiзбесi (RPL)
Пайдаланушы
Адресаты(тар)
+
-
(ж.а.к.)
жарамды
(ж.а.к.) бойынша жарамды
Ұшу күндерi
ӘК таным индексi
ӘК үлгiсi және iздiң турбуленттi санаты
Әуеайлақ және ұшу уақыты
1
2
3
4
5
6
7
Ұшу әуеайлақтары
ж.а.к. күнi
Сериялық
Парақ
Қосымша деректер
Крейсер Маршруты
Әуеайлақты белгiлеу және бiткен уақыт
Ескертпе
Жылдамдық
Эшелон
Маршрут
RPL жасауға жауапты тұлғаның ___________ Т.А.Ә.      МО

3) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан А.Г. Бектурова.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
Приложение 1
к приказу министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 23 августа 2013 года № 652
«Приложение 1
к Инструкции
по утверждению расписания регулярных
рейсов иностранных авиаперевозчиков
на международных авиамаршрутах
Республики Казахстан
Форма «Р»
«Утверждаю»
Председатель Комитета гражданской
авиации Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
или лицо им уполномоченное
________________________(Ф.И.О.)
«____» ___________ 20 __ года»
График выполнения
рейсов авиакомпании ______ на ______ период навигации
Код ИКАО и
номера
рейсов
Период
выполнения
Дни недели
Маршрут
(название
аэропорта,
время УТЦ)
Примечание
ггммдд
ггммдд
1
2
3
4
5
6
7
Участки с
коммерческими
правами
Пункты с правом
«стоповер»
Пункты
технических
посадок
Компоновка
Тип ВС
Руководитель авиакомпании или
лицо им уполномоченное                              Ф.И.О. МП
Приложение 2
к приказу министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 23 августа 2013 года № 652
«Приложение 2
к Инструкции
по утверждению расписания регулярных
рейсов иностранных авиаперевозчиков
на международных авиамаршрутах
Республики Казахстан
Перечень
повторяющихся планов полета (RPL)
Эксплуатант
Адресат(ы)
+
-
Действи-
телен с
(г.м.д.)
Действи-
телен по
(г.м.д.)
Дни полетов
Опоз-
нава-
тель-
ный
индекс
ВС
Тип ВС и
категория
турбу-
лентности
следа
Аэродром
и время
вылета
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Аэродромы вылета
Дата
г.м.д.
Серийный
Страница
Дополнительные данные
Маршрут Крейсерские
Аэродром назначения и
расчетное истекшее время
Примечания
Скорость
Эшелон
Маршрут
Ф.И.О. лица ответственного за составление RPL ________ МП