Теміржол вокзалдарының тібесін олардың класына сәйкес бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 725 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 18 қазанда № 8830 тіркелді.
"Теміржол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 34-2) тармақшасына БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Теміржол вокзалдарының тізбесі олардың класына сәйкес бекітілсін.
2. "Темір жол вокзалдарының кластарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушысының 2012 жылғы 13 қарашадағы № 766 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8193 тіркелді, "Егемен Қазақстан" 2013 жылғы 12 қаңтар, № 16-20 (27959) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көлік және қатынас жолдары комитеті (Р.Қ. Мағзұмов):
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялануын және мемлекеттік органдарының интранет-порталында орналастырылуын;
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін 5 жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеу туралы және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жіберу туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Р.В. Склярға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2013 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 725 бұйрығымен бекітілген
Теміржол вокзалдарының класына сәйкес тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.12.2022 № 674 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Об утверждении Перечня железнодорожных вокзалов согласно их классу
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 725. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 октября 2013 года № 8830.
В соответствии с подпунктом 34-2) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень железнодорожных вокзалов согласно их классу.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 ноября 2012 года № 766 "Об утверждении Классов железнодорожных вокзалов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8193, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 12 января 2013 г. № 10-11 (27284-27285)).
3. Комитету транспорта и путей сообщения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Магзумов Р.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе размещение его на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и на интранет-портал государственных органов;
3) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Скляр Р.В.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Жумагалиев
Утвержден приказом
Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 18 сентября 2013 года № 725
Перечень железнодорожных вокзалов согласно их класса
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказами Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.12.2022 № 674 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

72) Қорқол;
73) Мукур;
74) Ганюшкино;
75) Доссор;
76) Әйтеке-би.
7. "3 типтегі өндірістік ғимарат" класына мынадай теміржол вокзалдары (станциялары) жатады:
1) Смирнов;
2) Атбасар-2;
3) Косчеку;
4) Ақсуат;
5) Азат;
6) Қайранкөл;
7) Қиялы;
8) Янко;
9) Ащыкөл;
10) Қарағай;
11) Уголки;
12) Чкалов;
13) Золоторунная;
14) Октябрь;
15) Белоградовка;
16) Бауманская;
17) Перекатная;
18) Ботақара;
19) Ащысу;
20) Саумалкөл;
21) Бүркітті;
22) Қарағайлы;
23) Ақтасты;
24) Атасу;
25) Орта-Дересин;
26) Ащыөзек;
27) Мынадыр;
28) Теректі;
29) Ақжайдақ;
30) ЭЦ Мойынты посты;
31) Өленті;
32) Торғай;
33) Сілеті;
34) Еңбекшілдер;
35) Айсары;
36) Қалқаман;
37) Шідерті;
38) Тасқұдық (Пограничник);
39) Қарасор;
40) Майқайын;
41) Спутник;
42) Красноармейка;
43) Ақсу (Алтынтау);
44) Жолқұдық;
45) Апановка;
46) Жетіқара;
47) Қазанбасы;
48) Қойбағар;
49) Ковыльная;
50) Қоскөл;
51) Сұрған;
52) Тасты;
53) Талды;
54) Баранкульская;
55) Кенская;
56) Приишимская;
57) Арыстансор;
58) Озерная;
59) Селекционная;
60) Теміртау;
61) Ермаковка;
62) Зыряновск;
63) Черемшанка;
64) Предгорная;
65) Серебрянка;
66) Ауыл;
67) Усть Таловка;
68) Иртышзавод;
69) Тансық;
70) Бел Ағаш;
71) Тұрғұсұн;
72) Коршуново;
73) Огневка;
74) Селезневка;
75) Жалаңашкөл;
76) Текелі;
77) Көксу;
78) Малай Сары;
79) Разъезд 5;
80) Айна Бұлақ;
81) Тентек;
82) Жетісу;
83) Қарабұлақ;
84) Қопа;
85) Разъезд 2;
86) Ұзын-Ағаш;
87) Саз;
88) Қызылтан;
89) Жирен Айғыр;
90) Талдықорған;
91) Жайпақ;
92) Боралдай;
93) Чемолган;
94) Жетіген;
95) Шенгелді;
96) Лепсі;
97) Бірлік;
98) Көктума;
99) Жайық;
100) Дерқұл;
101) Ростошский;
102) Пойма;
103) Амангелді;
104) Қорқыт;
105) Дюрменьтюбе;
106) Мартұқ;
107) Тамды;
108) Темір;
109) Қалмаққырған;
110) Кенжалы;
111) Құрайлы;
112) Жетібай;
113) РЗД 10;
114) Бақсай;
115) Исатай;
116) Нарын;
117) РЗД 469;
118) Искине;
119) Жамансор;
120) Жантерек;
121) Кенбай;
122) Аққыстау;
123) Байғақұм;
124) Фурмановкий;
125) Денисовка;
126) Перелески;
127) Алажиде;
128) Қосқұдық;
129) Рзд.315;
130) Махамбет;
131) Тендік;
132) Оазис;
133) Ақжігіт;
134) Қызыләскер.

72) Коркол;
73) Мукур;
74) Ганюшкино;
75) Доссор;
76) Айтеке-би.
7. К классу "Производственное здание тип 3" относятся следующие железнодорожные вокзалы (станции):
1) Смирново;
2) Атбасар-2;
3) Косчеку;
4) Аксуат;
5) Азат;
6) Кайранкуль;
7) Киялы;
8) Янко;
9) Ащи Голь;
10) Карагай;
11) Уголки;
12) Чкалово;
13) Золоторунная;
14) Октябрь;
15) Белоградовка;
16) Бауманская;
17) Перекатная;
18) Ботакара;
19) Ащису;
20) Саумалколь;
21) Буркитты;
22) Карагайлы;
23) Актасты;
24) Атасу;
25) Орта - Дересин;
26) Ащыозек;
27) Мынадыр;
28) Теректы;
29) Акжайдак;
30) Пост ЭЦ Мойынты;
31) Уленты;
32) Тургай;
33) Селеты;
34) Енбекшильдер;
35) Айсары;
36) Калкаман;
37) Шидерты;
38) Таскудык (Пограничник);
39) Карасор;
40) Майкайын;
41) Спутник;
42) Красноармейка;
43) Аксу (Алтынтау);
44) Жолкудук;
45) Апановка;
46) Джетыгара;
47) Казанбасы;
48) Койбагар;
49) Ковыльная;
50) Коскуль;
51) Сурган;
52) Тасты;
53) Талды;
54) Баранкульская;
55) Кенская;
56) Приишимская;
57) Арыстансор;
58) Озерная;
59) Селекционная;
60) Темиртау;
61) Ермаковка;
62) Зыряновск;
63) Черемшанка;
64) Предгорная;
65) Серебрянка;
66) Аул;
67) Усть Таловка;
68) Иртышзавод;
69) Тансык;
70) Бель Агач;
71) Тургусун;
72) Коршуново;
73) Огневка;
74) Селезневка;
75) Жаланашколь;
76) Текели;
77) Коксу;
78) Малай Сары;
79) Разъезд 5;
80) Айна Булак;
81) Тентек;
82) Жетысу;
83) Карабулак;
84) Копа;
85) Разъезд 2;
86) Узун-Агаш;
87) Саз;
88) Кызылтан;
89) Жирен Айгыр;
90) Талды Курган;
91) Жайпак;
92) Бурундай;
93) Чемолган;
94) Жетыген;
95) Ченгельды;
96) Лепсы;
97) Берлик;
98) Коктума;
99) Жайык;
100) Деркул;
101) Ростошский;
102) Пойма;
103) Амангельды;
104) Хорхут;
105) Дюрменьтюбе;
106) Мартук;
107) Тамды;
108) Темир;
109) Калмаккырган;
110) Кенжалы;
111) Курайлы;
112) Жетыбай;
113) РЗД 10;
114) Баксай;
115) Исатай;
116) Нарын;
117) РЗД 469;
118) Искине;
119) Жамансор;
120) Жантерек;
121) Кенбай;
122) Аккистау;
123) Байгакум;
124) Фурмановский;
125) Денисовка;
126) Перелески;
127) Алажиде;
128) Коскудук;
129) Рзд.315;
130) Махамбет;
131) Тендык;
132) Оазис;
133) Акжигит;
134) Кызыласкер.