"Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасау және беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 644 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер - Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 13 қарашадағы № 523 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 11 желтоқсанда № 8947 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 31.07.2014 № 324 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
БҰЙЫРАМЫН:
«Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасау және беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 644 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5489 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасау және беру ережесінде:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«1-бөлім. Жалпы ереже»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Ереже бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептіліктің нысандарын, кезеңділігін, мерзімін, жасалу мен беру тәртібін анықтайды, олар мынадай:
республикалық, тиісті мемлекеттік бюджеттердің, мемлекеттік және шоғырландырылған бюджеттердің атқарылуы туралы (бұдан әрі – бюджеттің атқарылуы туралы есеп);
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасын бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы;
мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түскен түсімдері мен ақша шығыстары жоспарларының атқарылуы туралы;
мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен түсімдер және ақшаны жұмсау туралы;
шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы
мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегі туралы;
мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің дебиторлық берешегі туралы есеп түрлерін қамтиды.»;
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«2-бөлім. Бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау және беру тәртібі»;
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 644 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 ноября 2013 года № 523. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 декабря 2013 года № 8947. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 31.07.2014 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 644 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5489) следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
наименование главы 1 изложить в следующей редакции:
«Раздел 1. Общие положения»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящие Правила определяют формы, периодичность, сроки, порядок составления и представления бюджетной отчетности уполномоченных органов по исполнению бюджета, включающей следующие виды отчетов:
об исполнении республиканского, соответствующих местных бюджетов, государственного и консолидированного бюджетов (далее - отчеты об исполнении бюджета);
о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан;
об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг) по государственному, республиканскому и местным бюджетам;
о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по государственному, республиканскому и местным бюджетам;
о движении средств в иностранной валюте;
о кредиторской задолженности государственного, республиканского и местных бюджетов;
о дебиторской задолженности государственного, республиканского и местных бюджетов.»;
наименование главы 2 изложить в следующей редакции:
«Раздел 2. Порядок составления и представления отчета об исполнении бюджета»;
наименование главы 3 изложить в следующей редакции:

«3-бөлім. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қолма-қол  ақшасының бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есепті жасау мен ұсыну тәртібі»;
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«4-бөлім. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы, шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы есепті жасау мен ұсыну тәртібі»;
666768-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
«66. Жаңа қаржы жылының 1 шілдесіндегі және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары және ведомство бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің теңгерімдері деректерінің негізінде тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және осы Ережеге 1011 және 20-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жергілікті және республикалық бюджеттер жөнінде демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақша түсімдері мен жұмсалуы туралы есептерді, шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы есепті жасайды және мыналар:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары – ведомствоға;
1 шілдедегі жағдай бойынша – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 10-ы күнінен кешіктірмей, өткен қаржы жылындағы жағдай бойынша - есепті қаржы жылынан кейінгі екінші айдың 15-і күнінен кешіктірмей ұсынады;
2) ведомство - республикалық және жергілікті бюджет бойынша (облыстар бөлінісінде) мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті, тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақша түсімдері мен жұмсалуы туралы есептерді қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесіне:
ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіндегі жағдай бойынша – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 20-сы күнінен кешіктірмей, өткен қаржы жылындағы жағдай бойынша - есепті қаржы жылынан кейінгі үшінші айдың 1-і күнінен кешіктірмей ұсынады.
67. Төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға соңғысы белгілеген мерзімде мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы, шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы есептерді ұсынады.

«Раздел 3. Порядок составления и представления отчета о движении денег на контрольном счета наличности Национального фонда Республики Казахстан»;
наименование главы 4 изложить в следующей редакции:
«Раздел 4. Порядок составления и представления отчета об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, о движении средств в иностранной валюте по государственному, республиканскому и местным бюджетам»;
пункты 666768 изложить в следующей редакции:
«66. По состоянию на 1 июля и 1 января нового финансового года местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета и ведомство на основании данных балансов администраторов бюджетных программ составляют отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, отчет о движении средств в иностранной валюте по местным и республиканскому бюджетам, по формам, согласно приложениям 10, 11 и 20 к настоящим Правилам и представляют:
1) местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета – ведомству:
по состоянию на 1 июля - не позднее 10 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию за истекший финансовый год - не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом;
2) ведомство – структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по республиканскому и местному (в разрезе областей) бюджетам:
по состоянию на 1 июля текущего финансового года - не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию за истекший финансовый год - не позднее 1 числа третьего месяца, следующего за отчетным финансовым годом.
67. Местные уполномоченные органы по исполнению нижестоящего бюджета представляют местному уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, о движении средств в иностранной валюте в сроки, устанавливаемые последним.

68. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы, шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы есептер толық көлемде есепті деректер агрегирленген форматта қағаз тасығышта растала отырып (бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз) және тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуге байланысты, демеушілік және қайырымдылық көмек түрінде алынған ақшаның қозғалысына және шетел валютасындағы ақшаның қозғалысына әсер еткен негізгі факторларды сипаттайтын түсіндірме жазбасы бар ілеспе хатпен АЖ арқылы ұсынылады.»;
69-тармақ алынып тасталсын;
70-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«70. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі ведомство ұсынған есептердің негізінде осы Ережеге 10 және 11-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер (жиынтық) бойынша мемлекеттік, республикалық және жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша (қолдармен бекітусіз) тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді қалыптастырады.»;
мынадай мазмұндағы 75-1-тармақпен толықтырылсын:
«75-1. Шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы есеп осы Ережелерге 20-қосымшаға сәйкес (4-в-нысаны) нысан бойынша жасалады және былайша толтырылады:
1 және 2-бағандарда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды мен атауы көрсетіледі;
3-бағанда жылының басындағы шетел валютасындағы қаражатын ақша қалдығы көрсетіледі;
4-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақша түсімінің сомасы көрсетіледі;
5-бағанда – бағамдық айырма көрсетіледі;
6-бағанда айырбастау үшін түскен бюджет қаражатының сомасы;
7- бағанда 3, 4, 5, 6-бағандардың сомасы;
8 және 9-бағандарда бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды мен атауы көрсетіледі;
10-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақшаның жүргізілген жұмсалуының сомасы көрсетіледі;
11-бағанда бюджет кірісіне аударылған сома көрсетіледі;
12-бағанда өзге аударымдар көрсетіледі;
13-бағанда есепті кезеңнің аяғындағы шетел валютасындағы қаражатын қалдығы көрсетіледі.»;
5-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

68. Отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, о движении средств в иностранной валюте представляются в полном объеме посредством ИС с подтверждением отчетных данных на бумажном носителе в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета) и сопроводительным письмом с пояснительной запиской, излагающей основные факторы, повлиявшие на движение денег, связанных с реализацией товаров (работ, услуг), полученных в виде спонсорской и благотворительной помощи и на движение средств в иностранной валюте.»;
пункт 69 исключить;
пункт 70 изложить в следующей редакции:
«70. Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственное за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании отчетов, представленных ведомством формирует отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по государственному, республиканскому и местным бюджетам (свод), по формам, согласно приложениям 10 и 11 к настоящим Правилам (без утверждения подписями).»;
дополнить пунктом 75-1 следующего содержания:
«75-1. Отчет о движении средств в иностранной валюте составляется по форме (4-в сводная), согласно приложению 20 к настоящим Правилам, и заполняется следующим образом:
в графах 1 и 2 указываются код и наименование администратора бюджетных программ;
в графе 3 указывается остаток средств в иностранной валюте на начало года;
в графе 4 указывается сумма поступлений денег за отчетный период текущего финансового года, с нарастающим итогом с начала года;
в графе 5 – указывается курсовая разница;
в графе 6 – сумма поступивших бюджетных средств для конвертации;
в графе 7 – сумма граф 3, 4, 5, 6;
в графах 8 и 9 указываются код и наименование специфики экономической классификации расходов бюджета;
в графе 10 указывается сумма произведенного расходования денег за отчетный период текущего финансового года, с нарастающим итогом с начала года;
в графе 11 указывается сумма, перечисленная в доход бюджета;
в графе 12 указываются прочие перечисления;
в графе 13 указывается остаток средств в иностранной валюте на конец отчетного периода.»;
наименование главы 5 изложить в следующей редакции:

«5-бөлім. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру ережесін бекіту туралы»;
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«80. Кредиторлық берешек туралы есептерді тоқсан сайын:
жедел – 1 сәуір және 1 қазандағы жағдай бойынша:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары ведомствоға – есепті кезеңнен кейінгі айдың 17-сі күнінен кешіктірмей;
2) ведомство - бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегі туралы (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің кредиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражаттың есебінен пайда болған кредиторлық берешек туралы есептерді – есепті кезеңнен кейінгі айдың 23-і күнінен кешіктірмей;
бухгалтерлік теңгерімдердің деректерімен салыстырып тексерілген – 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 10-ы күнінен кешіктірмей – есепті қаржы  жылынан кейінгі екінші айдың 15-і күніне дейін;
2) ведомство - бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегі туралы (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің кредиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражаттың есебінен пайда болған кредиторлық берешек туралы есептерді – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 20-сы күнінен кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі үшінші айдың 1-і күніне дейін ұсынады.»;
8283-тармақтар алынып тасталсын;
84-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«84. Кредиторлық берешек туралы есептер есепті деректер агрегирленген форматта қағаз тасығышта растала отырып (бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз) және ілеспе хатпен толық көлемде АЖ арқылы жіберіледі.
Есептерге бюджет және өзге қаражат есебінен пайда болған кредиторлық берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат осы Ережеге тиісінше 16 және 16-1-қосымшаларға сәйкес қоса берiледi.»;
86-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«Раздел 5. Порядок составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственного, республиканского и местных бюджетов»;
пункт 80 изложить в следующей редакции:
«80. Отчеты о кредиторской задолженности представляются ежеквартально:
оперативные - по состоянию на 1 апреля и 1 октября:
1) местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета ведомству - не позднее 17 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
2) ведомством - структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета отчеты о кредиторской задолженности республиканского и местного (сводный отчет о кредиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и кредиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств - не позднее 23 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
сверенные с данными бухгалтерских балансов - по состоянию на 1 июля и 1 января:
1) местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета ведомству - не позднее 10 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за отчетный финансовый год – до 15 числа второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом;
2) ведомством - структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета отчеты о кредиторской задолженности республиканского и местного (сводный отчет о кредиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и кредиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств - не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за отчетный финансовый год – до 1 числа третьего месяца, следующего за отчетным финансовым годом.»;
пункты 8283 исключить;
пункт 84 изложить в следующей редакции:
«84. Отчеты о кредиторской задолженности направляются в полном объеме посредством ИС с подтверждением отчетных данных на бумажном носителе в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета) и сопроводительным письмом.
К отчетам прилагается информация о причинах образования кредиторской задолженности, образовавшейся за счет бюджетных и прочих средств, согласно приложениям 16 и 16-1 соответственно к настоящим Правилам.»;
пункт 86 изложить в следующей редакции:

«86. Республикалық бюджеттің кредиторлық берешегі және өзге қаражат есебінен пайда болған берешек туралы есепті 1 сәуірдегі, 1 шілдедегі, 1 қазандағы, 1 қаңтардағы жағдай бойынша ведомствоның есептерді ұсынуының белгіленген мерзімінен кейін бес жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қолдармен бекітпей-ақ, ілеспе хатпен мемлекеттік қаржылық бақылау органдарына және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшелеріне ұсынады.»;
88-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«88. Мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегі (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің кредиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражат есебінен пайда болған кредиторлық берешек туралы есептерді 1 сәуірдегі, 1 шілдедегі, 1 қазандағы, 1 қаңтардағы жағдай бойынша - ведомствоның есептерді ұсынуының белгіленген мерзімінен кейін бес жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қолдармен бекітпей-ақ, ілеспе хатпен бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшелеріне және Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген ішкі бақылау жөніндегі органға ұсынады.»;
6-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«6-бөлім. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің дебиторлық берешек туралы есептерді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы»;
93-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«93. Дебиторлық берешек туралы есептерді тоқсан сайын:
жедел - 1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары ведомствоға – есепті кезеңнен кейінгі айдың 17-сі күнінен кешіктірмей;
2) ведомство – бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне республикалық және жергілікті бюджеттердің дебиторлық берешегі туралы (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің дебиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражаттың есебінен пайда болған дебиторлық берешек туралы есептерді - есепті кезеңнен кейінгі айдың 23-і күнінен кешіктірмей;
бухгалтерлік теңгерімдердің деректерімен салыстырып тексерілген - 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 10-ы күнінен кешіктірмей – есепті қаржы жылынан кейінгі екінші айдың 15-і күніне дейін;

«86. Отчет о кредиторской задолженности республиканского бюджета и задолженности, образовавшейся за счет прочих средств по состоянию на 1 апреля, 1 июля, 1 октября, 1 января - в течение пяти рабочих дней после установленного срока представления отчетов ведомством представляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета с сопроводительным письмом, без утверждения подписями, органам государственного финансового контроля и соответствующим структурным подразделениям центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.»;
пункт 88 изложить в следующей редакции:
«88. Отчеты о кредиторской задолженности государственного и местного (сводный отчет о кредиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и кредиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств по состоянию на 1 апреля, 1 июля, 1 октября, 1 января - в течение пяти рабочих дней после установленного срока представления отчетов ведомством представляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета с сопроводительным письмом, без утверждения подписями, соответствующим структурным подразделениям центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и уполномоченному Правительством Республики Казахстан органу по внутреннему контролю.»;
наименование главы 6 изложить в следующей редакции:
«Раздел 6. Порядок составления и представления отчетов о дебиторской задолженности государственного, республиканского и местных бюджетов»;
пункт 93 изложить в следующей редакции:
«93. Отчеты о дебиторской задолженности представляются ежеквартально:
оперативные - по состоянию на 1 апреля и 1 октября:
1) местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета ведомству - не позднее 17 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
2) ведомством - структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета отчеты о дебиторской задолженности республиканского и местного (сводный отчет о дебиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и дебиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств - не позднее 23 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
сверенные с данными бухгалтерских балансов - по состоянию на 1 июля и 1 января:
1) местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета ведомству - не позднее 10 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за отчетный финансовый год – до 15 числа второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом;

2) ведомство - бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне республикалық және жергілікті бюджеттердің дебиторлық берешегі туралы (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің дебиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражаттың есебінен пайда болған дебиторлық берешек туралы есептерді - есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 20-сы күнінен кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі үшінші айдың 1-і күніне дейін ұсынады.»;
9596-тармақтар алынып тасталсын;
97-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«97. Дебиторлық берешек туралы есептер толық көлемде есепті деректер агрегирленген форматта қағаз тасығышта растала отырып (бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз) және ілеспе хатпен АЖ арқылы жіберіледі.
Есептерге бюджет және өзге қаражат есебінен пайда болған кредиторлық берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат осы Ережеге тиісінше 16-1 және 16-2-қосымшаларға сәйкес қоса берiледi.»;
99-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«99. Республикалық бюджеттің дебиторлық берешегі және өзге қаражат есебінен пайда болған берешек туралы есепті 1 сәуірдегі, 1 шілдедегі, 1 қазандағы, 1 қаңтардағы жағдай бойынша ведомствоның есептерді ұсынуының белгіленген мерзімінен кейін бес жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қолдармен бекітпей-ақ, ілеспе хатпен мемлекеттік қаржылық бақылау органдарына және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшелеріне ұсынады.»;
101-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«101. Мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің дебиторлық берешегі (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің дебиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражат есебінен пайда болған дебиторлық берешек туралы есептерді 1 сәуірдегі, 1 шілдедегі, 1 қазандағы, 1 қаңтардағы жағдай бойынша - ведомствоның есептерді ұсынуының белгіленген мерзімінен кейін бес жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қолдармен бекітпей-ақ, ілеспе хатпен бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшелеріне және Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген ішкі бақылау жөніндегі органға ұсынады.»;
7-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

2) ведомством - структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета отчеты о дебиторской задолженности республиканского и местного (сводный отчет о дебиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и дебиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств - не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за отчетный финансовый год – до 1 числа третьего месяца, следующего за отчетным финансовым годом.»;
пункты 9596 исключить;
пункт 97 изложить в следующей редакции:
«97. Отчеты о дебиторской задолженности направляются в полном объеме посредством ИС с подтверждением отчетных данных на бумажном носителе в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета) и сопроводительным письмом.
К отчетам прилагается информация о причинах образования кредиторской задолженности, образовавшейся за счет бюджетных и прочих средств, согласно приложениям 16-1 и 16-2 соответственно к настоящим Правилам.»;
пункт 99 изложить в следующей редакции:
«99. Отчет о дебиторской задолженности республиканского бюджета и задолженности, образовавшейся за счет прочих средств по состоянию на 1 апреля, 1 июля, 1 октября, 1 января - в течение пяти рабочих дней после установленного срока представления отчетов ведомством представляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета с сопроводительным письмом, без утверждения подписями, органам государственного финансового контроля и соответствующим структурным подразделениям центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.»;
пункт 101 изложить в следующей редакции:
«101. Отчеты о дебиторской задолженности государственного и местного (сводный отчет о дебиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и дебиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств по состоянию на 1 апреля, 1 июля, 1 октября, 1 января - в течение пяти рабочих дней после установленного срока представления отчетов ведомством представляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета с сопроводительным письмом, без утверждения подписями, соответствующим структурным подразделениям центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и уполномоченному Правительством Республики Казахстан органу по внутреннему контролю.»;
наименование главы 7 изложить в следующей редакции:

«7-бөлім. Қорытынды ережелер».
аталған Ережеге 1011121314151616-116-2-қосымшалар осы бұйрықтың 123456789-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес 20-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (З.А. Ерназарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Орынбасары-Қазақстан
Республикасы Қаржы Министрі                    Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі бұйрығы
13 қараша 2013 жылы № 523
1-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттік есептілікті
жасау және беру ережесіне
10-қосымша
нысаны
__________________________________________ жылға арналған
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақша
түсімдері мен шығыстары жоспарын атқару туралы есеп
Бюджет түрі ____________________________
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жол коды
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен түсімдердің кодтары
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Жылдық жоспар
Есепті кезең үшін жоспар
Атқару

«Раздел 7. Заключительные положения».
приложения 1011121314151616-116-2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 123456789 к настоящему приказу;
дополнить приложением 20 согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бюджетных процедур Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2013 года № 523
Приложение 10
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
форма
Отчет об исполнении плана поступлений и расходов
денег от реализации товаров (работ, услуг)
на ____________________ года
Вид бюджета ____________________________
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Код строки
Код поступлений от реализации товаров (работ, услуг)
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Годовой план
План на отчетный период
Исполнение

13 қараша 2013 жылы № 523
2-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттік есептілікті
жасау және беру ережесіне
11-қосымша
нысаны
___________________________________________ жылға арналған
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның
түсуі және жұмсалуы туралы
Бюджет түрі ____________________________
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Атауы
Түсім
Жұмсау
Ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңінің соңына ақша қалдығы (3-б.-7-б.)
барлығы
оның ішінде жыл басындағы ақша қалдығы
ерекшелігі
барлығы
оның ішінде бюджеттің кірісіне аударылғаны
коды
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
ЖИЫНЫ
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуына
қызмет көрсететін ведомствоның/
бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның басшысы ___________ _______________________
(қолы)    (қолды таратып жазу)
Есепті қалыптастыруға жауапты
құрылымдық бөлімшенің атауы ___________ ______________________
(қолы)    (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі бұйрығы
13 қараша 2013 жылы № 523
3-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттік есептілікті
жасау және беру ережесіне
12-қосымша
КБ-Б-нысаны
____________________ жылға арналған
Кредиторлық берешек туралы есеп
_____________________________________________________
(мемлекеттік, республикалық бюджеттің облыс бюджетінің,
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың,
ауданның облыстық маңызы бар қаланың)
Кезеңділігі – тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі – мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспары
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелігі
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Барлығы берешек
өткен жылдың берешегі
ағымдағы жылдың берешегі
берешек жиыны (9 б.+10 б.)
оның ішінде
Берешек жиыны (гр.11-гр.12)
Бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жоспарына кредиторлық берешек, % (14-б.:7-б.)
жылдың басына
ағымдағы жылғы өтеуді ескергенде қалдығы
төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасы
Қуыным мерзімі аяқталған берешек сомасы
8
9
10
11
12
13
14
15
Мемлекеттік бюджеттің
атқарылуына қызмет
көрсететін ведомствоның
басшысы _______________ _____________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті атқарушы
органның басшысы ________________ _____________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
М.О.
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
органның басшысы ________________ _____________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Есепті жасауға жауапты
ведомствоның құрылымдық
бөлімшесінің басшысы ________________ _____________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Есепті жасауға жауапты
бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның
құрылымдық бөлімшесінің
басшысы _______________ _____________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі бұйрығы

от 13 ноября 2013 года № 523
Приложение 11
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
форма
Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской
и благотворительной помощи
на ____________________ года
Вид бюджета ____________________________
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Администратор бюджетных программ
Наименование
Поступление
Расходование
Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года (гр. 3-гр. 7)
всего
в т.ч.остаток денег на начало года
специфика
всего
из них перечислено в доход бюджета
код
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Руководитель ведомства,
обслуживающего исполнение
государственного бюджета/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета ___________ _______________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование отчета       ___________ ______________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2013 года № 523
Приложение 12
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма КЗ-Б
Отчет о кредиторской задолженности
___________________________________________________
(государственного, республиканского бюджета, бюджета
области, города республиканского значения, столицы,
района (города областного значения)
на 1 ________________ г.
Периодичность - квартальная, годовая
Единица измерения - тыс. тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года
итого задолженность (гр.9+гр.10)
в том числе
Всего задолженность (гр. 11-гр.12)
Кредиторская задолженность к плану финансирования бюджетных программ, % (гр.14:гр.7)
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
8
9
10
11
12
13
14
15
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
государственного бюджета             _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за составление отчета _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
исполнительного органа               _________ _____________________
М.П.               (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета                   _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета, ответственного
за составление отчета                _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан

13 қараша 2013 жылы № 523
4-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
Органдардың бюджеттік есептілікті
жасау және беру ережесіне
13-қосымша
КБ-Ө-нысаны
________________ жылға арналған
Кредиторлық берешек туралы есеп
______________________________________________________
(мемлекеттік, республикалық бюджеттің облыс бюджетінің,
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның
(облыстық маңызы бар қаланың)
Кезеңділігі – тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі – мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы қызмет коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Барлығы берешек
Өткен жылдың берешегі
Ағымдағы жылдың берешегі
Жиыны (8б.+9б.)
Оның ішінде
жылдың басына
ағымдағы жылғы өтеуді ескергенде қалдығы
төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасы
қуыным мерзімі аяқталған берешек сомасы
7
8
9
10
11
12
Мемлекеттік бюджеттің
атқарылуына қызмет
көрсететін ведомствоның
басшысы ____________ ______________________
(қолы)     (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті атқарушы
органның басшысы _____________ _____________________
(қолы)     (қолды таратып жазу)
М.О.
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
органның басшысы ____________ _____________________
(қолы)     (қолды таратып жазу)
Есепті жасауға жауапты
ведомствоның құрылымдық
бөлімшесінің басшысы ________________ ___________________
(қолы)     (қолды таратып жазу)
Есепті жасауға жауапты
бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның
құрылымдық бөлімшесінің
басшысы _________ ______________________
(қолы)   (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі бұйрығы
13 қараша 2013 жылы № 523
5-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың
бюджеттік есептілікті жасау
және беру ережесіне
14-қосымша
ДБ-Б - Нысаны
______________ жылға арналған
Дебиторлық берешек туралы есеп (мемлекеттік, республикалық бюджеттің облыс,
республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның
(облыстық маңызы бар қаланың)
________________
Кезеңділігі - тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі - мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды)
қаржыландыру жоспары
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Барлығы берешек
өткен жылдың берешегі
ағымдағы жылдың берешегі

от 13 ноября 2013 года № 523
Приложение 13
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма КЗ-П
Отчет о кредиторской задолженности
_____________________________________________________
(государственного, республиканского бюджета, бюджета
области, города республиканского значения, столицы,
района (города областного значения)
на 1 ________________ г.
Периодичность - квартальная, годовая
Единица измерения - тыс. тенге
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг и прочих источников
Наименование
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Всего задолженность
Задолженность прошлых лет
Задолженность текущего года
Итого (гр.8 + гр.9)
в том числе
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
Сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
Сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
7
8
9
10
11
12
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
государственного бюджета             _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за составление отчета _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
исполнительного органа               _________ _____________________
М.П.               (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета                   _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета, ответственного
за составление отчета                _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2013 года № 523
Приложение 14
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма ДЗ-Б
Отчет о дебиторской задолженности
______________________________________________________
(государственного, республиканского бюджета, бюджета
области, города республиканского значения, столицы,
района (города областного значения)
на 1 ________________ г.
Периодичность - квартальная, годовая
Единица измерения - тыс. тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года

Жиыны (11б+12б.)
Оның ішінде
Жыл басына
Ағымдағы жылы өтелген берешек сомасы
Ағымдағы жылы өтелгенін ескергендегі берешек (8б- 9б-10-б)
Аванстық төлем сомасы (алдын ала төлеу)
Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік
бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды)
қаржыландыру жоспарына аванстық
төлемдер сомасының (асыра төлеу)
қатынастары 14-б.:7-б.%,
қуыным мерзімі өткен берешек сомасы
бюджеттің кірісіне аударылғаны
өзге негіздемелер бойынша
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Мемлекеттік бюджетке
қызмет көрсетуді жүзеге
асыратын ведомствоның
басшысы _______________ _____________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Ведомстованың есепті
жасауға жауапты құрылымдар
бөлімінің басшысы ________________ _____________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Жергілікті атқарушы
органның басшысы ________________ _____________________
М.О.            (қолы)      (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
органның басшысы ________________ _____________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның
есепті жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшесінің
басшысы _______________ _____________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі бұйрығы
13 қараша 2013 жылы № 523
6-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың
бюджеттік есептілікті жасау
және беру ережесіне
15-қосымша
ДБ-Ө - Нысаны
_______________ жылға арналған
Дебиторлық берешек туралы есеп (мемлекеттік, республикалық бюджеттің облыс
республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның
(облыстық маңызы бар қаланың)
________________
Кезеңділігі - тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі - мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы қызмет коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Барлығы берешек
өткен жылдың берешегі
ағымдағы жылдың берешегі
Жиыны (10 б+11 б)
Оның ішінде
жыл басына
ағымдағы жылы өтелгенін берешек сомасының қалдығы
ағымдағы жылы өтелгенін ескергендегі берешек (7 б- 8 б- 9 б)
аванстық төлем сомасы (алдын ала төлеу)
қуыным мерзімі өткен берешек сомасы
бюджеттің кірісіне аударылғаны
өзге негіздемелер бойынша
7
8
9
10
11
12
13
14
Мемлекеттік бюджетке
қызмет көрсетуді жүзеге
асыратын ведомствоның
басшысы _______________ ______________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Ведомстованың есепті
жасауға жауапты құрылымдар
бөлімінің басшысы ________________ _____________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Жергілікті атқарушы
органның басшысы ________________ _____________________
М.О.            (қолы)       (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
органның басшысы ________________ _____________________
(қолы)        (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның
есепті жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшесінің
басшысы _______________ ______________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі бұйрығы

Итого (гр.11+гр.12)
в том числе
на начало года
сумма задолженности, погашенной в текущем году
остаток с учетом погашения в текущем году (гр. 8- гр. 9- гр. 10)
сумма авансовых платежей (предоплата)
Отношение суммы авансовых платежей (предоплаты) к плану финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год (гр.14: гр.7), %
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
перечислено в доход бюджета
по иным основаниям
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
государственного бюджета             _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за составление отчета _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
исполнительного органа               _________ _____________________
М.П.               (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета                   _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета, ответственного
за составление отчета                _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2013 года № 523
Приложение 15
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма ДЗ-П
Отчет о дебиторской задолженности
______________________________________________________
(государственного, республиканского бюджета, бюджета
области, города республиканского значения, столицы,
района (города областного значения)
на 1 ________________ г.
Периодичность - квартальная, годовая
Единица измерения - тыс. тенге
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг и прочих источников
Наименование
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года
Итого (гр.10+ гр.11)
в том числе
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
остаток с учетом погашения в текущем году (гр.7- гр.8- гр.9)
сумма авансовых платежей (предоплата)
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
перечислено в доход бюджета
по иным основаниям
7
8
9
10
11
12
13
14
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
государственного бюджета             _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за составление отчета _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
исполнительного органа               _________ _____________________
М.П.               (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета                   _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета, ответственного
за составление отчета                _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан

13 қараша 2013 жылы № 523
8-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 16-1-қосымша
Нысаны
Өзге де қаражат есебінен __________________________ берешегiнiң
(бюджеттiң атауы)
қалыптасу себептерi туралы ақпарат
20 ___ жылға ___________________ арналған жағдай бойынша
Бюджет түрi - ________________________
Кезеңдiлiгi: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі - мың теңге
Әкiмшi
Бағдарлама
Кiшi бағдарлама
Ақылы қызмет
коды/т.б.
Атауы
Қарыз сомасы, мың теңге
Берешектiң қалыптастыру себептерi
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Мемлекеттiк бюджетке қызмет
көрсетудi жүзеге асыратын
ведомствоның/бюджеттi атқару
жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi
органның басшысы ____________ _______________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Деректердi жасау үшiн жауапты
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы ____________ _______________________
(қолы)     (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі бұйрығы
13 қараша 2013 жылы № 523
9-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың
бюджеттік есептілікті
жасау және беру ережесіне
16-2-қосымша
Нысаны
Бюджет қаражаты есебінен _______________ дебиторлық берешектің қалыптасу себептері туралы ақпарат
(бюджеттің атауы)
201 ___ жылға ______________ арналған жағдай бойынша
Бюджет түрі - ____________________
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелері
Атауы
Дебиторлық берешектің сомасы, барлығы
оның ішінде:
Берешектiң қалыптастыру өзге себептерi
шарт талаптары бойынша ағымдағы жылғы алдын ала төлем
ауыспалы шарттар бойынша (көп жылдық) алдын ала төлем
есеп берілген сома
салыстыру актісіне сәйкес алдын ала төлеу
берешектiң қалыптастыру себептерi

от 13 ноября 2013 года № 523
Приложение 16-1
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма
Информация о причинах образования _______________
задолженности _____________________ за счет прочих средств                   (наименование бюджета)
по состоянию на ___________________ 20___ года
Вид бюджета - _______________________
Периодичность - квартальная, годовая
Ед. измерения: тыс.тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг/прочие
Наименование
Сумма задолженности, тыс. тенге
Причины образования задолженности
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
государственного бюджета/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета ___________ _____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных        ___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2013 года № 523
Приложение 16-2
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма
Информация о причинах образования дебиторской задолженности
_______________________________________________________________
за счет бюджетных средств по состоянию на ___ 20_ года
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
Вид бюджета ________________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
сумма дебиторской задолженности, всего
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
в том числе:
причины образования прочей дебиторской задолженности
предоплата текущего года по условиям договоров
предоплата по переходящим (многолетним) договорам
суммы, выданные в подотчет
переплата согласно актам сверок
задолженность, образовавшаяся в связи