Жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша жарақтандырылатын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарын, ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерін материалдық-техникалық жарақтандыру тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 595 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 05 ақпанда № 9130 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 19 мамырдағы № 234 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 19.05.2014 № 234 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса берілген Жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша жарақтандырылатын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарын, ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерін материалдық-техникалық жарақтандыру тізбесін бекіту туралы.
2. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Республикалық бюджеттік комиссияда қолдау таппаған шығыстарды ескере отырып, Тиістілік нормасына жеткізу мақсатында уәкілетті орган бөлген қаржы шегінде тиісті жоспарлы кезеңге арналған жергілікті бюджетті орындау бойынша аталған бұйрықты іске асыру шараларын қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Құқықтық қамтамасыз ету департаменті Материалдық-техникалық қамтамасыз ету департаментімен бірге:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуден өтуін және оның ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықты басшылыққа алу үшін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдары мен ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жеткізсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
В. Божко
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2013 жылғы "27" желтоқсандағы
№ 595 бұйрығына
қосымша
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша жарақтандырылатын
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің
аумақтық органдарын, ведомстволық бағынысты мемлекеттік
мекемелерін материалдық-техникалық жарақтандыру тізбесін бекіту
туралы

Об утверждении Перечня материально–технического оснащения территориальных органов, подведомственных государственных учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, применяемого для дооснащения за счет средств местного бюджета
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 27 декабря 2013 года № 595. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 февраля 2014 года № 9130. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 19 мая 2014 года № 234
Сноска. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 19.05.2014 № 234 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года «О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень материально-технического оснащения территориальных органов, подведомственных государственных учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, применяемого для дооснащения за счет средств местного бюджета, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Администраторам местных бюджетных программ принять меры по реализации настоящего Приказа в пределах средств, выделяемых уполномоченным органом по исполнению местного бюджета на соответствующий плановый период, с целью доведения до Норм положенности, с учетом не поддержанных расходов Республиканской бюджетной комиссии.
3. Департаменту правового обеспечения совместно с Департаментом материально-технического обеспечения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Довести настоящий приказ до территориальных органов и подведомственных государственных учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан для руководства.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан                       В. Божко
Приложение
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
27 декабря 2013 года № 595
Перечень материально–технического оснащения территориальных
органов, подведомственных государственных учреждений
Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан,
применяемого для дооснащения за счет средств местного бюджета

1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
облыстар, Астана және Алматы қалаларының Төтенше жағдайлар
департаменттері үшін
Жедел топтар үшін Азаматтық қорғаныс мүліктері
1. Автокөлік:
2) Кезекші автомобильдер;
3) Арнайы автомобильдер.
2. Радиациялық, химиялық барлау және бақылау құралдары:
1) доза қуатын өлшеуіш (тасымалданатын);
2) доза қуатын өлшеуіш (стационарлық);
3) жеке дозиметр;
4) дозиметр-радиометр;
5) газды сигнализаторлар;
6) химиялық барлау аспабы;
7) іздеуші өлшеуіш-сигнализатор.
3. Жеке қорғау құралдары:
1) оқшаулаушы химиялық (радиациялық) қорғау костюмі;
2) жеке сүзгіш қорғау костюмі;
3) сүзгіш газқағар;
4) газқағарға сүзгіш қораптар.
Азаматтық қорғаныс инженерлік мүлкі және оқу сыныптарын
қамтамасыз етуге арналған мүлік:
1. Инженерлік мүлік:
1) қарапайым құрал-саймандар (күректер, сүймендер, балталар, балғалар, аралар, қармақтар);
2) шағын жаяу әскер күрегі;
3) үлкен сапер күрегі;
2. Оқу сыныптарын қамтамасыз етуге арналған мүлік:
1) плазмалық панель;
2) интерактивті тақта;
3) CD және DVD көрсете алатын компьютер;
4) көрнекі оқу материалдары (макеттер);
5) стендтер;
6) манекендер;
7) оқыту жинағы.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
облыстар, Астана және Алматы қалалары Төтенше жағдайлар
департаменттерінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары
қызметтері үшін
1. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері:
1) су сыйымдылығы 2 м3 дейін жеңіл автоцистерна;
2) су сыйымдылығы 4 м3 дейін орташа автоцистерна;
3) су сыйымдылығы 14 м3 дейін ауыр автоцистерна;
4) көп мақсатты өрт сөндіру автомобилі;
5) алғашқы көмек автомобилі;
6) тез ден қою автомобилі;
7) сорғы-жеңді автомобиль;
8) жоғары қысымды сорғысы бар автомобиль;
9) әуе-көбікпен сөндіру автомобилі;
10) ұнтақты сөндіру автомобилі;
11) ұнтақты сөндірудің автомобильдік модулі;
12) газдық сөндіру автомобилі;
13) газ-сумен сөндіру автомобилі;
14) аралас сөндіру автомобилі (АСА);
15) өрт сөндіру-сорғы станциясы;
16) жеңді автомобиль;
17) сатылы өрт сөндіру автоцистернасы;
18) әртүрлі үлгі қатардағы өрт сөндіру-құтқару автомобилі;
19) автопойыз;
20) өрт сөндіру мотоциклі;
21) өрт сөндіру квадроциклі.
2. Арнайы өрт сөндіру автомобильдері:
1) автосаты;
2) компрессиялық көбік алу жүйесі бар автосаты;
3) кері қозғалысты өрт сөндіру-құтқару автомобилі;
4) иінді автокөтергіш;
5) өрт сөндіру ұнтақты көтергіш;
6) авариялық-құтқару автомобилі;
7) байланыс және жарықтандыру автомобилі;

1. Для Департаментов по чрезвычайным ситуациям областей,
городов Астана и Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Имущество Гражданской обороны для оперативных групп:
1. Автотранспорт:
1) Дежурные автомобили;
2) Специальные автомобили.
2. Средства радиационной, химической разведки и контроля:
1) измерители мощности дозы (носимый);
2) измеритель мощности дозы (стационарный);
3) индивидуальный дозиметр;
4) дозиметры - радиометры;
5) газосигнализатор;
6) прибор химической разведки;
7) измеритель-сигнализатор, поисковый.
3. Средства индивидуальной защиты:
1) изолирующие костюмы химической защиты (радиационной);
2) индивидуальный фильтрующий защитный костюм;
3) фильтрующий противогаз;
4) фильтрующие коробки к противогазу.
Инженерное имущество и имущество для оснащения учебных классов
Гражданской обороны:
1. Инженерное имущество:
1) шансовые инструменты (лопаты, ломы, топоры, кувалды, пилы, багры);
2) малая пехотная лопата;
3) большая саперная лопата.
2. Имущество для оснащения учебных классов:
1) плазменная панель;
2) доска интерактивная;
3) компьютер, поддерживающий CD и DVD воспроизведение;
4) наглядные учебные материалы (макеты);
5) стенды;
6) манекены;
7) обучающие комплексы.
2. Для Служб пожаротушения и аварийно-спасательных работ
Департаментов по чрезвычайным ситуациям областей, городов
Астана и Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
1. Основные пожарные автомобили:
1) автоцистерна легкая вместимостью до 2 м3 воды включительно;
2) автоцистерна средняя вместимостью до 4 м3 воды включительно;
3) автоцистерна тяжелая вместимостью до 14 м3 воды включительно;
4) автомобиль пожарный многоцелевой;
5) автомобиль первой помощи;
6) автомобиль быстрого реагирования;
7) автомобиль насосно-рукавный;
8) автомобиль с насосом высокого давления;
9) автомобиль воздушно-пенного тушения;
10) автомобиль порошкового тушения;
11) автомобильный модуль порошкового тушения;
12) автомобиль газового тушения;
13) автомобиль газоводяного тушения;
14) автомобиль комбинированного тушения;
15) пожарно-насосная станция;
16) автомобиль рукавный;
17) пожарная автоцистерна с лестницей;
18) пожарно-спасательный автомобиль разного модельного ряда;
19) автопоезд;
20) пожарный мотоцикл;
21) пожарный квадроцикл.
2. Специальные пожарные автомобили:
1) автолестница;
2) автолестница с системой компрессионной пены;
Компрессиялық көбік алу жүйесі бар автосаты
3) пожарно-спасательный автомобиль с реверсивным движением;
4) автоподъемник коленчатый;
5) пожарный пеноподъемник;
6) автомобиль аварийно-спасательный;
7) автомобиль связи и освещения;

8) техникалық қызмет автомобилі;
9) газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобилі;
10) штабтық автомобилі;
11) түтінді шығару автомобилі;
12) орманды патрульдеу техникасы.
3. Қосымша өрт сөндіру автомобильдері:
1) сұйық отын құйғыштар;
2) бульдозер;
3) жаппай тиегіш;
4) өзі аударғыш;
5) сүйрегіш, трейлер;
6) экскаватор;
7) автокран;
8) ауыз суға арналған автомобиль-цистерна (тіркеме);
9) жылжымалы байланыс және жарықтандыру торабы автомобилі;
10) жүк автомобилі;
11) шағын автобус;
12) автобус;
13) дала жағдайларында автокөлікке техникалық қызмет көрсету және жөндеу үшін жабдықталған автошеберхана;
14) жеңіл жедел автомобиль;
15) құрамдас өтімділігі жоғары автокөлік;
16) екі түйінді автотіркеме;
17) әмбебап, герметикалық шанағы бар автомобиль;
18) роторлы қар тазалағыш;
19) жол талғамайтын-қарда жүргіш;
20) сүңгуір-құтқару жабдығы бар автомобиль;
21) дала асханасы;
22) өрт сөндіру роботтары;
23) өздігінен басқарылатын ұшақ;
24) шынжыртабанды техника.
Ескертпе: көрсетілген көлік құралдары беттерінің бояу түстері, түстіграфикалық схемалары, жазулары, оларды арнайы жарықтық және дыбыстық сигналдармен жабдықтау "Жедел және арнайы қызметтер автомобильдері, автобустары мен мотоциклдер. Түстіграфикалық схемалар, танымдық белгілер, жазулар, арнайы жарықтық және дыбыстық сигналдар. Жалпы талаптар" 1863-2008 ҚР СТ талаптарына қатаң сәйкестікте жүргізіледі. Бұдан басқа, жоғары өтімділіктегі шассиі болуы тиіс.
4. Өрт сөндіру кемелері:
1) көліктік тіркемесі бар катер;
2) үрленетін қайық.
5. Өрт сөндіретін мотопомпалар:
1) тіркемелі мотопомпа;
2) тасымалданатын мотопомпа;
3) лайда жүретін мотопомпа.
6. Өрт сөндіру жабдығы:
1) өрт сөндіру оқпандары;
2) өрт сөндіру жеңдері;
3) өрт сөндіру қосу ұштары;
4) авариялық-құтқару жабдығы;
5) өрт сөндіру қол сатылары;
6) құтқару өрт сөндіру құрылғылары;
7) тепловизорлар;
8) қол өрт сөндіру құрал-сайманы;
9) өрт сөндіру, оның ішінде қол, модульді, аспалы, импульстік құрылғы;
10) аспалы орман өртсөндіргіші.
7. Оқу-жаттығу-машықтану жабдығы:
1) жылы түтін камерасы;
2) оқу мұнарасы;
3) көрсетілім қондырғысы;
4) мобильді машықтану кешендері;
5) үйрететін компьютерлендірілген стендтер;
6) оқу-машықтану тренажерлары.
8. Жең шаруашылығына арналған жабдық:
1) өрт сөндіру жеңдерін сынақтан өткізуге арналған жабдық;
2) өрт сөндіру жеңдерін орауға арналған станок;
3) өрт сөндіру жеңдерін кептіруге арналған жабдық;
4) өрт сөндіру жеңдерін жуу машинасы;
9. Тыныс алу органдарын қорғаудың жеке құралдары мен жабдығы:
1) тығыздалған ауадағы тыныс алу аппараты;
2) сынау жабдық кешені бар 4 сағаттық әрекет ететін позитивті қысымды рециркулярлық тыныс алу аппараты;

8) автомобиль технической службы;
9) автомобиль газодымозащитной службы;
10) автомобиль штабной;
11) автомобиль дымоудаления;
12) лесопатрульная техника.
3. Вспомогательные пожарные автомобили:
1) топливозаправщик;
2) бульдозер;
3) погрузчик фронтальный;
4) самосвал;
5) тягач, трейлер;
6) экскаватор;
7) автокран;
8) автомобиль-цистерна для питьевой воды (прицеп);
9) автомобиль передвижного узла связи и освещения;
10) грузовой автомобиль;
11) микроавтобус;
12) автобус;
13) автомастерская, оборудованная для технического обслуживания и ремонта автотранспорта в полевых условиях;
14) автомобиль легковой оперативный;
15) автотранспорт повышенной проходимости комбинированный;
16) автоприцеп двухосный;
17) автомобиль с кузовом универсальным, герметичным;
18) роторный снегоочиститель;
19) вездеход-снегоход;
20) автомобиль с водолазно-спасательным оборудованием;
21) полевая кухня;
22) роботы пожарные;
23) беспилотник;
24) гусеничная техника.
Примечание: цвета покрытия поверхностей, цветографические схемы, надписи на указанных транспортных средствах, оборудование их специальными световыми и звуковыми сигналами производится в строгом соответствии с требованиями СТ РК 1863-2008 «Автомобили, автобусы и мотоциклы оперативных и специальных служб. Цветографические схемы, опознавательные знаки, надписи, специальные световые и звуковые сигналы. Общие требования». Кроме этого, должны иметь шасси повышенной проходимости.
4. Пожарные суда:
1) катер с транспортным прицепом;
2) лодка надувная.
5. Пожарные мотопомпы:
1) мотопомпа прицепная;
2) мотопомпа переносная;
3) грязевая мотопомпа.
6. Пожарное оборудование:
1) пожарные стволы;
2) пожарные рукава;
3) пожарные соединительные головки;
4) аварийно-спасательное оборудование;
5) лестницы ручные пожарные;
6) устройства спасательные пожарные;
7) тепловизоры;
8) ручной пожарный инструмент;
9) установка пожаротушения, в том числе ручные, модульные, ранцевые, импульсные;
10) ранцевые лесные огнетушители.
7. Учебно-тренировочное оборудование:
1) теплодымокамера;
2) учебная башня;
3) демонстрационные установки;
4) мобильные тренировочные комплексы;
5) обучающие компьютеризированные стенды;
6) учебно-тренировочные тренажеры.
8. Оборудование для рукавного хозяйства:
1) оборудование для испытания пожарных рукавов;
2) станок для навязки пожарных рукавов;
3) оборудование для сушки пожарных рукавов;
4) рукавомоечная машина.
9. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и оборудование:
1) дыхательный аппарат на сжатом воздухе;
2) рециркулярный дыхательный аппарат позитивного давления 4-х часового действия с комплектом испытательного оборудования;

3) компрессор;
4) тыныс алу аппараттарын тексеруге арналған тестор;
5) әуе баллондарын сынауға арналған стенд;
6) тыныс алу аппараттарына қызмет көрсетуге арналған жабдық жиынтығы;
7) газ-түтіннен қорғану қызметі бөліміне арналған бағыттаушы темір арқанды катушка;
8) өрт сөндіру каскалары мен дулығалары;
9) өрт сөндіру белдігі;
10) өрт сөндіру белдік карабині;
11) арнайы қорғалған өрт сөндірушілер аяқ киімі;
12) қозғалмайтын жағдайдағы сигнализатор.
10. Арнайы қорғалған өрт сөндірушілер киімі:
1) жоғары жылу әсерінен қорғау киімі;
2) өрт сөндірушілердің жауынгерлік киімі.
11. Плакатты-стенд өнімі, оқу әдебиеті, жаднама құралдары:
1) Плакатты-стенд өнімін жасау;
2) Оқу әдебиеті;
3) Жаднамалар;
4) Әдістемелік құралдар;
5) Өртке қарсы тақырыптағы бейнероликтер әзірлеу және ротациялау;
6) Өртке қарсы қызметтің жұмысы туралы имидждік фильмдер құру.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі жедел
құтқару бөлімшелері (жедел құтқару жасақтары мен суда құтқару
қызметтері) үшін
1. Автокөлік:
1) ілесе жүру автомобилі;
2) жедел техникалық автомобиль;
3) сүңгуірлік жабдық жиынтығы бар жедел автомобиль;
4) жедел құтқару автомобилі;
5) авариялық құтқару автомобилі;
6) радиациялық, химиялық және биологиялық барлау автомобилі;
7) 25 орынға арналған автобус;
8) жол талғамайтын-батпақта жүргіш;
9) жедел техникалық автомобиль;
10) қарда жүргіш;
11) үлкен жүкті автомобильдерге автотіркеме;
12) шағын автомашиналарға автотіркеме;
13) санитарлық автокөлік.
2. Жүзу құралдары:
1) сүңгуір бот;
2) құтқару катері;
3) аспалы моторы бар металл қайық;
4) ескекті қайық;
5) 6,8,30-орынды үрлемелі қайық;
6) құтқару салы;
7) аспалы қайық моторы 15-25-30-40 л/с;
8) ескектер.
3. Авариялық-құтқару құрал-саймандары, сүңгуір жарақтары, инженерлік жабдықтар:
1) тыныс алу аппараты;
2) гидрокостюм (құрғақ және дымқыл үлгідегі);
3) гидрокомбинезон;
4) сүңгуір помпасы;
5) тасымалданатын компрессор;
6) бетті толық жабатын сүңгуір маскасы;
7) эхолот;
8) ультрадыбысты жүйе;
9) қалқымалық компенсатор;
10) су астын жарықтандыру құрылғысы;
11) су асты компасы;
12) құтқару шеңбері;
13) "Александрова" жібі;
14) сигнал жібі;
15) түсіру жібі;
16) құтқару жилеті;
17) жеке сүңгуір компьютері;
18) сүңгуір етігі;
19) ескекаяқ;
20) сүңгуір ішкиімі;
21) сүңгуір пышағы;
22) жүзу жилет – компенсаторымен тыныс алу аппараты;
23) тереңдікті өлшейтін қол құралы;
24) арнайы құрал-саймандардың жиынтығы;
25) тыныс алу түтікшесі бар бетті толық жабатын сүңгуір маскасы;
26) су асты фонары;
27) гидравликалық сорғы;

3) компрессор;
4) тестор для проверки дыхательных аппаратов;
5) стенд для испытания воздушных баллонов;
6) комплект оборудования для обслуживания дыхательных аппаратов;
7) катушка с направляющим тросом для звена газодымозащитной службы;
8) каски и шлемы пожарные;
9) пожарный пояс;
10) пожарный поясной карабин;
11) обувь пожарных специальная защитная;
12) сигнализатор неподвижного состояния.
10. Одежда пожарных специальная защитная:
1) одежда от повышенных тепловых воздействий;
2) боевая одежда пожарных.
11. Плакатно-стендовая продукция, учебная литература, пособия памятки:
1) изготовление плакатно-стендовой продукции;
2) учебная литература;
3) памятки;
4) методические пособия;
5) изготовление и ротация видеороликов на противопожарную тематику;
6) создание имиджевых фильмов о деятельности противопожарной службы.
3. Для оперативно-спасательных подразделений
(оперативно-спасательных отрядов и водно-спасательных служб)
Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
1. Автотранспорт:
1) автомобиль сопровождения;
2) автомобиль оперативно-технический;
3) автомобиль оперативный с комплектом водолазного оборудования;
4) автомобиль оперативно-спасательный;
5) автомобиль аварийно-спасательный;
6) автомобиль радиационный, химической и биологической разведки;
7) автобус на 25 мест;
8) вездеход – болотоход;
9) автомобиль оперативно-технический.
9) снегоход;
10) автоприцеп на большегрузные автомобили;
11) автоприцеп на малые автомашины;
12) санитарный автотранспорт.
2. Плавательные средства:
1) водолазный бот;
2) спасательный катер;
3) металлическая лодка с подвесным мотором;
4) гребная лодка;
5) лодка надувная 6, 8, 30 местная;
6) плот спасательный;
7) подвесной лодочный мотор 15-25-30-40 л/с;
8) весла.
3. Аварийно-спасательные инструменты, водолазное оборудование и снаряжение, инженерное оборудование:
1) дыхательный аппарат;
2) гидрокостюм (сухого и мокрого типа);
3) гидрокомбинезон;
4) помпа водолазная;
5) переносной компрессор;
6) водолазная полнолицевая маска;
7) эхолот;
8) ультразвуковая система;
9) компенсатор плавучести;
10) установка подводного освещения;
11) компас подводный;
12) спасательный круг;
13) конец «Александрова»;
14) сигнальный конец;
15) спусковой конец;
16) спасательный жилет;
17) индивидуальный водолазный компьютер;
18) боты водолазные;
19) ласты;
20) водолазное белье;
21) водолазный нож;
22) дыхательный аппарат с жилетом-компенсатором плавучести;
23) глубиномер наручный;
24) комплект специальных инструментов;
25) маска подводника полнолицевая с дыхательной трубкой;
26) фонарь подводный;
27) гидравлический насос;

28) гидравликалық шланг;
29) жақ кеңейткіш;
30) жақ кескіш;
31) жақ құрамдас шапқы;
32) теміржол домкраты;
33) домкрат тіреуі;
34) бетон сынықтары;
35) шағын шапқы;
36) қолда ұстайтын шапқы;
37) қолда ұстайтын аралас шапқы;
38) қолда ұстайтын гидросына;
39) аккумуляторлық аралас шапқы;
40) аккумуляторлық шапқы;
41) А жиынтықтағы сыналар мен блоктар;
42) қауіпсіздік жастықтарына арналған тыс;
43 пневматикалық жастықтар;
44) резервуарларды бекітуге арналған жиынтық;
45) ағуды бекітуге арналған жабдық (вакуумдық сору);
46)( бензинмен жұмыс істейтін ара;
47) дискілерді шапқыш;
48) темір арқан мен арматураларды шапқыш;
49) электр тойтарғыш (кем дегенде 25 Дж бірлі-жарым соққы энергиясы бар);
50) электр перфоратор (кем дегенде 18 Дж бірлі-жарым соққы энергиясы бар);
51) автономды жетегі бар сорғы станциясы;
52) басқару пульті бар жоғары қысымдағы пневматикалық жастықтар;
53) токарлық бұрандалы шапқы станогы (шынжырды егеуге арналған);
54) аксессуарлары бар құтқару сөмкесі (жиынтықта);
55) тасымалданатын электр дәнекерлеу агрегаты (автомобильдік);
56) электр станциясы (7-10 кВТ);
57) генераторы бар жарық мұнарасы;
58) жоғары қысымдағы компрессор (8-10 атм, бір фазалы, 2.2. кВТ/220В);
59) автономды жетегі бар компрессор (мотопомпа);
60) аккумуляторларды зарядтауға арналған далада зарядтау құрылғысы;
61) калорифер;
62) темір арқан шығыры;
63) көліктік сүңгуір барокамерасы;
64) желдетілетін сүңгуір құралы;
65) су астында теле және бейнежүйе;
66) қысқы құтқару құрылғысы;
67) индикаторлық түтікше жинағы бар портативті (әуе) газ талдағыш;
68) жүктер.
4. Байланыс құралдары:
1) навигациялық құрал-сайман;
2) цифрлі радиостанция (алып жүретін);
3) цифрлі радиостанция (стационарлық).
5. Арнайы мақсаттағы жабдық:
1) өздігінен басқарылатын ұшу аппараты;
2) робототехникалық кешен;
3) зардап шегушілерді іздестіру аспабы;
4) тепловизор;
5) метеостанция.
6.Ұйымдастыру техникасы:
1) жинақталған дербес компьютер (монитор, процессор, принтер, пернетақта, тінтуір, бағандар);
2) ноутбук;
3) цифрлі фотоаппарат;
4) телефон - факс;
5) фото - бейне экран;
6) теледидар.
7. Басқалар:
1) электр станциясы (3-10кВт, 1-7 кВт);
2) бензинмен жұмыс істейтін ара;
3) қыс мезгілінде қозғалтқышты іске қосуға арналған электр жылытқыш;
4) автономды жетегі бар сорғы станциясы;
5) 5-10-20 орынды палатка;
8. Радиациялық, химиялық және биологиялық қорғау жабдықтары:
1) газсыздандыратын кабина;
2) А-типті жоғары уытты химиялық заттардан қорғайтын жиынтық;
3) В-типті жоғары уытты химиялық заттардан қорғайтын костюм;
4) химиялық қорғаушы жаттығу костюмі;
5) агрессивті сұйықтықпен және заттармен жұмыс істеуге арналған қорғайтын, герметикалық көзілдірік;

28) гидравлический шланг;
29) челюстной расширитель;
30) челюстной резак;
31) челюстной комбирезак;
32) домкрат железнодорожный;
33) опора домкрата;
34) бетонолом;
35) минирезак;
36) ручной резак;
37) ручной комбирезак;
38) ручной гидроклин;
39) аккумуляторный комбирезак;
40) аккумуляторный резак;
41) клинья и блоки комплект А;
42) чехол для подушки безопасности;
43) пневматические подушки;
44) комплект для герметизации резервуаров;
45) оборудование для заделки течей (вакуумная присоска);
46) бензопила;
47) дискорез;
48) резак для троса и арматуры;
49) электроотбойник (с энергией единичного удара не менее 25 Дж);
50) электроперфоратор (с энергией единичного удара не менее 18 Дж);
51) насосная станция с автономным приводом;
52) пневматические подушки высокого давления с пультом управления;
53) станок токарно-винторезный (для заточки цепей);
54) сумка спасателя с аксессуарами (в комплекте);
55) электросварочный переносной агрегат (автомобильный);
56) электростанция 7-10 кВт;
57) световая башня с генератором;
58) компрессор высокого давления (8-10 атм., однофазный, до 2.2 кВт/220В);
59) компрессор с автономным приводом (мотопомпа);
60) полевое зарядное устройство для подзарядки аккумуляторов;
61) калорифер;
62) тросовая лебедка;
63) транспортная водолазная барокамера;
64) вентилируемое водолазное снаряжение;
65) подводная теле - видео система;
66) зимний спасательный инвентарь;
67) портативный (воздушный) газоанализатор с набором индикаторных трубок;
68) грузы.
4. Средства связи:
1) навигационный прибор;
2) радиостанция цифровая (носимая);
3) радиостанция цифровая (стационарная).
5. Оборудование специального назначения:
1) беспилотный летательный аппарат;
2) робототехнический комплекс;
3) прибор поиска пострадавших;
4) тепловизор;
5) метеостанция.
6. Оргтехника:
1) персональный компьютер в комплекте (монитор, процессор, принтер, клавиатура, мышь, колонки);
2) ноутбук;
3) цифровой фотоаппарат;
4) телефон-факс;
5) фото - видео экран;
6) телевизор.
7. Прочее:
1) электростанция (3-10кВт, 1-7 кВт);
2) бензопила;
3) электроподогреватель для запуска двигателя в зимнее время;
4) насосная станция с автономным приводом;
5) палатка 5-10-20 местная.
8. Снаряжение радиационной, химической и биологической защиты:
1) дегазационная кабина;
2) защитный комплект от высокотоксичных химических веществ Тип–А;
3) защитный костюм от высокотоксичных химических веществ Тип-В;
4) тренировочный костюм химической защиты;
5) очки защитные, герметические для работы с агрессивными жидкостями и веществами;

6) панорамалық маскалы оқшаулаушы газқағар;
7) сығылған ауада тыныс алатын аппарат;
8) оттегімен тыныс алатын аппарат;
9) оттекті өзі құтқарғыш;
10) химиялық заттарды анықтайтын құралдар;
11) ауа үрлегіш сүзгіш газқағар;
12) сүзгіш өзі құтқарғыш;
13) ауаның жарылыс қаупін бақылайтын дербес аспап;
14) құтқарушының қозғалу белсенділігін бақылайтын аспап;
15) қауіпті химиялық заттарды анықтайтын қол детекторы;
16) радиациялық сәуле шығаруды анықтауға арналған өлшеуіш-сигнализатор;
17) жеке газ талдауыш;
18) химиялық костюмдердің герметикалығын анықтайтын аспап;
19) химиялық заттарды анықтайтын аспап;
20) жеке дозиметр;
21) газсыздандыратын және дезинфекция жүргізетін арнайы құралдар жиынтығы;
22) іздеуші өлшеуіш-сигнализатор;
23) жеке қорғану құралдары ұшін жөндеу жиынтығы.
9. Арнайы мақсаттағы жабдық:
1) өздігінен басқарылатын ұшу аппараты;
2) робототехникалық кешен;
3) зардап шегушілерді іздестіру аспабы;
4) тепловизор;
5) метеостанция.
10. Тіршілікті қамтамасыз ететін жабдықтар:
1) 20-орынды шатыр;
2) тез құрылатын пневмомодуль;
3) далада душ қабылдайтын қондырғы;
4) тасқын суға қарсы тез тұрғызылатын құрылғылар;
5) тасқынға қарсы іс-шараларда пайдалануға арналған қаптар.
4. Жедел құтқару жасақтарының, мамандандырылған өрт сөндіру
бөлімдері мен жасақтарының медициналық қызметі
1) санитарлық автокөлік;
2) пациенттің көп функционалды портативті мониторы;
3) бифазды дефибриллятор;
4) оттекті баллоны бар өкпені жасанды вентиляциялайтын аспап.
5. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар минситрлігінің
аумақтық органдары және ведомстволық бағынысты мемлекеттік
мекемелері үшін байланыс және ақпараттық инфрақұрылым құралдары
1) бейнепроекциялық жүйе (бейнеқабырға);
2) серверлік бөлменің жұмыс істеуін қамтамасыз ету жүйесі (кондициялау, автоматты өрт өрт сөндіру, резервтегі электрмен қамтамасыз ету);
3) жергілікті есептеу желісі (құрылымданған кабельдік желі);
4) деректерді табыстаудың мобильді жинағы;
5) дербес компьютер;
6) перифериялық құрылғылар (сканер, принтер, көп функционалды құрылғы);
7) қорғалған корпустағы тасымалды компьютер;
8) шақыруларды автоматты өңдейтін бағдарламалы-аппараттық жинақ (диспетчердің автоматтандырылған жұмыс орны, жұмыс станциясы, сөйлесулерді жазу және қоңырауларды анықтау қасиеті бар шағын автоматтандырылған телефон станциясы, жүйелік телефония);
9) жинақта электрондық құжат айналым сервері;
10) деректерді дискіде сақтағыш, ақпаратты резервтік көшіру жүйесі (дискілік массив, таспалы кітапхана);

6) противогаз изолирующий с панорамной маской;
7) дыхательный аппарат на сжатом воздухе;
8) дыхательный аппарат кислородный;
9) кислородный самоспасатель;
10) средства обнаружения химических веществ;
11) воздуходувный фильтрующий противогаз;
12) фильтрующий самоспасатель;
13) индивидуальный прибор контроля воздуха на взрывоопасность;
14) прибор контроля двигательной активности спасателя;
15) наручный детектор определения опасных химических веществ;
16) измеритель-сигнализатор поисковый, для определения радиационного излучения;
17) индивидуальный газовый анализатор;
18) прибор определения герметичности химических костюмов;
19) прибор обнаружения химических веществ;
20) индивидуальный дозиметр;
21) комплект специальных средств для проведения дегазации и дезинфекции;
22) измеритель-сигнализатор, поисковый;
23) ремкомплект для средств индивидуальной защиты костюмов.
9. Оборудование специального назначения:
1) беспилотный летательный аппарат;
2) робототехнический комплекс;
3) прибор поиска пострадавших;
4) тепловизор;
5) метеостанции.
10. Снаряжение жизнеобеспечения:
1) палатка 20-местная;
2) быстровозводимый пневмомодуль;
3) душевая установка полевая;
4) быстровозводимые устройства против паводковых вод;
5) мешкотара для использования в противопаводковых мероприятиях.
4. Медицинская служба оперативно-спасательных отрядов,
специализированных пожарных частей и отрядов
1) санитарный автотранспорт;
2) многофункциональный портативный монитор пациента;
3) бифазный дефибриллятор;
4) аппарат искусственной вентиляции легких с кислородным баллоном.
5. Средства связи и информационной инфраструктуры для
территориальных органов и подведомственных государственных
учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
1) видеопроекционная система (видеостена);
2) система жизнеобеспечения серверного помещения (кондиционирование, автоматического пожаротушения, резервного электроснабжения);
3) локальная вычислительная сеть (структурированная кабельная сеть);
4) мобильный комплекс передачи данных;
5) персональный компьютер;
6) периферийное устройство (сканер, принтер, многофункцинальное устройство);
7) переносной компьютер в защищенном корпусе;
8) програмно-аппаратный комплекс автоматизированной обработки вызовов (автоматизированное рабочее место диспетчера, рабочая станция, мини-автоматизированная телефонная станция с опциями определения звонков и записи переговоров, системная телефония);
9) сервер электронного документооборота в комплекте;
10) дисковое хранилище данных, система резервного копирования информации (дисковый массив, ленточная библиотека);

11) ілеспе аударма және бейнемен сүйемелдеуді қамтамасыз ететін бейнеконференция байланысының цифрлы жүйесі;
12) бейнеконференция байланысының абоненттік терминалы;
13) цифрлы бейнебақылау жүйесі;
14) рұқсатты басқару және бақылау жүйесі;
15) Қазақстан Республикасының электрондық цифрлық картасы (облыстар аудандарымен);
16) жер бетін бақылау жинағы (өздігінен басқарылатын ұшу аппараты, жер үстіндегі алып жүретін басқару пункті, техникалық қызмет көрсету құралдары);
17) коммутациялық жабдықтар (коммутатор, хаб, тармақтаушы);
18) стационарлы спутниктік терминал (станция);
19) мобильді, алып жүретін спутниктік терминал (станция);
20) позициялаудың ғаламдық жүйесін қабылдағыш;
21) 1 000 Вт дейінгі қысқы толқынды радиостанция (стационарлы);
22) 500 Вт дейінгі қысқа толқынды радиостанция (тасып жүретін);
23) қысқа толқынды радиостанциялар
24) транкингтік байланыс радиостанциясы (автомобильді, стационарлы, алып жүретін); Ретранслятор (цифрлық);
25) қайта таратқыш;
26) радиоұзартқыш;
27) ультра қысқа толқынды (стационарлы, автомобильде алып жүретін) радиостанциялар;
28) 200 абоненттік нөмірден кем емес цифрлы автоматтандырылған телефон станциясы;
29) жергілікті хабардар ету жүйесі;
30) жоғарғы өткізгішті автомобиль негізіндегі электрмен қуаттандырғыш станция;
31) метеостанция (автомобильді, стационарлы);
32) сөйлесулерді жазу жүйесі.

11) система видеоконференцсвязи с обеспечением видео сопровождения и синхронного перевода;
12) абонентский терминал видеоконференцсвязи;
13) система цифрового видеонаблюдения;
14) система контроля и управления доступом;
15) электронные цифровые карты Республики Казахстан (область с районами);
16) комплекс мониторинга земной поверхности (беспилотный летательный аппарат, носимый наземный пункт управления, средства технического обслуживания);
17) коммутационное оборудование (коммутатор, хаб, разветвитель);
18) спутниковый терминал (станция) стационарная;
19) спутниковый терминал (станция) мобильный, носимый;
20) приемник глобальной системы позиционирования;
21) радиостанция коротковолновая до 1 000 Вт (стационарная);
22) радиостанция коротковолновая до 500 Вт (возимая);
23) радиостанция коротковолновая (носимая);
24) радиостанция транкинговой связи (автомобильный, стационарный, носимый);
25) ретранслятор;
26) радиоудленитель;
27) радиостанция ультракоротковолновая (стационарная, автомобильная носимая);
28) цифровая автоматическая телефонная станция не менее 200 абонентских номеров;
29) система локального оповещения;
30) электропитающая станция на базе автомобиля повышенной проходимости;
31) метеостанция (автомобильная, стационарная);
32) система записи переговоров.