2013 жылға арналған басым дақылдардың тізбесін және субсидиялар нормаларын белгілеу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 26 наурыздағы № А-2/123 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 9 сәуірде № 3699 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы әкімі аппараты басшысының 2014 жылғы 28 тамыздағы № 15-14/13053 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы әкімі аппараты басшысының 28.08.2014 № 15-14/13053 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысына сәйкес облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2013 жылға арналған:
басым дақылдардың тізбесі 1-қосымшаға сәйкес;
көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары 2-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

Об установлении перечня приоритетных культур и норм субсидий на 2013 год
Постановление акимата Акмолинской области от 26 марта 2013 года № А-2/123. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 апреля 2013 года № 3699. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Акмолинской области от 28 августа 2014 года № 15-14/13053)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Акмолинской области от 28.08.2014 № 15-14/13053).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 "Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить на 2013 год:
перечень приоритетных культур согласно приложению 1;
нормы субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ согласно приложению 2.

2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р.Қ. Әкімовке жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ. Айтмұхаметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі                  А. Мамытбеков
Ақмола облысы әкімдігінің
2013 жылғы 26 наурыздағы
№ А-2/123 қаулысына
1-қосымша
Басым дақылдардың тізбесі
рет №
Басым дақылдардың атауы
1
жаздық бидай
2
арпа
3
сұлы
4
қарақұмық
5
бұршақ дәнділер
6
майлылар
7
картоп
8
көкөніс-бақша
9
жемшөптік (бір жылдық шөптер, ағымдағы жылдың көп жылдық шөптер және шабындық жерге шөп егіп жаңарту үшін егілген, ағымдағы жылдың көп жылдық шөптер)
10
сүрлемге жүгері, күнбағыс
11
көкөніс-бақша дақылдары ашық топырақта, картоп өнеркәсіптік үлгідегі тамшылатып суару жүйелерін қолдана отырып өсірілген жағдайда
12
қорғалған топырақ жағдайында өсірілетін көкөніс дақылдары
Ақмола облысы әкімдігінің
2013 жылғы 26 наурыздағы
№ А-2/123 қаулысына
2-қосымша
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Акимова Р.К.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               К.Айтмухаметов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А.Мамытбеков
Приложение 1
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 26 марта 2013 года
№ А-2/123
Перечень приоритетных культур
№ п/п
Наименование приоритетных культур
1
яровая пшеница
2
ячмень
3
овес
4
гречиха
5
зернобобовые
6
масличные
7
картофель
8
овощебахчевые
9
кормовые (однолетние травы, многолетние травы текущего года и многолетние травы, посеянные для залужения сенокосных угодий)
10
кукуруза, подсолнечник на силос
11
овощебахчевые культуры на открытом грунте, картофель с применением систем капельного орошения промышленного образца
12
овощные культуры, возделываемые в условиях защищенного грунта
Приложение 2
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 26 марта 2013 года
№ А-2/123
Нормы субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ

Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 27.05.2013 № А-4/217 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
р/с №
Басым дақылдардың атауы
1 гектарға субсидиялар нормалары, теңге
1
дәнділер (бидай) базалық нормасы бойынша
200
2
дәнділер (арпа, сұлы) базалық норма бойынша
600
3
бұршақ дәнділер (қарақұмық, ноқат, бұршақ, жасымық) базалық норма бойынша
600
4
құрылымында ғылым ұсынған сүрі жер үлесімен және (немесе) нөлдік технологияны (no-till) қолданумен ауыспалы егістен тұратын, осы дақылдарды аймақтық ғылыми негізделген агротехнологияларды қолдана отырып өсірген кезде базалық нормаға қарсы жоғарылатылған бойынша дәнділер
650
5
майлылар
4000
6
жемшөптік (бір жылдық шөптер, ағымдағы жылдың көп жылдық шөптер және шабындық жерге шөп егіп жаңарту үшін егілген, ағымдағы жылдың көп жылдық шөптер)
4500
7
сүрлемге жүгері, күнбағыс
4500
8
картоп (өнеркәсіптік үлгідегі тамшылатып суару жүйелерін қоспағанда)
27000
9
көкөніс-бақша (қорғалған топырақ жағдайында өсірілетін көкөніс дақылдарын қоспағанда)
30000
10
көкөніс-бақша дақылдары мен картоп ашық топырақта, өнеркәсіптік үлгідегі тамшылатып суару жүйелерін қолдана отырып
75000
11
өнеркәсіптік түрінде қорғалған топырақ жағдайында өсірілетін көкөніс дақылдары (2 дақыл айналымға)
2476911,3

Сноска. Приложение 2 в редакции постановления акимата Акмолинской области от 27.05.2013 № А-4/217 (вводится в действие со дня официального опубликования).
№ п/п
Наименование приоритетных культур
Нормы субсидий на 1 гектар, тенге
1
зерновые (пшеница) по базовой норме
200
2
зерновые (ячмень, овес) по базовой норме
600
3
зернобобовые (гречиха, нут, горох, чечевица) по базовой норме
600
4
зерновые по повышенной против базовой нормы при возделывании данных культур с соблюдением зональных научно обоснованных агротехнологий, включающих севооборот с рекомендованной наукой долей пара в структуре и (или) с применением нулевых технологий (no-till)
650
5
масличные
4000
6
кормовые (однолетние травы, многолетние травы текущего года и многолетние травы, посеянные для залужения сенокосных угодий)
4500
7
кукуруза на силос, подсолнечник на силос
4500
8
картофель (за исключением применения систем капельного орошения промышленного образца)
27000
9
овощебахчевые (за исключением овощных культур, возделываемых в условиях защищенного грунта)
30000
10
овощебахчевые культуры и картофель на открытом грунте, с применением систем капельного орошения промышленного образца
75000
11
овощные культуры, возделываемые в условиях защищенного грунта промышленного типа (на 2 культурооборота)
2476911,3