Ақмола облысы Степногорск қаласының, Ақкөл, Ерейментау және Шортанды аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысын өзгерту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 11 сәуірдегі № А-3/149 қаулысы және Ақмола облыстық мәслихатының 2013 жылғы 11 сәуірдегі № 5С-12-3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 24 сәуірде № 3708 болып тіркелді
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша «селолық», «селосы», «селосының» «селосын» деген сөздер «ауылдық», «ауылы», «ауылының» «ауылын» деген сөздермен ауыстырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.02.2015 № А-2/65 қаулысы және Ақмола облыстық мәслихатының 17.02.2015 № 5С-34-6 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11 бабына сәйкес және "Ақкөл ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысын өзгерту жөнінде ұсыныс енгізу туралы" Ақкөл ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 1 сәуірдегі № А-4/115 қаулысы мен Ақкөл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 1 сәуірдегі № С 16-1 шешімі, "Ерейментау ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысын өзгерту жөнінде ұсыныс енгізу туралы" Ерейментау ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 27 наурыздағы № а-3/154 қаулысы мен Ерейментау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 наурыздағы № 5С-13/7-13 шешімі, "Шортанды ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысының өзгеруі бойынша ұсыныс енгізу туралы" Шортанды ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 9 сәуірдегі № А-3/92 қаулысы мен Шортанды аудандық мәслихатының 2013 жылғы 9 сәуірдегі № С-15/3 шешімі негізінде Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ және Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жалпы ауданы 12005 гектар Ерейментау ауданының Изобильное ауылы және жалпы ауданы 3302 гектар Ақкөл ауданының Қырық құдық ауылы елді мекендердің шекарасындағы жеке әкімшілік-аумақтық бірліктер ретінде Степногорск қаласының әкімшілік бағынысына берілсін.
2. Ерейментау ауданы Сілеті ауылының шекаралары, оның шекарасына бұған дейін Изобильное ауылының әкімшілік шекараларына кіретін жалпы ауданы 100203 гектар басқа санаттағы жерлер енгізіліп, қосымшаға сәйкес өзгертілсін.
3. Ақкөл ауданы Жалғызқарағай ауылдық округінің шекаралары, оның шекарасына бұған дейін Қырық құдық ауылының әкімшілік шекарасына кіретін жалпы ауданы 105698 гектар басқа санаттағы жерлер енгізіліп, қосымшаға сәйкес өзгертілсін.
4. Шортанды ауданының Дамса ауылдық округі, оның құрамына Шортанды ауданының Научный поселкесі енгізіліп, қайта құрылсын.

Об изменении административно-территориального устройства города Степногорск, Аккольского, Ерейментауского и Шортандинского районов Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 11 апреля 2013 года № А-3/149 и решение Акмолинского областного маслихата от 11 апреля 2013 года № 5С-12-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 24 апреля 2013 года № 3708
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и на основании постановления акимата Аккольского района от 1 апреля 2013 года № А-4/115 и решения Аккольского районного маслихата от 1 апреля 2013 года № С 16-1 "О внесении предложения по изменению административно-территориального устройства Аккольского района", постановления акимата Ерейментауского района от 27 марта 2013 года № а-3/154 и решения Ерейментауского районного маслихата от 27 марта 2013 года № 5С-13/7-13 "О внесении предложения по изменению административно-территориального устройства Ерейментауского района", постановления акимата Шортандинского района от 9 апреля 2013 года № А-3/92 и решения Шортандинского районного маслихата от 9 апреля 2013 года № С-15/3 "О внесении предложения по изменению административно-территориального устройства Шортандинского района" Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ и акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать село Изобильное Ерейментауского района общей площадью 12005 гектаров и село Кырык кудык Аккольского района общей площадью 3302 гектара в границах населенных пунктов, как самостоятельные административно-территориальные единицы, в административное подчинение города Степногорск.
2. Изменить границы села Селетинское Ерейментауского района, включив в его черту земли других категорий, ранее находящихся в административных границах села Изобильное общей площадью 100203 гектаров согласно приложению.
3. Изменить границы Жалгызкарагайского сельского округа Аккольского района, включив в его черту земли других категорий, ранее находящихся в административных границах села Кырык кудык общей площадью 105698 гектаров, согласно приложению.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 17.02.2015 А-2/65 и решением Акмолинского областного маслихата от 17.02.2015 № 5С-34-6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
4. Преобразовать Дамсинский сельский округ Шортандинского района, включив в его состав поселок Научный Шортандинского района.

5. Ақкөл, Ерейментау аудандары Қырық құдық ауылын, Изобильное ауылын әкімшілік-аумақтық бірліктер ретінде есептік деректерден шығарсын және жер-есепке алу құжаттамасына тиісті өзгерістер енгізсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 31.10.2014 № А-10/517 қаулысымен және Ақмола облыстық мәслихатының 31.10.2014 № 5С-31-8(ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Степногорск қаласы жер-есепке алу құжаттамасына тиісті өзгерістер енгізсін.
7. Осы Ақмола облыстық мәслихатының шешімі мен Ақмола облысы әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының
әкімі                                      Қ.Айтмұхаметов
Сессия төрайымы,
Ақмола облыстық
мәслихатының хатшысы                       Н.Дьячек
Ақмола облыстық мәслихатының
2013 жылғы 11 сәуірдегі
№ 5С-12-3 шешіміне
қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2013 жылғы 11 сәуірдегі
№ А-3/149 қаулысына
қосымша
Ерейментау ауданы Сілеті ауылының шекарасына қосылатын Изобильное ауылы жерлерінің бөлігін экспликациялау
Ауданның атауы
Барлық жерлер (гектар)
Оның ішінде:
Ауыл шаруашылығына арналған жерлер
Су астында (гектар)
Жол астында (гектар)
Құрылыс астында (гектар)
Ауыл шаруашылығына арналмаған басқа алқаптар (гектар)
Егістік жер (гектар)
Көп жылғы екпе (гектар)
Жайылым (гектар)
Ерейментау

5. Аккольскому, Ерейментаускому районам исключить из учетных данных село Кырык кудык, село Изобильное как административно-территориальные единицы и внести соответствующие изменения в земельно-учетную документацию.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 31.10.2014 № А-10/517 и решения Акмолинского областного маслихата от 31.10.2014 № 5С-31-8 (вводится в действие со дня официального опубликования).
6. Городу Степногорску внести соответствующие изменения в земельно-учетную документацию.
7. Настоящее решение Акмолинского областного маслихата и постановление акимата Акмолинской области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким
Акмолинской области                        К.Айтмухаметов
Председатель сессии,
секретарь Акмолинского
областного маслихата                       Н.Дьячек
Приложение
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 11 апреля 2013 года № 5С-12-3
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 11 апреля 2013 года № А-3/149
Экспликация части земель села Изобильное, включаемых в черту села Селетинское Ерейментауского района
Наименование района
Всего земель (гектар)
В том числе
Сельскохозяйственных угодий
Под водой (гектар)
Под дорогами (гектар)
Под постройками (гектар)
Другие несельскохозяйственные угодья (гектар)
Пашня (гектар)
Многолетние насаждения (гектар)
Пастбища (гектар)
Ерейментауский