Ақмола облысының әкімшілік-аумақтық құрылысын өзгерту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № А-11/556 қаулысы және Ақмола облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 5С-20-10 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 21 қаңтарда № 3976 болып тіркелді
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша «селолық» деген сөз «ауылдық» деген сөзбен ауыстырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.02.2015 № А-2/65 қаулысы және Ақмола облыстық мәслихатының 17.02.2015 № 5С-34-6 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы» Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 11-бабына сәйкес, облыстың әкімшілік-аумақтық құрылысын жетілдіру мақсатында, «Ақмола облысы әкімдігі мен мәслихаттың қарауына Ақкөл ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгертулер енгізу туралы ұсыныс енгізу туралы» Ақкөл ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 11 наурыздағы № А-3/101 қаулысы мен Ақкөл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 11 наурыздағы № С 15-6 шешімі, «Аршалы ауданы Волгодонов ауылдық округінің Береке селосын басқа ауылдық санатқа ауыстыру жөніндегі ұсынысты енгізу туралы» Аршалы ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 13 ақпандағы № А-67 қаулысы мен Аршалы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 20 ақпандағы № 13/6 шешімі, «Астрахан ауданының әкімшілік-аумақтық орналасуын өзгерту бойынша ұсыныс енгізу туралы» Астрахан ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 22 мамырдағы № 173 қаулысы мен Астрахан аудандық мәслихатының 2013 жылғы 31 мамырдағы № 5С-17-3 шешімі, «87-разъезді жабу және оны Атбасар ауданының Тельман ауылдық округінің Тельман селосының құрамына қосу туралы ұсыныстар енгізу туралы» Атбасар ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 26 маусымдағы № а-6/317 қаулысы мен Атбасар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 маусымдағы № 5С 16/4 шешімі, «Есенкелді ауылдық округін, Борисовка, Новосельский, Сепе, Сочинский ауылдық округтерін өзгерту туралы ұсыныстар енгізу туралы» Атбасар ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № а-13/715 қаулысы мен Атбасар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 5С 12/5 шешімі, «Бурабай ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысын өзгерту бойынша ұсыныс енгізу туралы» Бурабай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 13 маусымдағы № а-6/345 қаулысы мен Бурабай аудандық мәслихатының 2013 жылғы 13 маусымдағы № 5С-16/2 шешімі, «Ақмола облысы Бурабай ауданының «17 разъезд» және «19 разъезд» елді мекендерін басқа қоныстар санатына көшіру туралы» Бурабай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 13 маусымдағы № а-6/346 қаулысы мен Бурабай аудандық мәслихатының 2013 жылғы 13 маусымдағы № 5С-16/3 шешімі, «Егіндікөл ауданы Бауман ауылдық округін қайта құрылуы туралы ұсынысты енгізу туралы» Егіндікөл ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 5 желтоқсандағы № а-12/275 қаулысы мен Егіндікөл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 5 желтоқсандағы № 5С 21-2 шешімі, «Еңбекшілдер ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысын өзгерту бойынша ұсыныстар енгізу туралы» Еңбекшілдер ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 2 мамырдағы № а-3/134 қаулысы мен Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2013 жылғы 17 мамырдағы № С-16/2 шешімі, «Ерейментау ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгерістер енгізу туралы» Ерейментау ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 27 наурыздағы № а-3/155 қаулысы мен Ерейментау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 наурыздағы № 5С-13/8-13 шешімі, «Есіл ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысын өзгерту жөнінде ұсыныс енгізу туралы» Есіл ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 27 қарашадағы № а-11/514 қаулысы мен Есіл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 27 қарашадағы № 12/2 шешімі, «Есіл ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысын өзгерту жөнінде ұсыныс енгізу туралы» Есіл ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № а-4/194 қаулысы мен Есіл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 17/11 шешімі, «Жарқайың ауданының кейбір ауылдық округтерінің қайта құрылуы туралы» Жарқайың ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 31 мамырдағы № А-6/194 қаулысы мен Жарқайың аудандық мәслихатының 2013 жылғы 31 мамырдағы № 5С-21/2 шешімі негізінде Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:

Об изменении административно-территориального устройства Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 13 декабря 2013 года № А-11/556 и решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 5С-20-10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 21 января 2014 года № 3976
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года «Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан», в целях совершенствования административно-территориального устройства области, на основании постановления акимата Аккольского района от 11 марта 2013 года № А-3/101 и решения Аккольского районного маслихата от 11 марта 2013 года № С 15-6 «О внесении на рассмотрение в акимат и маслихат Акмолинской области предложения о внесении изменений в административно-территориальное устройство Аккольского района», постановления акимата Аршалынского района от 13 февраля 2013 года № А-67 и решения Аршалынского районного маслихата от 20 февраля 2013 года № 13/6 «О внесении предложения по переводу села Береке Волгодоновского сельского округа Аршалынского района в категорию иных поселений», постановления акимата Астраханского района от 22 мая 2013 года № 173 и решения Астраханского районного маслихата от 31 мая 2013 года № 5С-17-3 «О внесении предложения по изменению административно-территориального устройства Астраханского района», постановления акимата Атбасарского района от 26 июня 2013 года № а-6/317 и решения Атбасарского районного маслихата от 26 июня 2013 года № 5С 16/4 «О внесении предложений об упразднении 87 разъезда и включении его в состав села Тельмана Тельмановского сельского округа Атбасарского района», постановления акимата Атбасарского района от 21 декабря 2012 года № а-13/715 и решения Атбасарского районного маслихата от 21 декабря 2012 года № 5С 12/5 «О внесении предложений об упразднении Есенгельдинского аульного округа, Борисовского, Новосельского, Сепеевского, Сочинского сельских округов», постановления акимата Бурабайского района от 13 июня 2013 года № а-6/345 и решения Бурабайского районного маслихата от 13 июня 2013 года № 5С-16/2 «О внесении предложения по изменению административно-территориального устройства Бурабайского района», постановления акимата Бурабайского района от 13 июня 2013 года № а-6/346 и решения Бурабайского районного маслихата от 13 июня 2013 года № 5С-16/3 «О переводе в категорию иных поселений населенных пунктов «17 разъезд» и «19 разъезд» Бурабайского района Акмолинской области», постановления акимата Егиндыкольского района от 5 декабря 2013 года № а-12/275 и решения Егиндыкольского районного маслихата от 5 декабря 2013 года № 5С 21-2 «О внесении предложения о преобразовании Бауманского сельского округа Егиндыкольского района», постановления акимата Енбекшильдерского района от 2 мая 2013 года № а-3/134 и решения Енбекшильдерского районного маслихата от 17 мая 2013 года № С-16/2 «О внесении предложений по изменению административно-территориального устройства Енбекшильдерского района», постановления акимата Ерейментауского района от 27 марта 2013 года № а-3/155 и решения Ерейментауского районного маслихата от 27 марта 2013 года № 5С-13/8-13 «О внесении изменений в административно-территориальное устройство Ерейментауского района», постановления акимата Есильского района от 27 ноября 2012 года № а-11/514 и решения Есильского районного маслихата от 27 ноября 2012 года № 12/2 «О внесении предложений по изменению административно-территориального устройства Есильского района», постановления акимата Есильского района от 30 апреля 2013 года № а-4/194 и решения Есильского районного маслихата от 30 апреля 2013 года № 17/11 «О внесении предложений по изменению административно-территориального устройства Есильского района», постановления акимата Жаркаинского района от 31 мая 2013 года № А-6/194 и решения Жаркаинского районного маслихата от 31 мая 2013 года № 5С-21/2 «О преобразовании некоторых сельских округов Жаркаинского района» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:

1. Ақмола облысының әкімшілік-аумақтық құрылысына келесі өзгерістер енгізілсін:
1) Ақкөл ауданы бойынша:
Наумовка ауылдық округінің Филипповка ауылы басқа қоныстар санатына ауыстырылсын және есептік көрсеткіштерден шығарылсын;
Наумовка ауылдық округінің Филипповка қонысының тұрғындары Наумовка ауылдық округі Наумовка ауылының құрамына енгізілсін;
2) Аршалы ауданы бойынша:
Волгодонов ауылдық округінің Береке ауылы басқа қоныстар санатына ауыстырылсын және есептік көрсеткіштерден шығарылсын;
Волгодонов ауылдық округі Береке қонысының тұрғындары Волгодонов ауылдық округі Қойгелді ауылының құрамына енгізілсін;
3) Астрахан ауданы бойынша:
Каменка ауылдық округі Каменка ауылы болып қайта құрылсын;
4) Атбасар ауданы бойынша:
Борисовка ауылдық округі Борисовка ауылы болып қайта құрылсын;
Новосельский ауылдық округі Новосельское ауылы болып қайта құрылсын;
Сепе ауылдық округі Сепе ауылы болып қайта құрылсын;
Сочинский ауылдық округі Сочинское ауылы болып қайта құрылсын;
Есенгелді ауылдық округі Есенгелді ауылы болып қайта құрылсын;
Тельман ауылдық округінің 87-разъезд ауылы басқа қоныстар санатына ауыстырылсын және есептік көрсеткіштерден шығарылсын;
Тельман ауылдық округінің 87-разъезд ауылының тұрғындары Тельман ауылдық округі Тельман ауылының құрамына енгізілсін;
5) Бурабай ауданы бойынша:
Наурызбай ауылдық округі Наурызбай батыр ауылы болып қайта құрылсын;
Кенесары ауылдық округінің 17-разъезд және 19-разъезд ауылдары басқа қоныстар санатына ауыстырылсын және есептік көрсеткіштерден шығарылсын;
Кенесары ауылдық округің 17-разъезд және 19-разъезд ауылдарының тұрғындары Кенесары ауылдық округі Кенесары ауылының құрамына енгізілсін;
6) Егіндікөл ауданы бойынша:
Бауман ауылдық округі Бауман ауылы болып қайта құрылсын;
7) Еңбекшілдер ауданы бойынша:
Еңбекшілдер ауылдық округінің Атансор ауылы басқа қоныстар санатына ауыстырылсын және есептік көрсеткіштерден шығарылсын;
Еңбекшілдер ауылдық округінің Атансор ауылының тұрғындары Еңбекшілдер ауылдық округі Еңбекшілдер ауылының құрамына енгізілсін;
Кеңащы ауылдық округі Кеңащы ауылы болып қайта құрылсын;
Заозерный ауылдық округі Заозерное ауылы болып қайта құрылсын;
Краснофлотский ауылдық округі Краснофлотское ауылы болып қайта құрылсын;
Мамай ауылдық округі Мамай ауылы болып қайта құрылсын;
8) Ерейментау ауданы бойынша:
Ақсуат ауылдық округі Ақсуат ауылы болып қайта құрылсын;
9) Есіл ауданы бойынша:
Красивинский ауылдық округінің Тасоба ауылы басқа қоныстар санатына ауыстырылсын және есептік көрсеткіштерден шығарылсын;
Красивинский ауылдық округі Тасоба ауылының тұрғындары Красивинский ауылдық округі Красивое ауылының құрамына енгізілсін;
Знаменский ауылдық округінің Елтай ауылы басқа қоныстар санатына ауыстырылсын және есептік көрсеткіштерден шығарылсын;
Знаменский ауылдық округі Елтай қонысының тұрғындары Знаменский ауылдық округі Знаменка ауылының құрамына енгізілсін;
Знаменский ауылдық округі Знаменка ауылы болып қайта құрылсын;
Юбилейный ауылдық округі, оның құрамына Біртал ауылдық округінің Ейское ауылы енгізіліп қайта құрылсын;
Интернациональное, Біртал және Алматы ауылдарының шекараларында орталығы Интернациональное ауылы болып Интернациональный ауылдық округі әкімшілік-аумақтық бірлігі құрылсын;
Юбилейный ауылдық округінің шекарасы Интернациональное ауылын Юбилейный ауылдық округінің әкімшілік бағынысынан Интернациональный ауылдық округінің әкімшілік бағынысына беру арқылы өзгертілсін;
Біртал ауылдық округі таратылсын және есептік көрсеткіштерден шығарылсын;

1. Внести следующие изменения в административно-территориальное устройство Акмолинской области:
1) по Аккольскому району:
перевести в категорию иных поселений и исключить из учетных данных село Филипповка Наумовского сельского округа;
включить население поселения Филипповка Наумовского сельского округа в состав села Наумовка Наумовского сельского округа;
2) по Аршалынскому району:
перевести в категорию иных поселений и исключить из учетных данных село Береке Волгодоновского сельского округа;
включить население поселения Береке Волгодоновского сельского округа в состав села Койгельды Волгодоновского сельского округа;
3) по Астраханскому району:
преобразовать Каменский сельский округ в село Каменка;
4) по Атбасарскому району:
преобразовать Борисовский сельский округ в село Борисовка;
преобразовать Новосельский сельский округ в село Новосельское;
преобразовать Сепеевский сельский округ в село Сепе;
преобразовать Сочинский сельский округ в село Сочинское;
преобразовать Есенгельдинский аульный округ в село Есенгельды;
перевести в категорию иных поселений и исключить из учетных данных 87 разъезд Тельманского сельского округа;
включить население поселения 87 разъезд Тельманского сельского округа в состав села Тельмана Тельманского сельского округа;
5) по Бурабайскому району:
преобразовать Наурызбайский сельский округ в село Наурызбай батыра;
перевести в категорию иных поселений и исключить из учетных данных 17 разъезд и 19 разъезд Кенесаринского сельского округа;
включить население поселений 17 разъезд и 19 разъезд Кенесаринского сельского округа в состав села Кенесары Кенесаринского сельского округа;
6) по Егиндыкольскому району:
преобразовать Бауманский сельский округ в село Бауманское;
7) по Енбекшильдерскому району:
перевести в категорию иных поселений и исключить из учетных данных село Атансор Енбекшильдерского сельского округа;
включить население поселения Атансор Енбекшильдерского сельского округа в состав села Енбекшильдерское Енбекшильдерского сельского округа;
преобразовать Кенащинский сельский округ в село Кенащи;
преобразовать Заозерный сельский округ в село Заозерное;
преобразовать Краснофлотский сельский округ в село Краснофлотское;
преобразовать Мамайский сельский округ в село Мамай;
8) по Ерейментаускому району:
преобразовать Аксуатский аульный округ в село Аксуат;
9) по Есильскому району:
перевести в категорию иных поселений и исключить из учетных данных село Тасоба Красивинского сельского округа;
включить население поселения Тасоба Красивинского сельского округа в состав села Красивое Красивинского сельского округа;
перевести в категорию иных поселений и исключить из учетных данных село Ельтай Знаменского сельского округа;
включить население поселения Ельтай Знаменского сельского округа в состав села Знаменка Знаменского сельского округа;
преобразовать Знаменский сельский округ в село Знаменка;
преобразовать Юбилейный сельский округ, включив в его состав село Ейское Биртальского сельского округа;
образовать административно-территориальную единицу Интернациональный сельский округ в границах сел Интернациональное, Биртал и Алматинское, определив центром село Интернациональное;
изменить границы Юбилейного сельского округа с передачей села Интернациональное из административного подчинения Юбилейного сельского округа в административное подчинение Интернационального сельского округа;
упразднить и исключить из учетных данных Биртальский сельский округ;