Аршалы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 11/1 "2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 9 желтоқсандағы № 22/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 желтоқсанда № 3920 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 267 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 21.01.2014 № 267 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 44 бабының 7 тармағына, 106 бабының 2 тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының «2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 11/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3590 тіркелген, 2013 жылдың 15 қаңтарында аудандық «Аршалы айнасы» газетінде, 2013 жылдың 15 қаңтарында аудандық «Вперед» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 697 871,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 569 320 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 523,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 36 741 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 073 286,8 мың теңге;
2) шығындар – 2 771 867,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 11 568 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 18 175 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 6 607 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -85 563,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 85 563,8 мың теңге»;
4 тармақта:
бірінші азат жолы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда баяндалсын:
«Аудан бюджетінде 2013 жылға республикалық бюджеттен 670 251,6 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:»;
1) тармақша келесі мазмұндағы жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 20 декабря 2012 года № 11/1 "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 9 декабря 2013 года № 22/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 11 декабря 2013 года № 3920. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 21 января 2014 года № 267)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 21.01.2014 № 267).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 7 статьи 44, подпунктом 4) пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата «О районном бюджете на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № 11/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3590, опубликовано 15 января 2013 года в районной газете «Аршалы айнасы», 15 января 2013 года в районной газете «Вперед») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 697 871,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 569 320 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 523,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 36 741 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 073 286,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2 771 867,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 568 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18 175 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 607 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -85 563,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 85 563,8 тысяч тенге»;
в пункте 4:
абзац первый изложить в новой редакции следующего содержания:
«Учесть, что в районном бюджете на 2013 год из республиканского бюджета предусмотрены целевые трансферты в сумме 670 251,6 тысяч тенге, в том числе:»;
подпункт 1) изложить в новой редакции следующего содержания:

«1) 262 963,6 мың теңге сомасында мақсатты ағымды трансферттер, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға – 2 690 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын жүзеге асыруға – 66 004 мың теңге;
ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жетім бала (жетім балаларды) және баланың (балалардың) қамқоршысына (қамқоршылықтарға) ай сайын ақшалай қаражат төлеуге – 11 943,1 мың теңге;
мектеп мұғалімдері мен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санатына қосымша мөлшерін ұлғайтуға – 13 295,9 мың теңге;
мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 6 202 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды өткізуге – 27 338,6 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасының шегінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу бойынша шараларды жүзеге асыру үшін ауылдық округтерді жайластыру мәселесін шешуге – 18 313 мың теңге;
үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілігін жоғарылатудан өткен мұғалімдерге төлем ақыны көтеруге – 4 074 мың теңге;
Жібек жолы ауылының көшелерінің орташа жөндеу жұмыстарына – 105 536 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды бағдарламалық қамтамасыздандырумен, құралдармен қамтамасыз етуге – 3 551,8 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штаттық сандарының ұлғаюына – 4 015,2 мың теңге;»;
5 тармақта:
бірінші азат жол келесі мазмұндағы жаңа редакцияда баяндалсын:
«Аудан бюджетінде 2013 жылға арналған облыстық бюджеттен 350 808,2 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:»;
1) тармақшаның бірінші азат жолы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда баяндалсын:
«345 208,2 мың теңге сомасында мақсатты ағымды трансферттер, соның ішінде:»;
1) тармақшаның екінші азат жолы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда баяндалсын:
«Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектерінің коммуналдық шығындарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 895,6 мың теңге;»;
1) тармақшаның алтыншы азат жолы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда баяндалсын:
«өртке қарсы шараларды жүргізуге, соның ішінде автоматтандырылған өрт дабылын орнатуға – 11 425,4 мың теңге;»;
1) тармақшаның оныншы азат жолы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда баяндалсын:
«120 орынды Ижевск бала бақшасының күрделі жөндеу жұмыстарын өткізуге – 96 408,5 мың теңге;»;
7 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда баяндалсын:
«2013 жылға арналған аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін 2010, 2011 және 2012 жылдары бөлінген 9 507,5 мың теңге сомасында бюджеттік несиелер бойынша негізгі қарызды өтеу қарастырылғаны ескерілсін.».

«1) целевые текущие трансферты в сумме 262 963,6 тысяч тенге, в том числе:
2 690 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
66 004 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
11 943,1 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
13 295,9 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
6 202 тысяч тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
27 338,6 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
18 313 тысяч тенге на решение вопросов обустройства аульных округов на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
4 074 тысяч тенге – на повышение оплаты учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
105 536 тысяч тенге – на средний ремонт дорог аула Жибек жолы;
3 551,8 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
4 015,2 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;»;
в пункте 5:
абзац первый изложить в новой редакции следующего содержания:
«Учесть, что на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 350 808,2 тысяч тенге, в том числе:»;
абзац первый подпункта 1) изложить в новой редакции следующего содержания:
«целевые текущие трансферты в сумме 345 208,2 тысяч тенге, в том числе:»;
абзац второй подпункта 1) изложить в новой редакции следующего содержания:
«895,6 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;»;
абзац шестой подпункта 1) изложить в новой редакции следующего содержания:
«11 425,4 тысяч тенге – на проведение противопожарных мероприятий, в т.ч. на установку автоматической пожарной сигнализации;»;
абзац десятый подпункта 1) изложить в новой редакции следующего содержания:
«96 408,5 тысяч тенге – на проведение капитального ремонта Ижевского детского сада на 120 мест;»;
пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
«Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011 и в 2012 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 9 507,5 тысяч тенге.».

Көрсетілген шешімнің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Б.Бектеміров
Аудандық мәслихатының
хатшысы                                    Ю.Сериков
«КЕЛІСІЛДІ»
Аршалы ауданының әкімі                     Қ.Қарауылов
Аршалы аудандық мәслихатының

Приложения 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Б.Бектемиров
Секретарь
районного маслихата                        Ю.Сериков
СОГЛАСОВАНО
Аким Аршалынского района                   К.Караулов
Приложение 1 к решению
Аршалынского районного маслихата