Зеренді аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 11-80 "Зеренді ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі № 18-153 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 18 қазанда № 3841 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 қаңтардағы № 25 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 27.01.2014 № 25 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4) тармақшасына және 109 бабының 1 және 5 тармақтарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Зеренді аудандық мәслихаттың «Зеренді ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы» 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 11-80 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3583 тіркелген, 2013 жылғы 18 қаңтарда «Зерен» аудандық газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. Зеренді ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 363 582,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 640 000,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 851,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 39 845,4 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 655 886,1 мың теңге;
2) шығындар – 3 365 953,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 17 564,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 26 883,3 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 9 319,0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 7 800,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 7 800,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -27 735,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 27 735,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсімі – 25 964,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 895,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 666,8 мың теңге.»;
көрсетілген шешімнің 1457 қосымшалары осы шешімнің 1234 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 20 декабря 2012 года № 11-80 "О бюджете Зерендинского района на 2013-2015 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27 сентября 2013 года № 18-153. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 18 октября 2013 года № 3841. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27 января 2014 года № 25)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27.01.2014 № 25).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106 и пунктами 1 и 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата «О бюджете Зерендинского района на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № 11-80 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3583, опубликовано 18 января 2013 года в районной газете «Зерен») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2013-2015 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 363 582,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 640 000,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 851,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 845,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов –1 655 886,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3 365 953,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 564,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 26 883,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 319,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 800,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 7 800,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 735,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 735,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 25 964,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13 895,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 666,8 тысяч тенге.»;
приложения 1457 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.

2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Ж.Ахметжанов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Қ.Ауғалиев
«КЕЛІСІЛДІ»
Зеренді ауданы әкімінің
міндетін атқарушы                          Е.Жүсіпбеков
Зеренді аудандық мәслихатының

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        Ж.Ахметжанов
Секретарь районного
маслихата                                  К.Аугалиев
«СОГЛАСОВАНО»
Исполняющий обязанности акима
Зерендинского района                       Е.Жусупбеков
Приложение 1
к решению Зерендинского
районного маслихата

40 330,0
Республикалық бюджеттен «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселелерін шешуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
31 608,0
Республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
8 722,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
943,0
Республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
943,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
119 432,1
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
46 685,0
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
16 388,0
Республикалық бюджеттен үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
4 302,0
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге
14 226,0
Республикалық бюджеттен мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің сомасын бөлу
26 058,1
Республикалық бюджеттен үш деңгейлік жүйесі бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек ақыны арттыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің сомасын бөлу
11 773,0
Бюджеттік несиелер
25 964,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25 964,0
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік несиелердің сомасын бөлу
25 964,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010, 2011 және 2012 жылдарға берілген бюджеттік несиелердің негізгі қарызын өтеу сомасын бөлу
9 319,0
Республикалық бюджеттен бюджеттік несиелер бойынша берілетін сыйақының сомасын бөлу
15,0
Зеренді аудандық мәслихатының
2013 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 18-153 шешіміне
3 қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 11-80 шешіміне
5 қосымша
2013 жылға арналған облыстық бюджетiнен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
185 686,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер

40 330,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
31 608,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение штатной численности местных исполнительных органов
8 722,0
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
943,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение штатной численности местных исполнительных органов
943,0
Отдел образования района (города областного значения)
119 432,1
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
46 685,0
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
16 388,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
4 302,0
На ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка- сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14 226,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
26 058,1
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
11 773,0
Бюджетные кредиты
25 964,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25 964,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов
25 964,0
Распределение сумм погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011 и 2012 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов
9 319,0
Распределение сумм вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета
15,0
Приложение 3
к решению Зерендинского
районного маслихата
от 27 сентября 2013
года № 18-153
Приложение 5
к решению Зерендинского
районного маслихата
от 20 декабря 2012
года № 11-80
Целевые трансферты из областного бюджета на 2013 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
185 686,0
Целевые текущие трансферты

69 127,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
54 356,0
Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру объектілеріне өртке қарсы iс-шаралар жүргізуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
54 356,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 185,0
Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектерiне коммуналдық қызметтер және байланыс телефон қызметіне абоненттік төлем көрсетуге арналған шығыстарды төлеу үшiн әлеуметтiк көмек көрсетуге
2 227,0
Зеренді ауданының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерiнiң және Зеренді ауданының селолық жерлердегi көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге
2 958,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
9 586,0
Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне қала құрылысы құжаттамасының әзірлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
9 586,0
Дамыту нысаналы трансферттер
116 559,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
81 894,0
Зеренді с.Степная көшесі 92 "Б" 300 оқушыларға интернат-мектебіне ЖСҚ әзірлеу, мем.сараптама жасау
14 200,0
Чаглинка селосын сумен қамту жүйесін реконструкциялау
16 069,0
Чаглинка станциясындағы 80 орындық мектеп құрылысы
15 140,0
Зеренді с.21 пәтерлік тұрғын үйдің құрылысы
36 485,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
34 665,0
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
7 800,0
Алексеевка к. "Ақмола облыстық психиатриялық ауруханасы" МКҚК электрмен қамту жүйелерін реконструкциялау
26 865,0
Зеренді аудандық мәслихатының
2013 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 18-153 шешіміне
4 қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 11-80 шешіміне
7 қосымша
2013 жылға кент, ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары
№ р/с
Сома, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
Барлығы
269248,0
Ақкөл ауылдық округі әкімінің аппараты
13367,0
01
123
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10150,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150,0
008
Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру
1233,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
304,0
040
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

69 127,0
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
54 356,0
Распределение сумм средств целевых текущих трансфертов из областного бюджета на проведение противопожарных мероприятий объектов образования
54 356,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 185,0
На оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги и абонентской платы за услуги телефонной связи
2 227,0
На оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Зерендинского района и многодетных семей сельской местности Зерендинского района
2 958,0
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
9 586,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на разработку градостроительной документации
9 586,0
Целевые трансферты на развитие:
116 559,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
81 894,0
Разработка ПСД, проведение гос. экспертизы на строительство школы-интерната на 300 учащихся в с. Зеренда улица Степная 92 "Б"
14 200,0
Реконструкция сетей водоснабжения в селе Чаглинка
16 069,0
Строительство школы на 80 мест ст. Чаглинка
15 140,0
Строительство 21 квартирного жилого дома в с. Зеренда
36 485,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
34 665,0
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
7 800,0
Реконструкция сетей электроснабжения ГККП "Акмолинская областная психиатрическая больница " в п. Алексеевка
26 865,0
Приложение 4
к решению Зерендинского
районного маслихата
от 27 сентября 2013
года № 18-153
Приложение 7
к решению Зерендинского
районного маслихата
от 20 декабря 2012
года № 11-80
Бюджетные программы поселка, села, сельских округов на 2013 год
№ п/п
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
Всего
269248,0
Аппарат акима Аккольского сельского округа
13367,0
01
123
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
10150,0
022
Капитальные расходы государственного органа
150,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
1233,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
304,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»